ESSM-Evolved Seasparrow Missile

Başlatan ocay, May 17, 2017, 03:38 ÖS

« önceki - sonraki »

ocay

May 17, 2017, 03:38 ÖS Last Edit: Tem 09, 2018, 12:15 ÖS by Yönetim


ASELSAN'ın bu ürün ailesi ESSM füzelerini güdümleyebiliyor. Belki korkut üzerinde bir radar aracı, ve lançer aracı geliştirilebilir..

Daha önce NASAMS, KUB ve Skyguard lançerlerine entegre edilmişti ESSM füzeleri

https://youtu.be/KmHh37312zQMesajı Paylaş

sadalone

Gerçekten çok güzel haber mevcut aydınlatma radarlarımızla ESSM'i kısıtlı miktarda ve menzilde kullanabiliyoruz bu radarlar sayesinde önemli bir kabiliyet artışı sağlanacaktır.Umarım İ sınıfına bu radarlar takılır ve eski gemilerdeki biran önce değiştirilir. Mesajı Paylaş

nokta

ESSM Blok 2 hava hedefini durdurdu

NATO'nun Seasparrow Proje ofisi hava savunma için geliştirilmiş Seasparrow füzesi (Evolved Seasparrow Missile /ESSM) projesi için ilk hedef imha denemesini gerçekleştirdi. Füzenin yeni arayıcı başlığı denemeyi başarıyla geçti. Blok 2'de aktif güdüm arayıcı başlık kullanılıyor. Blok 2 envanterde yer alan versiyondan hedef bulma yöntemiyle ayrılıyor. Yeni başlık hedefini radar ve seyir sırasında kullanılan ilgi akışı ile buluyor. Blok 2 hem aktif hem yarı aktif güdüm sistemleri kullanıyor. ESSM için dört adet deneme atışı daha planlanıyor. Testlerin tamamlanmasından sonra Blok 2'nin seri üretimi başlayacak.

http://www.c4defence.com/Gundem/essm-blok-2-hava-hedefini-durdurdu/6647/1 Mesajı Paylaş

nokta

ESSM Modernizasyonu

Amerikan Donanması, RIM-162 ESSM Blok 2 füzeleri için Donanma Suüstü Muharebe Merkezi ile yeni bir geliştirme çalışması yürütecek.

Çalışmalar kapsamında Amerikan Donanması gemilerinde konuşlu Mk132 güdümlü füze fırlatma sistemleri (Guided Missile Launching System / GMLS) modernize edilecek. Modernizasyon işlemlerini, Port Hueneme Division yönetecek. Bu sayede GMLS sistemleri ESSM (Evolved Sea Sparrow Missile) ateşleme kabiliyetine sahip olacak.

RIM-7 Sea Sparrow füzesi üzerinden geliştirilen ESSM, 2003 yılında hizmete girdi. Türk Donanması da dâhil olmak üzere 15 ülkenin kullanımında olan sistem, yarı aktif radar güdümüne sahip. Azami 3,6 Mach hıza erişebilen füze, 30 kilometre menzilde etkili olabiliyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/essm-modernizasyonu/7447/1 Mesajı Paylaş

swat

Sadalone; İ sınıfı için Stıng EO mk2 yerine Aselsan AKS-D Blok-B1 kullanılacak (Aydınlatma menzili 120km)
Pdf'yi bulamadım :( Mesajı PaylaşPaylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter