Kaza-Kırım Haberleri

Başlatan Merkator, Nis 18, 2017, 11:09 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

canıtez

Kolombiya'da UH-1H düştü

Kolombiya Medellin'de Kolombiya Hava Kuvvetleri'ne ait Bell UH-1H tipi helikopterin düştüğü belirtildi.

Helikopterin Medellin Copacabana'da düştüğü belirtilirken, kazanın nedenine ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı.

Helikopterde 10 kişinin olduğu ve ölen olmadığı tüm personelin yaralı olarak kazadan kurtulduğu belirtildi.

http://www.airturkhaber.com/haber.asp?id=5074 Mesajı Paylaş

Trilogy

8 kişiyi taşıyan Rus helikopteri Norveç'te düştü

8 kişinin bulunduğu bir Rus helikopterinin Norveç açıklarında denize düştüğü belirtildi. Norveç Sahil Güvenlik biriminden yapılan açıklamaya göre Rusya'nın Piramida yerleşim biriminden Norveç'in Barentsburg kentine seyreden bir helikopter, Norveç'e bağlı Svalbard Takımadaları yakınında denize düştü.

​Norveç Sahil Güvenlik biriminin Twitter'dan yaptığı açıklamada, "8 kişiyi taşıyan bir Rus helikopteri, Barentsburg'a 2-3 kilometre mesafede denize düştü. Norveç'in kuzeyindeki kurtarma ekibi, kurtarma operasyonunu koordine ediyor. Detaylar henüz belli değil" ifadelerine yer verildi.

Norveç Arama Kurtarma Merkezi Başkanı Torto Hongset, Norveç'in yüksek tirajlı gazetesi VG'ye yaptığı açıklamada, helikopterin yerel saatle 15.30'da düştüğünü belirtti.

RUS BAŞKONSOLOSLUĞU: BİLGİYİ DOĞRULAMAYA ÇALIŞIYORUZ

Rusya'nın Barentsburg Başkonsolosluğu, Rus helikopterinin düştüğü bilgisini doğrulamaya çalıştıklarını açıkladı. Sputnik'e konuşan başkonsolosluk yetkilisi, "Diplomatlarımız, bu bilgiyi doğrulamaya çalışıyor" dedi.
NORVEÇLİ SÖZCÜ: İKİ BOT VE BİR HELİKOPTER BÖLGEYE İNTİKAL ETTİRİLDİ

Norveçli kurtarma ekibinin sözcüsü Tore Hongset, helikopterin düştüğü bölgeye iki bot ve bir helikopter intikal ettirildiğini ifade etti.

'UÇAK, ACİL DURUM SİNYALİ GÖNDERMEDİ'

Rus basınına konuşan bir kaynak, helikopterin acil durum sinyali göndermediğini belirtti.

Kaynak, "Piramida'dan kalkan helikopter Barentsburg'daki varış noktasına planlanan zamanda varmadı. Helikopterin Barentsburg'a 2-3 kilometre mesafede okyanusa düştüğü üzerinde duruluyor" dedi.

HELİKOPTERDE ÜÇ RUS BİLİM ADAMI VARDI

Rusya Enerji Bakanlığı, Norveç açıklarında düşen Mi-8 tipi helikopterde Rusya Arktik Araştırma Enstitüsü'nden 3 bilim insanının bulunduğunu duyurdu.

'HELİKOPTERDEKİLERİN TAMAMI RUS'

Rusya Acil Durumlar Bakanlığı da, helikopterdeki 8 kişinin tamamının Rus vatandaşı olduğunu ifade etti.

https://tr.sputniknews.com/rusya/201710261030764729-rus-helikopter-dustu/ Mesajı Paylaş

Yakın

Rusya'dan düşen Mi-8 için açıklama

Rusya Enerji Bakanlığı ve Acil Durumlar Bakanlığı'ndan Norveç açıklarında düşen helikopter için açıklama yapıldı.

Düşen helikopterin Konvers Avia'ya ait olduğu ve modelinin Mi-8 olduğu belirtilirken, içinde 8 kişi olduğu açıklandı.

Rusya Enerji Bakanlığı, Norveç açıklarında düşen Mi-8 tipi helikopterde Rusya Arktik Araştırma Enstitüsü'nden 3 bilim insanının bulunduğunu duyurdu.

Norveç medyasında yer alan bilgilerde, Pyramiden'den kalkan helikopterin Barentsburg'daki Rus yerleşkesine son yaklaşmalarda düştüğü belirtilirken, kazanın nedenine dair herhangi bir bilgi verilmedi.

Helikopterdekilerin tamamı Rus

Rusya Acil Durumlar Bakanlığı da, helikopterdeki 8 kişinin tamamının Rus vatandaşı olduğunu ifade etti.

Rusya Acil Durumlar Bakanlığı, Rus Mi-8 helikopterinin düştüğü tahmin edildiği Svalbard'a arama-kurtarma çalışmaları yürütecek bir ekibin hazırlandığını, ekibin olası kaza yerine İl-76 uçağıyla intikal edeceğini bildirdi.

Rusya Acil Durumlar Bakanlığı basın dairesinden yapılan açıklamada, "Svalbard'a gitmek üzere içinde bakanlığın bünyesinde görevli 20'den fazla dalgıcın, ayrıca Falkon denizaltı aygıtlarının ve Grönland Denizi'ni taramak için insansız hava araçlarının yer alacağı bir kurtarma grubu hazırlanıyor" ifadelerine yer verildi.

http://www.airturkhaber.com/haber.asp?id=5175

Mesajı Paylaş

canıtez

ABD helikopteri Afganistan'da düştü

Afganistan'ın Logar şehrinde bir ABD helikopterinin acil iniş esnasında düştüğü bildirildi.

Helikopterin Taliban terör örgütüne karşı NATO misyonunda gece baskını için  Kharwar bölgesinden kalkış yaptığı belirtilirken, sonrasında ABD helikopterinin pallerinin ağaçlara çarptığı bilgisi verildi.

Bunun üzerine acil inişe geçen helikopterin acil iniş esnasında düştüğü açıklandı.

Yaşanan kazada bir Amerikan askeri hayatını kaybederken, 6 askerin ise yaralı olarak kurtarıldığı açıklandı.

Afgan medyasında Taliban terör örgütü tarafından yapılan açıklamada, helikopterin kendileri tarafından düşürüldüğü iddia edildi.

NATO kanadından yapılan açıklamada ise helikopterin düşman aksiyonları sonucunda düşmediği kesin bir dille vurgulanırken, kazanın nedenine dair ise herhangi bir bilgi verilmedi.

ABD ordusundan yapılan kazaya ilişkin olarak yapılan açıklama yaşanan olaydan büyük ve derin üzüntü duyulduğu, yaralı askerlerle özel olarak ilgilenildiği ve kazanın nedeninin araştırıldığı belirtildi.

http://www.airturkhaber.com/haber.asp?id=5195 Mesajı Paylaş

Terra

Tayvan'a ait savaş uçağı Çin Denizi'nde kayboldu

Tayvan'a ait savaş uçağının Çin Denizi'nin doğusunda rutin uçuş görevi sırasında kaybolduğu bildirildi. Yetkililer, başkent Taipei yakınlarındaki Hsinchu Havalimanı'ndan kalktıktan yarım saat sonra Mirage-2000 tipi savaş uçağıyla irtibatın kesildiğini açıkladı. Uçağın bulunması için Çin Deniz Kuvvetlerine ait gemi ve uçakların bölgede arama kurtarma çalışmaları başlattığı belirtildi.

Tayvan, Mirage-2000 tipi savaş uçaklarını Fransa'dan satın almıştı.

http://www.dunyabulteni.net/gunun-haberleri/411283/tayvana-ait-savas-ucagi-cin-denizinde-kayboldu Mesajı Paylaş

canıtez

İran'da Su-22 düştü

İran Hava Kuvvetleri'ne ait Sukhoi Su-22 tipi savaş uçağının düştüğü bildirildi.

Su-22 tipi uçağın Fars eyaletinde yer alan Servistan şehrinde düştüğü açıklandı.

Uçağın rutin eğitim uçuşunu gerçekleştirdiği belirtilirken, kazada pilotun hayatını kaybettiği bilgisi verildi.

http://www.airturkhaber.com/haber.asp?id=5374 Mesajı Paylaş

canıtez

Irak'ta helikopter düştü: 3 kişi hayatını kaybetti

Irak Hava Kuvvetleri'ne ait bir helikopter eğitim uçuşu sırasında başkent Bağdat'ın Vasit vilayetine bağlı Şorva bölgesinde düştü.

Irak Hava Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada Rus yapımı Mi-17 tipi helikopterde bulunan 2 pilot ve 5 askerin hayatını kaybettiği bildirildi. Ancak daha sonra paylaşılan bilgilerde ise 3 kişinin öldüğü, 4 kişinin durumunun ise henüz netleşmediği belirtildi.

Açıklamada, helikopterin teknik arıza sonucu düştüğü ifade edildi. Geçtiğimiz yıl Ekim ayında da bir helikopter teknik arıza nedeniyle düşmüştü.

http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/irakta-helikopter-dustu-3-kisi-hayatini-kaybetti.html Mesajı Paylaş

canıtez

Düşen SF260D uçağının enkazı uzmanlar tarafından incelendi

İki pilotun şehit olduğu, İzmir'de düşen tek motorlu eğitim uçağı SF260D'nin enkazının incelenmesi tamamlandı. Çiğli'deki askeri üsse 3 kilometre mesafede düşen uçak için kaza raporu hazırlanacak.

Bugün saat 10.26'da havalanan SF260 ile radar teması 10.49'da kesilmişti. Arama kurtarma çalışmaları sonrasında meydanın kuzeyinde yoğun duman tabakası tespit edildi. Bölgeye sevk edilen AS532 helikopterinden inen arama kurtarma ekipleri, iki pilotun şehit olduğunu tespit etti.

KHK İLE DÖNMÜŞTÜ

Uçakta şehit olan pilotlardan Yüzbaşı Yunus Bal, Hava Kuvvetleri'nden ayrıldıktan sonra Pegasus Havayolları'nda pilot olarak görev yapmaya başlamıştı. Çıkartılan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Yunus Bal Yüzbaşı rütbesi ile Hava Kuvvetleri'ne döndü.

Kazada şehit olan Pilot Üsteğmen Resul Gökdoğan ise 123. Filo'da öğretmen pilot olarak görev yapıyordu.

http://www.kokpit.aero/sf260-enkaz-incelendi Mesajı Paylaş

canıtez

Rus uçağının düşüş nedeni kaçınma manevrası mı?

Rus Hava Kuvvetleri'ne ait Antonov An26 tipi askeri nakliye uçağının Suriye'de Hmeymim Üssü'ne inerken düşmesinin ardından farklı bir iddia ortaya atıldı. Mürettebatla birlikte 32 kişinin hayatını kaybettiği kazanın nedeninin Rus pilotların inerken omuzdan atılan füzelere karşı yapılan kaçınma manevrası yaparken kontrol kaybının yaşandığı iddia edildi.

Rus Özel Kuvvetleri'ne ait turboprop motorlu An26'nın kazası iniş sırasında meydana gelmişti. Bölgede MANPADS olarak adlandırılan ve omuzdan atılan füze riskleri nedeniyle daha yavaş ve hantal olan askeri nakliye uçakları, yüksekten gelip süratli alçarak inişlerini gerçekleştiriyor.

Ancak Rus uzmanlar, bu manevralar sırasında pilotların uçaklarının kontrollerini kaybetmemesi gerektiğine dikkat çekerek hızlı irtifa kaybı ve yüksek süratle gelindiğinde yapılacak hatanın toparlama şansının zor olduğunu belirtiyor.

http://www.kokpit.aero/an26-kazasi-kacinma-manevrasi Mesajı Paylaş

AlkyoneAmerika da 1 F-18 süper hornet kırıma uğradı Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

Merkator

Hindistan'da askeri eğitim uçağı düştü

Hindistan Hava Kuvvetleri'ne ait BAe Hawk tipi askeri eğitim uçağı Mahuldangiri bölgesinde düştü.

Aviation-Safety sitesinde yer alan habere göre pilot fırlatma koltuğu ile atlamayı başardı.

Kalaikunda Hava Üssü'nden havalanan uçağın eğitim uçuşu yaptığı belirtilirken, kazaya ilişkin soruşturma başlatıldığı, uçağın düştüğü alanın boş bir arazi olmasının can kaybını önlediği kaydedildi. 

http://www.kokpit.aero/hindistan-askeri-ucak-dustu Mesajı Paylaş

Merkator

Red Arrows'un uçağı düştü, pilot atladı

İngiliz Kraliyet Hava Kuvvetleri'ne ait, akrobasi ekibi Red Arrows'a airt Hawk tipi eğitim uçağı, Valley Hava Üssü'nde düştü. İngiltere'de meydana gelen kazada pilot uçağı fırlatma koltuğu ile terk etti.

Paraşütle inen pilot, sağlık kontrolleri için hastaneye kaldırıldı. Eğitim uçuşu için havalanan akrobasi ekibinde düşen uçağın 3 numaralı Hawk olduğu bildirildi. Kazayla ilgili olarak soruşturma başlatıldı.

Red Arrows ekibi, uzun yıllardır BAE Systems tasarımı Hawk tipi eğitim uçağı kullanıyor. Tek motorlu jet uçak, iki kişilik.

Bugün de Hindistan'da BAE Hawk tipi uçak düşmüş, pilotlar fırlatma koltuğu ile uçağı terk etmişti.

Ekipte en son kazalar 2011 yılında meydana gelmişti. Önce 20 Ağustos 2011'deki kazada G-lock nedeniyle bayılan pilot uçağı kumanda edememiş ve 4 numaralı Hawk düşmüştü. Aynı yıl ikinci kaza 8 Kasım 2011'de meydana gelmişti. Kazada alçak irtifada uçağını terk eden pilot yaralı hastaneye kaldırılmış ancak kurtulamayarak hayatını kaybetmişti.

 http://www.kokpit.aero/red-arrows-kaza-pilot-atladi


Mesajı Paylaş

putty

Akrobasi takımlarının agrasif gösterilerini çok gereksiz buluyorum. Biraz motor sesi duysun vatandaş biraz alçaktan uç biraz dön oldu bitti nedir bu kadar yok bir metre yaklaşmış yok karşıdan birbirinin üstünden geçme yok negatif G bunlara ne gerek var kimsede anlamıyor zaten. Burgu filan yeterde artar bile abartmaya ne gerek var kim anlıyor yada wow diyor bu yapılanlara sanki. Hayatlarını riske atmalarına her sene birilerinin düşmesine üzüldüğümden diyorum anlamsız bulduğumdan değil. Değmiyor yani bunca emek gayret aldıkları riske. Vatandaşa da risk ayrıca hadi canını feda ettin aşağıdaki ne olacak bu yüzden kahraman olma hakkı da yok bence. Mesajı Paylaş

phantom80

http://www.kokpit.aero/nevsehir-f16-dustu

Maalesef bi f-16'mız Nevşehir civarında düşmüş..Pilotumuzun akıbeti şu an için belli değil.. Mesajı Paylaş

Merkator

Nevşehir'de F-16 düşmüş. Pilotumuz şehit olmuş. Allah gani gani rahmet eylesin, bu mübarek günde dualarımızı kabul edip cennetinde ağırlasın. Yalnız ilginç bir ayrıntı var. Kaza yerine giden itfaiye, sağlık ve asker, sivil tüm kurtarma ekiplerine gaz maskeleri dağıtılmış. Nedeni ne olabilir, fikri olan var mı? Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter