FNSS-Samur ve B611M

Başlatan Tolga, Eki 04, 2015, 09:01 ÖS

« önceki - sonraki »

Tolga

Eki 04, 2015, 09:01 ÖS Last Edit: Eki 04, 2015, 09:22 ÖS by HARZEMŞAH

Savunma Sanayimiz büyük adımlar atmaya devam ettikçe, yeni-farklı taşıyıcı platformlara ihtiyacımız olacaktır.
BMC-8x8 aracımızın üretim durumu hakkında şimdilik yeni bir bilgim olmadığı için, arazi kabiliyeti ve taşıma kapasitesi yüksek bir aracımızı
3xB611M füzesi ve komuta kontrol birimi ile birlikte modellemeye çalıştım. Umarım beğenirsiniz.

Bu vesile ile yeni forum, tüm aileye hayırlı olsun...    Mesajı Paylaş

süper çavuş

Gezgin ve ATMACA'nın kara konuşlu versiyonları içinde kullanılabilir  ,,  Mesajı Paylaş

Tolga

süper çavuş yazdı:
Gezgin ve ATMACA'nın kara konuşlu versiyonları içinde kullanılabilir  ,, 
                                             ----------------
Evet, Gezgin ve Atmaca'nın kara konuşlu versiyonları için kullanabileceği gibi, Hava savunma füzelerimiz için de, SAMUR alt yapısından yararlanabiliriz diye düşünüyorum.

Özellikle HİSAR A/O füzelerinin bir adım sonrası, daha fazla sayıda füze taşıyarak diğer gerekli sistemlerin bütününü tek bir araç üzerinde toparlamak bize şehir-değerli tesis savunmasında avantaj sağlayabilir.

Ülkemiz Savunma sanayiimiz, Uzun menzilli hava savunma sistemimizi oluşturmak için atacağı adımlar öncesinde, daha kısa menzilli ''Demir kubbe'' benzeri sistemler geliştirmemizin de savunmamız açısında büyük faydası olabilir.

Radar ve Füze sistemlerinin HERİKSS üzerinden KORKUT ile birlikte ortak çalışmaları, Nokta savunma kabiliyetimize katkı sağlarken, bütünde birlerinin savunmasına da destek olacaklardır.

NOT:
Uzun menzilli füzeler için çıkılan zor yolda, aslında elimizin-kabiliyetlerimizin çok da zayıf olmadığını, insanımıza güvenirken diğer taraftan cimrilik yapmadan bir an önce ihityaç duyulan noktakara dış destek katkısı sağlayarak, özellikle hava savunma projelerimize ivme kazandırılmalı ve bir an önce deniz platformlarımıza taşımamız gerekliliğini vurgulamak isterim.   

Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter