Embraer

Başlatan The Thing, Nis 01, 2017, 07:58 ÖS

« önceki - sonraki »

putty

Kar ettiği yıl 70 milyon dolar kar etmiş çeyrek yılda. Bir apartman dairesine 15 yazılımcı grafiker filan koy cep telefonuna oyun yazsın daha çok kazanırlar oyun tutarsa. Uçak üretsen onda ya yutarsa riskin daha çok Mesajı Paylaş

sadalone

Ama yan sanayileriyle birlikte yarattığı da bir ekosistem var ve ciddi miktarda da nitelikli istihdam sağlıyor.

Sadece kar'a değil ciroya'da bakmak lazım.TUSAŞ önümüzeki 10 sene hiç kar etmesin ama 10 milyar dolar ciroya ulaşsın bu bizim için rüya gibi bir başarı olur. Mesajı Paylaş

putty

Doğru tabi. Ben başında bir patron varsa basiretli tüccarsa diye diyorum bu yol yol değil o paraları amerikada liseli çocuklar kazanmaya başladı internet sonrasında. İstanbulda Hadımköyle penyeci 20 milyon dolar ihracat yapıyor koskoca dünya üçüncüsü uçak fabrikası kar etse bile 200 filan kazanıyor adaletmi bu. Yan yana on tane penyeci demekki bir Embraer ediyor ne üzücü dünyada kaç tane Embraer başarısı varki. Üstelik evelki sene kar ettiği yıla göre konuşuyorum birde zarar etmiş bu sene bırak karı. Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter