Alpagu-Kargu-Togan Yerli Kamikaze İHA Timi

Başlatan 7Skies, May 21, 2017, 03:28 ÖS

« önceki - sonraki »

putty

Ara 07, 2017, 12:10 ÖS Last Edit: Ara 07, 2017, 12:28 ÖS by putty
Niye vuramasın HDS piyade keleş ile vuruyor bir sürü vurulmuş dron fotosu var azeriler vuruyor suriyede vuruluyor. 1000 metrede vuramaz yaklaşırsa vurur ne yapalım. Termali var balistik belli uzaklığı kestirebilirse vurur kestiremezse biraz aralıkta tarar vurur. Vuramazsada vuramaz ne yapalım yerine korkutmu koyalım yani 500 dolarlık dron için her yere.
Tespit de edilir bence bilemiyorum tabi ama 1 km menzilde o koca termal kamera gökyüzünün berraklığında bir termal leke üç beş anormal piksel yakalayamazmı yani. Çalı çırpı arasında değilki gökyüzünde yakalayacak çarşaf gibi bir zeminde bir kaç anormal piksel yakalayacak. Bene yakalar illaki bir şeyler.

Defence dediğin zaten yapılıyor ama o işe yaramaz azıcık bu işe hakim biri bu dronu yaparsa. Kargu yu mesela o karıştırıcı aletlerle yere indiremezsiniz onlar alibabadan alınan dronlarda işe yarar

Bak pakistanlılar vurmuş mesela bir tane hint dronunu tüfekle

Azerilerde vurmuş

Mesajı Paylaş

BETONBEY

Bu dronların yerini net belirlemek için Aselsan'ın Askarad yada Acar gibi kara radarları ne kadar iş yapar acaba ? Mesajı Paylaş

putty

Ara 07, 2017, 02:34 ÖS Last Edit: Ara 07, 2017, 02:37 ÖS by putty
Siz beni tam anlamadınız. Ben diyorumki zaten bu silah bir çok yerde mesela karakolda kirpide cobra da filan var. Hazır varken dron da vurabilecekse niye vurmasın. Ama biraz yazılım desteği gerek. Hazır silah asıl işi yerdekiler ama dronda vurabilir pekalada. Madem var vursun onu demek istiyorum. Hatta tankın üstünde sarp varsa gelen tow ada ateş edebilmeli onuda vurmak için şansını denesin niye üzerine tow gelirken beklesinki mermi bitene kadar sıksın o istikamete. Her şey yazılım işte onu demek istiyorum. Tow füzesini yanından geçerse göremezsin ama karşısına geçersen termali açarsan bir termal leke 10 sn boyunca bir dairenin içinde sana doğru gelir. Sık mermiyi mesela üzerine ne zararı var. Mühendislerle çalışmazsan önceden sıkamazsın çalışırsan sıkarsın. Sadece yazılım güncelleme. Ben onu diyorum. Dron avlama modu tow vurma modu tekne vurma modu helikopter vurma modu... Her şeyi artıkılı üstüne getirp vurmak zorundamı bu silah Mesajı Paylaş

Alkyone

putty bahse varım bu adamlar orta büyüklükte bir İHA yı düşürebilecek kapasitede bir sistem yapmışlardır

https://sadfor.savtera.org/index.php?topic=2982.0 Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

putty

Ara 07, 2017, 04:05 ÖS Last Edit: Ara 07, 2017, 04:08 ÖS by putty
Bunlar sivil dronlarda işe yararlar sadece. Sivil dronlar kamunun güvenlik endişeleri ile belli haberleşme protokollerinde haberleşecek şekilde üretiliyorlar mutlaka. Kamu bunlarla baş edebilsin diye böyle üretiliyor yoksa rahatlıkla bu müdehaleye dirençli yapıabilirler. Belkide uluslar arası bir anlaşma var bilmiyorum ama mutlaka sivil ürünlerde bir takım haberleşme protokollerinde kısıtlamalar dayatılmış. Ben elektronikçi değilim bilemem ama uslu uslu iniyor dron aşağıya bu aletler yönetimi ele geçiriyorlar bunun bu kadar kolay olması hatta mümkün olması ancak kısıtlama ile olabilir diye düşünüyorum. Basit bir kripto bile bu ele geçirmeyi olanaksız kılar diye düşünüyorum ben. Biz daha kötü dron lardan konuşuyoruz gelecekten yani Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter