Sukhoi Su-35

Başlatan nokta, Şub 20, 2017, 11:55 ÖÖ

« önceki - sonraki »

nokta

Kremlin Son Teknoloji ile Donatılmış Savaş Jetinin Görüntülerini Yayınladı

Kremlin, Rus hava kuvvetlerine ait en son teknoloji ile donatılmış ölüm makinesi olarak adlandırılan Sukhoi 35S tipi savaş uçaklarına ait video yayınladı.

"ÖLÜM MAKİNESİ" OLARAK ADLANDIRILIYOR

Video bir savaş pilotunun yer görevlisi askeri selamlayıp uçağına binmesinden sonra uçağı uçurması ile başlıyor.

Uçağa yerleştirilen kameradan, dünyanın en ölümcül uçağının içinde bulunan pilot ve nefes kesen manzara görülüyor.

Ses hızından iki kat daha hızlı giden uçağın tekerlekleri yere değdiği anda inişini güvenli bir şekilde tamamlaması için arka kısımdaki paraşüt açılıyor.

6 TONLUK TAŞIMA KAPASİTESİNE SAHİP

Rusya ile Amerika arasındaki tansiyon son günlerde arttığı sırada Rus savunma uzmanları, son teknoloji ile donatılmış uçağın Amerika'nın savaş uçaklarından çok daha gelişmiş olduğunu belirtti.

Su-35S yüksek navigasyon ve frekans karıştırıcı sistemle donatılmış uçak, düşmanlarını hava savunma sistem füzelerine yakalanmadan düşmanlarını vurabiliyor.

Uçak yaklaşık 6 tonluk roket, füze ve bomba taşıma kapasitesine sahip. Ruslar ayrıca bu sene sonunda Sukhoi PAK FA tipi yeni bir savaş uçağını hizmete koymayı planlıyorlar.

http://www.airlinehaber.com/kremlin-son-teknoloji-ile-donatilmis-savas-jetinin-goruntulerini-yayinladi/ Mesajı Paylaş


nokta

Su-35S Bu Yıl Göreve Başlıyor

Rus Savunma Bakan Yardımcısı Yuri Borisov, salı günü, Su-35S uçaklarının bu yıl içerisinde resmen hizmete girmesini beklediklerini açıkladı. Rus Uzay Hava Kuvvetleri'nin 50'nin üzerinde uçağın operasyonel değerlendirme ve test sürecini tamamlayacaklarını söyleyen Borisov, ayrıca yeni motorla donatılmış beşinci nesil T-50 savaş uçaklarının uçuş testlerine de bu yıl içinde başlanacağını duyurdu.

http://www.c4defence.com/Gundem/su35s-bu-yil-goreve-basliyor/4457/1 Mesajı Paylaş

nokta

Seri Üretim 2019'da


MiG Aircraft Corporation, Mikoyan MiG-35 (NATO çağrı adı: Fulcrum-F) savaş uçağı seri üretiminin iki yıl içinde başlayacağını duyurdu. Şirketin CEO'su Ilya Tarasenko, cuma günü, testlerin tamamlanmasının ardından önümüzdeki iki yıl içerisinde seri üretimin başlayacağını açıkladı. Mig-35 çok rollü avcı uçağı, düşman hava sahasına girmeden her türlü hedefi hassas güdüm sistemi ile uzaktan etkisiz hale getirmek üzere tasarlandı.

http://www.c4defence.com/Gundem/seri-uretim-2019-da/4657/1 Mesajı Paylaş

Merkator

Birleşik Arap Emirlikleri Su-35 almak için düğmeye bastı

Birleşik Arap Emirlikleri, Rusya'dan 10'dan fazla Su-35 askeri uçakları almayı düşündüğü belirtildi.

Rus haber ajansı TASS'a konuşan askeri teknik işbirliği sisteminden kaynak, "Çok uçak istiyorlar, bir başka deyişle filodan fazla. Ancak net rakam Dubai'de Kasım ayında düzenlenecek Havacılık Fuarında görüşmeler sırasında belirlenecek" dedi.

Kaynak, görüşmelerin başarılı geçmesi halinde ilgili kontratın yılın sonuna kadar imzalanabileceğini ileri sürdü.

Öte yandan resmi kuruluşlar bu bilgileri henüz doğrulamadı.

Bilindiği üzere havacılıkta filo, genellikle 12 veya 24 uçaktan oluşuyor.

http://www.kokpit.aero/su-35-istiyor Mesajı Paylaş

putty

Vallahi imreniyorum şu Rusya uçaklarını alan ülkelere. Adamlar F15 ayarı uçaktan aşağısını kullanmıyor. Mesajı Paylaş

nokta

Su-35'lerin yapay zekası var

Rus savunma sanayii şirketi Rostech'in Başkanı Sergey Çemezov, Rus savaş uçağı Su-35'in tehdit öncelik sıralamasının kendi kendine gerçekleştirdiğini ifade etti. Çemezov uçağın yapay zekaya sahip olduğunu belirterek, uçağın zekası ile öncelikli hedefleri seçebildiğini kaydetti. Sahip olduğu olağanüstü manevra kabiliyeti ile dikkat çeken çok amaçlı avcı uçağı Su-35 Dubai Airshow 2017 fuarında ilk defa yer aldı. Çemezov, uçağın eş zamanlı olarak altı ayrı hedefi takip edebildiğini ve onları analiz ederek hangi hedefi hangi silahla vurması gerektiğine anında karar verebildiğini belirtti. Çemezov, "Bunu pilot değil uçağın yapay zekası yapıyor" dedi.

http://www.c4defence.com/Gundem/su35lerin-yapay-zekasi-var/5130/1 Mesajı Paylaş

putty

Yapay zeka ile ne alakası var bildiğin yazılım işte. Hangi hedefe öncelikle saldırılacağı, hangi hedefe hangi silah kullanılacağı bunu yapmak için yapay zekamı lazım. Mesajı Paylaş

The Thing

Yapay zeka (Artifical Intelligence) zaten yazılım demek. Mesajı Paylaş

putty

#9
Kas 14, 2017, 09:41 ÖÖ Last Edit: Kas 14, 2017, 09:45 ÖÖ by putty
Yapay zeka yazılımdır ama yazılım yapay zeka değildir. Araba makinedir ama makine araba değildir. Buda bir yapay zeka işte o odur ise öbürüde omudur her zaman. Buna okuyunca anlayıp karar verebilmek gerek. Buna bir yazılım karar veremeyebilir ama yapay zeka karar verebilmesi gerekir
şu yani
EĞER araba = makine İSE  makine=araba DIR
normal yazılım buna doğru der yapay zeka hayır doğru değil der
Mesajı Paylaş

Revolver

Eeeee. SU-35 de yapay zeka yazılımı olmadığını nereden anladın? Mesajı Paylaş

putty

Onu aslında tam anlayamadım. Ama ifadeler çok basit bir şeyi anlatıyor yani bir uçağa hangi füzeyi atacağını her uçak bilir bunun için çok büyük bir akla gerek yok. Bir kaç radar verisini alır bakar ne lazımsa atar. Yapay zeka bu kadar basit bir şey değilki. Ama haklısın yapay zekada olabilir. Şu olur düşman uçağının sinyallerini işler uçağın niyetini kesitirir yeteneğini kesitirir bir sürü veriden bir öğrenme yapar karar verir o zaman yapay zekaya girmiş olur. Yani sen haklısın aslında ama haberdeki anlatım şekli çok basitti ondan öyle itiraz ettim ben. Mesajı Paylaş

assslan

Eğer bir makine algılıyorsa, algıladığını yorumluyorsa, sonunda da bir karar veriyorsa yapay zekaya sahip diyebiliriz. Mesajı Paylaş

turkdefence

Orta okul düzeyinde oğlu olanlar Yapay Zeka programlama konusuna yönlendirsin. Gelecek yapay zeka'sız araçların geri zekalı olarak adlandırılabileceği bir düzeye evriliyor. Cep Telefonu seviyesinde yapay zeka uygulamaları görebiliriz. Tabii telefonun üstünden çalışmayabilir ama Cloud tarzında ama cep telefonuyla ilintili olarak kullanmaya başlayabiliriz.
Mesajı Paylaş

Merkator

Sukhoi Su-35'in müthiş gösterisi

Bu yıl Dubai Air Show'da en merak edilen uçaklardan biri de Rus Sukhoi şirketinin imalatı Su-35 oldu. Su-27 ile başlayan serinin son modeli, tek kişilik versiyonu ile Dubai'de yerini aldı. Kuşkusuz bu uçağın öne çıkmasının önemli bir nedeni de Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) ilgisiydi. Bir süredir bölgeden gelen bilgiler, BAE'nin uçakla ilgisi olduğu yönünde.

Yaptığı müthiş manevralarla adından söz ettiren Su-35, çıkış yönü değiştirilebilen motorlara sahip. Tasarımıyla çok düşük süratlerde havada tutunabilen, ama bir yandan da çık çabuk hızlanan uçak, yaptığı manevralar ile fuarda hayatın durmasına neden oldu.

http://www.kokpit.aero/su35-gosteri-ucusu-dubai-air-show Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter