İki Kore'nin Bitmeyen Savaşı

Başlatan Sihirbaz, Oca 12, 2017, 12:52 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Alkyone

Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

HDS

Mesele milletin ayak sürümesi değil ki. Amerika'nın "unilateral" her hamlesinde adam Seul'ü dümdüz eder. Bu nasıl unilateral?

Yüzbinlerce insanı risk altında olan güneyliler. Mesajı Paylaş

Alkyone

ABD'ye Kuzey Kore konusunda gözdağı veren Çin'den 'daha önce görülmemiş' adım

Kuzey Kore ile komşusu Güney Kore ve müttefiki ABD arasında Pyonyang'ın balistik füze ve nükleer silah denemelerinin ardından başlayan kriz sürerken, Pekin uyarılara rağman bölgede askeri tatbikatlarını sürdüren Washington'a 'daha önce görülmemiş' şekilde yanıt verdi.
ABD ve Güney Kore bölgede pazartesi günü geniş çaplı hava muharebesi tatbikatı 'Açıkgöz'ü gerçekleştirmişti.

South China Morning Post'un aktardığına göre aynı gün Çin bölgede  hava tatbikatı gerçekleştirdi.

Çin Hava Kuvvetleri Sözcüsü, Kore Yarımadası yakınlarında, Doğu Çin Denizi ve Sarı Deniz üzerinde 'daha önce hiç üzerinde uçulmamış bölge ve rotalarda' tatbikat yaptıklarını aktardı.

Sözcü Shen Jinke hava tatbikatını casus uçakların yanı sıra  savaş uçakları, erken uyarı ve kontrol uçakları katıldı. Ayrıca tatbikata karadan havaya füze birimleri de katıldı.

'WASHINGTON VE SEUL'E BİR UYARI'

Gazeteye konuşan Çinli askeri uzman Li Jie "Çin ordusunun bu açıklamasının zamanlaması aynı zamanda Wahington ve Seul'e Pyongyang'ı daha fazla provoke etmemeleri konusunda bir uyarı" değerlendirmesinde bulundu.

https://tr.sputniknews.com/asya/201712061031285328-abd-kore-cin-gozdagi/ Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

Alkyone

Çin Kuzey Kore sınırında savaş çıkması durumunda mültecileri karşılamak üzere kamp kurmaya başladı
https://www.theepochtimes.com/china-prepares-refugee-camps-at-border-with-north-korea_2381322.html Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

Alkyone

Kuzey Kore uzaya 2 uydu göndermeye hazırlanıyor. İlk uydu 100 kg civarı olması bekleniyor. 2. uydunun ise 1 tonluk olması bekleniyor.
https://www.nknews.org/2017/12/north-korean-plans-for-two-new-satellite-types-revealed/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter
Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

Alkyone

#185
Ara 12, 2017, 11:20 ÖÖ Last Edit: Ara 14, 2017, 08:41 ÖS by Alkyone
Amerika, Güney Kore ve Japonya ile haziran ayından bu tarafa 6. balistik füze izleme tatbikatını gerçekleştiriyor. 2 gün sürecek tatbikat pazartesi başladı. Rusya ve Çin de kendi balistik füze izleme tatbikatlarına başladıklarını açıkladılar.
http://www.defenseworld.net/news/21491/China__Russia_Begin_Joint_Computer_assisted_Missile_Tracking_Drills#.Wi-48Upl_IU


Kuzey Kore sınırında Kuzey Kore için savaşacaklarına yemin eden Çin askerleri
https://t.co/5zzP325dQs Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

Alkyone

Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

Alkyone

Rusya Pasifik filosunda reform yapacak. Hava savunma ve hava kuvvetleri yeniden alay statüsünde örgütlenecek. Rusya Kamçatka ve Arktik bölgesinde kontrolü artırmayı hedefliyor. Yeni yapılanma ile Doğu askeri bölgesi tamamen tek bir karargahtan yönetilecek. 
https://iz.ru/679966/sergei-valchenko-aleksei-ramm-evgenii-andreev/dalnii-vostok-prikroiut-morskim-vozdushnym-shchitom Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

Alkyone

Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

AlkyoneÇin Kuzey Koreye kaçak petrol satışı yapıyor. Uydular Ekim ayından bu yana 30 kez teslimat yapıldığını tespit etti. Ambargoyu delebilmek için denizin ortasında gemiden gemiye petrol satışını gerçekleştiriyorlar
http://english.chosun.com/site/data/html_dir/2017/12/26/2017122601156.html?utm_content=buffer900b6&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

Alkyone

Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

saladin

Kuzey Kore'nin saldirgan tutumu 1960'larda da varmis. 1968'de bir amerikan istihbarat gemisini uluslararasi sularda ele gecirmisler, murettabati 11 ay sonra, Amerika'nin ozur dilemesinden sonra geri vermisler. Daha once duymamistim, ABD'nin o zaman saldirmamasi da sasirtti.

http://www.cnn.com/2018/01/20/asia/north-korea-uss-pueblo-intl/index.html
Mesajı Paylaş

Alkyone

Rusya ve Kuzey Kore arasında bilimsel işbirliği anlaşması


Kore Merkezi Haber Ajansı'nın aktardığı bilgiye göre, Kuzey Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti ve Rusya arasında bilim ve akademik araştırma alanında işbirliği anlaşması imzalandı.
Anlaşmayla, 2018 ve 2020 yılları arasında Kuzey Kore Demokratik Cumhuriyeti Devlet Akademisi Unjong Şubesi ile Rusya Bilimler AKademisi Uzak Doğu Şubesi arasında bilimsel işbirliği sağlanması planlanıyor.
Kuzey Kore Devlet Blimler Akademisi Başkan Yardımcısı Jong Chol ve Rusya Bilimler Akademisi Başkan Yardımcısı Valentine Sergiyenko'nun anlaşmayı imzaladığı aktarıldı.
https://www.timeturk.com/rusya-ve-kuzey-kore-arasinda-bilimsel-isbirligi-anlasmasi/haber-857686 Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

Aliarmau011fann

Nisan ayında Güney ve Kuzey Kore liderleri bir araya gelecek.. Aşağıdaki fotoğraflar, Güney Koreli yetkililerin, Kuzeyi ziyaretinden..

Mesajı Paylaş

HAL-9000

Kimyon ile turp görüşecekmiş.  Ne konuşacaklar nasıl başlayacaklar gerçekten merak ediyorum. Hiç bir şey olmamış gibi mi davranacaklar? Kırmızı hat mı kurulacak?

http://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-43340162 Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter