Brezilya LAAD-2017 Savunma Fuarı

Başlatan canıtez, Nis 04, 2017, 08:52 ÖS

« önceki - sonraki »

canıtez

Türk savunma şirketleri Brezilya'da LAAD Fuarı'nda

Kapılarını bugün açan Güney Amerika'nın en büyük savunma fuarı LAAD'a (Brezilya Savunma ve Güvenlik Fuarı) 12 Türk şirketi katıldı. Rio de Janeiro'da yapılan fuara aralarında TAI'nin yanı sıra Aselsan, Roketsan'ın yanı sıra BMC, Katmerciler, MKEK; Nero Endüstri, Nurol Teknoloji, Otokar, Repkon, SDT, TAIS Shipyards şirketlerinin bulunduğu yerli savunma şirketleri ürünlerini ve yeni nesil tasarımlarını bölge ülkelerine tanıttı.

30 ülkeden 600 savunma şirketinin katıldığı LAAD, 90 ülkeden gelen resmi delegasyonlarla birlikte 40 bin kişi tarafından gezilecek. 7 Nisan'a kadar açık kalacak fuar, Türk askeri yetkilileri tarafından da yakından takip ediliyor.

TAI'DE ATAK VE ANKA

TAI, bölge ülkelerine T129 ATAK taarruz helikopteri ve ANKA İnsansız Hava Aracı (İHA) sistemlerini tanıttı. Her iki tasarım da bölge ülkeleri tarafından dikkatle takip edilen ürünler arasında. Havacılık konusunda Roketsan'ın geliştirdiği Cirit ve Umtas roketlerinin de farklı platformlara entegrasyonu konusunda görüşmeler gerçekleştirildi. Aselsan ise ağırlıklı olarak kara araçlarının elektronik ve harp sistemlerini bölge ülkelerine tanıttı.

http://www.kokpit.aero/brezilya-laad-fuari-2017 Mesajı Paylaş

Tuğra

LAAD Day 3: Focus on Turkey's innovative defense industry


https://www.youtube.com/watch?v=6ZvQMwX-Sxg Mesajı Paylaş

Energy

Ne kadar eksik, gedik ve eleştiri konusu olsa da olacak bu iş. Yavaş da olsa. Mesajı Paylaş

hergeleci

Tais navy shipbuilding?

https://www.youtube.com/watch?v=VtensDiL-Iw

Bu ne zaman oldu? Mesajı Paylaş

Sabri Ünal

i sınıfı fırkateyn inşası için devlet tersanelere konsorsiyum olarak fiyat teklifi vermelerini istedi. Konsolidasyon henüz gündemde değil ama ortak iş yaparak iş birliğini geliştirmek için güzel başlangıç. Mesajı Paylaş
>>> Kaynak belirtmediğim her düşünce şahsi kanaatimdir. Fikirlerinizle uyuşmuyorsa çöpe atın gitsin.


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter