Atlas Global

Başlatan canıtez, Nis 04, 2017, 10:52 ÖÖ

« önceki - sonraki »

canıtez

Nis 04, 2017, 10:52 ÖÖ Last Edit: Nis 04, 2017, 11:00 ÖÖ by canıtez
Atlasglobal Aktau ve Samara seferlerine başladı

Atlasglobal Havayolları, Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT)'ndaki büyümesine hız kesmeden devam ediyor.

Atlasglobal, İstanbul'dan Kazakistan'ın Aktau kentine ilk uçuşunu 27 Mart'ta Rusya'nın Samara kentine ilk uçuşunu ise 30 Mart'ta gerçekleştirdi.

Atlasglobal Havayolları uluslararası arenada büyüme hedefleri doğrultusunda Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu'ndaki destinasyon sayısını artırmaya devam ediyor. Atlasglobal, İstanbul'dan Aktau'ya ilk uçuşunu 27 Mart, Samara'ya ilk uçuşunu ise 30 Mart tarihinde yaptı.

Atlasglobal'in İstanbul - Aktau - İstanbul ilk uçuşu vesilesiyle Aktau Uluslararası Havalimanı'nda tören gerçekleştirildi. Törene havalimanı yöneticileri, Türkiye ve Kazakistan hükümet yetkilileri, Atlasglobal Bağımsız Devletler Topluluğu Satış ve Pazarlama Müdürü Ahmet Can Akbuğa, Atlasglobal temsilcileri ve basın mensupları katıldı.

Rusya'nın Samara kentinde Samara Havalimanı'nda gerçekleştirilen ilk uçuş törenine ise Atlasglobal Rusya ve BDT Satış ve Pazarlama Başkanı Orhan Sancar, havalimanı yetkilileri, Rusya ve Türkiye hükümet yetkilileri ve basın mensupları katıldı.
Atlasglobal'in Aktau'ya uçuşları haftanın iki günü Pazartesi ve Perşembe günleri, Samara uçuşları ise Çarşamba ve Cuma günleri gerçekleştiriliyor.

Uçan Şeflerle lezzetli uçuşlar

Atlasglobal, 3 saat ve üzeri tüm uçuşlarında olduğu gibi Samara seferlerinde de yolcularını "Uçan Şef"lerin hazırladığı özel ikramlar eşliğinde ağırlıyor. Türk ve dünya mutfağından farklılaştırılmış ikramlar hazırlayan "Uçan Şefler", konuklar ile birebir ilgilenerek özel sunumlar eşliğinde seyahatlerini daha keyifli ve lezzetli kılmak için çalışıyor.

Samara ve Aktau'ya EkonomiPlus'ta seyahat eden Atlasglobal yolcuları, özel olarak tasarlanmış 77 cm genişliğindeki deri kaplı koltuklarda konforlu bir uçuş yaşarken, ücretsiz zengin çeşitli yiyecek ve içecek ikramı, 30 kilogram bagaj hakkı, ücretsiz koltuk seçimi gibi hizmetlerden yararlanıyor.

Business Class'ta ayrıcalıklı uçuş keyfi

Atlasglobal, seyahatlerini daha ayrıcalıklı hale getirmek isteyen yolcularına gerçek Business Class tecrübesi de sunuyor. Aktau ve Samara'ya Business Class'ta seyahat edenler 100 cm aralıklı geniş koltuklarda uçuş yaparak, zengin ikram çeşitleri, 40 kilogram bagaj taşıma hakkı, bagaj önceliği, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda uçağa V.I.P araç ile transfer, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda lounge kullanımı gibi özel hizmetlerden yararlanıyor.

Aktau ve Samara uçuşlarının biletleri, Aktau Uluslararası Havalimanı ve Samara Havalimanı'ndaki satış ofislerinden, Kazakistan ve Rusya genelindeki tüm yetkili acentalardan ve  atlasglb.com web sitesinden satın alınabiliyor.

http://www.airporthaber.com/atlasglobal-haberleri/atlasglobal-aktau-ve-samara-seferlerine-basladi.html Mesajı Paylaş

canıtez

Atlas Global Amerikaya Sefer Yapmayı Planlıyor.muş

ABD'NİN KABİN YASAĞINA 'BELGRAD FORMÜLÜ'

Atlasglobal, Amerika'nın kabin yasağını Belgrad formülüyle aşacak. Air Serbia ile ortak uçuşla İstanbul-Belgrad, Belgrad-ABD uçuşu yapmayı planlayan şirket, bilet fiyatlarını da aşağı çekecek.

Atlasglobal, Amerika'nın uçak kabinlerinde getirdiği elektronik eşya yasağını 'Belgrad formülüyle aşacak. 15 Mart'ta Sırbistan'ın Belgrad şehrine uçuşa başlayan AtlasGlobal, Air Serbia ile ortak uçuşla ABD'ye uçmaya hazırlanıyor. İstanbul-Belgrad, Belgrad-ABD uçuşu yapmayı planlayan şirket, mevcut Türkiye-ABD bilet fiyatlarının neredeyse yarısına satış yapmayı hedefliyor. Ortak uçuş için ABD'ye izin başvurularını yaptıklarını anlatan Atlasglobal Genel Müdür Yardımcısı Semra Erener Özalçın, "Bu süreçler zaman alıyor. İzinleri alabilirsek altyapıyı oluşturacağız" dedi.

TRUMP'IN DAHİ ONAYI GEREKİYOR

ABD'nin uyguladığı kabin yasağı konusunda ise Özalçın, "ABD'ye seferi opere eden firma Air Serbia. Ona da kabin yasağı yok. Bu nedenle olmamasını ümit ediyoruz. Ancak İstanbul bağlantılı olacağı için net bir şey söylemek de mümkün değil. Uçuş izni için ABD'de Trump'ın dahi onayının olması gerekiyor. Bu nedenle kabin yasağı konusunda henüz bir şey söylemek erken olacak. Yaz aylarında ABD'ye uçuşlarımızın başlamasını hedefliyoruz" diye konuştu.

KAPASİTEYİ YÜZDE 35 ARTIRDI

Global bir havayolu markası olma yolunda 2016 yılında yurt dışında büyümesine hız veren Atlasglobal, 2017 yılının ilk üç ayında kapasitesini yüzde 35 artırdı. Uçakların doluluk oranında geçen yılın ilk 3 ayına oranla yüzde 7 artış kaydederek, yüzde 73'e çıkardıklarını söyleyen Özalçın, dış hat seferlerinde ise doluluk oranını geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 9 artışla yüzde 66'e yükselttiklerini ifade etti. 

HEDEF 1 MİLYAR DOLAR

Sırbistan Büyükelçisi Dr. Tanju Bilgiç ise Türkiye ile Sırbistan arasında 800 milyon dolarlık ticaret hacmi olduğunu belirterek, bu yıl bu rakamı 1 milyar dolara çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. Bilgiç şöyle devam etti: "Sırbistan'dan 2015'te 200 bine yakın turist aldık. Bu yıl rezervasyonlar çok iyi gidiyor. 200 bini aşabiliriz."

BİLET GELİRİ YÜZDE 29 ARTTI

Semra Erener Özalçın'ın verdiği bilgilere göre Atlasglobal 2017'nin ilk 3 ayında toplam yolcu sayısını yüzde 46, transit yolcu sayısını ise yüzde 177 artırdı. Bilet satışından elde edilen gelirlerinde yüzde 29 büyüme kaydeden şirket, yurt dışı bilet satışından elde edilen gelirini yüzde 46 artırdı.

BU YIL 17 YENİ HAT AÇILACAK

Atlasglobal'in 35 ülkede 58 noktaya uçtuğunu vurgulayan Özalçın, "Özellikle Rusya ve BDT bölgesine yoğunlaştık. Avrupa'daki büyümemizi de yeni anlaşmalarla sürdüreceğiz. 2017'de 17 yeni hat açmayı planlıyoruz" dedi.

UÇAKLARA WI-FI GELİYOR

Özalçın, bu sene Atlasglobal'de uçak içi eğlence sistemine Wi-Fi'nın da ekleneceğini belirterek, "Ama kopyalanmaya yatkın konular olduğu için pek anons etmiyoruz" dedi. Özalçın ayrıca Atlasglobal'in uçan şeflerinden birinin Avrupa'da ödül aldığını ifade etti.

http://www.airkule.com/haber/ABD-NIN-KABIN-YASAGINA-BELGRAD-FORMULU-/26797

Mesajı Paylaş

canıtez

ATLASGLOBAL SARAYBOSNA'DA

Global bir havayolu şirketi olma yolunda ilerleyen Atlasglobal'in yeni uçuş noktası, "Balkanların kalbi" Saraybosna. İstanbul- Saraybosna uçuşları haftada 4 gün yapılacak.

İLK UÇUŞ DÜN YAPILDI

Uluslararası arenada izlediği büyüme stratejisi doğrultusunda uçuş ağına yeni destinasyonlar eklemeyi sürdüren Atlasglobal, İstanbul-Saraybosna seferlerini başlattı. Atlasglobal, ilk uçuşunu 22 Haziran Perşembe günü İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Saraybosna Havalimanı'na gerçekleştirdi. İlk uçuşa Türkiye'nin Saraybosna Büyükelçisi Haluk Koç, Saraybosna Ticaret Müşaviri Sedat Yıldız, Saraybosna Kültür ve Tanıtma Müşaviri Soner Şahin, Saraybosna Havalimanı Direktörü Armin Kajmakoviç, Atlasglobal Satış Direktörü Recep Emanet ve Atlasglobal Yer İşletme Başkanı Yüksel Atak katıldı.

Atlasglobal'in İstanbul - Saraybosna seferleri haftanın dört günü; Pazartesi, Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri karşılıklı olarak gerçekleştirilecek.

EkonomiPlus ile özel uçuş keyfi

Saraybosna'ya EkonomiPlus'ta seyahat eden Atlasglobal yolcuları, özel olarak tasarlanmış 77 cm genişliğindeki deri kaplı koltuklarda konforlu bir uçuş yaşarken, ücretsiz zengin çeşitli yiyecek ve içecek ikramı, 30 kilogram bagaj hakkı, ücretsiz koltuk seçimi gibi hizmetlerden yararlanıyor.

Business Class'la daha fazla ayrıcalık

Atlasglobal yolcuları, Saraybosna uçuşlarında Business Class alternatifini seçerek, seyahatlerini daha ayrıcalıklı hale getirebilecek. Business Class'ta seyahat eden yolcular 100 cm aralıklı geniş koltuklarda uçuş yaparak, zengin ikram çeşitleri, 40 kilogram bagaj taşıma hakkı, bagaj önceliği, Atatürk Havalimanı'nda uçağa V.I.P araç ile transfer gibi özel hizmetlerden yararlanıyor.

http://www.airkule.com/haber/ATLASGLOBAL-SARAYBOSNA-DA/27521
Mesajı Paylaş

canıtez

Atlasglobal Havayolları İstanbul'dan Moskova Sheremetyova Havalimanı'na uçuşlara başlıyor

Atlasglobal Havayolları uçuş ağını genişletmeye devam ediyor.Yeni uçuş noktasının haberini Atlasglobal Hava Yolları ve Etstur Yönetim Kurulu Başkanı Ali Murat  Ersoy twitter hesabından paylaştı.
"Atlasglobal İstanbul Moskova Sheremetyova havalimanı uçuşları çok yakında her gün bir sefer ile başlıyor" diye  yazan Ersoyp Peki sırada neresi var? diye sordu

http://www.airkule.com/haber/-COK-YAKINDA-MOSKOVA-DA/27685 Mesajı Paylaş

canıtez

Atlasglobal'in Irak'taki yeni uçuş noktası Necef


Atlasglobal, Irak'taki uçuş ağına Necef'i de ekledi. Atlasglobal, Bağdat, Erbil ve Süleymaniye'den sonra Irak'taki dördüncü destinasyonu olan Necef'e uçuşlarına başladı.

Atlasglobal, Irak'taki uçuş ağına Necef'i de ekledi. Bağdat, Erbil ve Süleymaniye'den sonra 4'üncü destinasyon olan Necef'e Atlasglobal, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Salı ve Perşembe günleri uçuşlarını gerçekleştirecek. Necef Havalimanı'ndan ise Çarşamba ve Cuma günleri Atatürk Havalimanı'na seferler düzenlenecek.

 

Hat

Uçuş Numarası

Kalkış - Varış Saatleri

Uygulanan Günler

IST-NJF KK6292

 23:00 - 01:50  2.

23:50 - 02:40   4.

NJF-IST KK6293

03:45 - 06:55  3.5.

Atlasglobal Necef yolcuları yurt içinde Adana, Antalya, İzmir, Bodrum, Dalaman, Trabzon ve Ercan, yurt dışında ise Kharkov, Arlanda, Londra, Zaporijya, Amsterdam, Kopenhag, Paris, Milano, Hamburg, Belgrad, Zürih, Dusseldorf, Lviv ve Nizhnekamsk'a uygun bekleme süreleri ile İstanbul bağlantılı olarak rahatça seyahat edebilecek.

Atlasglobal EkonomiPlus ile özel uçuş keyfi

Necef'e Atlasglobal EkonomiPlus'ta seyahat eden Atlasglobal yolcuları, özel olarak tasarlanmış 77 cm genişliğindeki deri kaplı koltuklarda konforlu bir uçuş keyfi yaşarken, ücretsiz zengin çeşitli yiyecek ve içecek ikramı, 30 kilogram bagaj hakkı, ücretsiz koltuk seçimi gibi hizmetlerden yararlanıyor

http://www.kokpit.aero/necef-ucuslarina-basladi Mesajı Paylaş

canıtez

Atlas Global Moskova seferlerine başladı


Global bir havayolu şirketi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Atlasglobal, uçtuğu nokta sayısını her geçen gün hızla artırıyor. Son olarak uçuş ağına Moskova'yı da ekleyen Atlasglobal, Rusya'daki destinasyon sayısını 5'e çıkardı. Atlasglobal, Moskova'dan haftanın her günü sefer gerçekleştirecek.

2017 yılının başında rotasını Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu'na çeviren Atlasglobal Rusya'daki büyümesini Moskova hattı ile sürdürüyor. 25 Eylül Pazartesi günü gerçekleşecek ilk uçuş öncesinde Atlasglobal Satış Başkanı Recep Emanet Moskova'da Radisson Royal otelde Rus basını ile bir araya geldi.

Moskova ile birlikte Rusya'daki uçuş noktalarını 5'e çıkaran Atlasglobal'in Moskova uçuşları Atatürk Havalimanı'ndan Sheremetyevo Havalimanı'na karşılıklı olarak haftanın her günü gerçekleştirilecek. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Emanet; "Moskova, Rusya'da uçtuğumuz beşinci destinasyonumuz. Moskova uçuşlarında Atlasglobal EkonomiPlus bilet fiyatlarımız 179 Euro'dan başlıyor. Moskova uçuşlarımız yurt dışında Tiflis, Bağdat, Erbil, Lefkoşa, Tahran, Süleymaniye, Kuveyt, Beyrut, Tel Aviv, Necef; yurt içinde ise Adana, İzmir, Kayseri, Antalya, Gaziantep, Konya, Trabzon'a bağlantı verecek.

Atlasglobal olarak Avrupa, Ortadoğu ve Rusya'da 35 ülkede 50'den fazla noktaya uçuş gerçekleştiriyoruz. Bu yıl içerisinde Necef, Belgrad, Saraybosna ve Beyrut gibi farklı coğrafyalardan uçuş ağımıza birçok nokta ekledik. Büyüme hedeflerimiz doğrultusunda uçuş haritamıza yeni destinasyonlar eklemeye devam edeceğiz.  Yine bu yıl yolcularımıza daha çok frekansla ulaşmak ve daha uygun ve konforlu alternatifler sunmak üzere Air France ve Air Serbia ile ortak uçuş anlaşmaları imzaladık, yeni anlaşmalar da gündememizde kısa sürede bunları da duyuracağız" dedi.

Türk bayraklı havayolu şirketlerinin Rusya'ya tarifeli uçuşlar düzenlemesinin turizm sektörüne önemli katkılar sağladığını ifade eden Emanet, "Bu yıl, Rus turist açısından geçen yıla oranla çok dahi iyi bir sezon geçirdik. Atlasglobal olarak, Rusya'da hatlarımızı artırırken, İstanbul ve Antalya sefer sayılarımıza ilavelerle Rus yolcularımıza çok daha avantajlı ve uygun uçuş imkanı sunacağız" diye sözlerini tamamladı.

EkonomiPlus ile özel uçuş keyfi

Moskova'dan Atlasglobal EkonomiPlus'ta seyahat eden yolcularımız, özel olarak tasarlanmış 77 cm genişliğindeki deri kaplı koltuklarda konforlu bir uçuş yaşarken, ücretsiz zengin çeşitli yiyecek ve içecek ikramı, 30 kilogram bagaj hakkı, ücretsiz koltuk seçimi gibi hizmetlerden yararlanıyor.

Business Class ayrıcalığı

Arzu eden Atlasglobal yolcuları, Business Class'ta seyahat etmeyi tercih ederek seyahatlerini daha ayrıcalıklı bir hale getirebiliyor. Business Class'ta seyahat eden yolcular 100 cm aralıklı geniş koltuklarda uçuş yaparak, Uçan şeflerin özenle hazırladığı zengin ikram çeşitleri, 40 kilogram bagaj taşıma hakkı, bagaj önceliği, Atatürk Havalimanı'nda uçaktan V.I.P araç ile transfer gibi özel hizmetlerden yararlanıyor.

http://www.airporthaber.com/atlasglobal-haberleri/atlasglobal-moskovaya-basladi.html Mesajı Paylaş

canıtez

AtlasGlobal gelecek yıl Avrupa'da 6 yeni noktaya uçuş yapacak


tlasGlobal Havayolları, tarifeli dış hat uçuşlarına yeni noktalar katmak üzere harekete geçti. Önümüzdeki yıl ilkbahardan itibaren havayolu İstanbul Atatürk çıkışlı Rusya pazarında Rostov-on-Don ve St Petersburg hatlarını açacak.

Havayolu ayrıca İspanya pazarına da giriyor. AtlasGlobal İspanya'da başkent Madrid ve en önemli turizm noktalarından Barcelona'ya da uçmaya başlayacak. Şirketin diğer iki yeni hattı da Almanya'dan olacak. AtlasGlobal, Berlin ve Münih'e tarifeli uçacak.

http://www.kokpit.aero/atlasglobal-yeni-tarifeli-dis-hatlar Mesajı Paylaş

canıtez

Atlasglobal'den sınırsız business class kampanyası


Yolcularına sunduğu hizmetleri ve yolcularının konforu için geliştirdiği yeni ürünleri ile öne çıkan Atlasglobal yeni kampanyaya imza atıyor. 'Atlasglobal Unlimited Kampanyası' ile Business Class yolcularına 8 ay boyunca 'sınırsız uçuş̧' fırsatı sunan Atlasglobal, tarifeli uçuşlarının bulunduğu tüm parkurlarda, yurt dışı 3.500 USD ve yurt içi 3.500 TL'lik alternatiflerle, istedikleri parkuru seçip istedikleri uçuşu yapma hakkı tanıyan bir ürün hazırladı.

Atlasglobal Pazarlama ve Kurumsal İletişim Başkanı Tuna Tunca, "Atlasglobal olarak stratejimizi daha insancıl, daha kolay erişilebilir, yenilikçi ve sektörün kabullendiği standartların üzerine çıkmak olarak belirledik. Bu sayede 'Atlasglobal Unlimited' kampanyamız ortaya çıktı" dedi.

2017 yılında marka stratejisini 'insancıl, kolay erişilebilir ve standartlara medyan okuyan' olarak üç ana başlıkta toplayan Atlasglobal, yenilikçi bir kampanyaya imza atıyor. 'Atlasglobal Unlimited Kampanyası' ile herkesi Business Class uçurmayı hedefleyen Atlasglobal, yolcularına; sekiz ay boyunca tarifeli sefer icra edilen tüm parkurlarda, 3.500 USD ve 3.500 TL'lik alternatiflerle, istedikleri parkuru seçip istedikleri uçuşu yapma hakkı tanıyan bir ürün sunuyor.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Atlasglobal Pazarlama ve Kurumsal İletişim Başkanı Tuna Tunca, "Atlasglobal olarak marka hedefimizi; daha insancıl, daha kolay erişilebilir, yenilikçi ve sektörün kabullendiği standartların üzerine çıkmak olarak belirledik. Bu doğrultuda uçmayı daha kolay kılan ve herkesi uçmaya hatta Business Class uçmaya davet eden 'Atlasglobal Unlimited Kampanyamız ortaya çıktı" dedi. Kampanyalarının odağında Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler'in (KOBİ), seyahatlerine yıllık olarak ciddi bütçeler ayıran kurumsal şirketler ve sık seyahat eden yolcularından oluştuğunu belirten Tunca, "Yolcularımız, bu kampanyayı satın almadan önce "3.500 TL'ye kaç kez uçuş yapabilirim?" diye kendi hesaplarını yapacaktır. Bizim yaptığımız hesaplamaya göre, 3.500 TL kapsamında 8 ay boyunca toplamda altı veya sekiz kez gidiş-dönüş bileti alan yolcu, avantajlı hale geliyor. Aynı şekilde, yurt dışına dört veya altı kez giden yolcularımız, bu kampanyadan yararlandıkları takdirde avantajlı konuma geliyor. Bu şu anlama geliyor: Eğer bir yolcumuz yurt dışına bir yıl veya sekiz ay boyunca altı kereden fazla gideceğini öngörüyorsa, yolcumuz için bu kampanya, maliyet anlamında çok efektif hale geliyor. Yolcularımız kampanya detaylarını https://www.atlasglb.com/unlimited web sitemizden öğrenebiliyorlar" ifadelerini kullandı.

Uçan şeflerden eşsiz menüler

Atlasglobal olarak Business Class'ta kalite olarak son derece yüksek standartlarda hizmet sunduklarını aktaran Tuna Tunca, "Havaalanına gelen Business Class misafirlerimiz, ayrıcalıklı kontuarlarımızda işlemlerini gerçekleştiriyor. Ardından 'fast track' hizmetimizle pasaport kontrolünden hızlı geçiş sağlayan misafirlerimiz lounge'muzda uçuş saatlerine kadar vakit geçiriyor. Uçuş saatleri gelen Business Class yolcularımız, 'VIP shuttle' ile uçağa geçiyor. Uçağa geçen yolcularımız sabit Business konfigürasyonu sunan Business Class bölümümüzde 100 cm koltuk aralığı bulunan deri koltuklarında Flying Chef'lerimizin sunduğu eşsiz mönülerimiz eşliğinde yolculuklarını tamamlıyor" dedi.

http://www.airporthaber.com/atlasglobal-haberleri/atlasglobalden-sinirsiz-ucus.html Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter