Ermenistan

Başlatan Sihirbaz, Nis 02, 2017, 08:06 ÖS

« önceki - sonraki »

Sihirbaz

Ermenistan Seçimlerinde Serj Sarkisyan'ın Partisi Önde

Ermenistan'da düzenlenen parlamento seçimlerinde sandık çıkışı anketlerine göre, Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan'ın lideri olduğu Ermenistan Cumhuriyet Partisi yüzde 46 oy aldı.

Gallup Araştırma Şirketi'nin yayımladığı sonuçlara göre, milyarder iş adamı Gagik Tsarukyan liderliğindeki Tsarukyan İttifakı ise yüzde 25 ile ikinci sırada bulunuyor.

Ermenistan Seçim Kurulu'ndan yapılan açıklamaya göre, 101 sandalyelik parlamento için 9 siyasi parti ve ittifakın yarıştığı seçimde oy kullanma işlemi 19.00'da tamamlandı.

Kayıtlı 2 milyon 564 bin seçmenin bulunduğu ülkede, seçime katılım oranı yüzde 50,93 oldu.

Kamuoyu yoklamalarında da parlamentoda 69 milletvekili ile en fazla sandalyeye sahip, Ermenistan Cumhuriyet Partisini seçimin favorisi olarak gösteriliyordu.

Mevcut parlamentoda 33 milletvekili ile temsil edilen Tsarukyan ittifakı da ikinci sırada bulunuyor.

Kesin olmayan ilk sonuçların pazartesi günü açıklanması bekleniyor.

http://www.euronews.com/2017/04/02/armenia-parliamentary-election-ruling-republican-party-well-ahead-with-46-of-votes-exit-polls

Mesajı Paylaş

Defence

Rusya ve Ermenistan "ortak ordu grubu" kuruyor

Rusya ve Ermenistan arasında kurulacak olan grubun, Kafkasya bölgesinde askeri güvenliği sağlamayı amaçladığı belirtildi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ermenistan ile "ortak ordu grubu" kurulmasını öngören anlaşmayı imzaladı.

Putin tarafından imzalanan anlaşmada, iki ülke arasında kurulacak ortak ordu grubunun faaliyetleri ve nasıl kullanılacağına ilişkin detaylar yer aldı. Anlaşmada, grubun Kafkasya bölgesinde askeri güvenliği sağlamayı amaçladığı belirtildi.

Geçen yıl kasım ayında iki ülke arasında imzalanan anlaşma, Rus parlamentosunun alt kanadı Duma'da 14 Temmuz'da onaylanmıştı.

http://www.dunyabulteni.net/manset/404583/rusya-ve-ermenistan-ortak-ordu-grubu-kuruyor Mesajı Paylaş

Trilogy

Ermenistan Parlamentosu'ndan AEB'den ayrılma önerisine ret

Ermenistan Parlamentosu, muhalif kanat olan 'Yelk Koalisyonu' meclis grubunun sunduğu Avrasya Ekonomik Birliği'nden (AEB) ayrılma konusunda geçici meclis komisyonunu kurma önerisini reddetti. Rus basınında yer alan habere göre, meclis toplantısında yapılan oylamada muhalif grubun ileri sürdüğü önerinin 10 evet oyu karşılığında 79 hayır yönündeki oyla reddedildiği belirtildi.

Ermenistan Parlamentosu Başkan Yardımcısı Mikael Melkumyan, Yelk Koalisyonu dışında meclisteki bütün grupların bu teklife karşı çıktığını vurgulayarak, "Muhalefet, hükümetimizin iç ve dış politikadaki başarısızlıklarının sorumluluğunu AEB'nin üzerine atmamalı" ifadesini kullandı. Melkumyan, şu an Rusya'da resmi olarak çalışan Ermeni göçmen işçi sayısının 600 binden fazlayı bulduğunu söyledi ancak gerçek sayı ise bu rakamın iki katını aşıyor.  "Rusya'daki Ermeni göçmen işçilerin gerçekleştirdiği aylık para transferi hacmi 150-180 milyon doları buluyor" diyen Melkumyan, AEB'den ayrılma sürecinin kurumsallaştırılmasının olumsuz sonuçlara yol açacağının altını çizdi.

Yelk Koalisyonu meclis grubu, "Ermenistan, Avrasya Ekonomik Birliği'nden ayrılma yönünde politik bir yol izlemeye başlamalı" başlıklı öneriyi parlamentoya sunma kararını 8 Eylül'de almıştı.  Yelk Koalisyonu'nun önerisinde Ermenistan'ın AEB'e katılmasından sonra hem ekonomisinde, hem sosyal ve askeri ile siyasi anlamda gerilediğine dikkat çekilirken üyeliğin Ermenistan'ın Gürcistan ve İran gibi komşu ülkelerle bağımsız ticari anlaşma yapılmasını engellediği iddiası yer aldı.

https://tr.sputniknews.com/asya/201710041030434858-ermenistan-aeb-ayrilma-ret/ Mesajı Paylaş

Trilogy

Ermenistan Devlet Başkanı: Ülkedeki durum tehlikeli çizgiye ulaştı © AFP 2018 / KAREN MINASYAN

Ermenistan Devlet Başkanı Armen Sarkissian, ülkedeki durumun tehlikeyi çizgiye ulaştığını belirterek, 'itidal ve diyalog arayışı' çağrısı yaptı.

Ermenistan Devlet Başkanı'nın sitesinde yayınlanan açıklamada, "Ülkemizdeki süreçler tehlikeli çizgiye ulaştı ve bu durum, geri dönüşü olmayan sonuçlara yol açabilir. Maalesef, daha önce varılan anlaşmaya rağmen (Serj Sarkisyan ile muhalif lider Nikol Paşinyan arasındaki) görüşme kesildi, oysa ki öyle bir görüşme durumun rahatlamasını ve gerginliğin azalmasını sağlayabilirdi" ifadelerine yer verildi.
Taraflara ülkedeki istikrarın bozulmasına neden olabilecek yıkıcı davranışlardan vazgeçme ve diyalog arayışlarına devam etme çağrısı yapan Sarkissian, "Tüm vatandaşlarımızı, diasporadaki yurttaşlarımızı durumu germe teşebbüslerinden kaçınmaya ve itidalli olmaya çağırıyorum" ifadelerini kullandı.

Başbakanlığı onaylanan eski Devlet Başkanı Serj Sarkisyan, bugün protestocuların eylemlerine önderlik eden muhalif milletvekili Nikol Paşinyan ile yaptığı görüşmeyi kesmiş, görüşme toplam 3 dakika sürmüştü.

Başarısız görüşmenin ardından polis, Erivan'daki protestoculara dağılmadıkları için müdahale etmiş, müdahale sırasında muhalif liderler Paşinyan, Ararat Mirzoyan ve Sasun Mikaelyan meydandan uzaklaştırılarak gözaltına alınmıştı.

https://tr.sputniknews.com/asya/201804221033134576-ermenistan-devlet-baskani-ulkedeki-durum-tehlikeli-cizgiye-ulasti/ Mesajı Paylaş

Sihirbaz

Ermenistan'da Dev Protesto Gösterisi

Binlerce hükümet karşıtı, protestoya liderlik eden Nikol Pashinyan'ın gözaltına alınmasına rağmen yine sokaklarda.

Nikol Pashinyan, Başbakan Ser Sarkisyan'la yaptığıve televizyondan yayınlanan konuşmalarının başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından gözaltına alınmıştı.

Muhalif milletvekili Sarkisyan'ın istifa etmesi gerektiğini belirtmiş, Sarkisyan ise Pashinyan'ı santaj yapmakla suçlamıştı. Muhalefet iki dönem cumhurbaşkanlığı yapan Sarkisyan'ın Başbakan olmasına itiraz ediyor.

Sarkisyan Salı günü Parlamento tarafından bu göreve seçilmiş, bu da tepkiye neden olmuştu. Pashinyan'la birlikte 2 muhalif politikacı ve 200 kişinin gözaltına alınması protesto hareketini siyasi lidersiz bırakmış durumda.

Avrupa Birliği iki tarafa da 'sorumlu' davranılması çağrısı yaptı.

Pashinyan daha önce 2008'de de Sarkisyan'a karşı protesto gösterilerinde yer aldığı gerekçesiyle cezaevine girmişti.nPashinyan, liderlik ettiği kampanyayı 'kadife devrim' olarak niteliyor. 1989'da Çekoslovakya'da komunist sistemi sona erdiren barışçıl gösterilere kadife devrim denmişti.

Sarkisyan cumhurbaşkanlığı sırasında ülkenin sitemini parlamenter sisteme dönüştürmüş ve yürütme yetkileri başbakanlıkta toplanmıştı. Sarkisyan, başbakanlığa aday olmayacağına da açıklamıştı.

https://www.amerikaninsesi.com/a/ermenistanda-dev-protesto-gosterisi/4359876.html Mesajı Paylaş

putty

Küçücük ülkede bir türlü uzlaşamıyorlar eskiden beri böyle şiddetli iç mücadele var bu ülkede. Bir ara meclise girip ortalığı taramışlardı galiba. Taşnak ruhu bu. Bizim kitaplarda ulusal yanlı anlatım yok adamlar böyle gerçekten de. İşin kötüsü anladığım kadarı ile bizim beğenmediğimiz Ermenistan yönetimi dış politika olarak ülkedeki en yumuşak ılımlı kanat. Mesajı Paylaş

Sihirbaz

Ermenistan Başbakanı Sarkisyan istifa etti

Ermenistan'da muhalefetin protesto gösterilerinin hedefinde olan Başbakan Serj Sarkisyan istifa etti.

Ermenistan'ın başkenti Erivan'da Serj Serkisyan'ın başbakanlığa seçilmesini protesto için başlayan gösteriler 11. gününe girerken, protestoların hedefindeki isim olan Başbakan Sarkisyan istifa etti. Ermeni haber ajansı Sarkisyan'ın istifa haberini duyurdu.

Erivan'da bugün yapılan protesto gösterisine üniformalı askerler de katıldı. İnternet üzerinden canlı yayınlanan gösteride üniformalı yüzlerce asker de göstericilerin arasında görülüyor. Protesto gösterisine katılanlar "Sen de katıl" sloganın yanı sıra gözaltına alınan muhalif lider Nikol Paşinyan'ı destekleyen sloganlar da attı. Yüzlerce üniversite öğrencisinin de yer aldığı gösteride kol kola giren göstericiler protesto yürüyüşü boyunca Ermenistan bayrağı taşıdı.

Savunma Bakanlığı gösterilere askerlerin katılmasına tepki gösterdi. Yapılan açıklamada protestonun "yasa dışı" olduğu belirtilerek, gösteriye katılan askerlerin yasalar uyarınca cezalandırılacağı belirtildi.

Paşinyan serbest

Erivan'da dünkü gösteride gözaltına alınan muhalif lider Nikol Paşinyan bugün serbest bırakıldı. Paşinyan'ın avukatı Rustem Badasyan Facebook üzerinden dün yaptığı açıklamada, müvekkilinin nerede olduğuna dair bir bilgileri olmadığını söylemişti. Ermenistan yasalarına göre dokunulmazlığı olan bir milletvekilinin tutuklanabilmesi için meclis onayı gerekiyor.

Gösteriler nasıl başladı?

Ermenistan'da protesto gösterileri iki dönem cumhurbaşkanlığı yaptıktan sonra görev süresi dolan Serj Sarkisyan'ın parlamentodaki oylamada başbakan seçilmesine tepki üzerine başladı. Muhalefet Sarkisyan'ı yolsuzluk yapmakla suçluyor. Ermenistan'da 2015 yılında yapılan anayasa değişiklikleriyle cumhurbaşkanının birçok yetkisi başbakana devredilmişti.

Hükümet karşıtı gösterilerin dün 10. gününde başkent Erivan'da protestocularla güvenlik güçleri çatışmıştı. 200 kişi gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınanlar arasında Sivil Sözleşme partisi lideri Nikol Paşinyan ve iki muhalif milletvekili de bulunuyordu. Başsavcılığın açıklamasında, gösterilere liderlik eden Paşinyan ve diğer iki milletvekilinin "toplumsal açıdan tehlikeli eylemlerde bulunurken gözaltına alındıkları" ifadesine yer verilmişti.

AB ve Almanya'dan açıklama

Ermenistan'daki protestolarla ilgili açıklama yapan AB sorunun barışcıl yollardan çözümlenmesini talep etti. Almanya Dışişleri Bakanlığı'ndan bir sözcü de Berlin'de yaptığı açıklamada, Alman hükümetinin gelişmeleri kaygı ile izlediğini söyledi. Sözcü, açıklamasında vatandaşların düşüncelerini özgürce ifade etme hakkını kullandığının altını çizdi.

http://www.dw.com/tr/ermenistan-ba%C5%9Fbakan%C4%B1-sarkisyan-istifa-etti/a-43497373 Mesajı Paylaş

Sihirbaz

Ermenistan'da 'devrim': Bundan sonra ne olacak?

Ermenistan Başbakanı Serj Sarkisyan 23 Nisan'da kitlesel protestoların ardından istifa etti.

Fakat protestocuların talep ettiği köklü reformların gerçekleşeceğinin bir garantisi bulunmuyor.

Yolsuzluk suçlamalarının hedefi olan bir iktidar tarafından yönetilen, ekonomisi ve güvenliği Rusya'ya bağımlı olan Ermenistan'da bundan sonra ne olacağı iç ve dış faktörler tarafından şekillenecek:

20 yıldır Ermenistan siyasetini domine eden iktidardaki Cumhuriyetçi Parti, ana iktidar aygıtlarını elinde tutuyor.
Muhalefet sert bir şekilde büyük taleplerle ilerlese de hükümete etkisi kısıtlı.
Henüz bir müdahalede bulunmayan Rusya, Ermenistan'ı kendisine bağımlı bir devlet olarak tutmak istiyor.
Azerbaycan ile 30 yıldır yaşanan Dağlık Karabağ çatışması ise her an büyük bir savaşa dönüşme ihtimali taşıyor.

Cumhuriyetçi Parti

Protestocuların bir kısmı bugüne kadarki temel taleplerinin "devrim" olduğunu söylese de iktidar aynı kişilerin elinde kalmaya devam ediyor.

Başbakanlıktan istifa eden Sarkisyan hâlâ Cumhuriyetçi Parti'nin başında bulunuyor.

Koalisyonun küçük ortağı Taşnak-ı Sütyun (Ermeni Devrimci Federasyonu) partisi koalisyondan çekilse de Cumhuriyetçi Parti 105 sandalyeli parlamentoda 58 sandalye ile çoğunluğa sahip.

Ülkedeki siyasetçiler ve iş insanları iç içe geçmiş durumda. Bu yüzden yolsuzluk da yüksek. Seçim dönemi gibi dönemlerde kamu çalışanları baskı altına alınıyor.

İktidardaki zümrenin Ermeni siyasi sahnesindeki hakimiyeti 20 yıl öncesine uzanıyor. Sarkisyan 2008-2018 yılları arasında devlet başkanlığı yapmış, kendisinden önce 10 yıl boyunca devlet başkanı olan Robert Koçaryan da Cumhuriyetçi Parti üyesi olmasa da parti tarafından desteklenmişti.

Karabağ doğumlu bu iki siyasetçi de 1988-94 arasındaki çatışmalarda kilit rol oynamıştı.

Muhalifler ve protestocular

Protestoculara liderlik eden Nikol Paşinyan'ın 25 Nisan'da Başbakan Vekili Karen Karapetyan'la görüşmesi bekleniyordu. Fakat toplantı formatı üzerindeki anlaşmazlık yüzünden Başbakan Vekili Karen Karapetyan'ın görüşmeyi iptal etmesinden sonra muhalif lider Nikol Paşinyan halkı sokaklara çıkmaya çağırdı.

Paşinyan'ın talebi bir geçiş hükümetiyle erken seçime gidilmesi. Bazılarına göre Paşinyan başbakan olmayı hedefliyor.

Protestoların momentumuna rağmen bu büyük talepler muhalefetin parlamentodaki zayıf temsiliyle bir tezat oluşturuyor. Paşinyan'ın partisinin parlamentoda yalnızca 9 sandalyesi var.

Bu tabloyu yalnızca bir erken seçim değiştirebilir ve bu kararı almak da Başbakan Vekili Karapetyan ve Cumhuriyetçi Parti'nin elinde.

Rusya

Ermenistan'da büyük bir askeri üsse sahip olan Rusya, ülkedeki ana enerji tesislerinin sahibi ve aynı zamanda en büyük ticaret ortağı.

Çoğu Ermeni ülkenin Rusya'ya bağımlılığını hayatın bir gerçeği olarak görüyor.

Geçmişte bu bağımlılığı eleştiren Paşinyan, protestolar sırasında jeopolitik konulara girmemeye dikkat etti.

Bu yüzden Rusya'nın protestolara tepkisi düşük tonlu oldu, ne olursa olsun Ermenistan'la dostluklarını sürdürmek istediklerini söylemekle yetindiler.

Yine de Kremlin, Ermenistan'ın yeni yöneticilerinin itaatini sağlamak için elindeki araçları kullanmaya hazırdır.

Başbakan Vekili Karen Karapetyan'ın koltuğa oturduktan sonraki ilk işi 23 Nisan'da Rus mevkidaşı Dimitri Medvedev ile telefonda görüşmekti.

Medvedev bu görüşmede Ermenistan'ın "yasal ve anayasal çerçeveye" uymasının hayati öneme sahip olduğunu söyledi.

Azerbaycan

Azerbaycan ile yeni bir çatışma ihtimali Ermenistan siyasetinin üzerinde her zaman dolaşan bir hayalet.

Savaş ihtimali, birliği sağlamak için kullanılan önemli bir araç.

Karapetyan, göreve başlar başlamaz Azerbaycan'ın olası bir sınır ihlaline hızla yanıt vermeye hazır olduklarını söyledi.

Bu açıklama, Azerbaycan'ın protestolar sırasında sınıra takviye birlik göndermesi üzerine geldi.

Savunma Bakanı Viden Sarkisyan da (Serj Sarkisyan ile bir akrabalığı yok) "Ülkemizdeki istikrarsızlık düşmanımızın bazı hamlelerine zemin hazırlıyor" uyarısında bulundu.

http://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-43896422 Mesajı Paylaş

Terra

Bildiğiniz gibi Ermenilere ve Ermeni Diasporasına göre 24 Nisan sözde Ermeni Soykırımının yıl dönümü. Her yıl 24 Nisan'da başta Erivan, Paris ve Washington olmak üzere dünyanın belli başlı ülkelerinde gösteriler ve Türkiye protestoları olurdu. Bu seneki gösteriler çok cılız oldu. İlk kez bu günü bu kadar rahat geçiştirdik. Amerikan Başkanının "soykırım" sözcüğünü kullanıp kullanmayacağı bile doğru dürüst tartışılmadı. Çünkü Ermenistanda hükümet 23 Nisanda istifa etti ve iç karışıklıklar başladı. Herkes kendi derdinde. Kimsenin gözü kendi ikbalinden başka bir şey görmüyor.

Umarım aynı durum bizde yaşamaz. 24 Haziran seçimleri yüzünden, Menbiç, Fıratın doğusu, Sincar ve Ege sorunları unutulmaz ülkemizin dikkati dağılıp da düşmanlarımıza hamle yapmaları için fırsat verilmez. Mesajı Paylaş

Sihirbaz

Sarkisyan'ın istifası yetmedi Ermeniler rejim değişikliği istiyor

Ermenistan'da Serj Sarkisyan'ın 23 Nisan'da yoğun protestolar üzerine görevi bırakmasıyla halk Erivan'daki gösterilere iki gün ara vermeye karar vermişti ki muhalif isim Nikol Pashinyan başkente 130 km uzaklıktaki Gyumri şehrinde gösteri organize ederek 10 bin kişiyi sokaklara topladı.

Başbakan olmak istediğini duyuran Pashinyan başka hiçbir adayı desteklemeyeceğini ve sistemde köklü değişiklik gerçekleşene kadar da sokak protestolarını sonlandırmayacağını açıkladı ve başbakan olduğu takdirde sistemde köklü değişiklik sözü verdi.

Yeni başbakan 1 Mayıs'ta parlamentosa belirlenecek. Şimdilik Karen Karapetyan geçici olarak Başbakanlık görevini yürütüyor. Pashinyan Karapetyan'a görevi problemsiz şekilde devretme ve Sarkisyan'ın düştüğü hatalara düşmeme çağrısı yaptı.

Ermeni iş adamı Ruben Petrosian:

"Nikol Pashinyan'ı beğeniyoruz çünkü özgürce düşünebilen biri. Varolan krizi çözebileceği konusunda umutluyuz. Bu adam Ermenistan'da bir devrim gerçekleştirebilir ve onurlu bir başbakan olabilir."

Universite Öürencisi Aleksandr Khachatryan:

"Bu bir mücadele, rejime karşı barışçıl bir mücadele. Kavgamız spesifik bir kişiye karşı değil. Eski Devlet Başkanı Serj Sarkisyan'a karı değil. Toplumu ve ekonomiyi bozmuş olan sisteme karşı bir kavga bu."

Euronews muhabiri Apostolos Staikos:

"Ermenistan içinde ve dışında birçokları Serj Sarkisyan'In görevi bırakmasının protestoları sonlandıracağını düşünüyordu. Ne var ki vatandaşlar sokakta kalmaya devam etti ve sistem değişikliği talep ediyorlar. Bu mücadelenin ülkelerinin geleceğini şekillendireceğini umut ediyorlar."

http://tr.euronews.com/2018/04/28/sarkisyan-n-istifas-yetmedi-ermeniler-rejim-degisikligi-istiyor Mesajı Paylaş

Sihirbaz

Ermenistan'ın ikinci Cumhurbaşkanı Koçaryan tutuklandı

Ermenistan'da 1 Mart 2008'de yaşanan olaylar sırasında anayasal düzeni ihlal etmek suçlamasıyla ifade veren ikinci Cumhurbaşkanı Robert Koçaryan tutuklandı.

Koçaryan'ın avukatı Aram Orbelyan, Erivan kentinde mahkemede cuma günü ifade veren eski Cumhurbaşkanı Koçaryan'ın 2008 seçimlerinden sonra görevini kötüye kullandığı gerekçesiyle tutuklandığı söyledi.

Kanlı 1 Mart olarak anılan olaylar nedeniyle yürütülen soruşturmada daha önce ifade vermeyi reddeden Koçaryan'ın tutukluluk süresinin iki ay olduğu belirtildi.

Koçaryan, hakkındaki suçlamaları "siyasi rövanş" olarak tanımlıyordu. "Kaçacak hali olmadığını" dile getiren Koçaryan, "gerekirse hapse gireceğini" söylüyordu.

Ermenistan'ın ikinci cumhurbaşkanı olarak 1998-2008 yılları arasında görev yapan Koçaryan, Mart 2008'de yapılan seçimlerde yerini yakın müttefiki Serj Sarkisyan'a bırakmıştı.

Sarkisyan'ın kazandığı seçimlerden sonra ülkede haftalar süren protestolar düzenlenmişti. Seçimde usulsüzlükler yapıldığı gerekçesiyle sokaklara dökülen protestoculara güvenlik güçlerinin sert müdahalesi sonrası 10 kişi hayatını kaybetmişti.

http://tr.euronews.com/2018/07/28/ermenistanin-ikinci-cumhurbaskani-kocaryan-tutuklandi Mesajı Paylaş

Trilogy

Ermenistan Savunma Bakanı: Rusya'dan yeni savunma kredisi talep edebiliriz

Ermenistan Savunma Bakanı David Tonoyan, yeni savunma kredisi için Rusya'ya başvurabileceklerini belirtti.

Tonoyan, bugünkü basın toplantısında, "Rusya'dan istenebilecek kredinin miktarını söyleyemem. Henüz bu konuda görüşmeler başlatılmış değil" dedi.
Ermenistan daha önce yeni silah ve askeri teçhizat alımı için biri 200 milyon diğeri de 100 milyon dolarlık olmak üzere 2 kredi almıştı. İlk anlaşma kapsamındaki silah teslimi tamamlanırken ikinci anlaşma kapsamında silah üretimi ve teslimi süreci de başlatıldı.

Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü (KGAÖ) Genel Sekreteri Yuriy Haçaturov'a karşı yürütülen soruşturma yüzünden ikinci anlaşma kapsamındaki silah tesliminin gerçekleşmeyebileceği yönündeki iddiaları değerlendiren Tonoyan, "Böyle bir bilgim yok" dedi. Bakan, teslim edilmesi gereken silahların henüz üretim aşamasında olduğunu dile getirdi.

Ermeni-Rus ilişkilerinde işbirliği ve partnerlik atmosferinin mevcut olduğunu belirten Tonoyan, "Uzun yıllar böyleydi ve bu değişmedi" dedi.

Rusya Savunma Bakanlığı Yardımcısı Aleksandr Fomin ile bugün gerçekleşen görüşmeler için 'aşırı başarılı' diyen Tonoyan, "Bu başarı beklentilerimi aştı" diye ekledi.

https://tr.sputniknews.com/dunya/201808031034603004-ermenistan-rusyadan-yeni-savunma-kredisi-talep-edebilir/ Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter