Demiryolu Haberleri

Başlatan Traverten, Oca 15, 2017, 07:55 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

HDS

@MSG, Ben basında masında Twitter'da orada burada dönecek haberleri kast ediyorum. Tatava odur.

Yoksa, bunun telli ve telsizle de idaresi de mümkündür. Eskiden bayrakla yapıyorlardı.

1880'ler, 90'lar İngiltere'sinin kalabalık bir hattında bizim bu hatlardan çok daha fazla sefer ve tren işliyordu muhakkak.


Türkün böyle bir zaafı var; Kaza olunca hemen "Avrupa'nın en ileri sistemleri kurulmadı" geyiği. Hangi sinyalizasyon, hangi sistem, hangi AB standardı, hangi sınıf? Hepsi çorba.


Bu lakaytlık beni en çok havayollarında korkutuyor. Hava kontrol ve havayollarında. Mesajı Paylaş

MSG

@murattekin oyle gorunuyor, 3 kisiyi gozaltina almislar. Mesajı Paylaş

murattekin

#212
Ara 13, 2018, 02:26 ÖS Last Edit: Ara 13, 2018, 07:47 ÖS by murattekin
@HDS üstad, TMİ yada daha ilkel yöntemler tren hızını ve hattaki tren sayısını düşürür. Bu bağlamda sinyalizasyon önemlidir. Hele ki böyle 5-6 hatlı girift yollarda daha da önemlidir. Artık bu yolda hayat kaybı göre sinyalizasyon tamamlanır.

Bu konuda çok öfkeliyim. Mesajı Paylaş
Murat Tekin

DelKu

Durun daha Yeni İstanbul havaalanını açacağız...apar topar..Buraya yazdım bunu 13.12.2018 Mesajı Paylaş

petibor

Kazanın sorumlusunu bulmuşlar. Göreve yeni getirilen geçici görevli makas değiştirmeyi unutmuş.
Böyle bir şey olmaz adam düğmeye basacak kaza önlenecek böylemi işliyor bu sistem. Burada bir kaza olur diyen bunu fark eden bu makas değişmedi bu iki tren karşılıklı geliyor çarpışacaklar diyen bir otomasyon yazılımı yokmu orada. Nasıl hızlı tren bu kovboy filimleri zamanındaki ilkellikte çalışıyor adam makası değiştirecek dikkati dağıldı ise çarpacaklar. Bu manuel sistem bu kadar işler işte bir iki yıl sonra bir gün illa bir kaza olur.

 
 
...
GEÇİCİ GÖREVLE GELMİŞ: Emniyet birimlerinden edinilen bilgiye göre, makas değiştirmekle görevli olan Osman Y., bir ay önce geçici görevle Ankara'ya geldi. Osman Y.'nin ifadesinde, "Gara gelen bir treni makas değiştirip ikinci hatta almıştım. YHT hareket ettiğinde makası tekrar değiştirip onu 1. hatta almam gerekirdi. Makas değiştirmeyi unutmuş olabilirim, unuttuğumu düşünüyorum. YHT'yi 1. hatta almam gerekirken makas değiştirmeyi unuttuğum için o 2. hatta devam etti. Kaza olunca fark ettim makas değiştirmediğimi" dediği öğrenildi.
...http://www.hurriyet.com.tr/gundem/makas-degistirmeyi-unutmus-olabilirim-41052722 Mesajı Paylaş

murattekin

#215
Ara 15, 2018, 01:10 ÖS Last Edit: Ara 15, 2018, 01:11 ÖS by murattekin
Adam bir de "unutmuş olabilirim" diye beyanat veriyor. Rahat yani.
Putty, bakan açıkladı ya sinyalizasyon olmasa olmaz diye? YHT hattı yapıp sinyalizasyona "boşver yaa" diyen tek milletiz herhalde.
Şu an Arifiye-Pendik arasıda bu sistemle çalışıyor.

Bu çok utanç verici bir kaza. Ama hiçbirinin vicdanı rahatsız değil. Mesajı Paylaş
Murat Tekin

Traverten

Hocam sinyalizasyonsuz hat YHT hattı değil. Kazanın olduğu yer, YHT hattına girmeden önce Başkentten ile kullanılan ortak hat. Yani banliyö hattı.Kaza, YHT hattına girmeden önce yaşanmış. Mesajı Paylaş

malpsoy

Yerli araç vagonu raylarda,

Tülomsaş dizayn, üretim ve sertifikasyon aşamalarını tamamladığı yerli araç taşıma vagonunun seri üretimine başlıyor.

Geçtiğimiz yıl hızlı tren seti ihalesi ve yerli hibrit manevra lokomotifi ile gündeme gelen Tülomsaş, 2019'a yeni bir ürün ile giriş yaptı: Araç taşıma vagonu.

Hccrrs tipli araç taşıma vagonu, ikiz vagon. Hafifliğiyle dikkat çeken tamamı kapalı vagonun darası 39 ton. 31 metre uzunluğundaki vagon aynı anda 12 araç alabiliyor.

https://tr.railturkey.org/2019/01/08/yerli-arac-vagonu-raylarda/Mesajı Paylaş


matmat26

#219
Oca 12, 2019, 10:16 ÖÖ Last Edit: Oca 12, 2019, 10:17 ÖÖ by matmat26
Bugün saat 09.30 sularında demiryolu trafiğine kapalı olan Kazlıçeşme -Halkalı şantiyesi demiryolu güzergahının Florya-Akvaryum kesimine bir UNİMOG iş makinesi ile bir katener aracı çalışma ve malzeme taşımak üzere hatta girmiştir. Söz konusu iki iş makinesi birbiriyle çarpışmış ve olay sonucunda araçtan atlama sonucu iki işçi yaralanmıştır. Bazı basın yayın kuruluşlarında yer alan test sürüşü yapan trenlerin kaza yaptığı ifadesi gerçeği yansıtmamaktadır" denildi.


https://youtu.be/Vcyfq4PPyA4
Mesajı Paylaş

HDS

Ulen çarpışmışsınız işte. Adamlar atlamasa iki ölü vardı. Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter