İstanbul Metrosu

Başlatan Traverten, Şub 02, 2017, 10:59 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

anafor2016

19Z otobüsü vardı kadıköy - zümrüt evler  öğrenciyken sabah okula gitmek için binerdik o kadar dolu olurdu ki şoför hafiften gaza basar sonra frene basarak ön kapıdan bize yer açardı. Mesajı Paylaş

Traverten

Başkan Topbaş, Silivri Metro Projesini Açıkladı

Başkan Topbaş, Silivri Metro Projesini Açıkladı :İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ilçe ilçe yoğun olarak yürüttüğü programlarına bugün de Silivri'de devam etti. Öğlen saatlerinde Silivrili İşadamları Derneği'nde (SİAD) dernek üyeleriyle bir araya gelen Başkan Topbaş daha sonra da Silivri sahilinde vatandaşlarla buluştu.

Başkan Topbaş İBB bütçesinde en büyük payın ulaşıma ayrıldığını, "Her Yerde Metro, Her Yere Metro" sloganıyla başlattıkları ulaşım hamlesiyle de İstanbul'un her yerine metro götürdüklerini ifade ederek, "Dünyada kendi metrosunu yapan bizden başka belediye yok. Kilometresi 50 milyon dolara mal oluyor. Silivri'ye yapılacak olan metronun projelendirme çalışmalarının yapıldığını söyleyen Başkan Topbaş, "Silivri'ye metro dedik, hayal dahi edilemezdi. Düşünülmezdi talep dahi edilemezdi. Buraya 32.5 kilometre Silivri'ye metro gelecek. Metro çalışmasının programa alıyoruz, şu anda projeleri yapılıyor. Silivri metroya kavuşunca burada oturmak, bu güzel atmosferi solumak ve burada bulunmak, ayrıca şehir içerisinde olduğu zaman rahat bir şekilde gidip gelmek konforunu sizlere yaşatacağız" diye konuştu.

Silivri'de 5 okula spor salonu yaptıklarını ve 3 tane de spor salonu inşaatının devam ettiğini belirten Başkan Topbaş, "Biz burada biyolojik arıtma tesisi kurduk. En modern ve teknolojik şekilde. Arıtılan suyla bahçe sulaması bile yapılabiliyor. Yani temiz. Silivri içinde önemli olduğunu düşündüğüm Büyükçekmece'den Sarıyer'e kadar 140 kilometre tünel yapıyoruz. Maliyet olarak ciddi bir rakam kilometresi takriben 50 milyon civarında. Bu tünel yer yer çıkıyor ve tekrar giriyor. Yani bir yerden giriyor Haramidere'den çıkıyor, daha sonra Avcılar'dan çıkıyor. Ardışık olarak devamlı olarak gidiyor. Son olarak Kağıthane'den çıkarak Sarıyer'e kadar gidebileceksiniz. Yani artık trafiğe girmeden gidebileceksiniz " ifadelerini kullandı.

http://www.rayhaber.com/2017/04/baskan-topbas-silivri-metro-projesini-acikladi/#more-181806 Mesajı Paylaş

Traverten

İstanbul'da 5 Yeni Metro Hattı Mayıs'ta İhaleye Çıkıyor

İstanbul'da 5 Yeni Metro Hattı Mayıs'ta İhaleye Çıkıyor : İBB, İstanbul'da yapılması planlanan 5 yeni metro hattı için düğmeye bastı. Toplam 62,2 kilometre uzunluğundaki 5 hat 18 Mayıs'ta ihaleye çıkmaya hazırlanıyor..

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı (İBB) Avrupa Yakası Raylı Sistem Müdürlüğü, İstanbul'da 5 yeni metro hattı için düğmeye bastı. 5 yeni metro hattı önümüzdeki Mayıs ayında ihaleye çıkmaya hazırlanıyor.

KİRAZLI HALKALI METRO HATTI
Kirazlı Halkalı metro hattı kontrollük, mühendislik ve danışmanlık hizmet alımı ihalesi 18 Mayıs Perşembe günü saat 10:00'da yapılacak. 9.7 kilometre hat üzerinde 9 adet istasyondan oluşan Kirazlı Halkalı metro hattının ana hat tünelleri ve 9 adet istasyon ile depo sahası bulunan raylı toplu taşıma sisteminin inşaat ve elektromekanik sistem yapım işlerine ait proje, yapım kontrollüğü ve danışmanlık işlerinin yapılacak. Tüm bu çalışmaların bin 200 günde tamamlanması planlanıyor.

SEFAKÖY BAŞAKŞEHİR HAVARAY HATTI
Sefaköy Başakşehir havaray hattı kotrollük, mühendislik ve danışmanlık hizmet alım işi ihalesi 18 Mayıs'ta yapılacak. 15 kilometre uzunluğunda tasarlanan Sefaköy Başakşehir havaray hattı 17 istasyondan oluşuyor. Hattın danışmanlık hizmet işlerinin 990 günde tamamlanması planlanıyor.

MAHMUTBEY ESENYURT METRO HATTI
Mahmutbey Esenyurt metro hattı kontrollük, mühendislik ve danışmanlık hizmet alımı işi 18 Mayıs'ta ihaleye çıkıyor. 18,5 kilometre uzunluğundaki hat 11 istasyondan oluşuyor. Mahmutbey Esenyurt metro hattı danışmanlık işlerinin işe başlama tarihinden itibaren bin 260 günde tamamlanması planlanıyor.

BAŞAKŞEHİR KAYAŞEHİR METRO HATTI
Başakşehir Kayaşehir metro hattı 18 Mayıs'ta ihaleye çıkacak. 6 kilometre hat üzerinde toplam 4 istasyondan oluşan Başakşehir Kayaşehir metro hattının kontrollük, mühendislik ve danışmanlık işlerinin bin günde tamamlanması planlanıyor.

ÜMRANİYE ATAŞEHİR GÖZTEPE METROSU

Ümraniye Ataşehir Göztepe metro hattı inşaat ve elektromekanik kontrollük, danışmanlık ve mühendislik hizmetleri işi ihalesi 18 Mayıs'ta yapılacak. 13 kilometre hat üzerinde 11 istasyondan oluşan projede danışmanlık çalışmalarının bin günde tamamlanması planlanıyor.

http://www.rayhaber.com/2017/04/istanbulda-5-yeni-metro-hatti-mayista-ihaleye-cikiyor/#more-182492 Mesajı Paylaş

Traverten

İstanbul'da 7 raylı sistem hattının inşaatı devam ediyor

İstanbul'da 7 raylı sistem hattının inşaatı devam ediyor :İBB tarafından gerçekleştirilen metro hattı projelerinin çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

İstanbul'da inşası devam eden 7 raylı sistem hattı bulunuyor. Bu metro hatları tamamlandığında İstanbul trafiği büyük ölçüde rahatlayacak.

PROJELER KONUT FİYATLARINI ETKİLİYOR

Yeni inşa edilen metro hatları, bölgeye değer kazandırarak konut fiyatlarını artmasına neden oluyor. 2004-2017 arası hizmete alınan raylı sistem hatları ile dakikalarla yolculuk sağlanabiliyor. Eminönü - Kabataş arası 9 dakika, Taksim - Kabataş arası 2,5 dakika ve Etiler - Maltepe arası 60 dakikaya inecek.

2017'DE HİZMETE ALINACAK RAYLI SİSTEMLER

2017 yılında hizmete alınacak raylı sistem hatları ile dakikalarla yolculuk yapılabilecek. Ümraniye - Taksim 30 dakika, Ümraniye - Atatürk Havalimanı 58,5 dakika, Çekmeköy - Topkapı 45,5 dakika, Bağlarbaşı - Sirkeci 9 dakika, Üsküdar - Çekmeköy 26 dakika, Dudullu - Taksim 39 dakika, Ümraniye - Üsküdar 13,5 dakika olacak.

http://www.rayhaber.com/2017/05/istanbulda-7-rayli-sistem-hattinin-insaati-devam-ediyor/#more-182770 Mesajı Paylaş

murattekin

Ankara'da da 700 metrelik metroyu aç(a)madılar  >:(  . Esenboğa metrosu da uzun süre seçim vaadi olarak kullanılır. Kimse sorgulamıyor nasılsa. Mesajı Paylaş
Murat Tekin

anafor2016

#20
May 04, 2017, 09:07 ÖS Last Edit: May 04, 2017, 09:11 ÖS by anafor2016
2014 yılında ümraniyeden ev aldım, nasılsa 2015 de metro açılacaktı. İşe rahat gidip gelecektim. 2017 oldu daha metro açılmadı ve  çalıştığım iş yeri taşınıyor. 2014 de aldığım  Evimi ya satacağım yada kiraya vermek zorunda kalacağım.   Metro açılışı için ise 2018 başı konuşuluyor.

Hata bende , siyasetçinin vaadine güvenip bu tarz kararlar almamak lazım. Halbuki metronun temelini attıklarında 38 ay sonra  açıyoruz diye boy boy poster asmışlardı.

Mesajı Paylaş

farabi

Üstad , sen yapılanın bitmesini bekliyorsun. Ya biz ne yapalım , işimize gidip geldiğimiz bir istanbul banliyösü vardı , hızlı tren geçecek diye durdurdular senelerdir bekliyoruz. :) Mesajı Paylaş

murattekin

#22
May 05, 2017, 06:37 ÖÖ Last Edit: May 05, 2017, 06:40 ÖÖ by murattekin
Hocam bizi de yıllar önce Başkentray yapacaz diye 2 sene trensiz bıraktılar. Akabinde "hayırlı olsun" diyerek açtılar (sadece batı yönünde tek bir hat yapıldı). Sonra geçen sene yine kapattılar. Bizim de trenimiz yok yani. Yıl sonunda açılacakmış. Göreceğiz.
Ha bir de, yapılanın bitmesini değil 2 sene önce bitenin açılmasını bekliyoruz. Kısaca 2 sene önce biten hat hala açılmadı. Mesajı Paylaş
Murat Tekin

bnb

Anafor sana kim 2015'te acilacak dedi bilmiyorum ama planlama şu:

İhale Tarihi    : 15.09.2011
Sözleşme Tarihi    : 07.03.2012
İşe Başlama Tarihi    : 20.03.2012
İş Bitim Tarihi    : 22.03.2017 Mesajı Paylaş

sadalone

Sayın bnb insanları aptal yerine koymaya gerek yok o rakamları nereden aldınız bilmiyorum ama tarihleri sürekli değiştirdiklerine eminim nede olsa burası Türkiye.

Metro inşaatı Haziran 2012'de başlamıştı ve sözleşmeye göre 38 ay(1140gün)'da bitirilmesi gerekiyordu.Belediye başkanı sürekli rekor sürede bitireceğiz diye övünmüştü üstelik. Mesajı Paylaş

bnb

Projenin resmi bilgileridir isteyen projenin kendi sitesine bakar. Mesajı Paylaş

sadalone

Sayın bnb anlamak istemiyorsunuz galiba neyine bakacağız adamlar sürekli yazılanları değiştiriyor 2 yıl önce'de aynı yerde iş bitim tarihi 20.05.2015 yazıyordu.Daha sonra 506 gün süre uzatımı istediler güya 20.09.2016'da bitecekti ama ne oldu onuda sildiler şimdide 22.03.2017 yazmışlar tarih geçtiğine göre onuda silerler yakında.Sözleşmeye göre işin süresi de 38 ay(1140 gün) olarak yazıyordu site de onuda kaldırmışlar.
 

Mesajı Paylaş

saladin

Vaktiniz varsa,   izlemenizi onerecegim.
https://www.youtube.com/watch?v=xzkU6tmdImY

Ne yazik ki turce alt yazilari cok kotu ama goruntulerden anlayacaginiz uzere adamlarin bir suru ozenilecek kabiliyetleri var:
1. Suruculer her turlu durum icin simulasyonda egitiliyor.
2. Gercek tahliye tabikatlari yapiliyor.
3. Suruculer  ekrana bakmadan  hizlarini dogru bilecek sekilde egitilip her sene test ediliyorlar.
4. Suruculer  soylenen zamanin 1sn hata payi icerisinde bir istasyondan bir istasyona gidebiliyorlar. Bunun icin senelik testler var.
5. Suruculer surekli ayni rota uzerinde calisip yolun herseyini ezberliyorlar.
6. Istasyon gorevlileri yolculara nasil yardimci olacaklari, neleri soracaklari konusunda egitiliyorlar.
7. Kondaktorlarda simulatorlerde nasil haberlesecekleri konusunda egitiliyorlar.
Mesajı Paylaş

Traverten

Üsküdar-Çekmeköy Metrosu Dünyanın En Moderni Olacak

Üsküdar-Çekmeköy Metrosu Dünyanın En Moderni Olacak :İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çekmeköy Taşdelen'de vatandaşlarla iftarda buluştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çekmeköylülerle Taşdelen'de iftarda buluştu. Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ile birlikte iftara katılan vatandaşların masalarını gezerek sohbet eden Başkan Kadir Topbaş, iftar sonrasında da vatandaşlara hitap etti.

Ramazan ayının huzur ve bereket ikliminde bir araya gelmenin çok önemli olduğunu belirten Kadir Topbaş, "Birlikte Malazgirt, Fetih, Çanakkale ve 15 Temmuz destanlarını yazan bir milletiz. Yine hep birlikte ülkemizin ve İstanbul'un yarınlarını hazırlıyoruz. Bu Ramazan-ı Şerif'in dünyada yok olmaya başlayan insani değerlerin dirilişine vesile olmasını diliyorum. Paylaşmanın, sevginin, hoşgörünün, aç kalmanın ve bir ötekinin farkında olmanın ne demek olduğunu anlamaya vesile olmasını diliyorum" diye konuştu.

Vatandaşların Kadir Gecesi'ni ve Ramazan Bayramı'nı tebrik eden Başkan Topbaş, bayramın dargınlıkların ortadan kalktığı, birlik ve beraberlik günleri olmasını diledi. Mübarek ayların insanlara ikram edilen aylar olduğunu ve bu aylarda insani değerleri yüceltenlerin kazançlı çıkacağını ifade eden Topbaş, "İstanbulluların, ülkemizin ve bütün İslam Aleminin nice bayramlara huzur, barış ve mutluluk içinde girmesini temenni ediyorum" dedi.

"Evlatlarımızın gurur duyacağı bir Türkiye, şu anda dünya tarafından yakinen izleniyor. Düşmanlarımız kıskanıyor ve dostlarımız gurur duyuyor" ifadesini kullanan Topbaş, şöyle konuştu;

"İstanbul'un bütün ihtiyaçlarını karşılamak için gece gündüz çalışıyoruz. Metro yapımında dünyanın gerisinde kalan İstanbul'da raylı sistemler yapmak bize nasip oldu. Yapımı tamamlanmak üzere olan Üsküdar-Çekmeköy Metrosu ve Çekmeköy-Alemdağ Metrosu ile bu bölge ulaşımını ağırlıklı olarak metrolarla sağlayacak. Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metrosu dünyada son teknolojiyi yakalayan ve insansız çalışabilen ilk metrolardan biri olacak. Bu nedenle biraz gecikti. Saat gibi durmadan çalışacak bir otomasyon sistemi kuruyoruz. Geçen gün vagonlarını tanıttık. Kalitesi ve konforu dünyayı hayran bırakacak güzellikte olacak. Müjdelenmiş ve emanet şehir İstanbul ve İstanbullular bunlara layık."

Gecede konuşan Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz da Çekmököy ve Taşdelen'in gelişmesinde en büyük payın Başkan Kadir Topbaş'a ve İBB yatırımlarına ait olduğunu belirterek, yakında açılışı yapılacak Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metrosu için Topbaş'a teşekkür etti.

http://www.rayhaber.com/2017/06/uskudar-cekmekoy-metrosu-dunyanin-en-moderni-olacak/#more-184777 Mesajı Paylaş

Traverten

Kazlıçeşme-Söğütlüçeşme Metro Hattı Mühendislik İhalesini Kazanan Firma Belli Oldu

T.C. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Raylı Sistem Müdürlüğü'nün 2016/374508 KİK numaralı ve yaklaşık maliyeti 16.150.952,40 TRY olan Kazlıçeşme-Söğütlüçeşme metro hattının (1 Aşama ) uygulamaya esas kesin proje hizmetleri danışmanlık İhalesine 8 firma ve/veya ortak girişim teklif vermişti.

Değerlendirme çalışmaları sonucu, söz konusu ihaleyi verdiği 6.971.000,00 TRY teklifle İspanyol Geodata Engineering S.P.A firması kazandı.

http://www.rayhaber.com/2017/06/kazlicesme-sogutlucesme-metro-hatti-muhendislik-ihalesini-kazanan-firma-belli-oldu/ Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter