Pegasus

Başlatan canıtez, Oca 03, 2017, 03:35 ÖS

« önceki - sonraki »

canıtez

Pegasus İzmir-Batman seferlerine başladı


Pegasus Havayolları, İzmir-Batman arasında planlanan tarifeli uçak seferlerine başladı.

Batman seferi yapan Pegasus Havayolları'na ait uçak İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan saat 10.50'de havalandı. Saat 12.30'da Batman Havalimanı'na iniş yapan ilk tarifeli uçak, Devlet Hava Meydanları İşletmesi itfaiye ekipleri personelinin oluşturduğu sulu takı altından geçti. Uçak, Havalimanı Müdürü Erol Yılmaz, Havalimanı Müdür Yardımcısı Yunus Karaca, TÜRSAB Bölgesel Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Yıldız ve havalimanı idari personeli tarafından selamlanarak karşılandı.

Yolcuların uçaktan inmesinin ardından Havalimanı Müdürü Erol Yılmaz ve TÜRSAB Bölgesel Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Yıldız uçağın pilotlarına ve kabin ekibine çiçekler sundu.

İlk uçakla gelen yolcular büyük memnuniyet duyduklarını belirterek, yıllardır bu seferlerin başlamasını beklediklerini ifade etti.

http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/pegasus-izmirbatman-seferlerine-basladi.html Mesajı Paylaş

canıtez

Pegasus 11'inci A320NEO'yu da filosuna kattı


Pegasus Havayolları, 11'inci Airbus A320NEO tipi uçağını da filosuna dahil etti.

2012 yılında Airbus'a verdiği sipariş kapsamında filosuna yeni uçağını dahil eden Pegasus'un en yeni üyesi PC911 sefer sayılı uçuşuyla Fransa'nın Toulouse kentinden havalanarak Sabiha Gökçen Havalimanı'na ulaştı. Pegasus'un yeni uçağına TC-NBK kuyruk tescili verdiği öğrenildi.

Pegasus 2012 yılında 25'i opsiyonlu olmak üzere Airbus'a toplamda 100 uçaklık sipariş vermişti. Sipariş değeri de 12 milyar dolar olarak açıklanmıştı.

Pegasus A320NEO siparişlerinden 10'uncusunu da geçtiğimiz Temmuz ayının başında filosuna katmıştı.

http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/pegasus-11inci-a320neoyu-da-filosuna-katti.html Mesajı Paylaş

canıtez

Pegasus Ankara-Adıyaman uçuşlarına başladı


Pegasus Havayoları Ankara-Adıyaman-Ankara seferlerine başladı. Adıyaman'a inen ilk uçak su takıyla karşılandı.

Ankara-Adıyaman ve Adıyaman-Ankara uçuş seferlerinin Pegasus tarafından haftada 3 gün gerçekleştirileceği belirtildi. Ankara'dan Adıyaman'a gerçekleştirilen ilk seferde uçak su takıyla karşılanırken, yolcular ve görevliler ise çiçeklerle karşılandı. Türk Hava Yolları ve Anadolujet'in ardından özel bir havayolu şirketine ait uçaklarının sefere başlaması kentte memnuniyetle karşılandı.

Rekabetin uçuş fiyatlarına olumlu yansıyarak biletlerin ucuzlaması bekleniyor.

http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/pegasus-ankaraadiyaman-ucuslarina-basladi.html Mesajı Paylaş

canıtez

İstanbul-Sinop uçuşları başladı


Ağustos başında Türk Hava Yolları (THY) tarafından Sinop-İstanbul uçuşlarının günde 2 sefere çıkartılması ardından, dün itibariyle
de Pegasus Hava Yolları tarafından haftanın 3 günü gerçekleştirilecek İstanbul Sabiha Gökçen-Sinop seferleri başladı.

Pegasus tarafından Pazartesi-Perşembe ve Cumartesi olmak üzere haftada üç gün İstanbul-Sinop-İstanbul arası hizmet verecek.

Sabiha Gökçen-Sinop Uçuş Saatleri:

Pazartesi: Kalkış 07:45 - Varış 10:45
Perşembe: Kalkış 17:30 - Varış 18:45
Cumartesi Kalkış 06:45 - Varış 07:55

Sinop-Sabiha Gökçen Uçuş Saatleri:

Pazartesi: Kalkış 09:30 - Varış 10:45
Perşembe: Kalkış 19:45 - Varış 20:55
Cumartesi: Kalkış 08:28 - Varış 09:40

http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/pegasus-istanbulsinop-ucuslarina-basladi.html Mesajı Paylaş

canıtez

PEGASUS 10 UÇAĞI FİNANSAL KİRALAMA İLE ALACAK


Pegasus, daha önce verdiği sipariş kapsamında gelecek yıl Mayıs ayına kadar teslim edilecek 10 adet Airbus A320neo model uçağın finansal kiralama yöntemiyle alınmasına karar verdi.

Pegasus'tan konuya ilişkin  yapılan  açıklamada  2012 yılında   verilen siparişler kapsamında, Aralık 2017-  Mayıs 2018 döneminde teslimi planlanan 10 adet Airbus A320neo uçağın finansmanının bilançoda yer alacak şekilde finansal kiralama yöntemiyle sağlanmasına karar verildiği duyuruldu.

Açıklamada " Finansmana konu uçaklar için finansman yöntem ve koşulları ve finansman sağlanacak kurumlar uçakların tamamı için veya bir veya birkaç uçaklık kısımları için teklif toplama ve değerlendirme yöntemiyle Şirket yönetimi tarafından belirlenecek ve finansman ile ilgili gelişmeler Şirketin Finansal Raporlarında finansal araçlar / finansal kiralama borçları bölümünde yatırımcılarımızın bilgisine sunulacaktır."denildi

100 UÇAK SİPARİŞİ VERMİŞTİ

Pegasus  2012 yılında  57 adet Airbus A320neo ve 18 adet Airbus A321neo tipi uçaktan oluşa toplam 75 uçaklık kesin sipariş ile 25 adet ek uçağa ilişkin alım opsiyonunu kapsayan 100 uçaklık Airbus  siparişi vermişti

http://www.airkule.com/haber/PEGASUS-10-UCAGI-FINANSAL-KIRALAMA-ILE-ALACAK/28012 Mesajı Paylaş

canıtez

Pegasus yeni İstanbul Havalimanı'nda ana merkez kuracak


Türkiye Pegasus Havayolları, gelecek yılın son dönemlerinde açılması beklenen yeni İstanbul havalimanında ana merkez kurma planları yapıyor. Şirketin bu planı, İstanbul Avrupa yakasında oturan yolcuları çekmeye yardımcı olacak.

Şirket yöneticisi Güliz Öztürk, verdiği röportajda, Pegasus'un yeni havalimanında kayda değer büyüklükte bir filoyu görevlendireceğini bildirdi.

Pegasus'un şu anki merkezi İstanbul Asya yakasındaki Sabiha Gökçen Havalimanı'nda bulunuyor.

Öztürk, Londra'da yaptığı açıklamalarda, "Altyapıyı sağlayabilirsek yeni havalimanında hem iç hem dış hatlarda uçuş gerçekleştirmeyi planlıyoruz" şeklinde konuştu. 

http://www.bloomberght.com/haberler/haber/2046111-pegasus-yeni-istanbul-havalimani-nda-ana-merkez-kuracak Mesajı Paylaş

canıtez

Pegasus yolcu sayısını 8 ayda yüzde 14 artırdı


Pegasus'un Ağustos ayında yolcu sayısı geçen yılın aynı ayına göre yüzde 16 artarak 2,79 milyon oldu. Böylece yılın ilk 8 ayındaki yolcu sayısındaki artış yüzde 14 oldu.
Ağustos ayında AKK'nın (Arz edilen Koltuk Km) yüzde 15 artışı ve uçak doluluk oranlarının 506bp iyileşmesi sonucu ÜYK (Ücretli Yolcu Km) geçen yılın aynı ayına göre yüzde 22 yükseldi.

Yurtiçi ÜYK yüzde 7 artarken, uluslararası ÜYK yüzde 30 arttı. Ağustos ayında özellikle uluslararası uçuşlardaki doluluk oranı dikkat çekici düzeye ulaştı. Yıllık 700bp, aylık da 305bp artışla uluslararası uçuşlardaki doluluk oranı yüzde 86 olarak gerçekleşti.

Yatırım Finansman, şirketin uluslararası uçuşlarında devam eden iyileşmeyi olumlu olarak değerlendirdi.

https://www.airlinehaber.com/pegasus-yolcu-sayisini-8-ayda-yuzde-14-artirdi/ Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter