Güney Kore Silahlı Kuvvetleri

Başlatan kimlikci, Oca 15, 2017, 04:09 ÖS

« önceki - sonraki »

kimlikci

Oca 15, 2017, 04:09 ÖS Last Edit: Tem 01, 2017, 02:34 ÖS by Yönetim
Güney Korenin insanlı savaş robotu teknolojisi
https://www.youtube.com/watch?v=Uyrxdv-sVHE Mesajı Paylaş

Defence

İkinci Dokdo Sınıfı LPH Kızağa Kondu

Kore Cumhuriyeti Savunma Tedarik Programı Dairesi (DAPA), hizmete girdiğinde Marado (LPH 6112) adını alacak ikinci Dokdo sınıfı helikopter platformlu çıkarma gemisinin (landing platform helicopter/LPH) kızağa konma töreninin Busan'da gerçekleştirildiğini 28 Nisan'da duyurdu. Geminin inşasını üstlenen Hanjin Heavy Industries and Construction (HHIC), ikinci platformun Kore Cumhuriyeti Deniz Kuvvetleri'ne (RoKN) teslimatını 2020 olarak planlıyor.

Sınıfın ilk gemisi ROKS Dokdo (LPH 6111), Temmuz 2005'te suya indirildi ve tam iki yıl sonra, Temmuz 2007'de hizmete girdi. Geminin uçuş güvertesi, aynı anda beş adet UH-60 Black Hawk helikopteri barındırabiliyor. Platform, kısa menzilli ve dikey kalkış ve inişli uçakların da hakerâtına izin verecek şekilde tasarlandı. Gemi, RIM-116 RAM sistemi ile silahlandırılıyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/ikinci-dokdo-sinifi-lph-kizaga-kondu/4299/1 Mesajı Paylaş

nokta

Kuzey Sınırına Hücumbot Desteği

Kore Cumhuriyeti, Hanjin Heavy Industries and Construction'a (HHIC'ye) ilave dört adet 'B' tipi Patrol Killer Experimental (PKX-B) hücumbotu kapsayan bir sipariş verdi. HHIC, ülkenin başlangıç olarak tedarikini planladığı 16 adet hücumbotun ilk dört adedinin inşası için daha önce bir kontrat daha imzalamıştı. Kontrat kapsamındaki platformların ilki, 28 Temmuz 2016 tarihinde suya indirilmişti.

Kore Cumhuriyeti'nin Savunma Tedariki Programı İdaresi'nin (DAPA) 29 Haziran'da duyurduğu yeni kontrat kapsamında tedarik edilecek PKX-B botlarının büyük bir kısmı, Kuzey Sınır Hattı'nın (Northern Limit Line/NLL) yakınında deniz güvenliğini sağlamak için görevlendirilecek.

44 metre uzunluğundaki PKX-B, General Electric'in LM 500 gaz türbini ve Caterpillar Marine'nin Cat C32 dizel motorundan oluşan kombine tahrik sistemine (combined diesel and gas turbine/CODAG) sahip ve azami 40 knot hıza erişebiliyor. Gemi, bir adet 76 mm top, iki adet 12,7 mm makineli tüfek ve platformun kıç tarafına monte edilmiş 130 mm mühimmat kullanan bir çok namlulu roketatar sistemi (multiple launch rocket system/MLRS) ile donatılıyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/kuzey-sinirina-hucumbot-destegi/4602/1 Mesajı Paylaş

nokta

Kore'ye Özel Eğitim Gemisi


Kore Cumhuriyeti Savunma Bakanlığı, 17 Temmuz'da ülkenin deniz kuvvetleri için geliştirilen yeni özel eğitim gemisinin nihai tasarım çalışmalarının tamamlandığını ve inşasının bu yılın ağustos ayında başlayacağını açıkladı. 228 milyon Dolar'lık ilgili sözleşme, Hyundai Heavy Industries'le Haziran 2016'da imzalandı.

ATX olarak adlandırılan gemi, 4 bin 500 ton deplasmana sahip ve azami 24 kt hıza ulaşabiliyor. Ülkenin milli kaynaklarla tasarladığı altı farklı muharebe sistemi ile donatılacak olan özel eğitim gemisinde 100 mürettebat görev yapacak; 300'e kadar personel eğitim alabilecek. Platform ana silah olarak 76 mm top ile donatılacak.

http://www.c4defence.com/Gundem/kore-ye-ozel-egitim-gemisi/4660/1 Mesajı Paylaş

nokta

Yeni Çıkarma Gemisi Teslim Edildi


Güney Kore Deniz Kuvvetleri, Savunma Satınalma Yönetimi (Defense Acquisiton Program Administration-DAPA) kapsamında inşa edilen ikinci LST-II sınıfı tank çıkarma gemisini teslim aldı. Cheonjabong adı verilen 116 milyon ABD Doları tutarındaki platformu, Hyundai Heavy Industries Tersanesi inşa etti.

2013 yılında DAPA kapsamında tedariki onaylanan gemi, iki yıl sonra kızağa kondu. Program kapsamında toplamda 4 gemi inşa edilecek.

http://www.c4defence.com/Gundem/yeni-cikarma-gemisi-teslim-edildi/4739/1 Mesajı Paylaş

Sihirbaz

ABD ve Güney Kore THAAD'in Teknik Detayları Üzerinde Çalışıyor


ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joe Dunford, ABD ve Güney Kore'nin, Yüksek İrtifa Bölge Hava Savunma (THAAD) sisteminin Kore Yarımadası'nda tam kapasiteli olarak kurulabilmesi için "birkaç teknik detay" üzerinde çalıştığını söyledi.

Seul'daki temasları kapsamında Güney Kore Cumhurbaşkanı Mun Jai-In'le bir araya gelen Dunford gazetecilere yaptığı açıklamada, THAAD'ın tam biçimde konuşlandırılması hakkında "somut bir takvim" konuşmadıklarını belirtti.

Savunma Bakanı Jim Mattis ve Dışişleri Bakanı Rex Tillerson Wall Street Journal gazetesi için kaleme aldıkları ortak makalede, Güney Kore'nin yeni hükümetini, ABD'nin THAAD sisteminin "kurulması yönünde ilerlediği" için övdüler.

Mattis ve Tillerson ortak makalelerinde, Çin'in bu pozisyonunun "gerçekçi olmadığını" savunarak, "Teknik bilgiye sahip Çinli askeri yetkililer bu sistemin onlara bir tehlike oluşturmadığını anlıyor" ifadesini kullandılar.

THAAD kısa ve orta mesafeli balistik füzeleri vurabiliyor. Sistemin altı fırlatma rampasından ikisi tam faaliyet halinde ve Cumhurbaşkanı Mun, Kuzey Kore'nin 28 Temmuz'daki kıtalararası balistik füze denemesinin ardından, geri kalan dört fırlatma rampasının da konuşlandırılması konusunda görüşmelere başlanması talimatı vermişti.

Güney Kore'deki en üst düzey Amerikalı general Vincent Brooks, son fırlatma rampasının "kurulması ve entegre edilmesinin" uzun sürmeyeceğini açıkladı.

Brooks gazetecilere yaptığı açıklamada, "Hali hazırda hava savunma sistemlerimiz var, dolayısıyla şimdi bunlara 4 ilave rampa daha ekliyoruz" dedi.

ABD Pasifik Komutanlığı'ndan üst düzey bir yetkili de, THAAD bataryasının kalan kısmının, konuşlandırma için nihai talimat geldikten sonra "birkaç gün" içinde kurulabileceğini kaydetti.

The United States sees the system as a critical to protecting the 28,000 U.S. troops and 660,000 South Korean troops on the peninsula who would be called upon to fight should North Korea launch an attack on its southern neighbor.

ABD, THAAD sistemini, Kuzey Kore'nin güney komşusuna saldırması ihtimaline karşılık, yarımadadaki 28 bin Amerikan askeri ve 660 bin Güney Kore askerini koruma açısından kritik önemde görüyor.

Dunford ayrıca, ABD'nin Kuzey Kore krizini barışçıl şekilde çözmek istediğini ancak provokasyon halinde askeri kapasitelerini "tam kapsamlı" kullanmaya da hazır olduğunu belirtti.

Güney Kore Cumhurbaşkanı Mun da, nükleer gerilime barışçıl çözüm çağrısında bulunarak, "Kore Yarımadası'nda yeni bir savaş olmamalı" dedi.

Yonsei Üniversitesi Kuzey Kore Araştırmaları Enstitüsü'nden siyasi uzman Bong Young-şik, bugün yapılan görüşmelerde Güney Koreli yetkililerin Dunford'a, ABD'nin Kuzey Kore'ye karşı olası bir önleyici saldırısının taşıdığı riskleri aktarmış olmasının muhtemel olduğunu söyledi.

Bong, Washington'la Pyongyang arasında büyük bir askeri ihtilafın patlak vermesi durumunda bunun en büyük kurbanının Güney Kore olacağı görüşünü dile getirdi.

Dunford bundan sonraki durağı Çin'de askeri ve siyasi liderlerle görüşecek. Çin, THAAD'ın Güney Kore'ye yerleştirilmesine şiddetle karşı çıkıyor.


https://www.voanews.com/a/us-general-thaad-north-korea/3984679.html Mesajı Paylaş

nokta

Kore'ye Dört İlave THAAD


ABD, Kore Cumhuriyeti'nin Seongju bölgesine dört adet ilave Terminal Yüksek İrtifa Alan Savunma (THAAD) sistemi lançeri konuşlandırdı. Ülkenin Savunma Bakanlığı, konuşlandırma kararını 4 Eylül'de açıkladı. Her bir lançer, kısa ve orta menzilli balistik füzeleri vurmak için tasarlanmış sekiz adet füze ile donatılıyor.

THAAD konuşlandırması, sistem radarının bölge halkı üzerinde yaratabileceği sağlık sorunları ve Kore Yarımadası'ndaki gerginliğin şiddetlenmesi ihtimali nedeniyle ülkede endişe yaratıyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/kore-ye-dort-ilave-thaad/4830/1 Mesajı Paylaş

nokta

Güney Kore'den Başarılı 'Taurus' Denemesi


Kore Cumhuriyeti Hava Kuvvetleri (RoKAF), 13 Eylül'de, Taurus KEPD 350K havadan satha seyir füzesinin performans ve operasyonel kabiliyetinin doğrulama sürecini tamamlayan bir test gerçekleştirdiğini duyurdu. Kuvvet, F-15K Slam Eagle'dan fırlatılan füzenin yaklaşık 400 km mesafe kat ettikten sonra önceden belirlenen hedefi isabetle vurduğunu açıkladı. Test aynı zamanda Taurus'un F-15K uçakları ile sistem entegrasyonunu da doğrulamış oldu.

Kuvvet, tedarik sözleşmesi Kasım 2013'te imzalanan füzelerin ilk teslimatını Ekim 2016'da almıştı.

http://www.c4defence.com/Gundem/kore-den-basarili--taurus--denemesi/4858/1 Mesajı Paylaş

Defence

Güney Kore Hava Kuvvetleri, envanterinde bulunan 170 adet F-16 C/D uçağının 134 tanesinin RWR-Füze Uyarı Alıcı sistemlerini yükseltiyormuş. (Upgrade). ABD'nin FMS-Dış Askeri satışlar programı kapsamındaki proje maliyeti 49.6 milyon dolarmış. Yükseltim, İngiliz BAE Systems tarafından gerçekleştirilecekmiş ve proje 2020 yılı ortasında sona erecekmiş.

http://www.janes.com/article/74193/bae-systems-to-upgrade-kf-16-radar-warning-receivers Mesajı Paylaş

Defence

Güney Kore Yeni TA-50 Siparişi Veriyor


Güney Kore Milli Savunma Bakanlığı (MND), Kore Havacılık ve Uzay Sanayicileri (KAI) 'den ek TA-50 eğitim/hafif saldırı uçağı temin etmek ve yerel olarak geliştirilen bir askeri iletişim sisteminin üretimini genişletmek için programlar açıkladı.

26 Eylül'de yayınlanan bir basın bülteninde MND, genişleyen hava muharebe eğitim gereksinimlerini karşılamak için KAI'nın T-50 Golden Eagle gelişmiş jet eğitim uçağının bir türevi olan TA-50'nin satın alınmasının gerekli olduğunu söyledi. MND, uçakları 2019'dan itibaren satın almayı planladığını açıkladı ancak tedarik etmeyi düşündüğü uçak sayısını açıklamadı.

Kore Hava Kuvvetleri, (RoKAF) Northrop F-5F eğitim uçaklarının yenilenmesi ve Lockheed Martin F-35 Lightning savaş uçaklarının teslim alınmasının başlatılması nedeni ile eğitim uçağı ihtiyacının gelecekte önemli ölçüde artmasının beklendiğini açıkladı.

RoKAF, geliştirilmekte olan KFX'in, 2026'dan itibaren hizmete girmesi beklerken 2018'den itibaren 40 F-35 savaş uçağının teslimin alınmasını planlanıyor.

MND, askeri iletişim gereksiniminin, Kore Ordusu'nun mevcut MSC-500K Taktik İletişim Sistemini (Spider) yerini alan ve yerel olarak geliştirilen Taktik Bilgi İletişim Ağı (TICN) tarafından yerine getirileceğini söyledi.

Satın alma programı, Aralık 2016'da sona eren başarılı bir test ​​üretimini takiben ikinci bir TICN sistem topluluğunun üretimini kapsıyor. Her iki TICN sistemi de 2019'da teslim edilecek ve sistemin iletişim ağına yükseltmeler yapılacak.

http://www.janes.com/article/74394/south-korea-to-order-additional-ta-50-trainer-light-attack-aircraft Mesajı Paylaş

nokta

Nakliye Uçaklarına Yerli Füzesavar

Kore Cumhuriyeti'nden üst rütbeli bir yetkili, dün, askeri nakliye uçaklarında kullanılmak üzere yerli imknalarla geliştirilen bir karşı füze sisteminin test edildiğini bildirdi. Sistemle donatılan uçakları hedef alan güdümlü füzeleri durdurmak için muhalif güçlerin kızılötesi sinyallerini bozan yönlendirilebilir kızılötesi karşı önlem sistemi (directional infrared countermeasures system/DIRCM), Temmuz ayında başarılı sonuçlarla test edildi.

Kore Cumhuriyeti'nin yerel savunma şirketlerinden Hanwha Systems'ın geliştirdiği DIRCM, C-130H nakliye uçaklarında kullanılacak.

http://www.c4defence.com/Gundem/nakliye-ucaklarina-yerli-fuzesavar/4898/1 Mesajı Paylaş

nokta

ADEX'te Chinook Anlaşması

Kore Cumhuriyeti'nin Korean Air Lines şirketi, Perşembe günü, Boeing ile CH-47 Chinook helikopterlerinin teknoloji modernizasyonu için bir mutabakat zaptı imzaladığını duyurdu. Kore Cumhuriyeti Ordusu ve Hava Kuvvetleri, arama-kurtarma operasyonları ve birliklerin nakliyesinde Chinook helikopterlerini kullanıyor.

Mutabakat anlaşması, Seoul Uluslararası Havacılık ve Savunma Fuarı'nda (ADEX 2017) imzalandı. Korean Air ve Boeing Chinook helikopterlerinin tasarım, modifikasyon uçuş testi ve uçuşa elverişlilik modernizasyonu üzerinde teknik iş birliği yapacaklarını açıkladı. Korean Air, CH-47, CH-53, F-4, C-130, KC-130J ve UH-60 helikopterlerinin depo seviyesinde bakım ve onarımını yapıyor. İlgili anlaşma kapsamında firmalar, 'Kore Cumhuriyeti Chinook Helikopter Yükseltme Programı'na ortak katılım göstermeyi ve Kore Cumhuriyeti'nin gelecekteki modernizasyon programları için iş birliğini genişletmeyi planlıyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/adex-te-chinook-anlasmasi/5002/1 Mesajı Paylaş

nokta

Kore'den Yeni Havan Sistemi

Kore Cumhuriyeti Savunma Tedariki Programı İdaresi (DAPA), yeni bir 120 mm kundağı motorlu topçu sistemi geliştiriyor. Savunma IQ Gelecek Havan Sistemleri (Defence IQ Future Mortar Systems) konferansında konuşan DAPA'nın Zırhlı Proje Ekibi Direktörü, Kore Cumhuriyeti Ordusu (RoKA) için artırılmış isabet oranı, menzil ve atış süratine sahip 120 mm'lik havan topu sisteminin geliştirildiğini açıkladı. Sistemin birim maliyetinin 1,5 milyon Doların altında olması bekleniyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/kore-den-yeni-havan-sistemi/5044/1 Mesajı Paylaş

nokta

Son LST-2 Suya İndi

Güney Koreli Hyundai Heavy Industries (HHI), 2 Kasım'da dördüncü ve son LST-2 tank çıkarma gemisi Nojeokbong'u (689) Ulsan limanında suya indirdi.

HHI basın açıklamasına göre gemi, önümüzdeki yılın Kasım ayında Kore Cumhuriyeti Donanması'na (RoKN) teslim edilecek ve 2019 yılında resmen hizmete alınacak. 127 metrelik gemi, 4 bin 900 ton deplasmana sahip ve uçuş güvertesinde iki adet helikopter taşıyabiliyor.

Sınıfın ilk iki gemisi Cheonwangbong ve Cheonjabong, sırasıyla Kasım 2014 ve Ağustos 2017'de hizmete girerken, üçüncü gemi lchulbong Ekim 2016'da suya indirildi ve 2018'de hizmete alınması bekleniyor

http://www.c4defence.com/Gundem/son-lst2-suya-indi/5084/1 Mesajı Paylaş

nokta

Kore'den Denizaltı Atağı

Kore Cumhuriyeti ve ABD, Seul'de gerçekleştirilen zirvede, gücünü nükleer reaktörden alan denizaltılar ve gözlem platformlarını kapsayan ileri teknoloji silah tedariki ve geliştirilmesi konusunda bir anlaşmaya imzaladı.

Kore Cumhuriyeti'nin, yeni bir denizaltı inşa etmek yerine ABD'den ikinci el platformlar tedarik etmeyi tercih edebileceği gelen bilgiler arasında yer alıyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/kore-den-denizalti-atagi/5128/1 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter