THY'den Haberler

Başlatan Sihirbaz, Mar 28, 2016, 06:49 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

merzifonlu

@HDS;

3. Havalimanının inşasında güvenlik görevlisi olarak 2 yıl çalışıp Merzifon'a geri dönen birisinin ifadesine göre, orada gelecek 40-50 sene boyunca göçme ve tamirat-tadilat beklenebilirmiş. Adam pistlerden birisi göçmez inşallah dedi!

Bu kez bu işi becerdiğimize kesinkes emin miyiz? Mesajı Paylaş

HDS

Bilmem...

Zemin memin konusunda değilim aslında. Sabiha da bence boktan bir yerde. Boktan bir pist oldu. Yanına ikincisi yapılıyor dağ yaparak.

O konularda zaten iyi değiliz herhalde ama genel olarak bir "hub" için, terminali, dükkanı vs için de diyorum.

Çok zor bir zemin çalışması oldu. Zor olacak. Normalde bu tür işler için zeminin bu kadar zorlu olduğu yer istenmez ama denize de yaptı adam. Mesajı Paylaş

Alkyone

@HDS

O maden sahasını nasıl doldurdular bilemem ama denizi doldurmak için dağları oydular denize de kayayla dolgu yaptılar
Eğer dolgu kayayla yapılmamışsa (ki hiç zannetmiyorum. O kadar büyük bir sahayı doyuracak kadar dağ tepe oymak o dolgu malzemesini taşımak diğerlerine benzemez) temel sağlam olmayacaktır. Tabi Doğu Karadeniz'in coğrafi konumu gereği yükselti problemi olmuyor. Onların o yönden bariz bir avantajı vardı o ayrı konu Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

commandos

Aslında en büyük problemimiz "acelecilik". "Acil" kelimesi hiç bir ülkede bu kadar ortaya düşmemiştir. İşyerinde olsun, devlet dairesinde yada günlük hayatta. Hemen her şey acil olarak yaptırılmaya çalışılır. Neden böyle açıkçası bilmiyorum. Yoksa zamana yayılan bir proje olsa idi, dedikodulardan uzak daha emniyetli ve ayakları sağlam yere basan proje olarak karşımıza çıkabilirdi. Belki de dünyaya örnek olacak nitelikte. Mesajı Paylaş
Dünyada iki bilinmeyen vardır; biri Kutuplar, diğeri Türkler...
-Albert Sorel-

Revolver

Durun yahu? Daha önce çökecek Marmaray var. Malum orada çalışmış güvenlikçi arkadaşlar da Marmarayın aceleye getirildiğini, japon mühendislerin karşı çıktığı işler yapıldığını ve her an çökebileceğini söylemişletdi. Nasıl bir ülkeyiz ki güvenlikçiler bile inşaat konusunda ahkam kesiyorlar. Mesajı Paylaş

merzifonlu

Bu ülkede herkes herşeyin uzmanı, haberiniz yok mu? ;)

Ama güvenlikçi bu fikre yaşanan bir olay nedeniyle vardığını söyledi bana.

Ana terminal binasının bir tarafının daha inşaat esnasında çöktüğünü, önlem için başlangıç planlarında olmayan şekilde destekleyici kazıklarla zeminin güçlendirildiğini, bu sebeple gelecekte benzeri durumun başka yerlerde de yaşanabileceğini düşünmeye başladığını söyledi.

Marmaray'ı bilmem. Göçerse zaten benzersiz bir facia yaşanır. Pist çökmesine falan hiç benzemez, Allah esirgesin! Mesajı Paylaş

canıtez

THY Semerkant seferlerine başladı

UNESCO tarafından "Dünya Kültür Mirası" listesine eklenerek koruma altına alınan Semerkant Türk Hava Yolları'nın 302. noktası olarak uçuş ağına eklendi. Yüzyıllar boyunca dünya ticaretinin en önemli ulaşım hatlarından biri olan İpek Yolu üzerinde kurulan Semerkant Türk Hava Yolları'nın Özbekistan'ın başkenti Taşkent'ten sonra ülkede sefer yaptığı 2. nokta oldu.

Semerkant Havalimanı'nda düzenlenen hat açılış töreninde konuşma yapan Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi ; "Başlattığımız doğrudan seferler ile, Unesco'nun Dünya Mirası listesinde olan medeniyetimizin en önemli şehirlerinden Semerkant'ı, 121 ülkeden gelecek misafirlere açmış bulunuyoruz. Medreseleri, müzeleri, camileri, türbeleri ve rasathanesi ile mimaride şaheserleri barındıran bu inci şehrin, kısa sürede turizmde büyük mesafe alacağına inanıyorum. Tarihi şahsiyetlere ve alimlere ebedi istirahatgâh olan bu kente hizmet etmekten memnuniyet duyuyoruz.

1992'den bu yana uçuşlarımızla iki dost ve kardeş ülke arasındaki bağları güçlendiriyor oluşumuz bizleri onurlandırıyor. Haftada 7 frekans uçtuğumuz Taşkent ve haftada 2 frekans icra edeceğimiz ve kısa zamanda haftada 3 frekansa çıkmasını ümit ettiğimiz Semerkant seferleri ile uzakları yakın kılmaya devam edeceğiz.

Bu hafta içinde yenilenen Hava Ulaştırma Anlaşması'nın ülkelerimiz arasındaki hava yolu köprüsünü daha da kuvvetlendireceğine inanıyorum. Uçuş sayılarıyla birlikte uçulacak noktalar da arttırıldı. Bu vesile ile Özbekistan'ın saygıdeğer yöneticilerine şükranlarımı arz ederim. ''dedi.

İstanbul-Semerkant seferleri haftada 2 gün karşılıklı olarak icra edilecek olup Türk Hava Yolları yolcuları, İstanbul'dan Semerkant'a açılışa özel tüm vergiler dâhil gidiş-dönüş 364 USD'den başlayan fiyatlarla seyahat edebilir.


Semerkant'a ait tarifeli uçuş saatleri;

Uçuş No.      Günler        Kalkış         Varış

TK 372         Salı, Cuma  IST 06:00   SKD 12:20

TK 373         Salı, Cuma  SKD 13:50  IST  17:05

Tüm saatler lokaldir.

http://www.airporthaber.com/thy-haberleri/thy-semerkant-seferlerine-basladi.html Mesajı Paylaş

Sabri Ünal

güvenlikçiden dolgu dersleri Mesajı Paylaş
>>> Kaynak belirtmediğim her düşünce şahsi kanaatimdir. Fikirlerinizle uyuşmuyorsa çöpe atın gitsin.

canıtez

THY Akabe seferlerine başladı

Türk Hava Yolları'nın Ürdün'deki 2. uçuş noktası Akabe'ye direkt seferleri bugün itibariyle başladı.

Türk Hava Yolları'nın, Ürdün'de başkent Amman'ın ardından uçuş sağlayacağı 2. nokta olan Akabe'ye seferler, bugün itibariyle haftanın 3 günü karşılıklı olarak icra edilecek.

İstanbul'dan, Ürdün'ün önemli liman şehri Akabe'ye, tüm vergiler dâhil gidiş-dönüş; 404 Amerikan Doları'ndan başlayan ücretlerle seyahat edilebilir.

Ayrıca, Miles&Smiles üyeleri Türkiye çıkışlı yolculuklarda, seyahatlerinin 11 Haziran 2018, AQJ çıkışlı yolculuklarda ise seyahatlerinin 12 Haziran 2018 tarihine kadar tamamlanması hâlinde, %25 mil indirimli ödül biletle seyahat edebilir ve uçuş sınıflarını yükseltebilirler.

http://www.airporthaber.com/thy-haberleri/thy-akabe-seferlerine-basladi.html Mesajı Paylaş

canıtez

THY, Erbil'e 26 Mart'tan itibaren tekrar uçacak

Başbakan Binali Yıldırım, Irak merkezi hükümetinden sonra bugün itibariyle Kuzey Irak hava sahasın tekrar uçuşlara açtıklarını söylemişti.

Kuzey Irak'a uçuş yasağının sona ermesinden sonra Türk Hava Yolları, durdurduğu seferleri yeniden başlatıyor. THY 26 Mart itibariyle Erbil uçuşlarının başlayacağını duyururken, bu hatta biletler satışa sunuldu.

http://www.kokpit.aero/thy-erbil-ucuslari-basliyor Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter