Pegasus

Başlatan canıtez, Oca 03, 2017, 03:35 ÖS

« önceki - sonraki »

canıtez

Kokpitte kağıdı kaldırdı, Pegasus uçak başına 135 bin Euro kâr etti

Pegasus Havayolları, Panasonic ile yaptığı anlaşma ile kokpitte kağıdı kaldırdı. Havayolu, Panasonic'in geliştirdiği Toughpad FZ-G1 tabletini 'uçuş çantası' haline getirdi. Kokpitte pilotların yükü azalırken, tüm check-list, yaklaşma haritaları da tabletin içinde yer almaya başladı.

Uçak başına 135 bin Euro kâr sağlayan sistemde, Panasonic Toughpad FZ-G1 10 inç tablet; düşme, çarpma, su ve sarsıntıya dayanıklılık, çok yüksek veya çok düşük sıcaklıklı ortamlarda çalışabilme, güneş ışığı altında dahi okunabilme, tepkime hassasiyeti yüksek ekran ve yüksek mobil cihaz performansı gibi özelliklere sahip.

Pegasus Hava Yolları, kokpit cihazlarında hızlı ve versiyonlu güncelleme, Airport Moving Map özelliği ile dinamik pist kullanımı, kolay park yeri bulma ve kolay piste çıkış imkânı, düşük motor taktiyle kalkış sayesinde yakıt tasarrufu elde etti.

KAĞITSIZ KOKPİT

Kâğıt, baskı ve fotokopi maliyetlerinin düşürülmesiyle uçak başına yılda 135 bin Avro tasarruf edilmesi sağlandı. Bunun Pegasus Hava Yolları'na sağladığı genel katkı ise yılda toplam 11 milyon Avro civarında gerçekleşti. Panasonic Toughpad FZ-G1 üzerinde kullanılan Pegasus EFB ayrıca, pilotların daha dikkatli ve odaklı çalışabilmelerini ve sürekli güncel bilgi almalarını kolaylaştırdı. Pilotlar birçok uygulamayı aynı anda çalıştırabilmeye başladı. Cihazda gerekli güncellemelerin çevrimiçi yapılması da uçuş ekibinin zaman kaybetmemesini sağladı.

HER TÜRLÜ DÖKÜMAN

Pegasus Hava Yolları Kaptan Pilotu Aydın Yumrutaş cihazı değerlendirdi:

"Elektronik ağırlık ve denge dokümanı, elektronik uçuş planları gibi dokümanların hazırlanıp onaylanması çok zamanımızı alırdı. Bu teknoloji sayesinde bunları sistem üzerinden alıp onaylıyor ve tekrar gönderiyoruz. Ayrıca bu teknolojinin uçuş emniyetine çok büyük katkısı ve etkisi olan performans hesaplamaları da yine bu sistem üzerinden yapılıyor ve havada da aktif bir şekilde kullanılıyor. Böylece uçuş süresince bu hesaplamaların geçerliliğini ve doğruluğunu takip etme şansı yakalıyoruz.

Ek olarak uçakta sürekli yanımızda taşımak zorunda kaldığımız kilolar ağırlığındaki dokümanlardan kurtulmuş olduk. Toughpad FZ-G1 ile özellikle sivil havacılığın zorunlu tuttuğu birtakım dokümanları ve pilotların ihtiyaç duyacağı referans dokümanlarını depoluyor ve ihtiyaç duyduğumuz anlarda kolayca ulaşabiliyoruz. Sonuçta Pegasus Hava Yolları olarak bu sistem sayesinde emniyet, mevzuata uygunluk ve tasarruf alanlarında çok büyük faydalar elde ettiğimize inanıyorum."

http://www.kokpit.aero/pegasus-kagitsiz-kokpit-11-milyon-euro-kar Mesajı Paylaş

turkdefence

havelsan yapmıştı galiba. Mesajı Paylaş

canıtez

Pegasus Ankara-Çorlu seferlerini hergüne çıkardı

Geçtiğimiz hafta Tekirdağ - Çorlu Havalimanı'na Ankara'dan sefer yapan iki havayolu şirketinden biri olan Anadolujet kış sezonunda her gün yaptığı seferlerini  durdurmuştu.

Anadolujet'in seferlerinin durdurulmasının ardından Çorlu'ya günaşırı sefer düzenleyen bir diğer havayoluı şirketi olan Pegasus Havayolları günaşırı yaptığı seferleri her gün yapmaya başladı.

http://www.goklerdeyiz.net/pegasustan-corlu-atagi/ Mesajı Paylaş

canıtez

Bir rekor da Pegasus'tan geldi

Pegasus Hava Yolları, yılın üçüncü çeyreğinde 536.8 milyon TL net kar elde ederek Bloomberg anketine katılan uzmanların 511.2 milyon TL'lik tahminlerini aştı.

Şirket, bir önceki yılın aynı döneminde 242.8 milyon TL net kar açıklamıştı.

Şirketin aynı dönemdeki geliri 2.05 milyar TL oldu. Şirket, bir önceki yılın aynı döneminde 1.37 milyar TL satış geliri açıklamıştı.

2017 yılının ilk 9 ayına ait finansal sonuçlarını açıklayan Pegasus Hava Yolları'nın Genel Müdürü Mehmet T. Nane: "2017 yılını bir yenilenme dönemi olarak gördüğümüzü ve asıl büyümenin 2018 ve sonrasında gelmesini beklediğimizi sene başında ifade etmiştik. 2016'da başlattığımız verimlilik çalışmalarının meyvelerini topluyoruz." dedi.

Pegasus Hava Yolları, 2017 yılının ilk 9 ayına ait finansal sonuçlarını açıkladı.Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan verilere göre yılın ilk 9 ayında cirosunu bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 46 artırarak 4.162.118.008 TL'ye, 3. çeyrekte bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 50 artırarak 2.052.853.486 TL'ye yükselten Pegasus'un aktif büyüklüğü de yüzde 30 artarak 7.281.455.074 TL oldu.

Yılın ilk 9 ayında yüzde 28,2, 3. çeyreğinde yüzde 44,1 FAVKÖK Marjı ile yılın ilk 9 ayında 1.171.860.045 TL'lik, 3. çeyreğinde 906.027.180 TL'lik operasyonel FAVKÖK (Faiz, Amortisman, Vergi ve Kira Öncesi Kâr) gerçekleştiren Pegasus'un dönem kârı ise ilk 9 ayda 492.162.067 TL, 3. çeyrekte 538.471.544 TL oldu.

Pegasus, yılın ilk 9 ayında yurt içi ve yurt dışı toplam misafir sayısında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 14,9 artış sağladı ve 20,78 milyon misafirine hizmet verdi. Geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yurt içinde yüzde 9,1 artışla 12,46 milyon, yurt dışında ise yüzde 22,7 artışla 7,88 milyon misafirini uçurdu. Yılın ilk 9 ayında yan gelirlerini de yüzde 38 artırarak toplam yan gelir rakamını 845.285.659 TL'ye yükselten Pegasus'un kişi başına elde edilen yan gelirleri ise yüzde 20 artarak 40,7 TL olarak gerçekleşti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet T. Nane, "2017 yılını bir yenilenme dönemi olarak gördüğümüzü ve asıl büyümenin 2018 ve sonrasında gelmesini beklediğimizi sene başında ifade etmiştik. Bu büyümeyi yakalamak adına çok çalıştık, çalışmaya da devam ediyoruz. 2016'da başlattığımız verimlilik çalışmalarının meyvelerini topluyoruz. Rakamlar doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Sivil havacılık sektörü genel anlamda çok daha iyi bir durumda, geçtiğimiz yılların olumsuz etkilerinden sıyrıldı. Ülkemizin ekonomisine, sivil havacılık ve turizm potansiyeline inancımız tam." dedi.

http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/bir-rekor-da-pegasustan-geldi.html Mesajı Paylaş

canıtez

Pegasus yeni yılda 3 hat daha açıyor

Pegasus Hava Yolları, uçmaya başlayacağı 3 yeni Anadolu hattıyla yolcularını yeni noktalara ulaştırmaya devam ediyor.

Ocak 2018 itibarıyla açılacak yeni hatlarıyla birlikte uçuş ağını yurt içinde 38, yurt dışında 73 olmak üzere toplam 41 ülkede 111 noktaya ulaştıracak olan Pegasus; 17 Ocak'ta İstanbul Sabiha Gökçen-Bingöl, 22 Ocak'ta İstanbul Sabiha Gökçen-Uşak ve 24 Ocak'ta İzmir-Ağrı uçuşlarını başlatacak.

İZMİR-AĞRI UÇUŞLARI OCAK AYINDA BAŞLIYOR

Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet T. Nane, yeni hat açılışlarıyla ilgili: "Pegasus Hava Yolları olarak, uçuş ağımıza her geçen gün yeni noktalar eklemeye devam ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın da Ağrı'da müjdelediği gibi, İzmir-Ağrı uçuşlarımız Ocak 2018'de başlıyor. Bu sayede Türkiye'nin batısı ile doğusunu kısa uçuş süreleriyle birbirine bağlayacak ve misafirlerimizi yeni uçuş noktalarına ulaştıracağız. Sabiha Gökçen-Bingöl, Sabiha Gökçen-Uşak ve İzmir-Ağrı uçuşlarımızın başlamasıyla birlikte, Ocak ayında Anadolu'ya 3 yeni hat açmış olacağız. Misafirlerimize Pegasus farkını yaşatabilmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz." dedi.

http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/pegasus-yeni-yilda-3-hat-daha-aciyor.html Mesajı Paylaş

canıtez

PEGASUS TURKCELL'LE ANLAŞTI

Turkcell Gebze Veri Merkezi'nin müşterileri arasına Pegasus da eklendi.

'Türkiye'nin verisi Türkiye'de kalmalı' diyerek, geçen yıl Gebze'de Türkiye'nin en büyük veri merkezini devreye alan Turkcell, Pegasus ile yeni bir anlaşmaya imza attı. Pegasus'un bilişim altyapısı Mart 2018 itibarıyla Turkcell Veri Merkezi'nde korunacak. Pegasus, Turkcell Gebze Veri Merkezi'nde kendisine tahsis edilen özel güvenlikli bölmede kendi bilişim altyapısını işletecek.

Türkiye'nin verisi Türkiye'de kalacak

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Yıllık geliri 30 milyar doları aşan küresel veri merkezi pazarında Türkiye'nin en büyük oyuncusuyuz. Ülkemizde halen veri açığı problemi var. Türkiye şu anda verisinin yüzde 95'ini yurtdışında saklıyor. Biz bunun değişmesi, Türkiye'nin ürettiği verinin Türkiye'de saklanması ve Türkiye'nin verisine sahip çıkması gerektiğine inanıyoruz. Bu alanda atılacak adımlara bulut çözümlerimiz ve Türkiye'de yerleşik veri merkezlerimiz ile destek vermeye hazırız. Havacılık sektörüne yeni bir soluk getiren Pegasus'un Turkcell Veri Merkezi'ni tercih etmesiyle bu alanda da Turkcell kalitesi bir kere daha tescillenmiş oldu. Biz Türkiye'nin verisini Türkiye'de tutabilmek ve Türk insanının hizmetine verebilmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz."

Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet T. Nane ise şöyle konuştu:

"Pegasus Hava Yolları olarak, 2018 yılının önemli başlıklarından biri teknoloji. Dijitalleşme ve teknoloji yatırımlarımız önümüzdeki dönemde artarak devam edecek. Bu bağlamda veri merkezi altyapımızı yeniden yapılandırmak üzere bir çalışma başlattık. Mart 2018 itibarıyla Pegasus'un tüm donanım altyapısını Gebze'deki Turkcell Veri Merkezi'ne konumlandırıyoruz. 7/24 kesintisiz operasyon ve iş sürekliliği en önemli kriterlerimiz arasında olduğundan; uluslararası standartlarda inşa edilen, yapısal olarak deprem riskine karşı sismik izolatör sistemine sahip, tam yedekli enerji ve iklimlendirme sistemleriyle %99.99 kullanılabilirlik sağlayan, operatör bağımsız internet bağlantısı ve bulut teknolojileriyle uyumlu, yüksek teknolojisinin yanı sıra maliyet avantajı da sağlayan Turkcell Veri Merkezi'ni tercih ettik. Türkiye'nin en büyük veri merkezi işletmecisi Turkcell ile işbirliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz."

http://www.airkule.com/haber/PEGASUS-TURKCELL-LE-ANLASTI/29300 Mesajı Paylaş

canıtez

Pegasus Alitalia ile Kod Paylaşım Anlaşması İmzaladı

talya'nın ulusal havayolu Alitalia ile Pegasus Havayolları arasında ortak uçuş anlaşması imzalandı.

Edinilen bilgiye göre; İtalya'da uzun süredir ekonomik dar boğazla boğuşan Alitalia, Türkiye'de Pegasus ile bir kod paylaşımı anlaşmasına gitti.

22 Şubat'tan itibaren başlayan anlaşmaya göre, şirketler karşlılıklı olarak seferlerde kendi kodlarını kullanabilecekler.

Sabiha Gökçen çıkışlı uçuşlarda Alitalia'nın kodunu kullanacağı seferler:

İstanbul Sabiha Gökçen - Adana
İstanbul Sabiha Gökçen - Ankara
İstanbul Sabiha Gökçen - Antalya
İstanbul Sabiha Gökçen - Bodrum
İstanbul Sabiha Gökçen - Bologna
İstanbul Sabiha Gökçen - Izmir
İstanbul Sabiha Gökçen - Milan Bergamo
İstanbul Sabiha Gökçen - Roma
İstanbul Sabiha Gökçen - Tiflis

http://www.airporthaber.com/pegasus-haberleri/pegasus-alitalia-ile-anlasti.html Mesajı Paylaş

canıtez

Pegasus'un 2017 yılındaki net kârı 501.1 milyon lira oldu

Pegasus Havayolları da THY'nin hemen ardından 2017 finansal sonuçlarını açıkladı. Geçen yıl 136.2 milyon lira zarar açıklayan şirkettin 2017 yılındaki net kârı 501.1 milyon lira oldu.

Pegasus 2017'de misafir sayısını yüzde 15 artırdı, yılı 5,3 milyar TL ciro ile kapattı

Pegasus Hava Yolları, 2017 yılı finansal sonuçlarını açıkladı. Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan verilere göre, 2017 yılında misafir sayısını yüzde 15,2 artırarak 27,82 milyona çıkaran Pegasus, cirosunu ise yüzde 44 yükselterek 5,3 milyar TL'ye çıkardı. Pegasus'un 2017 yılı net dönem kârı ise 501 milyon TL olarak gerçekleşti.

Pegasus, 2017 sonu itibarıyla iç hatlarda 16,89; dış hatlarda 10,45 milyon olmak üzere toplam 27,82 milyon misafirine hizmet verdi. Pegasus'un bir önceki yıla göre iç hat misafir sayısı yüzde 10,5 artarken, dış hatlarda misafir sayısı yüzde 21,7 oranında büyüdü.

Filoya 10 yeni uçak ekleniyor

2012 yılında verdiği 75'i kesin toplam 100 uçaklık Airbus siparişi kapsamında, 25 adetlik satın alım opsiyonunu A321neo uçak tipi için kullanma kararı alan Pegasus, filosunu ve uçuş ağını genişletmek için de çalışmalarını sağlam adımlarla sürdürüyor. Mart 2018 itibariyle filosunda toplam 75 uçağı bulunan Pegasus'un filosuna 2018 yılında 10 yeni uçak katılacak. Pegasus'un 10 yeni uçağından ilki Şubat ayında teslim alındı.

Mehmet T. Nane: "2018 yılında misafir sayımızı ve kapasitemizi yüzde 11 ile 13 arasında artırmayı hedefliyoruz."

2017 yılının sonuçlarını değerlendiren Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet T. Nane, havacılık sektöründe 2017 yılında temkinli bir iyileşme olduğunu ifade ederek, "Asıl büyümenin 2018 itibarıyla geleceğini öngördüğümüzü geçen seneden bu yana ifade ediyoruz. Sektörümüzdeki ve şirketimizdeki olumlu gidişat da bu düşünceyi pekiştiriyor. Rakamlar doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Sivil havacılık sektörü genel anlamda çok daha iyi bir durumda, geçtiğimiz yılların olumsuz etkilerinden sıyrıldı. Ülkemizin ekonomisine, sivil havacılık ve turizm potansiyeline inancımız tam. Pegasus olarak 2018 yılında misafir sayımızı ve kapasitemizi yüzde 11 ile 13 arasında artırmayı hedefliyoruz." dedi.

http://www.airkule.com/haber/PEGASUS-NE-KADAR-KAR-ACIKLADI/29823 Mesajı Paylaş

canıtez

Pegasus'un 17'nci A320neo uçağı 'İrem Asya' test uçuşlarında

Pegasus Havayolları, sipariş verdiği 100 adet Airbus A320neo uçaklarını planlandığı gibi teslim alıyor. Şirkete verilecek 17'nci uçak olan A320neo'nun testleri, Airbus'un Almanya'daki Hamburg imalat hattında başladı.

Hava Sosyal Medya'nın haberine göre, test için Alman D-AVVH tescili verilen uçak, tüm işlemlerin tamamlanmasının ardından TC-NBR tescilini alacak ve Türkiye'ye uçacak. Uçağın burnunda ise İrem Asya yazıyor.

http://www.kokpit.aero/pegasus-onyedinci-a320neoyu-aldi Mesajı Paylaş

canıtez

Pegasus'a 22 milyarlık teşvik belgesi

Pegasus Hava Taşımacılığı 167 adet uçak yatırımı için 22.12 milyar TL'nin üzerinde yatırım değeri üzerinden teşvik belgesi aldı.

Resmi Gazete'de haftasonu yer alan teşvik belgesine göre Pegasus, tarifeli havayolu taşımacılığında kullanılacak 167 adet uçak yatırımı için toplamda 22.12 milyar TL yatırım değeri üzerinden teşvik belgesi verildi.

Teşvik kapsamında 7 yıl süresince sigorta primi işveren hisse desteği, gümrük vergisi muhafiyeti, faiz desteği, yüzde 50 oranında yatırıma katkı oranı ile yüzde 90 oranında vergi indirimi desteği de sağlanacak.

http://www.airporthaber.com/pegasus-haberleri/pegasusa-22-milyarlik-tesvik-belgesi.html Mesajı Paylaş

canıtez

Pegasus'un en yenisi TC-NBR filoya katıldı

Pegasus Havayolları, Avrupalı uçak üreticisi Airbus'a sipariş verdiği A320-200neo tipi uçaklarını filoya katmaya devam ediyor. Pegasus filosunun son üyesi TC-NBR oldu. Uçağın adı "İrem Asya" olarak belirlendi.

Dünyanın en büyük iki uçak üreticisinden biri olan Airbus'a 2012 yılında 25'i opsiyonlu toplam 100 uçak siparişi veren Pegasus, bu kapsamda yeni uçaklarını birer birer filosuna katmayı sürdürüyor. Geçtiğimiz yılın son günlerinde toplam 15 adet A320neo tipi yolcu uçağını filosuna katmıştı.

Şirketin 2018 yılında filosuna katılan ilk, toplamda da 16'inci A320neo olan TC-NBP'den sonra 17'inci uçağı da dün akşam saatlerinde resmen filoya katıldı.

TC-NBR RESMEN PEGASUS FİLOSUNDA

Yeni nesil çevreci motorlara sahip uçaklarla filosunu genişletmeye devam eden Pegasus'un, 2018 yılında yeni teslim alacağı 7 adet A320neo tipi uçaktan ikincisi olan TC-NBR kuyruk tescilli uçak, İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'na iniş yaptı. Almanya'nın Hamburg şehrinden hareket ederek dün akşam saatlerinde İstanbul'a ulaşan uçak, Pegasus yetkilileri tarafından teslim alındı. Türkiye'nin en genç uçak filosuna sahip olan Pegasus'un 100 uçaklık Airbus siparişi kapsamında teslim aldığı 17. uçak olan "İrem Asya", filonun 76. uçağı oldu.

Pegasus, geçtiğimiz yılın Aralık ayında Kamuyu Aydınlatma Platformu'na gönderdiği açıklamayla 75'i kesin 25'i opsiyonlu 100 uçaklık siparişinin opsiyon kısmını da kesinleştirdiğini duyurmuştu.

Pegasus bünyesinde son gelen uçakla birlikte toplam filodaki uçak sayısı 76'ya ulaşırken bu uçaklardan 66'sı Pegasus, 7'si İzair ve 3'ü Air Manas adına uçuş gerçekleştiriyor.

Öte yandan "İrem Asya" ismi verilen filonun son üyesi TC-NBR, Hamburg'tan yaptığı son uçuş öncesi XFWspot tarafından görüntülendi.

http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/pegasusun-en-yenisi-tcnbr-filoya-katildi.html Mesajı Paylaş

canıtez

PEGASUS 3 UÇAK KİRALIYOR

Pegasus Havayolları, 3 adet A320neo tipi uçağı 10 yıl süreyle kiralayacağını duyurdu. Şirketten yapılan açıklamada, 2017 yılı 4. çeyrek yatırımcı sunumunda yer alan filo planına ek olarak Airbus S.A.S. üretimi ve 2019 yılında teslim edilecek fabrika çıkışlı 3 adet yeni A320neo tipi uçağın 10 yıl süreyle operasyonel kira (dry-lease) yoluyla kiralanmasına karar verildiği belirtildi.

Alınan karar doğrultusunda üç uçağın 2019 yılının ilk çeyreği içerisinde filoya katılması öngörülüyor.

http://www.airkule.com/haber/-PEGASUS-3-UCAK-KIRALIYOR/30247 Mesajı Paylaş

canıtez

Pegasus filosuna 2 uçak daha geliyor

egasus Havayolları'nın Airbus'a verdiği siparişlerden Airbus A320 NEO tipi uçaklardan ikisi daha hazır hale getirildi.

Sipariş kapsamında uçakları filosuna katmaya devam eden Pegasus'un 2 yeni uçağı daha test uçuşlarına başladı. Edinilen bilgiye göre; Rüya ve Gülse ismi verilecek uçaklar, Airbus'ın Toulouse kentindeki tesislerinden çıkarak havalandı.

Uçakların kısa bir süre içerisinde filoya dahil edilmeleri bekleniyor.

http://www.airporthaber.com/pegasus-haberleri/pegasus-filosuna-2-ucak-daha-geliyor.html Mesajı Paylaş

canıtez

RÜYA PEGASUS FİLOSUNDA

Yeni nesil çevreci motorlara sahip uçaklarla filosunu genişletmeye devam eden Pegasus Hava Yolları, 2018 yılında filosuna katılacak 10 yeni uçaktan beşincisi olan TC-NBV kuyruk tescilli "Rüya" isimli uçağı teslim aldı
Fransa'nın Toulouse şehrinden hareket ederek İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'na dün akşam itibariyle iniş yapan Airbus A320neo tipi yeni uçak, Pegasus'un 100 uçaklık Airbus siparişi kapsamında teslim aldığı 21. ve Pegasus filosunun 79. uçağı olma özelliğini taşıyor.

5,7 yaş ortalaması ile Türkiye'nin en genç filosuna sahip olan Pegasus'un filosunda 45 adedi Boeing B737-800, 1 adedi Boeing B737-400, 12 adedi Airbus A320-200ceo ve 21 adedi Airbus A320neo olmak üzere toplam 79 adet uçak bulunuyor.

http://www.airkule.com/haber/RUYA-PEGASUS-FILOSUNDA/30784 Mesajı Paylaş

canıtez

Pegasus,3 Temmuz itibariyle Muscat uçuşlarına başlıyor

Pegasus Havayolları yarından itibaren İstanbul-Muskat uçuşlarına başlıyor. Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan haftada üç kez Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri yapılacak seferlerde Boeing 737 ve Airbus A320 uçakları kullanılacak.

15 Temmuz'dan itibaren sefer sayısı haftada 4'e çıkacak. Muscat Havalimanı'na halen 32 havayolu 67 noktadan uçuyor.

Pegasus Havayolları'nın filosunda 45 adet Boeing 737-800, 1 adet Boeing 737-400, 12 adet Airbus A320-200ceo ve 21 Airbus A320neo olmak üzere 79 uçak bulunuyor.

http://www.kokpit.aero/pegasus-istanbul-muscat-ucuslari Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter