İsrail

Başlatan Sihirbaz, Nis 25, 2017, 05:53 ÖS

« önceki - sonraki »

BATTLESTAR

Acaba israil doğu akdenizdeki petrol ve doğalgaz yatakları için Türkiye ile anlaşmak ister mi ?

Keza rumlar ve mısırla anlaşsa Türkiye her zaman karşılarında bir eşit güç olarak karşı koyacak ve rusyada Türkiye üzerinden müdahale etmek isteyecek.

Ancak israille Türkiye anlaşırsa mısır ve rumları bastıracağını düşünüyorum.

Hemde Türkiye gibi sınır komşusu olmadıkları ve mısır gibi senelerce savaşmadıkları natodaki bir ülkeyle anlaşmayı seçmek daha mantıklı gelebilir. Mesajı Paylaş

HDS

@saladin, İsrail ile "arayı düzeltmek" için ne diye BAE'de buluşalım? Üstelik neyi düzeltiyoruz?

Muhtemelen Suriye'deki cihatçılar ile ilgili bir toplantıdır. Özellikle Yemen su yüzüne çıkarttı ki, "saha" ile ilgili Suud ile Emirlikler hiç anlaşamıyor.

İdlib ve çevresindeki ve kontrol altın girmeyen "cihatçı" tayfanın da epeyi Suud destekli. Mesajı Paylaş

saladin

@HDS, bu daha mantikli geldi. Mesajı Paylaş

Mootun

İsrail'in pkkyı açıkça desteklemesi bugün kü ilişkilerimizin görünmeyen sebebi. One minutela mavi Marmara baskını olmasaydı. Hem İsrail ve hem Türkiye tarafindan başka şeyler olacaktı. Mesajı Paylaş

HDS

@saladin; Güncel Kaşıkçı olayı, Amerika'da herkesin "Reformist sandık Kaddafi çıktı..." lakırdısı, Emirlik tayfasının da "Ay çok canilik yani ayol" seviyesindeki tepkileri bizim Emirlik ziyareti konusunda da soru işareti yaratıyor.

Ben çok hoşlanmadım olasılıklardan. Mesajı Paylaş

HDS

saladin

Israil'den kalkan bir ucagin Pakistan'a gidip 10 saat sonra donmesi  sosyal medyada bayagi olay oldu.
https://twitter.com/avischarf/status/1055387120662208512

Sebebi ne belli degil, ucak israil'deki bir charter sirketine aitmis, daha once de ABD'ye gitmis. SA'nin gecen hafta Pakistan'a bir suru para vaat etmesi, SA'nin yalnizlasarak Israil ve BAE'nin oyunlarini sekteye ugratmasina karsilik bir on calisma olabilir mi? Malum Umman'a da acildilar. Tabi tamamen alakasiz, belki de Israil'li bir isadaminin turistik gezisi bile olabilir. Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter