TCI-Turkish Cabin Interior/Türk Kabin Donatım A.Ş.

Başlatan canıtez, Mar 15, 2017, 10:53 ÖÖ

« önceki - sonraki »

canıtez

THY ve TAI'nin ortak kuruluşu olan TCI, Hindistan'da ihale kazandı. Uçakların dahili dekorasyonlarını yapmak için kurulan şirket, dar ve geniş gövdeli uçaklar için galley ve diğer depolama ünitelerini imal ediyor.

http://www.tci.aero/

GALLEY İHALESİNİ THY KAZANDI

 Türk Hava Yolları'nın iştiraki Turkish Cabin Interior, Hintli Jet Airways'in B737 MAX uçakları için açtığı 75 adetlik galley ihalesini kazandı.

Gelişmeyi THY Genel Müdürü Bilal Ekşi sosyal medya hesabından duyurdu. Ekşi, "İştirakimiz olan TCI (Turkish Cabin Interior) şirketi, Jet Airways'in B737 MAX uçakları için 75 adet galley ihalesini kazandı. Tebrikler" diye yazdı.

http://www.airkule.com/haber/GALLEY-IHALESINI-THY-KAZANDI/26519 Mesajı Paylaş

canıtez

TCI, 155 uçağın kabin içi mutfağını üretecek

Türk Hava Yolları'nın iştiraklerinden olan TCI Kabin İçi Sistemleri A.Ş. (Turkish Cabin Interior), SpiceJet'in filosuna yeni katılacak 155 adet B737 MAX uçaklarının kabin içi mutfaklarını üretecek.
 
Endüstriyel kabin içi tasarımı, sertifikalandırılması ve üretimi alanında havacılık endüstrisinde dünya çapında bir oyuncu olan TCI, yeni 155 adet B737 MAX uçaklarının galley'lerini üretmek için SpiceJet ile anlaşma sağladı. Anlaşmaya göre üretilen galley'lerin teslimatları Ağustos 2018'de başlayacak ve 2024 yılına kadar devam edecek.

Hindistan'ın en büyük havayollarından biri olan SpiceJet,  Türkiye'de TCI tarafından üretilecek galley'ler ile donatılacak yeni uçaklarıyla pazardaki konumunu güçlendirecek.

TCI, SpiceJet ile yapılan anlaşma sonrası Güney Asya pazarındaki konumunu pekiştirmekten memnuniyet duyuyor. TCI Genel Müdürü Çetin Tuğtağ, "TCI'ın akıllı tasarım felsefesi ile hayata geçirdiği, hafif ancak dayanıklı mutfak sistemlerinin kısa süre içinde gördüğü ilgi ve imzaladığımız satış anlaşması bizleri gururlandırıyor. Gerçekleştirilen ihracatın şirketimize ve ülkemize hayırlı olmasını dilerim" dedi.

http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/tci-155-ucagin-kabin-ici-mutfagini-uretecek.html Mesajı Paylaş

Terra

TCI-Turkish Cabin Interior/Türk Hava Yolları Kabin Dekorasyonu A.Ş, hem Boeing B737, hem de Airbus A330 için sertifika almış. THY'nin satın aldığı ve yeniden dekore ettiği tüm uçaklar dışında, Hindistan'ın Jet Airways havayolları için 79 adet ve yine Hindistan'a ait Spice Jet'in 155 B737 MAX uçağının kabin içi dekorasyonunu yapıyormuş. Mesajı Paylaş

canıtez

#3
Eyl 27, 2017, 06:12 ÖS Last Edit: Eki 15, 2017, 04:17 ÖS by canıtez
TCI Azerbaycan Havayolları'na galey üretecek


Türk Hava Yolları (THY) iştiraklerinden Kabin İçi Sistemleri A.Ş'nin (TCI - Turkish Cabin Interior) Azerbaycan Havayolları B737 Max uçakları için anlaştığı duyuruldu.

TCI, daha önce Hintli havayolu şirketleri SpiceJet ve JetAirways ile kabin içi mutfak tasarımı için anlaşmıştı. THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, sosyal medya hesabından TCI'ın yeni anlaşmasının Azerbaycan Havayolları ile yapıldığını duyurdu.

Anlaşmanın Azerbaycan Havayolları'nın 10 adet Boeing B737Max uçağı için yapıldığı öğrenildi.

http://www.airporthaber.com/thy-haberleri/tci-azerbaycan-havayollarina-galey-uretecek.html Mesajı Paylaş

canıtez

TCI, Airbus tedarikçisi olmak istiyor

Uçak kabin içi sistemleri üreticisi TCI, 2023 yılında dünyada pazar payını yüzde 10`un üzerine çıkarmayı hedefliyor. Boeing`in dar gövdeli uçaklarında dünyadaki 4 onaylı tedarikçiden birisi olan şirket, Airbus`ın da onaylı tedarikçisi olmak için çalışıyor.

Türk Hava Yolları (THY) ile TAI (TUSAŞ) ortaklığında 2011 yılında kurulan Türk Kabin İçi Sistemleri Tasarım ve Üretim AŞ (TCI), 2023'te dünyada pazar payını yüzde 10'a ulaştırmayı hedefliyor. İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı yerleşkesinde bulunan tesislerinde faaliyet gösteren TCI, uçak mutfağı üretiminin yanı sıra yanmaz ve hafif malzemelerle tasarlanan kabin içi yan paneller, baş üstü dolapları ve tuvalet bölümlerinin üretimiyle ilgili prototip çalışmalarını da sürdürüyor.

Fabrikada 161 kişinin çalıştığını, yıllık yaklaşık 10 milyon dolar cirolarının olduğunu bildiren TCI Genel Müdürü Çetin Tuğtağ, tüm uçak içi mutfak ekipmanlarını Boeing firması onaylı ürettiklerini anlattı.

Tuğtağ, Boeing'in dar gövdeli uçaklarında dünyadaki 4 onaylı tedarikçisinden birisi olduklarına dikkati çekerek, "Bugün itibarıyla Boeing 737 uçaklarının yüzde 10 pazar payına ulaşmış bulunmaktayız. Hedefimiz 2018-2019'da yaklaşık yüzde 40 büyümek. 2020'de bir ilave yüzde 40 büyüyerek, bugünkü sayılarımızı üçle çarpmayı hedefliyoruz." dedi.

Tuğtağ, "Güney Asya ve tüm Asya bölgesi ile Güney Amerika bizim stratejik hedeflerimiz olan bölgeler. Havacılık sektöründe buralarda, inanılmaz büyüyen bir pazar var. Hindistan, Malezya, Endonezya ve Çin marketinde tercih edilen ikinci tedarikçi olmak istiyoruz." şeklinde konuştu.

Uçak üreticilerinden Airbus'ın da onaylı tedarikçisi olma çalışmalarının sürdüğüne dikkati çeken Tuğtağ, kabin içi yan paneller, baş üstü dolapları ve tuvalet bölümleriyle ilgili prototip çalışmalarının devam ettiğini, sene sonuna kadar bu ürünlerin sertifikasyonlarının alınacağını ve onaylı parçaları üreteceklerini belirtti.
 
http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/tci-airbus-tedarikcisi-olmak-istiyor.html Mesajı Paylaş

canıtez

THY ve TAI'nin ortak ürettiği Galley'ler Çin pazarına giriyor

Çin merkezli Donghai Hava Yolları, 10 adet B737 MAX-8 siparişi ile ilgili olarak Galley'lerin tasarımı ve üretimi konusunda Türk Hava Yolları ve TAI firmalarının ortak teşebbüsüyle kurulan TCI Kabin İçi Sistemleri ile çalışmaya karar verdi.
Çin merkezli Donghai Hava Yolları, 10 adet B737 MAX-8 siparişi ile ilgili olarak Galley'lerin tasarımı ve üretimi konusunda Türk Hava Yolları ve TAI firmalarının ortak teşebbüsüyle kurulan TCI Kabin İçi Sistemleri ile çalışmaya karar verdi.

 

2011 yılında Türk Hava Yolları (THY) ve TAI(Türk Havacılık ve Uzay Sanayi) firmalarının ortak teşebbüsü ile kurulan ve 2015 yılından beri Boeing'in "Global Offerable" listesinde olan TCI(Turkısh Cabin Interrior), Çin merkezli Donghai Hava Yolları'nın alacağı yeni 10 adet B737 MAX-8 siparişi için Galley olarak adlandırılan kabin içi mutfak ekipmanları konusunda anlaşma sağladı. Bu anlaşma, Çin Havacılık pazarına giriş açısından TCI için önemli bir kilometre taşı olma özelliği taşıyor. Anlaşma kapsamında uçakların havayolu şirketine teslimi 2019 yılında başlayacak.

TCI, halihazırda Airbus ve Boeing uçaklarının kabin içi ürünlerinin tasarımı ve üretimi konularında aktif olarak çalışıyor. Avrupa'nın en büyük MRO (bakım, onarım ve yenileme) merkezi olan HABOM-İstanbul'da hizmet veren TCI, yenilikçi ürün tasarımı ve müşteri memnuniyetine verdiği önem gibi faktörlerle yakın gelecekte Uçak Kabin İçi Endüstrisi'nde global bir oyuncu olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. TCI, Donghai Hava Yolları ile yaptığı anlaşma öncesinde Jet Airways ile 79, SpiceJet ile 155 ve Azerbaijan Airlines (AZAL) ile 10 uçağın Galley'lerinin tasarımı ve üretimi konusunda anlaşmalar gerçekleştirmişti.

Donghai Hava Yolları Çin'in ilk özel hava yolu olarak 2002 yılında kuruldu. Shenzhen Bao'an Uluslararası Havalimanı'nda yerleşik olan ve Çin'de 41 şehre uçuş yapan şirket, ilk uluslararası uçuşunu Shenzhen ile Utapao arasında 2017 yılında gerçekleştirdi. Donghai Hava Yolları, yerel ve uluslararası rotalarda hizmet veren ve çoğunlukla Boeing B737-800 uçaklarından oluşan genç bir filoya sahip.

https://www.airlinehaber.com/thy-ve-tainin-ortak-urettigi-galleyler-cin-pazarina-giriyor/ Mesajı Paylaş

Merkator

THY'nin uçak mutfak imal eden şirketinden sipariş rekoru

THY'nin Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TAI) ile ortak galley yani uçak mutfağı üreten TCI (Turkish Cabin Interior-Kabin İçi Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.) adlı bir şirketi sipariş rekoru kırdı. . Airbus'ın Toulouse ve Boeing Seattle Renton merkezindeki show salonunda da gördüğüm mutfak kusursuz. Sürekli birçok havayolunda sipariş alıyor. Hem tasarımı hem de hafifliği ile tercih ediliyor.

Yönetim Kurulu Başkanlığını Abdülkerim Çay, Genel Müdürlüğünü ise Boeing'den transfer edilen çok başarılı bir genç Muhammed Hanifi Turter'in yaptığı TCI şirketi, Türk Hava Yolları'nın kabin için imalat yapan önemli bir kuruluşu haline geldi.

Uluslararası pazara açılan şirket, toplam 631 adet gibi çok ciddi bir sipariş aldı. Müşterileri arasında Hintli SpiceJet, Azerbaycan Havayolları ve Çinli Donghai var. Dar gövde için yapılan galley'leri A330'lar için yapılan imalatlar izledi. Yakında THY filosuna katılacak A350 ve B787 uçakları içinde hazırlık yapılıyor.

http://www.kokpit.aero/631-galley-siparis Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter