Sun Express

Başlatan canıtez, Mar 13, 2017, 12:31 ÖS

« önceki - sonraki »

canıtez

2017'NİN İLK UÇAĞINI TESLİM ALDI

Türk Hava Yolları ve Lufthansa'nın ortak kuruluşu SunExpress, bu yıl teslim edilmesi beklenen 6 adet Boeing 737-800 NG'nin, TC-SOC tescilli ilk uçağını teslim aldı

2015 ve 2016'da 12 adet yepyeni Boeing 737-800NG'i teslim alan SunExpress, 2017'de de yeni gelen uçakları ile birlikte toplam 18 adet Boeing 737-800NG'yi filosuna katmış olacak.

2014'te liste fiyatı üzerinden yaklaşık 4 milyar 750 milyon dolar değerinde 50 adet Boeing 737-800NG ve MAX uçak siparişi veren SunExpress, 2016'nın ilk aylarında Yönetim Kurulu onayıyla 10 yeni 737-800 MAX  da opsiyonlu olarak satın almıştı.

Daha düşük yakıt tüketimi, daha düşük bakım maliyeti, daha uzun menzil, daha az emisyon ve daha az gürültü gibi avantajları sunan Boeing 737-800 NG ve 737-8 MAX'ın teslimatı 2023'de tamamlanacak. SunExpress, 2023'e kadar, 25'i Boeing 737 800 NG, 35'i Boeing 737-800 MAX olmak üzere, toplam teslim alacağı uçak sayısı 60 olacak. Ayrıca, Sky Interior ve SunExpress renklerine sahip yeni iç dizaynıyla, uçaklarda kullanılan Z85 Dragonfly koltuklar da, ince ve hafif yapısıyla, daha fazla diz mesafesi yarattığı için yolcu konforunu artıracak.

http://www.airkule.com/haber/2017-NIN-ILK-UCAGINI-TESLIM-ALDI/26492 Mesajı Paylaş

canıtez

SunExpress'in yeni uçağı hazırlanıyor

Sun Express'in Amerikalı uçak üreticisi Boeing'den sipariş ettiği B737-800 tipi uçaklardan biri görüntülendi.

TC-SOD kuyruk tescili alan uçak, Boeing'in Everett'teki fabrikasında SunExpress renklerine boyanacak. Sonrasında ise yapılacak test uçuşlarının ardından TC-SOD, SunExpress filosuna katılmak üzere Antalya'ya gelecek.

Bu uçakla birlikte SunExpress filosunda, SunExpress boyamalı Boeing B737-800 tipi uçak sayısı 29'a yükselecek

http://www.airporthaber.com/sunexpress-haberleri/sunexpressin-yeni-ucagi-hazirlaniyor.html Mesajı Paylaş

canıtez

Sun Express 68. Uçağını Teslim Aldı

Türk Hava Yolları ve Lufthansa'nın ortak kuruluşu SunExpress'in bu yılki ikinci yeni uçağı TC-SOD Antalya'ya teker koydu.

Yılın ilk uçağını, TC-SOC tescili ile 13 Mart'ta filosuna katan SunExpress, bu yıl teslim edilmesi beklenen 6 adet Boeing 737-800 NG'nin ikincisini de filosuna kattı.  Cuma akşamı Antalya'ya inen uçağı, SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Çalışkan karşıladı. 

2014'te liste fiyatı üzerinden yaklaşık 4 milyar 750 milyon dolar değerinde 50 adet Boeing 737-800NG ve MAX uçak siparişi çerçevesinde, SunExpress'in filosuna katılan yeni uçak sayısı, TC-SOD ile birlikte 14 oldu. SunExpress bu yılsonuna kadar 18 adet yepyeni Boeing 737-800 NG'yi filosuna katmış olacak. SunExpress'in yeni uçakla beraber filosundaki uçak sayısı 68 oldu. Havayolu bu yaz sezonuyla beraber filosunda toplam 72 uçağa sahip olacak.

http://www.airkule.com/haber/TC-SOD-ANTALYA-YA-TEKER-KOYDU/26694 Mesajı Paylaş

canıtez

Sun Express Bu Yılki 3. Uçağını Teslim Aldı

Türk Hava Yolları ve Lufthansa'nın ortak kuruluşu SunExpress'in, TC-SOC ve TC-SOD tescilli iki uçağından sonra bu yılki üçüncü yepyeni uçağı TC-SOE de Antalya'da filoya katıldı.

Bu yıl teslim edilmesi beklenen 6 adet Boeing 737-800 NG'nin üçüncüsünü de filoya katan  SunExpress'in filosundaki uçak sayısı 69 oldu. SunExpress'in filosuna katılan yeni uçak sayısı TC-SOE ile birlikte 15 oldu. Bu yılsonuna kadar SunExpress, 18 adet yeni yepyeni Boeing 737-800 NG'yi filosuna katmış olacak.

http://www.airkule.com/haber/TC-SOE-DE-ANTALYA-YA-KONDU/26849 Mesajı Paylaş

canıtez

SunExpress'in yeni uçağı TC-SOF test uçuşlarına başladı

Filosundaki uçak sayısını bu yaz 73'e çıkarmayı hedefleyen SunExpress'in yeni uçağı test uçuşların başladı.

Amerikalı uçak üreticisi Boeing'in Seattle'daki tesislerinde ilk uçuşunu gerçekleştiren TC-SOF kuyruk tesciline sahip Boeing B737-800 tipi uçak yaklaşık 2 saat havada kaldı.

SunExpress boyaması hazır olan uçağın önümüzdeki günlerde Antalya'ya gelmesi bekleniyor.

http://www.airporthaber.com/sunexpress-haberleri/sunexpressin-yeni-ucagi-tcsof-test-ucuslarina-basladi.html

Mesajı Paylaş

canıtez

Sun Express: Dünyanın en dakik 4. havayolu seçildi

Havayolu seyahati değerlendirme şirketi OAG'nin zamanında kalkış performansı değerlendirmesinde, yüzde 89'luk bir oranı ile Dünyanın en dakik 4'üncü havayolu şirketi oldu.

OAG'ın bu değerlendirmesini biraz açmakta fayda var: Değerlendirme havayolu şirketlerinin yürüttüğü operasyon sayısına göre yapılıyor. Yani genel toplamda, örnek olarak, 300 bin operasyon gerçekleştiren ile 15 bin operasyon gerçekleştiren aynı kategoride değerlendiriliyor. Hemen "bu adil olmayabilir" düşüncesine kapılmamak lazım.  cÇünkü 300 bin operasyon gerçekleştiren bir havayolunun fiziki ve organizasyonel yapısını da göz önünde bulundurmak lazım. Yani operasyon sayısı fazlayken, buna paralel olarak organizasyonel yapısı da oluşuyor.

Sonuç olarak hangi açıdan bakarsak bakalım, 12 aylık verilere dayanan bu değerlendirmede SunExpress in elde ettiği başarı kayda değer bir başarıdır. Ve sonuç olarak, dünya çapında aynı boyutlarda operasyon yürüten onlarca havayolu şirketini geride bırakarak 4. havayolu şirketi oldular.

http://www.airlinehaber.com/sunexpress-du%CC%88nyanin-en-dakik-4-havayolu-secildi/

Mesajı Paylaş

canıtez

SUNEXPRESS'İN YENİ UÇAĞI GELDİ

SunExpress'in, bu yıl beklenen altı yepyeni Boeing 737-800 NG uçağının 5'incisi olan TC-SOG'u da filoya kattı.

Türk Hava Yolları ve Lufthansa'nın ortak kuruluşu SunExpress, bu yıl beklenen altı yepyeni Boeing 737-800 NG uçağının 5'incisi olan TC-SOG'u da filoya kattı. Altıncı ve yılın son uçağı ise yolda... SunExpress bu yıl sırasıyla TC-SOC, TC-SOD, TC-SOE, TC-SOF ve TC-SOG'u filosunda katmış oldu.  Mayıs ayının son haftası gelmesi beklenen 6'ıncı uçak da yakında test uçuşlarına başlayacak.

SunExpress'in filosundaki uçak sayı, 64'ü Boeing 737-800, 6'sı A330 olmak üzere toplam 70 oldu. SunExpress'in filosuna katılan yeni uçak sayısı TC-SOF ile birlikte 17 oldu. Bu yılsonuna kadar SunExpress, 18 adet yeni yepyeni Boeing 737-800 NG'yi filosuna katmış olacak.

http://www.airkule.com/haber/SUNEXPRESS-IN-YENI-UCAGI-GELDI/27111 Mesajı Paylaş

canıtez

SunExpress Boeing'den 6'ncı uçağını da teslim aldı

SunExpress Havayolları Amerikalı uçak üreticisi Boeing'e verdiği 6 adetlik Boeing B737-800 siparişinin son uçağını da teslim aldı.

Boeing'in Seattle'daki tesislerinden havalanan TC-SOH kuyruk tescilli uçak, dün Antalya'ya iniş yaparak filoya dahil oldu. SunExpress, TC-SOH ile birlikte bu yıl planladığı 6 uçağın alımını da tamamlamış oldu.

SunExpress Havayolları, bu yıl Boeing'den TC-SOC, TC-SOD, TC-SOE, TC-SOF, TC-SOG tescillerine sahip 5 adet Boeing B737-800 tipi uçağı teslim almıştı.

http://www.airporthaber.com/sunexpress-haberleri/sunexpress-boeingden-6nci-ucagini-da-teslim-aldi.html Mesajı Paylaş

canıtez

SunExpress'ten yolcularına hesaplı menü


Türk Hava Yolları ve Lufthansa'nın ortak kuruluşu SunExpress, gökyüzünde lezzetli yemeklerin keyfini yaşamak isteyenler için, mevcut uçuş öncesi sipariş edilen yiyecek içecek menüsüne, dış hatlarda geçerli olmak üzere En Hesaplı Menü'yü de ekledi.

Köfte ve tavuk seçeneklerinden oluşan sıcak yemek, makarna, salata, kahvaltı seçeneklerine kadar birçok damağa hitap eden ve 36 saat önceden sipariş edilebilen Premium Menü seçeneklerinin arasına, artık gökyüzünde yemek keyfini daha uygun fiyata yaşamak isteyenler için En Hesaplı Menü de eklendi.  Tatlı ve tuzlu atıştırmalıkların yanı sıra sıcak bir yemek ve alkolsüz içeceklerden oluşan menü uçuştan 36 saat öncesine kadar sunexpresss.com üzerinden 9.99 Euro'ya sipariş edilebiliyor.

SunExpress Ticaret Direktörü Peter Glade, "Yolcularımıza, var olan muhteşem menü seçeneklerimize ek olarak, şimdi daha uygun bütçeli bir seçenek sunuyoruz. Atıştırmalıkların ve içeceklerin yanı sıra sıcak bir yemek içeren bu uygun fiyatlı menümüzü şimdilik yalnıza dış hatlarda yolcularımızın beğenisine sunduk" dedi. Glade, "Yolcularımız şimdiden bu uygun fiyatlı güzel menümüzün keyfini çıkarmaya başladılar" diye ekledi.

http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/sunexpressten-yolcularina-hesapli-menu.html Mesajı Paylaş

canıtez

SunExpress, Frankfurt, Leverkusen ve Hanover 96 takımlarına sponsor oldu


Lufthansa ve Türk Hava Yolları'nın % 50'şer ortaklığı ile kurulan SunExpress Havayolları, Almanya Bundesliga'da mücadele eden üç futbol takımına birden sponsor oldu.

Airliners.de sitesinde yer alan habere göre SunExpress, Eintracht Frankfurt, Hannover 96 ve Bayer Leverkusen'e sponsor oldu. Havayolu kulüplerin web sitelerinde ve sosyal medya kanallarında "premium partner" olarak adlandırılıyor.

http://www.kokpit.aero/sunexpress-bundesliga-sponsorluk Mesajı Paylaş

canıtez

SunExpress Viyana seferlerinde tren bileti de satacak


Türk Hava Yolları ile Lufthansa'nın ortak kuruluşu SunExpress'in City Airport Train (CAT) ile yaptığı anlaşma çerçevesinde, İzmir ve Antalya'dan gerçekleştirdiği Viyana uçuşlarında Viyana tren bileti satılacak. İzmir ve Antalya'dan Viyana'ya uçan yolcular artık tren biletlerini, vakit kaybetmeden, uçuş esnasında satın alabilecekler.

Son yıllarda misafirlerine verdiği hizmeti kişiselleştirme stratejisi izleyen SunExpress, artık misafirlerine, yolculuklarına başlamasından çok önce, online rezervasyon sitesi SunExpress.com üzerinden ihtiyaç duydukları, istedikleri hizmeti belirleme ve satın almalarını sağlayarak, kişiselleştirilmiş hizmet sunuyor.

RAHAT SEYAHAT

City Airport Train (CAT) ile gerçekleştirilen işbirliği hakkında bilgi veren SunExpress Ticaret Direktörü Peter Glade, CAT'in Viyana'da havaalanı ve şehir merkezi arasında non-stop en hızlı ulaşımı sunduğunu belirterek, "Son yıllarda izlediğimiz kişiselleştirmiş hizmet anlayışımız çerçevesinde, misafirlerimize yeni bir hizmet daha sunuyoruz. Bu stratejimiz doğrultusunda istediği koltuğu seçen, ihtiyacı olduğu ağırlıkta bagajla seyahat eden, istediği yemeği seçen yolcularımız,  artık Viyana'da uçaktan indiği zaman bineceği trenin biletini de uçuş esnasında satın alabilecek" dedi.

YETİŞKİNLER İÇİN BİLETLER 22 EURO'DAN BAŞLIYOR

Online rezervasyon siteleri SunExpress.com'un yolcuların seyahat ve tatil ile ilgili bütün ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde yapılandırıldığını belirten Glade, "Yolcularımız, seyahatlerinden çok önce SunExpress.com üzerinden yolcularını, tatillerini istedikleri gibi şekillendirebiliyorlar. Otel rezervasyonundan, araba kiralamaya, birçok işlemlerini önceden yapıp, keyifli bir seyahat geçiriyorlar" dedi. Glade, Viyana'da CAT ile yapılan işbirliği çerçevesinde, İzmir ve Antalya'dan Viyana'ya seyahat eden, tren istasyonunda zaman kaybetmek istemeyen SunExpress yolcularının, uçuş esnasında, Viyana havaalanından şehir merkezine, yetişkin 22 Euro, çocuklar için ise 15 Euro'ya bilet satın alabileceklerini sözlerine ekledi.

http://www.kokpit.aero/tren-bileti-satacak Mesajı Paylaş

canıtez

SunExpress siparişlerini revize etti


Türk Hava Yolları ile Lufthansa'nın ortak kuruluşu SunExpress, filosunun modernizasyonu ve beş yıllık stratejik planı çerçevesinde 2018'de filosuna katmayı planladığı 7 adet Boeing 737 800 NG'i, daha uzun mesafe, daha az yakıt tüketim ve daha az emisyon salımı gerçekleştiren 737 800 MAX'a çevirdi.

Konuyla ilgili bilgi veren SunExpress Genel Müdürü Jens Bischof, "Beş yıllık stratejimiz ve daha önceden belirlenen filo modernizasyonu çerçevesinde, 2018'de gelecek olan 7 adet Boeing 737 800 NG'yi, çok daha avantajlı olan, daha uzun mesafe, daha az yakıt tüketim ve daha az emisyon salımı gerçekleştiren Boeing 737 800 MAX'a çevirdik. Bu doğrultuda 2018'de filomuza katılması beklenen yedi adet 737 800 NG' yerine, Boeing üretim planları çerçevesinde, yedi adet Boeing 737 800 MAX'ı 2024'te filomuza katacağız" dedi.

Şimdiye kadar yepyeni 18 adet Boeing 737 800 NG'yi filolarına kattıklarını belirten Bischof, "Büyüme planlarımızda hiçbir değişiklik yok. Gelecek olan bütün uçaklarımızı MAX'a çevirerek,  filomuzun kapasitesini ve kabiliyetlerini daha fazla artırarak, gelecekte ortaya çıkabilecek bütün ihtiyaçlarımızı karşılayacak bir filoya kavuşmuş olacağız" dedi.

Yeni uçakların filoya katılma tarihleri ile ilgili olarak bilgi veren Bischof şöyle konuştu: "İlk MAX uçaklarımız 2019'da filomuza katılmaya başlayacak. 2019'dan 2023'e kadar, he yıl 5'er adet Boeing 737 800 MAX filomuza katılacak. 2024'te ise 7 adet Boeing 737 800 MAX gelecek. Ancak tabi bununla da bitmiyor, çünkü, 2016'da yönetim Kurulu kararımızla 10 adet Boeing 737 800 MAX opsiyonlu siparişi de vermiştik. Bu opsiyonlu uçakların filoya kesin katılış tarihi ise 2019'de belli olacak."

http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/sunexpress-siparislerini-revize-etti.html Mesajı Paylaş

canıtez

SunExpress kış sezonuna bomba gibi giriyor


Türk Hava Yolları ile Lufthansa'nın ortak kuruluşu SunExpress, 2017/18 kış sezonunu geçen yılın kış sezonuna göre toplamda yüzde 7'lik bir kapasite artışı ile satışa açıyor. SunExpress, Ekim sonu itibariyle başlayacak olan kış sezonunda, Türkiye ile Avrupa arasında uçuşlarını artırarak, merkezi Antalya ve aktarma merkezi İzmir'in yanı sıra, Anadolu'nun 6 şehrinden en fazla direkt uçuş gerçekleştiren lider havayolu konumu güçlendirmiş olacak.

SunExpress Genel Müdürü Jens Bischof, bu kış sezonunda kapasite artışının yanı sıra uçuşlarına yeni destinasyonlar da eklediklerini belirterek, "Türkiye'ye olan uçuşlarda, geçen kış sezonuna göre toplamda yüzde 7 kapasite artışı gerçekleştirdik. Bu kış da her zaman olduğu gibi Almanya, Avusturya ve İsviçre'den en fazla uçuşu Türkiye'ye gerçekleştireceğiz" dedi.

"2017/18 kış sezonunda merkezimiz Antalya'dan Avrupa'da 16 havalimanına direkt tarifeli sefer düzenleyeceğiz. Geçen kış sezonuna oranla Antalya'ya bu sene yüzde 15 daha fazla koltuk arz edeceğiz" diyen Bischof, şöyle konuştu: "Kış sezonunda Antalya'dan Avrupa'daki 16, iç hatlarda ise 9 kente haftada 150 karşılıklı sefer düzenleyeceğiz. İzmir'i tarifeli seferlerle hem iç hatlarda hem dış hatlarda en fazla destinasyona bağlayan hava yolu olarak, kış sezonunda İzmir operasyonumuzu Basel, Ordu-Giresun ve Zürih uçuşlarıyla güçlendiriyoruz. İzmir'den iç hatlarda 14, dış hatlarda ise 12 noktaya haftada karşılıklı 164 sefer düzenleyeceğiz."

Anadolu'dan Avrupa'ya yüzde 37 kapasite artışı

Avrupa'dan Anadolu şehirlerine olan kapasitesini geçen kış sezonuna göre yüzde 37'den fazla artıran SunExpress, Anadolu'nun 6 kenti; Adana, Kayseri, Ankara, Gaziantep, Samsun ve Trabzon'dan Avrupa'da 6 kente haftada 26 uçuş gerçekleştirecek. Kayseri ve Gaziantep'ten Avrupa'da Amsterdam, Düsseldorf, Frankfurt, Münih ve Stuttgart kentlerine, Adana'dan Düsseldorf, Frankfurt, Hanover ve Stuttgart'a direkt tarifeli uçuş imkanı sunacak.

Bischof, bu kış sezonunda en fazla kapasite artışının Anadolu kentlerinden Avrupa'ya olan uçuşlarda gerçekleştirdiklerini belirterek, "Yaz sezonunda başlattığımız Adana - Hannover ve Kayseri - Amsterdam uçuşlarına bu kış sezonunda da devam edeceğiz. Bunun yanı sıra Kayseri - Münih arasında da yeni uçuş başlatıyoruz. Ankara'dan Düsseldorf'a gerçekleştirdiğimiz uçuşların sayısını artırıyoruz. Gaziantep'ten ise Frankfurt ve Stuttgart'a da direkt uçuşlar başlatacağız" dedi.

http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/sunexpress-kis-sezonuna-bomba-gibi-giriyor.html Mesajı Paylaş

canıtez

SunExpress'in gözü Kanada ve Hindistan'da


Türk Hava Yolları ve Lufthansa Havayolları'nın ortak şirketi SunExpress, teslim alacağı Boeing 737 Max 8 serisi ile uzun menzilli uçuşlar yapmayı hedefliyor. Şirketin Frankfurt merkezli kolu Almanya'dan Kanada'ya uçmak üzere planlamalar yapıyor. Antalya merkezli Türk bayraklı SunExpress'in kolu ise Hindistan pazarıyla ilgili araştırmalar yapıyor.

Şirketin Tarife Planlama Müdürü Wilken Bellmann, Flight Global'e verdiği röportajda 737 Max uçaklarının Almanya'dan Kanada'nın doğu kıyısına, Türkiye'den ise Hindistan ve Çin'e uçmaya imkan verdiğini belirterek, "737 Max, tam yükle mevcut filomuzdaki Boeing 737-800 uçaklarına oranla 1.100 km daha fazla uçmamızı sağlayacak" dedi.

SunExpress, Amerikalı imalatçıya 22 adet Boeing 737-8 sipariş vermiş, ardından 10 adet aynı tipte ancak hangi model olduğu belirtilmeyen bir sipariş daha ilave etmişti.

SunExpress Almanya filosunda 12 adet Boeing 737-800, Antalya merkezli şirkette ise 31 adet aynı tipte uçak bulunuyor. SunExxpres Almanya'ya ait ayrıca 6 adet geniş gövdeli A330-200 uçağı wet-lease olarak Eurowings adına operasyon yapıyor.

SunExpress, Almanya ve Türkiye'nin yanısıra Türkiye'de iç hatlarda ve Türkiye'den bazı Avrupa şehirlerine de uçuyor. Almanya'dan Sunexpress'in sefer yaptığı ülkeler şöyle: Mısır, Yunanistan, Fas, İspanya'da Kanarya adaları ve Bulgaristan.

http://www.kokpit.aero/sunexpress-uzun-menzilli-ucacak Mesajı Paylaş

canıtez

SUN EXPRESS, ANADOLU'DAN AVRUPA'YA 14 YENİ UÇUŞ BAŞLATIYOR

Türk Hava Yolları ile Lufthansa'nın ortak kuruluşu SunExpress, 2018 yaz sezonunda Anadolu kentleri ile Avrupa arasındaki uçuş ağına 14 yeni uçuş daha ekliyor.

Anadolu ile Avrupa kentleri arasında direkt seferlerle uçan SunExpress, 2017'nin aynı dönemine göre, yüzde 24'lük bir kapasite artışı ile 2018 yaz sezonuna girecek. SunExpress, Anadolu'nun birçok kentinden başlatacağı yeni uçuşlarla, Anadolu'dan en fazla direkt uçuş gerçekleştiren havayolu konumu güçlendiriyor.

SunExpress, 2018 yaz sezonunda sunduğu yeni bağlantılarla birlikte Adana, Ankara, Gaziantep, Elazığ, Konya, Kayseri, Ordu-Giresun Havalimanı, Samsun ve Trabzon olmak üzere Anadolu'nun 9 kentinden Avrupa'da 17 destinasyona haftada 162 uçuş gerçekleştirecek.  SunExpress, Ankara çıkışlı uçuşlarına Londra, Paris, Zürih, Amsterdam ve Köln olmak üzere 5 yeni Avrupa kentini ekleyerek Ankara'dan uçtuğu dış hat destinasyon sayısını 12'ye çıkarıyor. SunExpress, Anadolu ile Avrupa arasındaki yeni uçuşlarına Gaziantep'ten Londra ve Zürih; Kayseri'den Hamburg, Münster ve Strasbourg; Konya'dan Stockholm ve Düsseldorf; Samsun'dan Münih ve Elazığ'dan Hannover'i de ekleyecek.

AVRUPA'DA 17 NOKTAYA SEFER

SunExpress Almanya Genel Müdür Yardımcısı Alper Özen, bugün Frankfurt'ta gerçekleşen basın toplantısında, SunExpress'in her zaman Avrupa'da yaşayan Türklerin yanında olduğunu belirterek, "2010 yılında Anadolu'nun sadece birkaç kentinden Avrupa'da az sayıda noktaya direkt tarifeli sefer düzenlerken, 2018 yaz sezonunda, merkezimiz Antalya ve aktarma merkezimiz İzmir hariç,  Anadolu'nun 9 kentinden başta Almanya olmak üzere, Avrupa'da 17 noktaya, haftada 162 direkt tarifeli seferle 714 bin koltuk arz edeceğiz" dedi.

İZMİR ÜZERİNDEN ANADOLU'NUN 13 ŞEHRİNDEN AVRUPA'YA BAĞLANTILI UÇUŞLAR

"SunExpress olarak Türkiye ile Avrupa arasında bir hava köprüsü oluşturmuş durumdayız" diyen Özen şöyle devam etti:
 "Amacımız Anadolu uçuşlarımızı artırmak, Avrupa'da yaşayan vatandaşlarımız için rahat bir ulaşım sağlamak. SunExpress olarak yeni uçuş noktaları ile birlikte, Türkiye'deki 9 şehirden Avrupa'daki 17 kente, 134 bin ilave koltuk sunmuş olacağız. Bununla da kalmayacağız. Anadolu kentlerindeki mevcut direkt uçuşların yanı sıra, İzmir üzerinden, Türkiye'deki 13 şehirden, Avrupa'ya direkt uçuşlarımızın olmadığı İstanbul, Diyarbakır, Kars, Malatya, Van gibi şehirler de dahil, Avrupa'da birçok kente bağlantılı uçuş veriyoruz."

GLADE: İKİ EVİMİZİ BİRBİRİNE BAĞLIYORUZ

SunExpress Ticaret Direktörü Peter Glade ise, SunExpress'in müşteri memnuniyeti odaklı bir havayolu olduğunu belirterek, "Amacımız, iş ortaklarımız ile birlikte, yolcularımızın seyahat ile ilgili bütün ihtiyaçlarını karşılamak. Hem Türkiye'de hem Almanya'da derin kökleri olan tek havayoluyuz; başka hiçbir havayolu, Avrupa'da, Almanya'da yaşayan Türkleri bizim anladığımız kadar anlayamaz. Bu da SunExpress'e her iki evimiz olan Türkiye ve başta Almanya olmak üzere Avrupa'yı birbirine bağlama sorumluluğu veriyor" dedi.

Glade, Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşlarının memleket ziyaretlerinde genellikle fazla bagajlarının olduğunu belirterek, "Antalya hariç, Avrupa ve Türkiye arasındaki uçuşlarımızda Avrupa'da yaşayan vatandaşlarımız için bagaj hakkını 30 kilogram olarak tutuyoruz. Daha fazla bagajı olan yolcularımız için ise birçok avantajı da beraberinde getiren 35 kilogram bagaj ve ücretsiz yiyecek içecek hakkını içeren SunClassic'i, ya da 35 kilogram bagaj, ücretsiz koltuk rezervasyonu ve Premium yiyecek ve içecek hakkını içeren SunPremium'u sunuyoruz" dedi.

http://www.airkule.com/haber/ANADOLU-DAN-AVRUPA-YA-14-YENI-UCUS/28980 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter