Sivrihisar 2017 Havacılık Etkinlikleri

Başlatan canıtez, Nis 19, 2017, 09:38 ÖÖ

« önceki - sonraki »

canıtez

SİVRİHİSAR'DA 2017 ETKİNLİKLERİ

Sivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi, Necati Artan Tesisleri'nde bu yıl kaçırılmaması gereken birbirinden güzel etkinlikler organize ediyor.

-Kağıt Uçak Yarışması: 23 Nisan 2017 - İlk olarak, geleceğin havacıları için bir Sosyal Sorumluluk Projesi olan ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda düzenlenen "Kağıt Uçak Yarışması" ile çocuklar havacılığa ilk adımlarını atmış olacak.

-Türkiye Pilotlar Günü Kutlaması: 29 Nisan 2017 - "Türkiye Pilotlar Günü" sebebiyle pilotlar ve aileleri, keyifli bir günün ardından gece hangar parti ile eğlenceli zamanlar geçirecekler.

-Uçmayan Köy Kalmasın: 4 / 13 Mayıs 2017 - Köylülerimizi gökyüzüyle tanıştırmak için düzenlenen bir Sosyal Sorumluluk Projesi daha: T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla geçtiğimiz yıl başlayan ve bu yıl da devam eden "Uçmayan Köy Kalmasın 4" ile Dutlu ve Ertuğrul Köyleri uçuyor.

-Model Uçak ve Helikopter Festivali: 19-20-21 Mayıs 2017 - Bu yıl ilk kez yapılacak olan "Model Uçak ve Helikopter Festivali"nde, yurt içi ve yurt dışı olmak üzere birbirinden değerli katılımcılar, seyirciler ile buluşacak. 7'den 70'e herkesin katılımına açık olan bu festivalde gökyüzü renk renk model uçak ve helikopterlerle şenlenecek.

-Sivrihisar Hava Yarışları: 01-02 Temmuz 2017 - Bu yıl ikincisi düzenlenen ve geleneksel hale gelen "SHY 2017 - Sivrihisar Hava Yarışları"nda, 4 ayrı kategoride yarışan pilotlar seyircilere enfes anlar yaşatacak. Günün sonunda düzenlenen ödül töreni ve hangar parti, pilotların eğlenceli vakit geçirmelerini sağlayacak.

-Paraşüt Günleri: 15-16 Temmuz 2017 - Sivrihisar Hava Parkı'nda bir ilk daha, "Paraşüt Günleri" seyircilere gökyüzünde rengarenk görsel bir şölen yaşatırken, bu sporu yapma fırsatını meraklılara sunuyor. Herkese açık ve iki gün boyunca sürecek olan bu etkinlik adrenalin tutkunları için eşsiz bir deneyim olacak.

-Sivrihisar Uluslararası Hava Gösterileri: 16-17 Eylül 2017 - Birincisi 2015 yılında yaklaşık 10000 seyirci huzurunda
gerçekleştirilen "Sivrihisar Uluslararası Hava Gösterileri" bu yıl da gerçekleştirilecek olan muhteşem bir organizasyon.

"Sivrihisar Uluslararası Hava Gösterileri - SHG Airshow 2017" sırasında izleme fırsatı bulunacak pilotlardan bazıları: Türkiye'nin gururu Milli Akrobasi Pilotu Ali İsmet Öztürk, Türkiye'nin ilk Sivil Profesyonel Kadın Akrobasi Pilotu Semin Öztürk, Alman Akrobasi Pilotu Tim Tibo, İngiliz Helikopter Pilotu Georgina Hunter Jones, İngiliz Pilot Bob Pooler ve Amerikalı Akrobasi Pilotu Barrett Brummett gösterileriyle seyircilerine unutulmaz anlar yaşatacak. İtalya'dan katılan Pioneer Team, tecrübeli akrobasi pilotlarının gökyüzünde yaptıkları zarif manevralar ve rengarenk ışıklar eşliğinde gün batımında yapacağı gösteri uçuşu ile seyircilerine muhteşem bir görsellik sunacak. Paramotor ve Paraşüt Gösterileri, Model Uçak & Helikopter Gösterileri, Planör Gösterisi, Gyrocopter Gösterisinin yanı sıra MD-500 Helikopter Gösterisi bu etkinlikte yer alacak. Buna ilave olarak, geleneksel "Uçak Pistinde Bisiklet Yarışı", bu sene ikinci kez düzenleniyor. Herkesin katılımına açık olan bisiklet yarışında seyircilerin ve katılımcıların zevkli vakit geçirmesi bekleniyor. "Sivrihisar Uluslararası Hava Gösterileri" sırasında geleneksel olarak düzenlenen bir diğer etkinlik ise "Hava Fotoğraf Yarışması". Tüm amatör ve profesyonel fotoğrafçıların katılımına açık olan bu yarışmanın neticeleri merakla bekleniyor.

-Geleneksel Cumhuriyet Fotoğrafı: 29 Ekim 2017 - Her yıl 29 Ekim'de düzenlenerek geleneksel hale gelen bu etkinlik, Cumhuriyet coşkusuyla atan kalpleri bir araya getiriyor. İlk olarak 2014 yılında 30 kişinin katılımı ile gerçekleşen bu özel fotoğrafta, 2015 yılında 500 kişi, 2016 yılında ise 861 kişi yer aldı. Bu sene ise etkinliğe en az 1000 kişinin katılması bekleniyor.
Bütün bunlara ilave olarak, nefes kesen akrobasi hareketleriyle izleyenleri büyüleyen Türkiye'nin ilk Sivil Profesyonel Kadın Akrobasi Pilotu "Semin Öztürk", gökyüzündeki muhteşem dansıyla bu etkinliklerin hepsinde yer alacak.
Sivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi - S.U.S.H.M., Necati Artan Tesisleri, 2014 Mart ayında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından gerekli izinler alınarak hava parkı olarak faaliyetine başladı.
S.U.S.H.M.'nin misyonu, ülkemizdeki havacılık kültürünün geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması yönünde. Hava parkında uçuşların yanı sıra, paraşüt atlayışları, paraşüt eğitimleri, uçuş eğitim okulları ile akademik birimlerin düzenlediği eğitimler/kamplar, model uçak eğitimleri, model uçak gösterileri ve akrobasi gösterileri yapılmaya devam ediyor.

http://www.airkule.com/haber/SIVRIHISAR-DA-2017-ETKINLIKLERI/26878
Mesajı Paylaş

canıtez

Sivrihisar'da  Uluslararası Sportif Havacılık Festivali düzenlendi.


Havacılık tutkunlarını bir araya getiren etkinlikte 52 model uçak ve helikopter uçuşu gerçekleştirdi
Eskişehir'in Sivrihisar ilçesindeki Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi'nde "Model Uçak ve Helikopter Festivali" düzenlendi.

Havacılık tutkunlarını bir araya getiren etkinlikte, 52 model uçak ve helikopter, Sivrihisar semalarında uçuş yaptı.

Model uçak ve helikopterlerin gösterileri, etkinliği izleyen vatandaşlar tarafından uzun süre alkışlandı. Festivalde ayrıca bisiklet yarışı ile planör ve paraşüt gösterileri de gerçekleşti.

Katılımcılara sertifikaların verildiği etkinliğin bazı bölümleri ise hava muhalefeti nedeniyle yapılamadı.

Festivale, Eskişehir Valisi Azmi Çelik'in yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

http://www.airlinehaber.com/eskisehirde-model-ucak-ve-helikopter-festivali/ Mesajı Paylaş

canıtez

Sivrihisar Hava Yarışları bugün antrenman uçuşlarıyla başladı

Sıcak havaya rağmen pilotların ilgi gösterdiği Eker Havacılık sponsorluğunda gerçekleştirilen ve bu yıl ikinci kez düzenlenen Sivrihisar Air Race yarın başlayacak.

Deneyimli pilotların hünerlerini sergileyeceği hava yarışları öncesinde bugün yarışa hazırlık uçuşları yapıldı. İki sınıfta gerçekleştirilecek yarışlarda pilotlar havaalanı çevresinde en kısa sürede tur atmak için yarışacak. 4 turu en kısa sürede tamamlayan pilot yarışın galibi olacak.

Uçakların hızları yerden gps cihazlarıyla kontrol edilecek. Geçen yıl deneyimli pilot Ali İsmet Öztürk, 2 dakika 30 saniye ile yarışın galibi olmuştu.

"SHY 2017" Antrenman ve Yarışma Günlerine ilişkin detaylı program aşağıdaki gibidir;

-01 Temmuz 2017 Cumartesi günü:
*09.00 , OCC Çadırında Günlük Brifing.
*10.00 - 13.00 , Programlı Antrenmanlar
*13.00 - 14.00 , Yemek molası ve "Semin Öztürk Akrobasi Gösterisi Provası"
*14.00 - 18.00 , Programlı Antrenmanların devamı

-02 Temmuz 2017 Pazar günü: "Seyircilere Açık ve Ücretsiz"
*09.00 , OCC Çadırında Günlük Brifing
*10.00 - 13.00 , Yarışma
*13.00 - 14.00 , Yemek molası ve "Semin Öztürk Akrobasi Gösterisi "
*14.00 - 18.00 , Yarışma
*18.15 , Madalya ve Ödül Töreni
*19.00 , Katılımcılara Özel "Apron Ateşi Partisi"
"SHY 2017- Sivrihisar Hava Yarışları" bütün pilotlara açık ve katılım ücrete tabi değil.

http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/sivrihisar-hava-yarislari-bugun-antrenman-ucuslariyla-basladi.html Mesajı Paylaş

canıtez

Hürkuş ve ATAK Sivrihisar Air Show'da


Sivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi (Eskişehir), Necati Artan Tesisleri'nde  16-17 Eylül 2017 tarihlerinde (Cumartesi / Pazar ) Uluslararası boyutta muhteşem bir Hava Gösterisi düzenleniyor. Sabah saatlerinde başlayacak Sivrihisar Hava Gösterileri (S.H.G.) iki gün boyunca devam edecek. Gösterilere giriş ücretsiz.

Sivrihisar Hava Gösterileri, SHG 2017'de, 6 ayrı Ülkeden gelen ve Hava Gösterilerine katılan profesyonel gösteri pilotları var. ABD, Almanya, İtalya, İngiltere gibi Ülkeler, katılımın yanı sıra imal ettikleri Sportif Uçakları pazarlamak maksadıyla organizasyona geliyorlar. Bu durumda Sivrihisar Hava Gösterileri organizasyonu, gösteri kimliği yanında "Havacılık Fuarı" kimliğine de kavuşmuş oluyor. Bu sene TAI / TUSAŞSivrihisar Hava Gösterileri'ne "Sponsor" oldu.  Hürkuş eğitim uçağının ve Atak helikopterlerinin muhteşem hava gösterileri Sivrihisar Airshow' da yerini alıyor.

ÖZEL GÖSTERİ

Hürkuş' un,  TAI' nin tecrübeli test pilotu Murat Keleş tarafından uçurulacağı bekleniyor. Murat Keleş, Paris Havacılık Fuarı'nda yaptığı gösterinin daha kapsamlısını Sivrihisar Hava Gösterileri'nde yapacak.

TAI' nin geliştirdiği Atak Helikopteri de gösterilerde yer alıyor. Atak Helikopteri'nin çevik manevralarla yapacağı gösteri merakla bekleniyor.

 Türkiye'nin gururu, Milli Akrobasi Pilotu Ali İsmet Öztürk ve yine Türkiye'nin İLK Profesyonel Kadın Akrobasi Pilotu Semin Öztürk'ün gökyüzüyle dans ettikleri olağanüstü akrobasi gösterileri, Türk Hava Kurumu Planör ve Paraşüt grupları ile Türkiye'nin en yaşlı tayyaresi Boeing-Stearman ve MD-500 Helikopter gösterileri bu etkinlikteki yerlerini alıyorlar.

Ayrıca, Alman Akrobasi Pilotu Tim Tibo, Türkiye semalarında İLK defa yer alacak Sbach tipi kompozit akrobasi uçağı ile izleyenlere unutulmaz dakikalar yaşatacak.

Model uçak ve helikopter sevdalılarına da yer veren organizasyona, Almanya'dan iki Hanım model helikopter pilotu katılıyor. Model Jet uçaklarının da yer aldığı gösterilerde birçok firma, uçuş okulu, üniversite ve havacılık ile ilgili kurumlar kendilerini tanıtmak için yer alıyorlar. Bunlar arasında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü / SHGM katılımı ile dikkati çeken en önemli kuruluş. Sportif ve amatör havacılık ile SHGM' nin böylesine iç içe olması ayrı bir ilk olmakla birlikte Genel Havacılık sektörünü çok sevindiren bir unsur olarak görülüyor.

BİSİKLET YARIŞI

Sivrihisar Hava Gösterileri'nde artık geleneksel hale gelen "Uçak Pistinde Bisiklet Yarışı" Airshow 2017 programı içinde yerini alıyor. Gelen izleyicilerin çok büyük keyif aldığı ve herkesin katılımına açık olan bu eğlenceli yarış, hava gösterilerinin ilk günü olan Cumartesi günü gerçekleşiyor.

İki gün süren Sivrihisar Airshow 2017 etkinliği boyunca, yine geleneksel hale gelen "Hava Fotoğraf Yarışması"da deneyimli fotoğrafçılar Zafer Buna ve Uğur Özkan önderliğinde devam ediyor.

KİTAP İMZA GÜNÜ

17 Eylül pazar günü saat 11.00 - 13.00 arasında Kokpit.aero sitemizin yazarı, Tayyareci Vecihi Hürkuş Müzesi Derneği üyesi araştırmacı yazar, tarihçi Mustafa Kılıç son kitabı Son Tayyareci'yi imzalayacak.

Sivrihisar Hava Gösterilerinin resmi web sayfası: www.shgairshows.com

http://www.kokpit.aero/sivrihisar-air-show-basliyor Mesajı Paylaş

canıtez

Sivrihisar Hava Gösterileri başladı


Eskişehir'deki 2015 yılından bu yana düzenlenen Sivrihisar Hava Gösterileri bugün başladı.

Sivrihisar'daki Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi'nde (S.U.S.H.M) saat 09.00'da katılımcılara verilen konferans ile start alan organizasyona giriş ücretsiz.

TUSAŞ'ın ATAK T-129 helikopteri, Hürkuş ve Uçuş Okulu Helikopteri, organizasyonda iki gün de gösteri uçuşları yapacak.

Ali İsmet Öztürk ve Semin Öztürk'ün akrobasi uçuşları da yapacağı Sivrihisar Hava Gösterileri'nde 72 kişi ücretsiz halk uçuşu yapacak.

http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/sivrihisar-hava-gosterileri-basladi.html
Mesajı Paylaş

canıtez

Gökyüzü tutkunları Sivrihisar'da buluştu


Sivrihisar ilçesi yakınlarındaki 'Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi Necati Artan Tesisleri'nde bugün 'Hava Gösterileri' etkinliği düzenlendi. Etkinliği Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, Türkiye'nin Tokyo Büyükelçisi Murat Mercan ile birlikte çok sayıda kişi izledi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan etkinliğin açış konuşmasını Vali Özdemir Çakacak yaptı. Çakacak Eskişehir'in raylı sistemlerin ve havacılığın merkezi olduğunu söyleyerek şöyle dedi:

"Eskişehir sanayisiyle, raylı sistemlerde ve havacılıkta merkez olması dolayısıyla Anadolu'nun parlayan yıldızı. Gerçekten bu raylı sistemler test merkeziyle Eskişehirimiz raylı sistemlerde merkez olmuştur. Yine havacılık araştırma merkeziyle, özel kuruluşlarıyla, kamu kuruluşlarıyla havacılığın da merkezi. Tabi ki bugün burada izleyeceğiniz bu gösterilerde bu merkez dolayısıyla sivil havacılık gösteri merkezi Eskişehir'den başka, Sivrihisar'dan başka ülkemizde herhalde yok. Dolayısıyla bu konuda da Eskişehir merkez. Böyle bir yere sahip olduğumuz için Eskişehirliler adına gurur duyuyoruz. "

Yapılan konuşmaların ardından paraşüt atlayışları gerçekleştirildi, ardından planör, helikopter ve uçak gösterileri sunuldu. Bisiklet yarışının da düzenlendiği etkinlikte Ali İsmet Öztürk de uçakla akrobasi gösterisi sundu.

Sivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi'ndeki 'Hava Gösterileri' etkinliğine ABD, Almanya, İtalya ve İngiltere'den de pilotlar katıldı.  'Havacılık Fuarı'na da dönüşen etkinliğe bu yıl TAI / TUSAŞ sponsor oldu. TAI'nın 'Hürkuş' eğitim uçağı ile 'Atak Helikopteri' de Sivrihisar Airshow'da yerini aldı. Etkinlikte Türkiye'nin en yaşlı tayyaresi Boeing-Stearman ve MD-500 Helikopter gösterisi de sunuldu.

Sivrihisar'daki Hava Gösterileri yarın gerçekleştirilecek olan etkinliklerle sona erecek.

http://www.kokpit.aero/sivrihisar-ilk-gununde-nefes-kesti Mesajı Paylaş

nokta

Sivrihisar Hava Gösterilerinde ikinci gün: şov devam ediyor


Sivrihisar Hava Gösterilerinin ikincisi Türkiye'nin ilk hava parkı Sivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi'nde  dün başladı, bugün devam ediyor.

Gösterilere Türk Havacılık ve Uzay Sanayii TUSAŞ/TAI T-129 Atak ile katılıyor. Hürkuş uçağı ise programda yer almasına rağmen teknik bir sorun nedeniyle TUSAŞ/TAI Kahramankazan tesislerine geçti. Bugünkü uçuşlarda yer almayacak. TUSAŞ/ TAI sponsorluğunda gerçekleşen gösterilere Alp Havacılık ve Savronik gibi savunma firmaları katılımı ile destek veriyor. Gösterileri dün yerinde izleyen Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak C4Defence'e yaptığı açıklamada bu tür etkinlikleri Eskişehir'in tanıtımı için önemsediklerini ifade etti.

 http://www.c4defence.com/Gundem/sivrihisar-hava-gosterilerinde-ikinci-gun-sov-devam-ediyor/4866/1

Mesajı Paylaş

canıtez

Sivrihisar Air Show meraklıları 2018'de yeniden bekliyor


Sivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi (Eskişehir), Necati Artan Tesisleri'nde 16-17 Eylül 2017 tarihlerinde düzenlenen havacılık gösterileri rekora imza attı. Birinci günü 10 bin, ikinci günü de 20 bin kişiyi ağırlayan tesisler, aynı zamanda havacılığın gelişimi için de önemli bir alt yapı sağladı.

16 Eylül 2017 Cumartesi günü Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak'ın yaptığı açılış konuşması ile başlayan gösterilere, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, Tokyo Büyükelçisi Murat Mercan, Türk Hava Kuvvetleri Eski Komutanı Orgeneral Abidin Ünal, Sivil Havacılık Genel Müdürü Bahri Kesici, Türk Hava Kurumu Başkanı Kürşat Atılgan ile birçok saygıdeğer misafir katıldı.

Ankara, Eskişehir, İstanbul, İzmir ve Bursa başta olmak üzere çeşitli şehirlerden 20 binden fazla seyircinin katıldığı Sivrihisar Hava Gösterileri, SHG 2017'de, profesyonel gösteri pilotları harika performansları ile seyircileri büyülediler.

KİMLER GÖSTERİ YAPTI

Türkiye'nin gururu Milli Akrobasi Pilotu Ali İsmet Öztürk, Türkiye'nin İlk Profesyonel Kadın Akrobasi Pilotu Semin Öztürk, Alman Akrobasi Pilotu Tim Tibo, İngiliz Pilot Georgina Hunter Jones ve İngiliz Pilot Bob Pooler olağanüstü hava gösterileri ile izleyenlere unutulmaz dakikalar yaşattılar.

TAI'nin geliştirdiği Atak Helikopteri ve Hürkuş eğitim uçağı da Sivrihisar Airshow'da yerini aldı. Türkiye'nin en yaşlı tayyaresi Boeing-Stearman,Türk Hava Kurumu Planör ve Paramotor Grupları, King Air, Ultralight ve Gyrocopter gösterileri ile paraşüt atlayışları da organizasyona renk kattılar. Almanya'dan katılan iki kadın model helikopter pilotu Simone Zunterer ve Daniela Frank, showları ile izleyenleri etkilediler.

YENİ NESİL UÇAKLAR TANITILDI

Sivrihisar Hava Gösterileri, SHG 2017'de  ABD, Almanya, İtalya, İngiltere gibi ülkeler, katılımın yanı sıra imal ettikleri sportif uçakları pazarlamak maksadıyla organizasyona katıldılar. Bu durumda Sivrihisar Hava Gösterileri organizasyonu, gösteri kimliği yanında "Havacılık Fuarı" kimliğine de kavuşmuş oldu. TAI, ETİ ve Golf Dondurma firmalarının maddi katkı sağlayarak sponsor olduğu gösterilere, yaklaşık 70 firma, uçuş okulu, üniversite ve havacılık ile ilgili kurumlar bu organizasyonda kendilerini tanıtmak için yer aldılar.

ÇOCUKLAR DA UNUTULMADI

Havacılık tutkunlarının buluştuğu ve herkesin keyifli vakit geçirmesi için titizlikle çalışılmış bir organizasyon olan Sivrihisar Hava Gösterileri, SHG 2017'de çocuklar için oyun parkı ve gençlerin ilgisini çeken çeşitli uçuş simülatörleri de bulunuyordu.

Sivrihisar Hava Gösterileri'nde artık geleneksel hale gelen ve büyük ilgi çeken "Uçak Pistinde Bisiklet Yarışı" ve "Hava Fotoğraf Yarışması" da Airshow 2017 programı içinde yerini aldı.

http://www.kokpit.aero/sivrihisar-hava-gosterileri-degerlendirme Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter