Kayseri Ulaşım A.Ş.

Başlatan Traverten, Nis 25, 2017, 05:47 ÖS

« önceki - sonraki »

Traverten

Bozankaya üretimi ilk yerli tramvay filosu, Kayseri Büyükşehir Belediyesi'ne teslim edildi. Yapılan anlaşma çerçevesinde 30 raylı sistem aracının tamamı Kayseri'ye ulaştı. Test sürüşlerinin tamamlanmasıyla birlikte Bozankaya tarafından üretilen yüzde 100 alçak tabanlı yolcu dostu tramvaylar Kayserililere hizmet vermeye başladı.

Günay: Bozankaya yatırımlarını sürdürüyor

Bozankaya üretimi ilk yerli tramvay filosunun Kayseri Büyükşehir Belediyesi'ne teslim edilmesinin gurur verici olduğunu belirten Bozankaya Yönetim Kurulu Başkanı Aytunç Günay, "İlk yerli yüzde 100 alçak tabanlı yolcu dostu tramvaylarımızı Kayseri'nin hizmetine sunduğumuz için çok mutluyuz. Türkiye'de toplu taşımacılık alanında raylı sistem toplu taşıma sistemlerine olan ihtiyaç giderek artıyor. Bu doğrultuda Bozankaya olarak son teknolojiyle yeni araç projeleri geliştiriyor ve raylı sistemlere yatırım yapıyoruz" dedi.

'Kayseri Büyükşehir Belediyesi örnek olacak'

Bozankaya'nınBombardier'le yaptığı stratejik ortaklığı hatırlatan Günay, "Bu stratejik ortaklık, bugün yerli üretici olarak kazandığımız başarının bir göstergesi. Amerika ve Avrupa'da birçok raylı sistem projesinde yer almamızın yanı sıra Türkiye'de ilk defa Kayseri Büyükşehir Belediyesi için yerli tramvaylarımızı ürettik. Bu doğrultuda Kayseri'deki bu örnek projemizin raylı sistem ihtiyacı olan diğer yerel yönetimlerimizin de yerli üretim tercihinde etkili olacağına inanıyoruz" dedi.

Satın alma maliyeti en uygun tramvay projesi

Bozankaya'nın Ankara'da üretilen alçak tabanlı ve 33 metre uzunluğundaki çift yönlü tramvayları, Türkiye'de kendi sınıfında en yüksek yolcu kapasitesine sahip araçlar olma özelliğini taşıyor. Aynı zamanda Türkiye'de bugüne kadar gerçekleştirilen satın alma maliyeti en uygun tramvay projesi olmasıyla da önem taşıyor. Bozankaya'nın geliştirdiği tramvay, geniş ve ferah iç mekânı ile oturan 66 kişi olmak üzere, toplam 392 kişilik yüksek yolcu kapasitesi sunuyor. Her iki tarafta altışar kapı ile toplam 12 kapıya sahip olan araçlarda bu kapılar sayesinde daha hızlı yolcu iniş-biniş sirkülâsyonu yapılabiliyor. Bojilerde gerçek aks kullanımı ile düşük bakım maliyetleri ve bakım kolaylığı sağlanıyor. Ayrıca her motor için bir inverter kullanarak yüksek verimlilik ve süreklilik sunuluyor. Satın alma maliyetlerinin uygun olmasının yanı sıra yerli üretim ile daha düşük maliyette ve daha kısa zamanda yedek parça ve servis sunulması gibi avantajları da sağlanıyor.

http://www.rayhaber.com/2017/04/bozankaya-tramvaylari-kayserinin-hizmetinde/#more-182379 Mesajı Paylaş

Traverten

Belsin-Şehir Hastanesi Tramvay Hattının Yapımı Bu Yıl İçinde Başlıyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, daha konforlu bir kent hayatı ve kesintisiz ulaşım için yatırımlarına devam ediyor. Mustafa Kemal Paşa Bulvarı, Kocasinan Bulvarı ve Orgeneral Hulusi Akar Bulvarı'ndaki katlı ve köprülü kavşak yatırımlarının ardından şimdi de Osman Kavuncu Bulvarı'na katlı kavşak yapılacak. Şehir Terminali önüne yapılacak olan katlı kavşak için ihaleye çıkılıyor.

Büyükşehir Belediyesi katlı kavşak yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Son bir ay içinde önce Mustafa Kemal Paşa Bulvarı'ndaki köprülü kavşağı hizmete açan, ardından Orgeneral Hulusi Akar Bulvarı'na yapılacak Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın Köprülü Kavşağı'nın temelini atan ve önümüzdeki ay Fuzuli Köprülü Kavşağı'nı hizmete açacak olan Büyükşehir Belediyesi, Osman Kavuncu Bulvarı'nda da katlı kavşak yapımı için ihaleye çıkıyor.

Şehir Terminali önüne yapılacak olan köprülü kavşağın ihalesi 15 Mayıs Salı günü saat 09:30'da gerçekleştirilecek. Katlı kavşakta 705 adet fore kazık, 700 adet jet grout kullanılacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, kesintisiz trafik için ulaşım yatırımlarına hız kesmeden devam ettiklerini belirtti. Belsin Anafartalar-Terminal-Şehir Hastanesi-Nuh Naci Yazgan Üniversitesi-Mobilyakent Tramvay Hattı'nın yapımına bu yıl içinde başlanacağını ifade eden Başkan Mustafa Çelik, "Tramvay hattının geçeceği Terminal Kavşağı'na katlı kavşak yapılması için 15 Mayıs'ta ihaleye çıkıyoruz. Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı'nda da katlı kavşak projemiz var. Bunun için de kısa zamanda ihaleye çıkacağız. Mustafa Kemal Paşa Bulvarı, Kocasinan Bulvarı, Orgeneral Hulusi Akar Bulvarı, Osman Kavuncu Bulvarı ve yeni açmaya başladığımız OSB-Talas Yolu'na yaptığımız ve yapacağımız köprülü kavşaklar ile sadece bugünün Kayseri'sine değil geleceğimize de yatırım yapıyoruz" dedi.

http://www.rayhaber.com/2018/04/belsin-sehir-hastanesi-tramvay-hattinin-yapimi-bu-yil-icinde-basliyor/ Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter