Milli SDB - ASELSAN "Minyatür Bomba"

Başlatan ocay, May 11, 2017, 11:08 ÖS

« önceki - sonraki »

BATTLESTAR

Bahsettiğim tarzda akıllı toplara giden bir akım başlıyor. Acilen uyanıp çalışmalara başlamalıyız.

"Norvecli Nammo firmasi, kati yakitli ramjet motorlu 155mm obus mermisi gelistiriyor. 100+ km menzilli urunun azami 2024'te tamamlanmasi planlaniyor. Benzer bir urun Firtina KMO'ya taktik seviyede cag atlatir. Turkiye de laboratuar seviyesinde ramjet calismalari surdurmekte."

Mesajı Paylaş

cemdogut

Kas 13, 2018, 02:10 ÖS Last Edit: Kas 13, 2018, 02:29 ÖS by cemdogut
SSB fotoğrafını yayınladı. 401. Test Filo hangarındaki mühimmat sergisinde gözüküyor. Yanında yerli BRU-61 ile birlikte.

Mesajı Paylaş
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz...

anafor2016

BRU-61 mudali olan yerli ürün yerdeki mi? Müsteşarın ayağının dibindeki Mesajı Paylaş

petibor

Yerdeki mühimmatı toplu olarak taşıyan pylon ve muhtemel yerli değildir şimdilik. Mühimmatlar 3 tane olanlar.
Mesajı Paylaş

cemdogut

Evet Müsteşarın ayağının dibinde olan.
Yerli olduğunu düşünüyorum. Amerikadan istenmiş ama alınamamıştı. Burada muadilini yapmak için çalışıyorlardı. Aynı şekilde BRU-57'de yapılacaktı. Mesajı Paylaş

swat

Bir süredir Salanlarla ilgili tedarik sorunu yaşıyorduk, bu nedenle Salanların yerli üretilmesi yönünde haberler dönüyordu, ürün değil ama bbir niyet bildirimi şeklindeydi. Mesajı Paylaş

TULGA

Şimdi internetten BRU-61'i incelediğimde yerde duran  model ile sırt yüzeyinde farklılıklar olduğunu gördüm. Özellikle payload bağlantı deliklerinin olduğu sırt yüzeyinde Perçin ve sırt şeklinde farklılık mevcut. Yerli muadili olma ihtimali yüksek geldi bana. Mesajı Paylaş

cemdogut

Farklılıklar mevcut dediğiniz gibi. Burada yapıldığını düşünüyorum.

Mesajı Paylaş

Destiny

Kas 14, 2018, 12:53 ÖS Last Edit: Kas 14, 2018, 12:54 ÖS by Destiny
Kanatları altta kaldığı için başta SAGE'nin yeni minyatür mühimmatları sandım.

GPS'e hiç güvenemiyorum. Özellike bizim gibi ülkeler için bu mühimmat tipi tehlikeli buluyorum. Umarım GBU-53 versiyonuda tez zamanda geliştirilir. Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter