Demiryolu Haberleri

Başlatan Traverten, Oca 15, 2017, 07:55 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

HDS

Sanmam. Bursa bağlantıdını gözlerim aradı ama herhalde epeyce büyük olan Bilecik istasyon taraflarındadır. Seçemedim. Bilecik istasyon zaten dört hatlı olmuş. İnşaat vardı.

Bir dolu yerde viyadük ve tüneller vardı. Mesajı Paylaş

putty

Ara 11, 2017, 08:01 ÖÖ Last Edit: Ara 11, 2017, 08:03 ÖÖ by putty
Fuara gidiyorsun araçların altında kaynaklara bakıyorsun seyahat ediyorsun istasyonlara viyadüklere tünellere bakıyorsun. Maça gidince sahayı bırakıp asma tavana bakıyorsundur kesin Mesajı Paylaş

HDS

Ne maçı? Hiç futbol konularında topa girdiğimi gördün mü? :)

Ne yapayım @putty? Her şeyin nasıl işlediği, işletildiğini merak ediyorum.

Bakma, o bilgiyi işimde kullanıyorum ben. Önümü aydınlatıyorlar. Mesajı Paylaş

crun

https://www.youtube.com/watch?v=5PunUemhn5Y

Yeni Nesil Milli Yük Vagonları Türkiye-Avrupa ve BTK Raylarında

" Milli Tren Projesi" kapsamında TÜDEMSAŞ'ta üretimi gerçekleştirilen Sggmrs tipi platform yük vagonları Türkiye- Avrupa ve Bakü-Tiflis-Kars demiryolu hatlarında kullanılmaya başlandı.

Türk bayraklı vagonlardan oluşturulan ve Türkiye- Avusturya arasında işletilmeye başlanan yeni blok tren, 14 Ocak 2017 tarihinde Halkalı'dan yola çıktı.

16 vagonda otomotiv yedek parçası, tekstil, gıda maddesi ve otomobil lastiği yükleriyle yola çıkan yeni blok trenin, İstanbul- Viyana arasında, Türkiye 278 km, Bulgaristan 406 km, Romanya 634 km, Macaristan 440 km, Avusturya 78 km olmak üzere toplam 1.836 km yolu yaklaşık dört günde tamamlaması hedefleniyor.

Milli yük vagonlarından oluşturulan blok trenlerle, operatör Türkrail Demiryolu Taşımacılığı A.Ş. işbirliğinde Avusturya ile Türkiye arasında ilk etapta yılda 20 bin ton yük taşımacılığının gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Bilindiği üzere, bakım maliyetleri, gürültü seviyesi ve darası benzerlerinden daha düşük olan 90'lık konteyner kapasiteli, tamamen yerli tasarım ve üretim olan Sggmrs tipi platform tipi yük vagonları, 2017 yılında 55 adet üretilerek raylara indirildi.

http://www.tcddtasimacilik.gov.tr/haber/YEN%C4%B0%20NES%C4%B0L%20M%C4%B0LL%C4%B0%20Y%C3%9CK%20VAGONLARI%20T%C3%9CRK%C4%B0YE-AVRUPA%20VE%20BTK%20RAYLARINDA%20/160 Mesajı Paylaş

murattekin

Türkiye'deki tüm yük ve yolcu vagonları (özel maksatlılar dışında) yerli ve özgündür. Bu vagondaki yerli kavramının farklılığını açıklabilirmisiniz? Mesajı Paylaş
Murat Tekin

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter