Mobil Teknolojiler: Telefon ve Tabletler

Başlatan The Thing, Oca 23, 2017, 12:56 ÖS

« önceki - sonraki »

The Thing

Samsung Galaxy Note 7 telefonlarının patlama nedeni kesinleşti

Samsung'un Galaxy Note 7 telefonlarına ilişkin başlattığı inceleme sonucunda telefonların aşırı ısınarak yanmasının nedeninin kusurlu piller olduğu bulundu. Samsung, telefonların pillerinden başka bir sorunu olmadığını kaydetti.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, yaptığı bir yazılı açıklamayla "Araştırmacılar Note 7 olaylarının nedeninin piller olduğu sonucuna vardı" dedi.

Bulgular, sorunun pillerin içerisindeki yetersiz yalıtım maddesinden kaynaklandığını gösteriyor. Bir diğer sorun ise pillerin tasarımının, içindeki elektrodların güvenli bir şekilde yerleştirilmesine olanak sağlamaması.

Eylül ayında Samsung, aşırı ısınma ve patlama şikayetleri nedeniyle 2,5 milyon telefonu geri toplatmaya başlamıştı.
Tamamlanan bu işlemin 5,3 milyar dolara (yaklaşık 20 milyar Türk Lirası) mâl olduğu ve firmaya güveni olumsuz yönde etkilediği belirtiliyor.

'En iyi Android telefon' diyenler olmuştu

İlk lansmanı yapıldığında, bazı yorumcular Note 7'yi "şimdiye kadar piyasaya sürülen en iyi Android telefon" olarak tanımlamıştı.
Ağustos 2016'da piyasaya sürülen Samsung'un Note 7 modeli, Apple'ın iPhonelarına rakip olarak çıkarılan büyük ekran son model cihaz şeklinde görülüyordu. Şirket, değiştirilen tüm telefonların güvenli olduğu konusunda ısrar ediyor. Ancak bu telefonların da aşırı ısındığına dair şikayetler gelmişti.

Şirket, benzer sorunların yakında çıkması beklenen S8 gibi yeni modellerde olmayacağını söylüyor:
"Geçtiğimiz birkaç ayda alınan dersler üretim sürecimizi ve şirket kültürümüzü derinden etkiledi."

http://www.bbc.com/news/business-38714461 Mesajı Paylaş

The Thing

Apple 2011 yılından beri ilk kez Samsung'u geçti

Akıllı cep telefonu piyasasının en büyük iki aktörü Apple ve Samsung arasındaki rekabette, Apple son beş yıldır ilk kez geçtiğimiz yılın son çeyreğinde Güney Koreli rakibi Samsung'u telefon satışlarında geride bıraktı.

Amerika Birleşik Devletleri merkezli teknoloji şirketi Apple, bu dönemde 78 milyon 300 bin adet iPhone sattı.

Araştırma kuruluşu Strategy Analytic verilerine göre Samsung'un bu dönemdeki akıllı telefon satışıysa 77 buçuk milyonda kaldı, 2011 yılından sonra ilk kez Apple'ın gerisine düşmüş oldu.

Samsung geçtiğimiz yıl aşırı ısınan ve bazı ürünlerde de alev alan batarya problemi yüzünden, iddialı ürünü Galaxy Note 7'yi piyasadan çağırmak zorunda kalmıştı.

Bazı uzmanlar Apple'ın bu performansında Samsung'un söz konusu bu başarısızlığının da etkisi olabileceğini belirtiyor.

Toplam gelirinin üçte ikisini akıllı telefon satışlarından elde eden Apple'ın iPad tablet satışları ise yüzde 18,6 azalarak 13,1 milyona geriledi.

Apple'ın yılın ilk çeyreğinde 51,5 milyar ile dolarla 53,5 milyar dolar arasında gelir elde etmesi bekleniyor.

http://www.euronews.com/2017/02/01/apple-bounces-back-overtakes-samsung-in-smartphone-sales Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

Geçtiğimiz hafta Samsung'un batarya fabrikasındaki patlama ve yangının nedeni belli olmuş. Patlama fabrikanın üretim hatlarında değil, tüm Dünyadan toplanan Note 7 bataryalarının depolandığı alanda meydana gelmiş. Kendi kendine patladığı için müşterilerden geri toplanan bataryalar, geri dönüşüm için bekletilirken kendi kendine patlayarak yangını başlatmış... Mesajı Paylaş

BuRi

İlk akıllı telefonum Sony Z5 Compact. Halen kullanmaya devam ediyorum.

Teknoloji konusunda önceliğim hep Sony olmuştur, olacaktır. Mesajı Paylaş

The Thing

Samsung geçen yıl toplatılan Galaxy Note 7 akıllı telefonları tamirden geçirdikten sonra tekrar satışa sunmaya hazırlanıyor.

Note 7ler, telefonlardan bazılarının pillerinin alev alarak kullanıcılarını yaralamasının ardından dünya genelinde sürüldükten iki ay sonra piyasadan çekilmişti.

Yapılan incelemenin ardından iki tedarikçi tarafından üretilen pillerde imalat hatası olduğu tespit edildi.

5,5 milyar dolarlık kayıp yaşayan ve marka imajı yara alan Samsung'un bu açıklamayı yeni S8 modelini piyasa sürmeye hazırlanırken yapması şaşkınlığa neden oldu.

Kayıplarını azaltmak isteyen teknoloji devi Samsung Note 7lere yeni güvenli piller takılacağını ve dünya geneli yerine Güney Kore gibi belli pazarlarda satışa sunulacağını duyurdu.

http://tr.euronews.com/2017/03/28/samsung-toplatilan-telefonlari-tekrar-piyasaya-surecek Mesajı Paylaş

Danişment

İşin komik tarafı hükümet taraftarı bazı yayın organları diyim ,hepsi öylemi bilmiyorum, bandrol ücretlerinde değişikliğe gidildi yada düzenleme getirildi diye vermişler haberi   :D  :D  :D

Televizyon: yüzde 16,
Radyo, portatif radyo-teyp, radyo-pikap (motorlu taşıtlarda kullanılmaya mahsus olanlar, radyo tuner kartları dahil): yüzde 16
Video: yüzde 16
Birleşik cihazlar (Video-televizyon-radyo, video-televizyon, radyo televizyon, müzik setleri ve benzerleri): yüzde 16
Cep telefonları: yüzde 10
 Bilgisayarlar ve tablet bilgisayarlar: yüzde 2
 
 Taşıtlar (Üzerinde görsel ve/veya işitsel yayınları alabilen cihaz bulunanlar)
  a- Kara taşıtları: yüzde 0,4
  b- Diğer taşıtlar: yüzde 0,01

  Video görüntü veya ekranına bağlantı yapılmak üzere tasarlanmış olan TV alıcıları (Uydu alıcıları, set üstü medya kutuları, tv tuner kartları dahil): yüzde 10

Bunlar zam yanlış anlaşılmasın
Mesajı Paylaş

putty

Bir apartman dairesinden bütün dünyaya 24 saat tv yayını yapılabilen bir devirde çok komik. Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter