NATO

Başlatan Sihirbaz, Oca 27, 2017, 09:17 ÖS

« önceki - sonraki »

HDS

Ülkenin yarısı bizde çalışıyor -du- zaten. Sonra AB serbest dolaşıma soktu. Mesajı Paylaş

farabi

Bulgaristan, Gürcistan, Romanya ve sair , gittikçe hayalet ülkeler haline geliyor. Bizim kış aylarında nüfusu yarıya inen ,insanların yaz aylarında ancak birbirinin yüzünü gördüğü şehirler gibi. Avrupa'nın pek çok küçük doğu ülkesinde ekonomi buna dönüyor. Bir yakınımın ninesinin bakıcısı 50 küsür yaşında Gürcü-Magrelli bir kadın. Mesleği öğretmenlik , emekli edilmiş ancak yaş haddinden maaş bağlanmamış , 4-5 sene beklemesi lazım, burada bakıcılığını yaptığı hastanın altını değiştiriyor tüm ihtiyaçları ile ilgileniyor. Üç kuruş para için çektiği diğer sıkıntılar(Türk insanının yaklaşımı) cabası , tek derdi oğlunun üniversiteyi bitirip Avrupa'ya kapağı atabilmesi... Hemen hepimizin çevresinde benzer örnekler olmuştur. Okumayan abilerinin babaların yaz aylarında fındık çay toplayıp kış aylarında amelelik ederek, annelerinin hasta bakıcılığı çocuk bakıcılığı yaparak okuttuğu çocuklarının da burada bir kariyer edinmesini sağlamak ; en az 3 çocuk projesi kadar yüz milyonluk ülke idealleri kadar hatta belki de çok daha önem arz eden bir konuydu. O treni de kaçırdık gibi... Mesajı Paylaş

Terra

Stoltenberg: "Gürcistan bir gün NATO üyesi olacak"

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelashvili ile düzenlediği basın toplantısında Gürcistan'ın bir gün NATO üyesi olacağını söyledi.

NATO Zirvesinde Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelashvili ile bir araya gelen NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Gürcistan'ın bir gün dünyanın en büyük güvenlik ittifakına katılacağını ifade etti.

NATO Genel Sekreteri, 29 ülkenin katıldığı NATO'nun Gürcistan'ın toprak bütünlüğünü desteklediğini kaydederek, "Gürcistan NATO üyesi olacak" dedi.

http://defenceandtechnology.com/2018/07/13/stoltenberg-gurcistan-bir-gun-nato-uyesi-olacak/ Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter