ISS-Uluslararası Uzay İstasyonu

Başlatan canıtez, Oca 18, 2017, 10:09 ÖS

« önceki - sonraki »

canıtez

Halen dünya yörüngesinde dönen UUİ-Uluslararası Uzay İstasyonu için tek insan nakli, 2019 yılına dek Rus Soyuz uzay aracı ile yapılabilecekmiş. Amerikan hükümetinin bu iş için uzay aracı geliştirilmesi görevini verdiği Boeing, söz konusu aracı 2019 yılına dek tamamlayamayacağı için, UUİ'ye sadece Rus uzay araçları ile insan taşınabilecekmiş. Soyuz halen tek seçenekmiş. Yük taşımak için ise Amerikalı SpaceX şirketinin Falcon-9 roketinin kullanılmasına devam edilecekmiş.

https://sputniknews.com/us/201701181049743894-nasa-rely-russian-shuttles-iss/ Mesajı Paylaş

The Thing

Soyuz üç astronotu Dünya'ya getirdi

Uluslararası Uzay İstasyonu'nda 173 gün geçiren üç kişi, Soyuz MS-02 uzay aracı ile Dünya'ya döndü.

Uluslararası Uzay İstasyonu'nda 173 gün geçiren NASA astronotu Shane Kimbrough ile Rus kozmonot Sergey Ryzhikov ve uçuş mühendisi Andrey Borisenko, Soyuz MS-02 uzay aracı ile Dünya'ya döndü.

NASA, bilim insanlarının 10 Nisan'da Kazakistan'ın Dzhezkazgan kasabası yakınlarına indikleri anın görüntülerini yayınladı.

Üç bilim insanı, 173 gün boyunca Uluslararası Uzay İstasyonu'ndaki ekibe operasyonel destek verdi ve gerçekleştirilen araştırmalarda görev aldı.

http://www.aljazeera.com.tr/haber/soyuz-uc-astronotu-dunyaya-getirdi Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter