Aselsan Turna'yı gözünden vurdu

Başlatan Tolga Özbek, Eki 05, 2015, 09:02 ÖÖ

« önceki - sonraki »

Tolga Özbek

ASELSAN tarafından geliştirilen ve alçak irtifa hava savunma sistemlerinde kullanılan Hava Savunma Ateş İdare Cihazı (AİC), testlerden tam puan aldı. TAI tarafından geliştirilen yerli hedef uçağı 12'den vurdu:
http://kokpit.aero/turnayi-gozunden-vurdular Mesajı Paylaş

putty

Yerli AHEAD parçacıklı mühimmat dan bahsediyor haberde ayrıca. Denenmiş olabilir mi.
Öyleyse insan neye sevineceğini şaşırır bu haberde o kadar çok güzellik var ki.
İlk hedef izleme radarınamı sevinelim, ilk yerli hava savunma sisteminemi, AHEAD mermiyemi, emektar oerlikonların çağ atlamasınamı.
Mesajı Paylaş

HDS

Sistem denendi, deneniyor. Sadece mühimmat değil. Mesajı Paylaş

HDS

Konuştuğumuz bir dolu hava savunma sistemi konusunda kilitlerden biri de tehdit simülasyonu. Korkut türevleri için, Hisar'lar için, belki S-400'ler gelirse onlar için, bolca hava soluyan tehdit (uçak, helikopter ve seyir füzesi) uçurmak durumundayız. Radar ve algoritma sınamaları için de ha keza.

TAI ardı ardına bomba projeler açıklıyor ama Turna ve Şimşek'te  ne haldeyiz? Ne durumdayız? Nereye varmak istemekteyiz?


Son Aselsan dergisinde Karapınar'da Korkut testlerinde Airbus'ın dronunun kullanılması hikayesi var. İbretlik bence. Bunlardan çekinerek değil, şakır şakır kullanabilmemiz gerek. Sittin tane projemiz var. Mesajı Paylaş

ocay

İyi hedef dronu yapamamak TAI'nin basiretsizliğinden başka bir şey değil. Mesajı Paylaş

ocay

ASELSAN hedef uçak işine girebilir gibi geliyor. Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter