Suriye Krizi ve Türkiye'nin Durumu

Başlatan minigitav, Eki 06, 2015, 09:07 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Revolver

Amerikalıların dünkü "girmenizi tavsiye etmiyoruz" mesajın ardından eğer girmezsek hükümetin itibarı kalmaz. Bence Amerika dün yaptığı uyarı ile müdahaleyi kesinleştirdi. Mesajı Paylaş

Defence

O 7 adet, SOM'ların sadece anti-gemi versiyonunun ilk partisi idi. Diğer versiyonların seri üretimleri aylardır devam ediyor sayın putty. Mesajı Paylaş

putty

ABD orası deaş ile mücadelemizin kapsamında değil demiş bizimkiler ABD serbest bıraktı diyor.
Adamlar oysa deaş ile mücadele ediyoruz Afrin de ne işin var demek istiyor bizimkilere o açıklama ile. Mesajı Paylaş

kosavalı1989

Sen canbaza bak diyolar :( Mesajı Paylaş

matmat26

Türkiyenin durumu tek kelime özetler.

Zugzwang

Satrançta hamle zorunluluğu vardır. Hamle yapmaya mecbursun. Ve bilirsin ki yapacağın hamle seni kaybettirecek , aleyhine ancak karşı tarafın lehinedir. Bu hamleyi yaparken için acir, sonucu olmadığını zararına oldugunu bile bile yapmak zorundasın. Mecbursun. Yada bu hamleye zorlandin.

Hamle yapmamakta bir yoldur. Ancak bilirsin bu hamle de sonucu hizlandirir. Oyunu kaybedersin.Türkiyenin durumu bu. Oyunu Türkiye başlattı. Satranç tahtasına oturmayı, oynamayı. Mahallenin büyükleri geldi, öteki büyüklerde. . Şimdi ise son oyundan bir önceki oyun oynanıyor. Bunun kesin olan bir tarafi Türkiye. . Karşı taraf ise değişerek oynuyor. Tek amaçları masadan bize bir tekme vurmak. Ikisi karsi karsiya gecmek istiyor. Ve bunlarin oyununda kazanan ve kaybeden olmayacak. Çünkü oyun oncesinde hazir pozisyonlari ve hamleler görünüyor. Ikiside kaybetmeyecek ve oyunu bitirmeden kalkacaklar. Çünkü otekinin kaybi digerininde kaybi demek. Bu cok açık. Ötekinin kaybi , kazananada zarar verir. Onu aşağı çeker. Bunu iki tarafta görüyor. Isin sonucunda iki tarafta kazanan olacak. Bir musluman ulkenin topraklarını paylaşan iki hristiyan ulke.. Eski hristolarin atalarinin topraklarına dönüşü. !

Bakalım bu hristolarin cografyamizda düşman gibi görünüp, nerelerde is birliğine girisecekler. Tarih de oldugu gibi. Biz bunlarin ikisi ile de savastik. Ancak onlar hic savasmadi ve işbirliği yapip birbirlerini destekleyerek berline girdiler.

Ulkemizin durumu tam anlamı ile Zugzwang....

Afrine girsende, girmeyip seyretsende çok agir maliyeti olacak. Hatta oldu ve oluyor.

Ya buralara girip, biraz olsun masada kalmaya devam edeceksin yada en felaketi oyun seni mahvedecek.

Zamani geri alamiyorsun. Bu mümkün olmadigi gibi gelecegi de degistiremiyorsun. Her seçim bir diger yoldan vazgeçme nedeni.

Bu yolu ulke ve millet olarak seçtik. Kaderimizi yaşayacağız.

Örnek olması açısından. .. 2 viyana kuşatması .. Gucsuzlugumuz ve cengaverligimizi yitirdigimizi bati ulkeleri o cografya ulkeleri tarafindan anlaşıldı.

Belki 20 sene bekleseydik cok baska bir yazgi olacak , dusman cesaretlenmeyecekti. Onlari cesaretlendirmeyecektik.
~~~
Ortaya karışık oldu.


Mesajı Paylaş

AlkyoneAfrin sınırına 'Kayı' güvenlik sistemi


Hatay'da terör örgütü PYD/PKK işgali altındaki Afrin sınırına kurulan, modern elektronik algılayıcı cihazların yer aldığı "Kayı Sınır Güvenlik Sistemi"nin ilk bölümü faaliyete geçti.

Suriye sınırında yasa dışı geçişlerin önlenmesi amacıyla yapılan modüler duvar çalışmalarında sona yaklaşılırken, güvenlik güçleri hudut bölgesinde 24 saat devriye görevi yürütüyor. AA muhabirinin yetkililerden aldığı bilgiye göre, güvenlik önlemlerine ek olarak Savunma Sanayii Müsteşarlığı tarafından "Kayı Sınır Güvenlik Sistemi" adlı proje geliştirildi. Hatay'ın Afrin sınırında 40 kilometrelik alana kurulacak sistemin, 20 kilometrelik kısmının kurulumu tamamlandı. Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından test edilen sistem, ilk testlerden başarıyla geçti.
http://aa.com.tr/tr/turkiye/afrin-sinirina-kayi-guvenlik-sistemi/1035379 Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

ÜNAL

Hatay'dan uçak sesleri geliyormuş, ayrıca Eskişehir'de hareketlilik olduğu yazılıyor iddia sadece, son olarak Erhaç üssünde de hareketlilik olduğu yazılıyor.
Ben 25 temmuz gibi toplu bir hava taarruzu bekliyorum, belki sadece Afrin ile kalmayıp Menbiçteki depo ve sözde karakollarıda vurabiliriz. Mesajı Paylaş

Teknisyen

Ok yaydan çıktı ...Allah Askerlerimizin yar ve yardımcısı olsun.

Hava Kuvvetlerinin operasyonda olduğu söyleniyor.Acaba sınırdan mı hedefler vuruluyor yoksa Afrin'in üzerine kadar Suriye'ye giriliyor mu? Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

48 saat önce sızma biçiminde başlayan Afrin operasyonu resmi olarak da başladı. Uçaklarımız şu anda PYD mevzilerine bomba yağdırıyorlar.Eğer dua ediyorsanız tam sırasıdır...

Tanrı askerimiz ile birlikte onlara teknik destek sağlayan, Türkiye'nin en parlak beyinlerinden oluşan doktoralı ve master'lı mühendislerimizi korusun... Mesajı Paylaş

ÜNAL

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla, Suriye'nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ'a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere, 20 Ocak 2018 saat 17:00'dan itibaren "Zeytin Dalı Harekatı" başlatılmıştır.

Harekat, ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları, BMGK'nin terörle mücadeleye yönelik özellikle 1624 (2005), 2170 (2014) ve 2178 (2014) sayılı kararları ve BM sözleşmesinin 51'inci maddesinde yer alan Meşru Müdafaa Hakkı çerçevesinde, Suriye'nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak icra edilmektedir.

Harekatın planlama ve icrasında sadece teröristler ve bunlara ait barınak, sığınak, mevzii, silah, araç ve gereçler hedef alınmakta olup, sivil/masum kişilerin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyet gösterilmektedir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Harekatın adı: Zeytin Dalı Mesajı Paylaş

malpsoy

72 adet uçakla belirlenen 113 hedefin 108'i başarı ile vurulmuş. İlk haberlere göre 110 leş tespit edilmiş. Mesajı Paylaş

Alkyone

Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

BETONBEY

#147
Şub 10, 2018, 06:18 ÖÖ Last Edit: Şub 10, 2018, 06:35 ÖÖ by BETONBEY
Suriye Devlet Televizyonu 1 İsrail uçağı vurulduğunu açıkladı.

Gelinim sana söylüyorum, kızım sen anla misali bir msj veriliyor gibi...

https://twitter.com/kokpitaero/status/962209625792811008 Mesajı Paylaş

Trilogy

Suriyelilere yurt dışı ve yurt içi telefon görüşmeleri ücretsiz olacak

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Suriyeli sığınmacılara dağıtılmak üzere telefon kartı ihalesi açtı. Buna göre artık Suriyeli sığınmacılar yurt dışı ve yurt içi telefon görüşmeleri için para ödemeyecek.

Sözcü'den Bora Erdin'in haberine göre Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, Türkiye'deki göçmenler için ilk etap olarak 60.000 adet ücretsiz telefon kartı ihalesi açtı.  Kartlar ile ankesörlü telefonlar, sabit telefonlar ve cep telefonlarından yurt dışı ve yurt içine yapılacak telefon görüşmeleri ücretsiz olacak.

Karta sahip olan kişi, kartın arkasında yazan numarayı aradıktan sonra yine kartta bulunan şifreyi girerek 28 Avrupa Birliği (AB) ülkesi ve diğer 13 ülkeyi ücretsiz arayacak. Kartlar 15 ilde dağıtılacak. İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü'nün 7 Mart'ta Ankara'da yaptığı ihaleyi alan şirketle sözleşme imzalanmasının ardından kartlar en geç mayıs ayında dağıtılmaya başlanacak.
Bu karta sahip olanların yurt içine 130 dakika, yurt dışına ise 1073 dakika ücretsiz telefon görüşmesi hakkı bulunacak.

KARTIN DEĞERİ 950 LİRA

Ön ödemeli bir cep telefonu hattına sahip olan bir vatandaş Türkiye'den ABD'yi aramak istediğinden dakika başına 2 lira 20 kuruş ödüyor. Göç İdaresi'nin dağıtacağı karta sahip olan biri ise ABD ile 130 dakika ücretsiz görüşebilecek. Yani vatandaş 130 dakika için 286 TL öderken devletin dağıtacağı kart ile ücretsiz görüşme sağlanacak. Diğer ülkeler için de sağlanan ücretsiz dakikalar hesaplandığında bir kartın değerin 950 TL'nin üzerine çıkıyor.

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ihalenin tamamlanmasının ardından Adana, Antalya, Aydın, Bursa, Çanakkale, Edirne, Erzurum, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Muğla, Geri Gönderme Merkezleri'ne belirtilen miktarda ihaleyi alan firmaya kargolama işlemi yaptıracak.

https://tr.sputniknews.com/turkiye/201803201032704829-suriyeli-yurtdisi-yurtici-telefon-gorusme/ Mesajı Paylaş

Sihirbaz

Bu telefon işi iyi olmuş. Nihayet akıllandık. Akıl edenlere tebrikler. Umarım ihalede fiyat daha da yükselir? Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter