S-400 Triumf Hava Savunma Sistemi

Başlatan theavengers, Eyl 28, 2015, 10:30 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Mootun

Sizlerin bu dedikleri Irak için geçerli, Irak taki durumda fiilen kürt Arap Sünni ve sii olmak üzere üçe bölünmüş, Körfez Harekatindan önce İran'la savaşıp güç kaybetmiş yıpranmış bir ülke.

Irakla Türkiye'yi kiyaslarsak,

Irak diktatörlükle yönetiliyor halkı Saddama karşı. Biz demokrasiyle yönetiliyoruz Amerika ve Batıya göre oldukça demokratik adımlar attık ve halk 15 temmuz en büyük göstergesi olmak üzere Erdoğan'ın yanında.

Saddam Halepce de katliam yaptı ve İRAN savaşından beri ülkesinin kuzeyin de denetim sıfır.
Biz hiç bir zaman katliam soykırım yapmadık ve en son yaptığımız teknolojik ataklarla terörü sıfır seviyelerine indirdik.

Irak çok başına buyruk hareket ediyordu ki bunun cezasını Kuveyti işgal ederek gördü.
Türkiye ne zeytin dalında ne Fırat Kalkanın da ne de Munbicte başına buyruk hareket etmiyor. Yapılan harekat aylar öncesinden Amerika ile Rusyayla görüşerek bilgi dahilin de yapılıyor.

Bugün hedefe aldıkları Suriye'ye bile çok elzem bir füze saldırısı olmadı.

Biz ordu olarak Suriye Irak ve bazı konular da bölge deki askeri güç olarak Amerika ve Rusya dan üstünüz. Ülkemiz hiç bir zaman Suriye deki iç karışıklık benzeri bir terör olayları artık yaşanmaz.

Amerika ne yapar bölücü kesimi destekler. Çeşitli bahanelerle amborgolar dizisi uygular ki uyguluyor. Mesajı Paylaş

HeleBiDinle

Hiç bir kaçık, birkaç S400 bataryasıyla Amerika gibi bir guce karşı konulabileceğini düşünmez. İnternet'tekiler hariç.

S400'lerin bu amaçla alındığını düşünmek bile akıl sağlığına zarar verir.

Öte yandan dikkat ederseniz, ABD ve Batı dünyası hiçbir yere doğrudan müdahale etmiyor; proxy güçler kullanıyor. 15 Temmuz hadisesinin de arkasında olan gücün ABD olduğunu, FETÖ'nün ise bir çeşit proxy güç olduğunuı hepimiz biliyoruz.

S400'ler en fazla, hava kuvveti kullanma kapasitesine haiz, proxy güçlere karşı bir denge unsuru olabilir. Bir şafak baskınıyla bazı şeyleri oldu bittiye getirip ondan sonra da batı diplomasisini arkasına alarak işten sıylrılmayı düşünebilecek, haydurlara karşı...

Türk Hava Kuvvetlerinin caydırıcı gücü dünya çapında biliniyor. Buna bir de yerden S400 ve Hisar desteğini ekleyerek düşünün. Bakalım bazı haydut devletler zamanında Irak ve Suriye içlerine yaptıkları hava akınlarının ve yolda bizim hava sahamızı ihlal ederek bıraktıkları drop-tank olaylarının benzerini bir daha düşünebilecekler mi?

Batı dünyasında bunu arzu eden manyaklar olabilir ama ABD'nin bir müttefikine doğrudan saldırı yapması dünya siyasetinde pek çok taşı yerinden oynatabilecek bir olaydır. Öyle ha deyince yapılacak bir mevzu değil. Aynı şekilde proje ortağına silah ambargosu uygulayıp ortağı olduğu silahı vermeme ceberrutluğu da çok taşı yerinden oynatır. Mesajı Paylaş

sadalone

ABD ile savaş filan hakikaten akıl dışı bir durum.Vatandaş iyice paranoyak oldu toplumun psikolojisi bozuldu, hakikaten var galiba Sevr Sendromu.

Yaptırımın söylentisi bile ekonomiyi bu hale getirebiliyorken ne işgali.

S-400 belki Doğu Akdeniz'de ABD ve Rusya harici güçlere karşı bir işe yarar.Ama S-400 hem teknik olarak hemde politik olarak yanlış bir tercihti.Türkiye ''müttefiklerini'' bu kadar ürkütmeden yavaş yavaş ekonomik ve askeri olarak kaslarını güçlendirmeliydi.

Mesajı Paylaş

orko_8


Pusat

 :-X  şunu okuyunca  çok ürperdim Allah korusun tehlike çok büyük boşuna yanağımıza öpücük kondurmaz bunlar içimizdeki mandacılar yeniden iş başına geçerse batarız

"Öncelikli olarak savunma sanayi firmaları Türkiye'de yatırım yapmak istiyor" Mesajı Paylaş

HDS

Boeing mesela çatır çatır yatırımını yapıyor ama savunma tarafı değil. Sivil tarafı. Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

#111
Eki 14, 2018, 07:09 ÖS Last Edit: Eki 14, 2018, 07:11 ÖS by HARZEMŞAH
Bulunduğum yerde internet olmadığı için uzun süredir foruma giremiyordum. İlk kez dün girdim ve bu konuyu okudum...

İlâhi üstadlar. Ne ara 57 klasörlük S-400 anlaşmasını silip süpürdünüzde sıra Hindistan'ın alımına geldi. Sanırım o da en az 32 klasördür. Zira bizimkinde dünya kadar özel istek ve yenilik vardı. Demek her iki anlaşmayı satır satır okudunuzda sıra onlarınki mi ucuz yoksa bizimkisi mi pahalı karşılaştırmaya geldi.

Bu arada biz 1 sistem yani 2 batarya aldık, 2 sistem ya da 4 batarya değil...


Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter