Paris'te Askerlere Palalı Saldırı

Başlatan Sihirbaz, Şub 03, 2017, 01:17 ÖS

« önceki - sonraki »

Sihirbaz

Paris'te Askerlere Palalı Saldırı

Fransa'nın başkenti Paris'teki Louvre Müzesi'nde bir kişi palayla güvenlik güçlerine saldırdı. Bir askerin hafif yaralandığı olayda açılan ateş sonrası saldırgan etkisiz hale getirildi. Polis kaynakları beş el ateş edildiğini açıkladı. Ağır yaralanan saldırgan hastaneye kaldırılırken bir şüpheli de göz altına alındı.

Bölgede geniş güvenlik önlemleri alınırken müzenin altındaki ve yakınlarındaki metro istasyonları boşaltıldı. Saldırı sırasında müzeyi ziyaret eden yaklaşık bin kişi şimdilik binada tutulmaya devam ediyor.

Başbakan Bernard Cazeneuve ilk bulguların bir "terör saldırısını" işaret ettiğini belirtti:

"Louvre Müzesi'nin güvenliğinden sorumlu bir görevli saldırıya uğradı. Görüldüğü kadarıyla olay terör saldırısı karakterine sahip. Dikkatli ve temkinli olunması gerekli."

Konu hakkında Paris Anti-Terörizm Savcılığı soruşturma başlattı.

Geçen sene Ocak ayında Tarık Belgacem adlı bir kişi başkentte bir komiserliğe kasap bıçağıyla saldırmayı denemişti. 7 Ocak'ta yaşanan olay, Charlie Hebdo dergisi terör saldırısının yıldönümünün bir gün sonrasına denk gelmişti.

Fransa'da 130 kişinin yaşamını yitirdiği Kasım 2015'teki Paris Saldırılarının ardından olağanüstü hal ilan edilmiş ve süresi en son Aralık ayında beşinci kez uzatılmıştı.

http://www.euronews.com/2017/02/03/shots-fired-near-the-louvre-museum-in-paris-reports-of-a-knife-attack-more-info Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter