Onur Hava Yolları

Başlatan canıtez, Mar 30, 2017, 12:12 ÖS

« önceki - sonraki »

canıtez

Onur Air bir A330-200'ü daha filosuna kattı

Onur Havayolları, daha önce Emiretes filosunda da A6-EAM kuyruk tesciliyle uzun yıllar uçuş yapan Airbus A330-200 tipi yolcu uçağını filosuna kattı.

AirportHaber'in edindiği bilgiye göre, İrlanda merkezli uçak kiralama şirketi Avolon'dan kiralanan uçak geçtiğimiz gün ABD'deki Bangor Uluslararası Havalimanı'ndan havalanarak Atatürk Havalimanı'na geldi. OE-IEQ kuyruk tescilli uçağın TC-OCM kuyruk tesciliyle Onur Air filosunda faaliyet göstereceği öğrenildi.

Avolon'dan kiralarak filoya katılan uçağın 15,3 yaşında olduğu belirtildi.

Onur Havayolları, bu ayın başlarında da yine Avolon'dan kiraladığı başka bir A330-200 tipi uçağı TC-OCN kuyruk tesciliyle filosuna katmıştı.

http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/onur-air-bir-a330200u-daha-filosuna-katti.html
Mesajı Paylaş

canıtez

Onur Air Ohrid seferlerine başlıyor

Türkiye'nin köklü özel havayolu şirketlerinden Onur Air, 15 Nisan'dan itibaren Makedonya'nın Ohrid kentine uçmaya başlıyor.

Onur Air, tatilbudur iş birliği ile tarihi kültürü olan özellikleriyle bilinen Makedonya'nın Ohrid kentine sefer düzenlemeye başlıyor. 15 Nisan'da başlayacak seferler öncesince Atatürk Havalimanı'nda bir basın toplantısı gerçekleştirilerek seferlere ait detaylar paylaşıldı.

Basın toplantısına Onur Air Genel Müdürü Teoman Tosun, Tatilbudur.com CEO'su Cenk Angın ve TAV Makedonya Genel Müdürü Alper Ersoy katıldı.

Ohrid Havalimanı'nı işleten TAV'ın Makedonya Genel Müdürü Alper Ersoy burada değerlendirmelerde bulunarak seferlerine önemine vurgu yaptı. Ersoy; 'Biz 2010 itibariyle Üsküp'teki havalimanlarının işletmesini aldık. 36 bin olan yolcu rakamını geçtiğimiz yıl itibariyle 155 bine çıkardık. Bu kapsamda Türkiye'den de Ohrid'e sefer yapılmasını çok arzu ettik ve Onur Air'e davet ettik. Onur Air'in uçuşlarından son derece memnunuz. Bu seferleri sadece turistik değil de bir ulaşım olarak görmek daha doğru olur' dedi.

Ersoy'un ardından değerlendirmelerde bulunan Onur Air Genel Müdürü Teoman Tosun ise; 'Tarihi kültürü olan yerlere uçmayı çok seviyoruz. Yeter ki biraz kıpırdanma olsun. Ohrid seferlerine 15 Nisan'da haftada 1 seferle başlıyoruz ancak haftalık sefer sayılarımız artış gösterebilir. Bunu zamanla ve planlayarak değerlendireceğiz' dedi.

ÇİN SEFERLERİ HAZİRAN'DA BAŞLIYOR

Çin seferleriyle ilgili de açıklamalarda bulunan Tosun; 'Çin'e Türkiye'den veya Çin'den Türkiye'ye sefer düzenlemek çok kolay değil. İki ülkenin sivil havacılık anlaşmasına göre haftalık 21 sefer düzenlenebiliyor. Onun tamamını da THY kullanıyor. Ama biz de ciddi uğraş verip 2 yıldır uğraştığımız Çongçing'den sefer düzenlemek için haftalık 4 sefer için müsade aldık. Ancak ülkemizde son 2 yıldır yaşanan durumlar nedeniyle Çin'den bir seyahat kısıtlaması olmuştu ve bu nedenle de seferlere başlayamadık. Biz herşey için hazırız ve artık Haziran itibariyle uçmaya başlayacağız' dedi.

http://www.airporthaber.com/onur-air-haberleri/onur-air-ohrid-seferlerine-basliyor.html Mesajı Paylaş

canıtez

Onur Air'den Boeing sürprizi

Onur Havayolları, Tailwind'den 2 adet Boeing 737-400'ü filosuna kattı.

Onur Air, Tailwind'e ait TC-TLC ve TC-TLE kuyruk tescilli 2 adet Boeing 737-400'ü filosuna dahil etti. Kiralamanın 2 ay için geçerli olduğu öğrenildi.

Öte yandan HavaSosyalMedya'da yer alan bilgiye göre; Tailwind'den filoya katılan uçaklardan TC-TLC 23 Mart 2018'den bu yana, TC-TLE de 25 Mart 2018 tarihinden itibaren Onur Air adına uçuşlara başladı.

http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/onur-airden-boeing-surprizi.html Mesajı Paylaş

canıtez

FİLOSUNA İKİ AIRBUS 321 EKLEDİ

Havayolu, filoya eklenen yeni uçaklarla birlikte hem Köln uçuşlarına başlama kararı aldı hem de tarifeli hatlarda haftalık uçuş sayısını toplamda 280'e çıkardı.

Toplam 420 koltuk kapasiteli 2 adet Airbus A321 tipi uçağın filoya katılmasının ardından birçok hattında sefer artışına giden Onur Air'in Antalya uçuşları haftada 46 sefere, İzmir uçuşları haftada 42 sefere, Bodrum uçuşları haftada 30 sefere, Adana uçuşları haftada 26 sefere, Trabzon uçuşları haftada 26 sefere, Samsun uçuşları haftada 10 sefere, Odessa uçuşları haftada 8 sefere yükseldi. Yurt içinde 12, yurt dışında ise 5 noktaya tarifeli sefer düzenleyen Onur Air yaz sezonunda sadece tarifeli hatlarda haftalık 280 uçuş gerçekleştirecek.

Bu yaz uçuşlara yoğun talep var

2018 yaz sezonunun turizm açısından çok hareketli geçeceğini söyleyen Onur Air Genel Müdürü Teoman Tosun, 'Yaz sezonunun başlamasıyla birlikte yolcularımızdan başta Ege ve Akdeniz Bölgesi şehirleri olmak üzere uçuşlarımıza yoğun talep alıyoruz. Biz de bu talebi karşılamak için filomuza 2 adet Airbus A321 tipi uçak ilave ettik ve sefer sayılarımızda artışa gittik. Aynı zamanda bir süredir gündemimizde olan Köln uçuşlarına da 1 Temmuz itibariyle başlama kararı aldık' dedi.

Onur Air'in yeni uçuş noktası Köln

Almanya'nın Berlin ve Düsseldorf şehirlerine tarifeli seferler düzenleyen Onur Air, 1 Temmuz itibariye de haftada 8 sefer olarak Köln uçuşlarına başlıyor. Köln biletleri her şey dahil 65 Dolar'dan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

3 saat süren uçuşlar İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Köln'e Pazar, Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri saat 23:55'te; Köln'den İstanbul'a ise Pazartesi, Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri saat 02:45'te gerçekleşecek.

http://www.airkule.com/haber/FILOSUNA-IKI-AIRBUS-321-EKLEDI/30668 Mesajı Paylaş

canıtez

Onur Air, Avolon'dan 3'ncü Airbus A330-200 uçağını kiraladı

Yaz sezonu başlarında leasing şirketi Avolon'dan 2 adet Airbus A330 tipi uçak kiralayan Onur Air, aynı şirketten üçüncü Airbus A3380 uçağını da kiraladı.

Amerika Marana'da depoda tutulan OE-IER tescilli Airbus A330-200 tipi uçak Marana - Bangor - Amman rotasını kullanarak Amman'a iniş yaptı. Amman'da Suudi Arabistan Havayolları renklerine boyanacak olan TC-OCO tescilli uçak bu şirkete kiralanacak.

Son kiralanan uçakla birlikte Onur Air filosundaki uçak sayısı Temmuz 2018 itibarı ile 27'ye, Airbus A330 tipi uçak sayısı ise 11'e yükselmiş oldu.

http://www.kokpit.aero/onur-air-avolon-ucak-kiralama Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter