Ege Üniversitesi Havacılık Meslek Yüksek Okulu

Başlatan Merkator, Haz 28, 2018, 07:23 ÖS

« önceki - sonraki »

Merkator

Havacılık öğrencileri için helikopter bağışlandı

EGE Üniversitesi (EÜ) Havacılık Meslek Yüksekokulu envanterine, Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından hibe edilen OH-58 tipi helikopter katıldı.

Ege Üniversitesi Ege Meslek Yüksekokulu bünyesinde 2010 yılında eğitim- öğretim faaliyetlerine başlayan 'Uçak Teknolojisi' ve 2013 yılında eğitim- öğretim faaliyetlerine başlayan 'Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği' programları bünyesine alarak 2015 yılında kurulan EÜ Havacılık Meslek Yüksekokulu, Gaziemir ilçesinde havacılık sektörüne nitelikli teknik eleman yetiştirmeyi sürdürüyor.

Envanterinde Kara Havacılık Okul Komutanlığı'nda uzun yıllar kullanılmış Cessna T-41D ve U-17 tipi 2 uçak bulunduran okulun gerek laboratuvarları gerekse akademik kadrosuyla Türkiye'nin önde gelen okullarından biri olduğuna dikkat çeken EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak şöyle konuştu:

"Havacılık alanındaki iddiamızı üst sevilere taşımak için çalışmalarımız sürüyor. Öğrencilerimizin teorik bilgilerine ek olarak uygulamalı alanlarda da kaliteli bir eğitim almasını sağlamak için çeşitli imkanlar yaratmaya çalışıyoruz. Bu anlamda, Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde uzun yıllar hizmet veren ve artık görevini tamamlayan OH-58 tipi bir helikopteri üniversitemize kazandırdık. Helikopter komutanlığımız tarafından üniversitemize bağışlandı"

KARA HAVACILIK'TAN HEDİYE

Ege Üniversitesi'ne hibe edilen helikopter, 1968 model. Önce Jandarma Genel Komutanlığı'nda kullanılan helikopter, sonrasında Kara Havacılık Okul Komutanlığı'na geçti. 1990'ların ortalarında modernize edildi ve eğitim uçuşlarında kullanıldı. Ekonomik kullanım ömrünü tamamlayan helikopterler emekli edildi. Ege Üniversitesi'nin yanı sıra OH-58'ler çeşitli havacılık okullarına hibe ediliyor.

http://www.kokpit.aero/hibe-helikopter Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter