Kırım'ın Rusya Tarafından İlhakı ve Ukrayna/Rusya Gerilimi

Başlatan nokta, Nis 13, 2017, 07:08 ÖÖ

« önceki - sonraki »

Teknisyen

Bu mantıkla bir gün Alaska'ya da bulaşmasalar bari. Pişmanlık açısından sattıkları en değerli topraklardır herhalde. Mesajı Paylaş

AlkyoneÇatışmalar şiddetleniyor Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

Alkyone

Rusya Ukrayna yı istila etmeye hazırlanıyor. Rus subaylarının Ukrayna'daki Ateşkes Koordinasyon ve Eşgüdüm Merkezi'nden çekilmesi söz konusu...
http://defence-blog.com/news/ukraines-ex-president-putin-seems-to-be-preparing-for-an-all-out-invasion-of-ukraine.html Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

Alkyone

Amerika Ukrayna'ya 47 milyon dolarlık anti-tank füzesi satacak. Satış 210 füze-35 füze rampası şeklinde olacak
http://aa.com.tr/tr/dunya/abdden-ukrayna-ordusuna-anti-tank-fuzeleri/1012924 Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

Energy

Gazprom ve Naftogaz, sözleşmelerin iptali için düğmeye bastı

Rus enerji şirketi Gazprom ile Ukraynalı doğalgaz şirketi Naftogaz arasında, doğalgaz sevkiyat ve taşıma sözleşmelerinin iptali için görüşmelere başlandığı bildirildi.

Gazprom'dan yapılan yazılı açıklamada, iki şirket arasındaki doğalgaz sevkiyat ve taşıma sözleşmelerinin iptali için görüşmelere geçen hafta başlandığı belirtildi.

Uluslararası Tahkim Mahkemesi nezdinde, Naftogaz lehine verilen karara da itiraz edileceğinin kaydedildiği açıklamada, "İtirazımızı mart sonuna kadar Svea Temyiz Mahkemesine yapacağız" ifadesi kullanıldı.

Merkezi Stockholm'de bulunan Uluslararası Tahkim Mahkemesi, bir süre önce verdiği kararda, Gazprom ve Naftogaz arasındaki davayı Ukraynalı şirket lehine sonuçlandırmıştı.

Gazprom'un Ukrayna'ya doğalgaz sevkiyatıyla ilgili yükümlülüklerini yerine getirmediğine hükmeden mahkeme, Gazprom'un Naftogaz'a 2.56 milyar dolar ödeme yapması yönünde karar vermişti.

http://www.denizhaber.com.tr/gazprom-ve-naftogaz-sozlesmelerin-iptali-icin-dugmeye-basti-haber-80434.htm Mesajı Paylaş

Atılgan

Mariupol Limanı'na 'Kerç köprüsü' engeli

Rusların Kırım'ı Rusya'yla bağlamak için inşa ettikleri Kerç köprüsü inşaatı nedeniyle Ukrayna'nın Mariupol Limanı'na 144 geminin giriş yapamayacağı bildirildi.
Rus işgalcilerin Kırım'ı Rusya'yla bağlamak için inşa ettikleri Kerç köprüsü inşaatı nedeniyle Ukrayna'nın Mariupol Limanı'na 144 geminin giriş yapamayacağı bildirildi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Mariupol Limanı Müdürü Aleksandr Oleynik, "Artık Kerç-Yenikale kanalından Mariupol Limanı'na daha önce çalıştığımız 144 gemi giremeyecek." dedi.

Oleynik, Rusya'nın Kerç köprüsü kemerleri altından 33 metreden yüksek olan gemilerin geçemeyeceği açıklamasında bulunduğunu kaydetti.

Daha önce Rus işgalcilerin, işgal altındaki Kırım'da Kerç Boğazı'nda yasa dışı olarak inşa ettikleri köprünün korunması için Rusya Muhafız Teşkilatının askeri dalgıçlarını görevlendirmeyi planladığı bildirilmişti.

http://www.denizhaber.com.tr/mariupol-limanina-kerc-koprusu-engeli-haber-80575.htm Mesajı Paylaş

Alkyone

Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

putty

Süper güç ile mücadele üzerine çok kafa yormak gerek. Ukrayna'nın durumu ders niteliğinde. Süper güçler nasıl caydırılabilir buna çok çalışmak lazım. Modern mühimmatlar ile olur tabi ki en başta. Şu cephede 40 km menzilli 20 km menzilli çeşitli menzillerde IIR karadan karaya füzeler olsa orada duramaz bu Ruslar geri çekilmek ile Ukrayna'nın tamamını işgal etmek ikileminde kalırlar şimdi olduğu gibi keyfine göre dalga geçerek sınırda bekleyemezler. Tepelerinde günde iki tane Spike NLOS inse durulur mu o işgal hattında artık ya Kiev'i alacaksın ya sınırlarına çekileceksin. Türkiye iyi yolda ilerliyor. Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter