Avrupa Kolordusu

Başlatan Observer, Mar 29, 2017, 02:53 ÖS

« önceki - sonraki »

süper çavuş

@HDS ,
USNavy ye F-14 vari birşey lazım diyorsun kısaca pasifikte.. Mesajı Paylaş

HDS

Bunu ben demiyorum, herkes diyor da; Hani nerede? Bugünü, yarını F/A-18 ile, F-35C ile, önüne MQ-25 ile falan hallederler belki. Ama yarın için boşuna X-47 kılıklı UCLASS benzerleri ve "5. nesli kısa kesip 6'ya atlama" çalışmaları boşuna konuşulmuyor.

Hatırlarsan SSF'de "bana menzil gerek menzil" kasidesi vardı. Menzil lazım. Hatta, her ne kadar F-35'in güttüğü hedefe SM-6 atılması falan gibi sansasyonel işler de yapılmış olsa, aslında stealth uçaklar ile halen interoperability ve iletişim konusu daha gelişime çok açık.

Biz platformları falan konuşmayı seviyoruz ama, Çin bir çatışmada GPS falan bırakmaz. Jam proof bile olsa bırakmaz. Mesajı Paylaş

süper çavuş

@HDS ,,
" Bunu ben demiyorum, herkes diyor da; Hani nerede? Bugünü, yarını F/A-18 ile, F-35C ile, önüne MQ-25 ile falan hallederler belki. Ama yarın için boşuna X-47 kılıklı UCLASS benzerleri ve "5. nesli kısa kesip 6'ya atlama" çalışmaları boşuna konuşulmuyor. "

USN daha az F-35C yerine daha fazla Super Hornet alıp dediğin gibi 6.nesle daha önce geçmek istiyordu .. bu arada Boeing 'in 6.nesil teklifide çift pilotlu oda ilginç..

Konvansiyonel bakimdan Çin pasifikte amerikan kuvvetlerini ciddi manada doyurabilecek seviyeye ulaştı.. 
Belki bir amerikalınınki kadar uber modern gelişmiş olmasada yeteri kadar modern platformları çok çok adetli şekilde üretecek  ve bunlarla epey baş ağrıtabilecekler ..
Misal yeni ucav ları biranda havada  çok miktarını görebilirsin  birini vurdun diğerini diğerinide ve başkasınıda vurdun peki kalanları yada bunlarla eş zamanlı daha geriden atılmış hızlı hızlı naneler .. 

Bizimde Çin stratejisinin bize uyarlanmış halini geliştirmemiz gerek cebelitarıktan kizildenize kadar bir alandaki hedefleri doyurabilmeliyiz ..  denize sıra sıra çeşit çeşit destroyerleri indiremeyiz ama başka şeyler düşünmeliyiz belki daha basit ama ucuz ve  çokça  .. Mesajı Paylaş

HüsamettinErTürk

Macron avrupa ordusunun kurulmasını gündeme getirdi.
Trump sert bir tepki gösterdi .

Ve şuan fransada pariste valilik binasının yakıldığına dair iddialar var videolar dolaşıyor.

Macron bu kadar büyük bir şey mi söyledi ki bu kadar büyük bir organizasyon var ortada ?
Yoksa birkaç senedir aralıklarla yapılan kitlesel eylemlerle aynı düzlemdeki eylemler bunlar diyerek iyimser mi düşünmeliyiz? Mesajı Paylaş

petibor

Brexit in neticeleri bunlar. İngiltere olmayınca Atlantik ötesinin menfaatlerini kollayan kalmadı haliyle. İngiltereyi bundan vazgeçirmek gerek. Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter