Sun Express

Başlatan canıtez, Mar 13, 2017, 12:31 ÖS

« önceki - sonraki »

canıtez

2017'NİN İLK UÇAĞINI TESLİM ALDI

Türk Hava Yolları ve Lufthansa'nın ortak kuruluşu SunExpress, bu yıl teslim edilmesi beklenen 6 adet Boeing 737-800 NG'nin, TC-SOC tescilli ilk uçağını teslim aldı

2015 ve 2016'da 12 adet yepyeni Boeing 737-800NG'i teslim alan SunExpress, 2017'de de yeni gelen uçakları ile birlikte toplam 18 adet Boeing 737-800NG'yi filosuna katmış olacak.

2014'te liste fiyatı üzerinden yaklaşık 4 milyar 750 milyon dolar değerinde 50 adet Boeing 737-800NG ve MAX uçak siparişi veren SunExpress, 2016'nın ilk aylarında Yönetim Kurulu onayıyla 10 yeni 737-800 MAX  da opsiyonlu olarak satın almıştı.

Daha düşük yakıt tüketimi, daha düşük bakım maliyeti, daha uzun menzil, daha az emisyon ve daha az gürültü gibi avantajları sunan Boeing 737-800 NG ve 737-8 MAX'ın teslimatı 2023'de tamamlanacak. SunExpress, 2023'e kadar, 25'i Boeing 737 800 NG, 35'i Boeing 737-800 MAX olmak üzere, toplam teslim alacağı uçak sayısı 60 olacak. Ayrıca, Sky Interior ve SunExpress renklerine sahip yeni iç dizaynıyla, uçaklarda kullanılan Z85 Dragonfly koltuklar da, ince ve hafif yapısıyla, daha fazla diz mesafesi yarattığı için yolcu konforunu artıracak.

http://www.airkule.com/haber/2017-NIN-ILK-UCAGINI-TESLIM-ALDI/26492 Mesajı Paylaş

canıtez

SunExpress'in yeni uçağı hazırlanıyor

Sun Express'in Amerikalı uçak üreticisi Boeing'den sipariş ettiği B737-800 tipi uçaklardan biri görüntülendi.

TC-SOD kuyruk tescili alan uçak, Boeing'in Everett'teki fabrikasında SunExpress renklerine boyanacak. Sonrasında ise yapılacak test uçuşlarının ardından TC-SOD, SunExpress filosuna katılmak üzere Antalya'ya gelecek.

Bu uçakla birlikte SunExpress filosunda, SunExpress boyamalı Boeing B737-800 tipi uçak sayısı 29'a yükselecek

http://www.airporthaber.com/sunexpress-haberleri/sunexpressin-yeni-ucagi-hazirlaniyor.html Mesajı Paylaş

canıtez

Sun Express 68. Uçağını Teslim Aldı

Türk Hava Yolları ve Lufthansa'nın ortak kuruluşu SunExpress'in bu yılki ikinci yeni uçağı TC-SOD Antalya'ya teker koydu.

Yılın ilk uçağını, TC-SOC tescili ile 13 Mart'ta filosuna katan SunExpress, bu yıl teslim edilmesi beklenen 6 adet Boeing 737-800 NG'nin ikincisini de filosuna kattı.  Cuma akşamı Antalya'ya inen uçağı, SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Çalışkan karşıladı. 

2014'te liste fiyatı üzerinden yaklaşık 4 milyar 750 milyon dolar değerinde 50 adet Boeing 737-800NG ve MAX uçak siparişi çerçevesinde, SunExpress'in filosuna katılan yeni uçak sayısı, TC-SOD ile birlikte 14 oldu. SunExpress bu yılsonuna kadar 18 adet yepyeni Boeing 737-800 NG'yi filosuna katmış olacak. SunExpress'in yeni uçakla beraber filosundaki uçak sayısı 68 oldu. Havayolu bu yaz sezonuyla beraber filosunda toplam 72 uçağa sahip olacak.

http://www.airkule.com/haber/TC-SOD-ANTALYA-YA-TEKER-KOYDU/26694 Mesajı Paylaş

canıtez

Sun Express Bu Yılki 3. Uçağını Teslim Aldı

Türk Hava Yolları ve Lufthansa'nın ortak kuruluşu SunExpress'in, TC-SOC ve TC-SOD tescilli iki uçağından sonra bu yılki üçüncü yepyeni uçağı TC-SOE de Antalya'da filoya katıldı.

Bu yıl teslim edilmesi beklenen 6 adet Boeing 737-800 NG'nin üçüncüsünü de filoya katan  SunExpress'in filosundaki uçak sayısı 69 oldu. SunExpress'in filosuna katılan yeni uçak sayısı TC-SOE ile birlikte 15 oldu. Bu yılsonuna kadar SunExpress, 18 adet yeni yepyeni Boeing 737-800 NG'yi filosuna katmış olacak.

http://www.airkule.com/haber/TC-SOE-DE-ANTALYA-YA-KONDU/26849 Mesajı Paylaş

canıtez

SunExpress'in yeni uçağı TC-SOF test uçuşlarına başladı

Filosundaki uçak sayısını bu yaz 73'e çıkarmayı hedefleyen SunExpress'in yeni uçağı test uçuşların başladı.

Amerikalı uçak üreticisi Boeing'in Seattle'daki tesislerinde ilk uçuşunu gerçekleştiren TC-SOF kuyruk tesciline sahip Boeing B737-800 tipi uçak yaklaşık 2 saat havada kaldı.

SunExpress boyaması hazır olan uçağın önümüzdeki günlerde Antalya'ya gelmesi bekleniyor.

http://www.airporthaber.com/sunexpress-haberleri/sunexpressin-yeni-ucagi-tcsof-test-ucuslarina-basladi.html

Mesajı Paylaş

canıtez

Sun Express: Dünyanın en dakik 4. havayolu seçildi

Havayolu seyahati değerlendirme şirketi OAG'nin zamanında kalkış performansı değerlendirmesinde, yüzde 89'luk bir oranı ile Dünyanın en dakik 4'üncü havayolu şirketi oldu.

OAG'ın bu değerlendirmesini biraz açmakta fayda var: Değerlendirme havayolu şirketlerinin yürüttüğü operasyon sayısına göre yapılıyor. Yani genel toplamda, örnek olarak, 300 bin operasyon gerçekleştiren ile 15 bin operasyon gerçekleştiren aynı kategoride değerlendiriliyor. Hemen "bu adil olmayabilir" düşüncesine kapılmamak lazım.  cÇünkü 300 bin operasyon gerçekleştiren bir havayolunun fiziki ve organizasyonel yapısını da göz önünde bulundurmak lazım. Yani operasyon sayısı fazlayken, buna paralel olarak organizasyonel yapısı da oluşuyor.

Sonuç olarak hangi açıdan bakarsak bakalım, 12 aylık verilere dayanan bu değerlendirmede SunExpress in elde ettiği başarı kayda değer bir başarıdır. Ve sonuç olarak, dünya çapında aynı boyutlarda operasyon yürüten onlarca havayolu şirketini geride bırakarak 4. havayolu şirketi oldular.

http://www.airlinehaber.com/sunexpress-du%CC%88nyanin-en-dakik-4-havayolu-secildi/

Mesajı Paylaş

canıtez

SUNEXPRESS'İN YENİ UÇAĞI GELDİ

SunExpress'in, bu yıl beklenen altı yepyeni Boeing 737-800 NG uçağının 5'incisi olan TC-SOG'u da filoya kattı.

Türk Hava Yolları ve Lufthansa'nın ortak kuruluşu SunExpress, bu yıl beklenen altı yepyeni Boeing 737-800 NG uçağının 5'incisi olan TC-SOG'u da filoya kattı. Altıncı ve yılın son uçağı ise yolda... SunExpress bu yıl sırasıyla TC-SOC, TC-SOD, TC-SOE, TC-SOF ve TC-SOG'u filosunda katmış oldu.  Mayıs ayının son haftası gelmesi beklenen 6'ıncı uçak da yakında test uçuşlarına başlayacak.

SunExpress'in filosundaki uçak sayı, 64'ü Boeing 737-800, 6'sı A330 olmak üzere toplam 70 oldu. SunExpress'in filosuna katılan yeni uçak sayısı TC-SOF ile birlikte 17 oldu. Bu yılsonuna kadar SunExpress, 18 adet yeni yepyeni Boeing 737-800 NG'yi filosuna katmış olacak.

http://www.airkule.com/haber/SUNEXPRESS-IN-YENI-UCAGI-GELDI/27111 Mesajı Paylaş

canıtez

SunExpress Boeing'den 6'ncı uçağını da teslim aldı

SunExpress Havayolları Amerikalı uçak üreticisi Boeing'e verdiği 6 adetlik Boeing B737-800 siparişinin son uçağını da teslim aldı.

Boeing'in Seattle'daki tesislerinden havalanan TC-SOH kuyruk tescilli uçak, dün Antalya'ya iniş yaparak filoya dahil oldu. SunExpress, TC-SOH ile birlikte bu yıl planladığı 6 uçağın alımını da tamamlamış oldu.

SunExpress Havayolları, bu yıl Boeing'den TC-SOC, TC-SOD, TC-SOE, TC-SOF, TC-SOG tescillerine sahip 5 adet Boeing B737-800 tipi uçağı teslim almıştı.

http://www.airporthaber.com/sunexpress-haberleri/sunexpress-boeingden-6nci-ucagini-da-teslim-aldi.html Mesajı Paylaş

canıtez

SunExpress'ten yolcularına hesaplı menü


Türk Hava Yolları ve Lufthansa'nın ortak kuruluşu SunExpress, gökyüzünde lezzetli yemeklerin keyfini yaşamak isteyenler için, mevcut uçuş öncesi sipariş edilen yiyecek içecek menüsüne, dış hatlarda geçerli olmak üzere En Hesaplı Menü'yü de ekledi.

Köfte ve tavuk seçeneklerinden oluşan sıcak yemek, makarna, salata, kahvaltı seçeneklerine kadar birçok damağa hitap eden ve 36 saat önceden sipariş edilebilen Premium Menü seçeneklerinin arasına, artık gökyüzünde yemek keyfini daha uygun fiyata yaşamak isteyenler için En Hesaplı Menü de eklendi.  Tatlı ve tuzlu atıştırmalıkların yanı sıra sıcak bir yemek ve alkolsüz içeceklerden oluşan menü uçuştan 36 saat öncesine kadar sunexpresss.com üzerinden 9.99 Euro'ya sipariş edilebiliyor.

SunExpress Ticaret Direktörü Peter Glade, "Yolcularımıza, var olan muhteşem menü seçeneklerimize ek olarak, şimdi daha uygun bütçeli bir seçenek sunuyoruz. Atıştırmalıkların ve içeceklerin yanı sıra sıcak bir yemek içeren bu uygun fiyatlı menümüzü şimdilik yalnıza dış hatlarda yolcularımızın beğenisine sunduk" dedi. Glade, "Yolcularımız şimdiden bu uygun fiyatlı güzel menümüzün keyfini çıkarmaya başladılar" diye ekledi.

http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/sunexpressten-yolcularina-hesapli-menu.html Mesajı Paylaş

canıtez

SunExpress, Frankfurt, Leverkusen ve Hanover 96 takımlarına sponsor oldu


Lufthansa ve Türk Hava Yolları'nın % 50'şer ortaklığı ile kurulan SunExpress Havayolları, Almanya Bundesliga'da mücadele eden üç futbol takımına birden sponsor oldu.

Airliners.de sitesinde yer alan habere göre SunExpress, Eintracht Frankfurt, Hannover 96 ve Bayer Leverkusen'e sponsor oldu. Havayolu kulüplerin web sitelerinde ve sosyal medya kanallarında "premium partner" olarak adlandırılıyor.

http://www.kokpit.aero/sunexpress-bundesliga-sponsorluk Mesajı Paylaş

canıtez

SunExpress Viyana seferlerinde tren bileti de satacak


Türk Hava Yolları ile Lufthansa'nın ortak kuruluşu SunExpress'in City Airport Train (CAT) ile yaptığı anlaşma çerçevesinde, İzmir ve Antalya'dan gerçekleştirdiği Viyana uçuşlarında Viyana tren bileti satılacak. İzmir ve Antalya'dan Viyana'ya uçan yolcular artık tren biletlerini, vakit kaybetmeden, uçuş esnasında satın alabilecekler.

Son yıllarda misafirlerine verdiği hizmeti kişiselleştirme stratejisi izleyen SunExpress, artık misafirlerine, yolculuklarına başlamasından çok önce, online rezervasyon sitesi SunExpress.com üzerinden ihtiyaç duydukları, istedikleri hizmeti belirleme ve satın almalarını sağlayarak, kişiselleştirilmiş hizmet sunuyor.

RAHAT SEYAHAT

City Airport Train (CAT) ile gerçekleştirilen işbirliği hakkında bilgi veren SunExpress Ticaret Direktörü Peter Glade, CAT'in Viyana'da havaalanı ve şehir merkezi arasında non-stop en hızlı ulaşımı sunduğunu belirterek, "Son yıllarda izlediğimiz kişiselleştirmiş hizmet anlayışımız çerçevesinde, misafirlerimize yeni bir hizmet daha sunuyoruz. Bu stratejimiz doğrultusunda istediği koltuğu seçen, ihtiyacı olduğu ağırlıkta bagajla seyahat eden, istediği yemeği seçen yolcularımız,  artık Viyana'da uçaktan indiği zaman bineceği trenin biletini de uçuş esnasında satın alabilecek" dedi.

YETİŞKİNLER İÇİN BİLETLER 22 EURO'DAN BAŞLIYOR

Online rezervasyon siteleri SunExpress.com'un yolcuların seyahat ve tatil ile ilgili bütün ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde yapılandırıldığını belirten Glade, "Yolcularımız, seyahatlerinden çok önce SunExpress.com üzerinden yolcularını, tatillerini istedikleri gibi şekillendirebiliyorlar. Otel rezervasyonundan, araba kiralamaya, birçok işlemlerini önceden yapıp, keyifli bir seyahat geçiriyorlar" dedi. Glade, Viyana'da CAT ile yapılan işbirliği çerçevesinde, İzmir ve Antalya'dan Viyana'ya seyahat eden, tren istasyonunda zaman kaybetmek istemeyen SunExpress yolcularının, uçuş esnasında, Viyana havaalanından şehir merkezine, yetişkin 22 Euro, çocuklar için ise 15 Euro'ya bilet satın alabileceklerini sözlerine ekledi.

http://www.kokpit.aero/tren-bileti-satacak Mesajı Paylaş

canıtez

SunExpress siparişlerini revize etti


Türk Hava Yolları ile Lufthansa'nın ortak kuruluşu SunExpress, filosunun modernizasyonu ve beş yıllık stratejik planı çerçevesinde 2018'de filosuna katmayı planladığı 7 adet Boeing 737 800 NG'i, daha uzun mesafe, daha az yakıt tüketim ve daha az emisyon salımı gerçekleştiren 737 800 MAX'a çevirdi.

Konuyla ilgili bilgi veren SunExpress Genel Müdürü Jens Bischof, "Beş yıllık stratejimiz ve daha önceden belirlenen filo modernizasyonu çerçevesinde, 2018'de gelecek olan 7 adet Boeing 737 800 NG'yi, çok daha avantajlı olan, daha uzun mesafe, daha az yakıt tüketim ve daha az emisyon salımı gerçekleştiren Boeing 737 800 MAX'a çevirdik. Bu doğrultuda 2018'de filomuza katılması beklenen yedi adet 737 800 NG' yerine, Boeing üretim planları çerçevesinde, yedi adet Boeing 737 800 MAX'ı 2024'te filomuza katacağız" dedi.

Şimdiye kadar yepyeni 18 adet Boeing 737 800 NG'yi filolarına kattıklarını belirten Bischof, "Büyüme planlarımızda hiçbir değişiklik yok. Gelecek olan bütün uçaklarımızı MAX'a çevirerek,  filomuzun kapasitesini ve kabiliyetlerini daha fazla artırarak, gelecekte ortaya çıkabilecek bütün ihtiyaçlarımızı karşılayacak bir filoya kavuşmuş olacağız" dedi.

Yeni uçakların filoya katılma tarihleri ile ilgili olarak bilgi veren Bischof şöyle konuştu: "İlk MAX uçaklarımız 2019'da filomuza katılmaya başlayacak. 2019'dan 2023'e kadar, he yıl 5'er adet Boeing 737 800 MAX filomuza katılacak. 2024'te ise 7 adet Boeing 737 800 MAX gelecek. Ancak tabi bununla da bitmiyor, çünkü, 2016'da yönetim Kurulu kararımızla 10 adet Boeing 737 800 MAX opsiyonlu siparişi de vermiştik. Bu opsiyonlu uçakların filoya kesin katılış tarihi ise 2019'de belli olacak."

http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/sunexpress-siparislerini-revize-etti.html Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter