Pegasus

Başlatan canıtez, Oca 03, 2017, 03:35 ÖS

« önceki - sonraki »

canıtez

Pegasus İzmir-Batman seferlerine başladı


Pegasus Havayolları, İzmir-Batman arasında planlanan tarifeli uçak seferlerine başladı.

Batman seferi yapan Pegasus Havayolları'na ait uçak İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan saat 10.50'de havalandı. Saat 12.30'da Batman Havalimanı'na iniş yapan ilk tarifeli uçak, Devlet Hava Meydanları İşletmesi itfaiye ekipleri personelinin oluşturduğu sulu takı altından geçti. Uçak, Havalimanı Müdürü Erol Yılmaz, Havalimanı Müdür Yardımcısı Yunus Karaca, TÜRSAB Bölgesel Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Yıldız ve havalimanı idari personeli tarafından selamlanarak karşılandı.

Yolcuların uçaktan inmesinin ardından Havalimanı Müdürü Erol Yılmaz ve TÜRSAB Bölgesel Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Yıldız uçağın pilotlarına ve kabin ekibine çiçekler sundu.

İlk uçakla gelen yolcular büyük memnuniyet duyduklarını belirterek, yıllardır bu seferlerin başlamasını beklediklerini ifade etti.

http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/pegasus-izmirbatman-seferlerine-basladi.html Mesajı Paylaş

canıtez

Pegasus 11'inci A320NEO'yu da filosuna kattı


Pegasus Havayolları, 11'inci Airbus A320NEO tipi uçağını da filosuna dahil etti.

2012 yılında Airbus'a verdiği sipariş kapsamında filosuna yeni uçağını dahil eden Pegasus'un en yeni üyesi PC911 sefer sayılı uçuşuyla Fransa'nın Toulouse kentinden havalanarak Sabiha Gökçen Havalimanı'na ulaştı. Pegasus'un yeni uçağına TC-NBK kuyruk tescili verdiği öğrenildi.

Pegasus 2012 yılında 25'i opsiyonlu olmak üzere Airbus'a toplamda 100 uçaklık sipariş vermişti. Sipariş değeri de 12 milyar dolar olarak açıklanmıştı.

Pegasus A320NEO siparişlerinden 10'uncusunu da geçtiğimiz Temmuz ayının başında filosuna katmıştı.

http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/pegasus-11inci-a320neoyu-da-filosuna-katti.html Mesajı Paylaş

canıtez

Pegasus Ankara-Adıyaman uçuşlarına başladı


Pegasus Havayoları Ankara-Adıyaman-Ankara seferlerine başladı. Adıyaman'a inen ilk uçak su takıyla karşılandı.

Ankara-Adıyaman ve Adıyaman-Ankara uçuş seferlerinin Pegasus tarafından haftada 3 gün gerçekleştirileceği belirtildi. Ankara'dan Adıyaman'a gerçekleştirilen ilk seferde uçak su takıyla karşılanırken, yolcular ve görevliler ise çiçeklerle karşılandı. Türk Hava Yolları ve Anadolujet'in ardından özel bir havayolu şirketine ait uçaklarının sefere başlaması kentte memnuniyetle karşılandı.

Rekabetin uçuş fiyatlarına olumlu yansıyarak biletlerin ucuzlaması bekleniyor.

http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/pegasus-ankaraadiyaman-ucuslarina-basladi.html Mesajı Paylaş

canıtez

İstanbul-Sinop uçuşları başladı


Ağustos başında Türk Hava Yolları (THY) tarafından Sinop-İstanbul uçuşlarının günde 2 sefere çıkartılması ardından, dün itibariyle
de Pegasus Hava Yolları tarafından haftanın 3 günü gerçekleştirilecek İstanbul Sabiha Gökçen-Sinop seferleri başladı.

Pegasus tarafından Pazartesi-Perşembe ve Cumartesi olmak üzere haftada üç gün İstanbul-Sinop-İstanbul arası hizmet verecek.

Sabiha Gökçen-Sinop Uçuş Saatleri:

Pazartesi: Kalkış 07:45 - Varış 10:45
Perşembe: Kalkış 17:30 - Varış 18:45
Cumartesi Kalkış 06:45 - Varış 07:55

Sinop-Sabiha Gökçen Uçuş Saatleri:

Pazartesi: Kalkış 09:30 - Varış 10:45
Perşembe: Kalkış 19:45 - Varış 20:55
Cumartesi: Kalkış 08:28 - Varış 09:40

http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/pegasus-istanbulsinop-ucuslarina-basladi.html Mesajı Paylaş

canıtez

PEGASUS 10 UÇAĞI FİNANSAL KİRALAMA İLE ALACAK


Pegasus, daha önce verdiği sipariş kapsamında gelecek yıl Mayıs ayına kadar teslim edilecek 10 adet Airbus A320neo model uçağın finansal kiralama yöntemiyle alınmasına karar verdi.

Pegasus'tan konuya ilişkin  yapılan  açıklamada  2012 yılında   verilen siparişler kapsamında, Aralık 2017-  Mayıs 2018 döneminde teslimi planlanan 10 adet Airbus A320neo uçağın finansmanının bilançoda yer alacak şekilde finansal kiralama yöntemiyle sağlanmasına karar verildiği duyuruldu.

Açıklamada " Finansmana konu uçaklar için finansman yöntem ve koşulları ve finansman sağlanacak kurumlar uçakların tamamı için veya bir veya birkaç uçaklık kısımları için teklif toplama ve değerlendirme yöntemiyle Şirket yönetimi tarafından belirlenecek ve finansman ile ilgili gelişmeler Şirketin Finansal Raporlarında finansal araçlar / finansal kiralama borçları bölümünde yatırımcılarımızın bilgisine sunulacaktır."denildi

100 UÇAK SİPARİŞİ VERMİŞTİ

Pegasus  2012 yılında  57 adet Airbus A320neo ve 18 adet Airbus A321neo tipi uçaktan oluşa toplam 75 uçaklık kesin sipariş ile 25 adet ek uçağa ilişkin alım opsiyonunu kapsayan 100 uçaklık Airbus  siparişi vermişti

http://www.airkule.com/haber/PEGASUS-10-UCAGI-FINANSAL-KIRALAMA-ILE-ALACAK/28012 Mesajı Paylaş

canıtez

Pegasus yeni İstanbul Havalimanı'nda ana merkez kuracak


Türkiye Pegasus Havayolları, gelecek yılın son dönemlerinde açılması beklenen yeni İstanbul havalimanında ana merkez kurma planları yapıyor. Şirketin bu planı, İstanbul Avrupa yakasında oturan yolcuları çekmeye yardımcı olacak.

Şirket yöneticisi Güliz Öztürk, verdiği röportajda, Pegasus'un yeni havalimanında kayda değer büyüklükte bir filoyu görevlendireceğini bildirdi.

Pegasus'un şu anki merkezi İstanbul Asya yakasındaki Sabiha Gökçen Havalimanı'nda bulunuyor.

Öztürk, Londra'da yaptığı açıklamalarda, "Altyapıyı sağlayabilirsek yeni havalimanında hem iç hem dış hatlarda uçuş gerçekleştirmeyi planlıyoruz" şeklinde konuştu. 

http://www.bloomberght.com/haberler/haber/2046111-pegasus-yeni-istanbul-havalimani-nda-ana-merkez-kuracak Mesajı Paylaş

canıtez

Pegasus yolcu sayısını 8 ayda yüzde 14 artırdı


Pegasus'un Ağustos ayında yolcu sayısı geçen yılın aynı ayına göre yüzde 16 artarak 2,79 milyon oldu. Böylece yılın ilk 8 ayındaki yolcu sayısındaki artış yüzde 14 oldu.
Ağustos ayında AKK'nın (Arz edilen Koltuk Km) yüzde 15 artışı ve uçak doluluk oranlarının 506bp iyileşmesi sonucu ÜYK (Ücretli Yolcu Km) geçen yılın aynı ayına göre yüzde 22 yükseldi.

Yurtiçi ÜYK yüzde 7 artarken, uluslararası ÜYK yüzde 30 arttı. Ağustos ayında özellikle uluslararası uçuşlardaki doluluk oranı dikkat çekici düzeye ulaştı. Yıllık 700bp, aylık da 305bp artışla uluslararası uçuşlardaki doluluk oranı yüzde 86 olarak gerçekleşti.

Yatırım Finansman, şirketin uluslararası uçuşlarında devam eden iyileşmeyi olumlu olarak değerlendirdi.

https://www.airlinehaber.com/pegasus-yolcu-sayisini-8-ayda-yuzde-14-artirdi/ Mesajı Paylaş

canıtez

Pegasus'un yeni rotaları belli oldu


Pegasus Hava Yolları, 'uçmanın herkesin hakkı olduğu' ilkesiyle hava ulaşımını daha geniş kitlelere ulaştırmak için Ankara merkezli uçuşlarının sayısını artırmaya devam ediyor. 29 Ekim'de başlayacak Ankara-Şanlıurfa ve Ankara-Elazığ karşılıklı seferleri ile misafirler, haftanın her günü, Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan Şanlıurfa'ya ve Elazığ'a 49,99 TL'den başlayan fiyatlarla ulaşabilecek.

Pegasus'un yurt içinde Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan Şanlıurfa ve Elazığ dışında İstanbul Sabiha Gökçen, İzmir, Bodrum, Trabzon, Antalya, Adana, Van, Gaziantep, Erzurum, Diyarbakır, Balıkesir-Edremit, Adıyaman ve Tekirdağ olmak üzere toplam 15 şehre direkt uçuşları bulunuyor.

Pegasus misafirleri, Ankara-Şanlıurfa ve Ankara-Elazığ karşılıklı seferleri için biletlerini www.flypgs.com, mobile.flypgs.com ve Pegasus'un mobil uygulamaları aracılığıyla satın alabilir.

http://www.airporthaber.com/pegasus-haberleri/pegasusun-yeni-rotalari-belli-oldu-66318.html Mesajı Paylaş

canıtez

Pegasus İzmir-Muş seferlerini duyurdu

egasus Hava Yolları, İzmir'den Muş'a direkt seferlere başlıyor. İzmir merkezli yurt içi uçuşlarının sayısını artırmaya devam eden Pegasus'un 29 Ekim'de başlayacak İzmir-Muş karşılıklı direkt seferleri ile misafirler; Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Pazar olmak üzere haftanın 4 günü, İzmir'den Muş'a her şey dahil 89,99 TL'den başlayan fiyatlarla ulaşabilecek.

Pegasus'un İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan yurt içinde Muş dışında; Adana, Ankara, Batman, Elazığ, Erzincan, Hatay, İstanbul Atatürk Havalimanı ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, Kayseri, Mardin, Samsun, Sivas, Şanlıurfa ve Trabzon olmak üzere 15 noktaya direkt uçuşu bulunuyor.

Pegasus misafirleri, İzmir-Muş karşılıklı seferleri için biletlerini www.flypgs.com, mobile.flypgs.com ve Pegasus'un mobil uygulamaları aracılığıyla satın alabilir.

http://www.airporthaber.com/pegasus-haberleri/pegasus-izmirmus-seferlerini-duyurdu.html Mesajı Paylaş

cagribey

Son iki ayda dört defa Pegasus'la uçuş yaptım, dördünde de gecikmeli kalktı. Geçen sene de aynısı olmuştu. Ucuz olmasına ucuz ama müşteri memnuyeti sıfır. Mesajı Paylaş
''Bre sorun Nemçelü'ye Lehli'ye,
Ne de çabuk unuttular Muhac'ı''

canıtez

Pegasus haftanın 3 günü Bingöl'e uçacak

ingöllülerin merakla beklediği İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı seferleri başlıyor.

Bingöl Havalimanı Müdürü Ali Haydar Kaya'dan alınan bilgilere göre Pegasus Hava Yolları tarafından 15 Ocak 2018 tarihinden geçerli olmak üzere İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve Bingöl Havalimanından karşılıklı olmak üzere Pazartesi, Çarşamba ve Cumartesi günleri sefer düzenleneceği öğrenildi.

Kaya, açıklamasında ayrıca şunları söyledi:

"Sayın Bakanımız Dr. Cevdet Yılmaz ve Milletvekilimiz Sn. Enver Fehmioğlu'nun yoğun girişimleri neticesinde 15.01.2018 tarihinden başlamak üzere haftanın üç günü (Pazartesi, Çarşamba ve Cumartesi) Sabiha Gökçen Havalimanı ve Bingöl Havalimanından karşılıklı sefer düzenlenmesiyle ilgili Pegasus Hava Yolları tarafından planlama yapılmıştır. Sayın Bakanımız Sn. Dr. Cevdet Yılmaz ve Milletvekilimiz Sn. Enver Fehmioğlu ile beraber Pegasus Genel Müdürü'nün de  katılımıyla 10-16 Ekim tarihinde İstanbul'da düzenlenecek olan 2. Bingöl Tanıtım Günlerinde söz konusu seferlere ilişkin bilgiler ayrıntılı şekilde paylaşılacaktır.Bu vesileyle Bingöl için büyük öneme sahip bu uçuşun gerçekleşmesi için yoğun emek sarf eden Sn. Bakanımız Dr. Cevdet Yılmaz ve Milletvekilimiz Sn. Enver Fehmioğlu'na Havalimanı Müdürlüğü olarak tekrar teşekkürlerimizi sunar Bingöl'ümüze hayırlı olmasını temenni ederiz."

http://www.airporthaber.com/pegasus-haberleri/pegasus-haftanin-3-gunu-bingole-ucacak.html Mesajı Paylaş

canıtez

TC-NBL FİLODA

Pegasus'un, 'Hazal'burun ismi verilen yeni Airbus320 NEO uçağı filoya katıldı.

Pegasus Havayolları 'nın Airbus'a verdiği siparişlerden olan  Airbus  320 NEO tipi uçaklardan bir daha filoya katıldı. TC-NBL  kuyruk tescilli  uçak  dün Almanya'nın Hamburg tesislerinde kalkış yaparak  Sabiha Gökçen Havalimanı'na iniş yaptı. Hazarl burun ismi verilen uçağın filoya girmesi ile birlikte   Pegasus'taki  Airbus 320 NEO'ların sayısı da 12'ye  ulaştı.

http://www.airkule.com/haber/TC-NBL-FILODA/28461
Mesajı Paylaş

HDS

NEO'lar çok güzel. Çok sessizler. Yolculuk konforunu hakikaten arttırıyor. Mesajı Paylaş

canıtez

Pegasus'ta hedef belli oldu

Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet Nane, bu yıl taşıdıkları yolcu sayısının 27 milyona gelmesini öngördüklerini belirterek, "2018 yılında 30 milyon yolcu taşımayı hedefliyoruz' dedi.

Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet Nane, bu yıl taşıdıkları yolcu sayısının 27 milyona gelmesini öngördüklerini belirterek, "2018 yılında 30 milyon yolcu taşımayı hedefliyoruz. X,Y,Z jenerasyonları bizi daha çok tercih ediyor. Bu sebeple dijital dünyada, sosyal medyada çok aktif olmaya çalışıyoruz." dedi.

Nane, havacılık sektörüne ilişkin AA muhabirine değerlendirmede bulundu.

Batılı bir ülkede 100 yılda olabilecek olaylar zincinin 2016 yılında Türkiye'nin başına geldiğini belirten Nane, terör olayları ve 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Türkiye'ye gelen turist sayısında ve ülke içindeki moralde düşüş olduğunu, ancak bunun çabuk atlatıldığını kaydetti.

Nane, bu yılın gayet iyi geçtiğini ifade ederek, Pegasus'un, geçen yılın 9 ayında 18 milyon 80 bin olan toplam yolcu sayısının, 2017'nin aynı döneminde yüzde 14,9 yükselişle 20 milyon 780 bine ulaştığını bildirdi.

Mehmet Nane, aynı dönemde Pegasus'un yolcu sayısının iç hatlarda yüzde 9,1 artışla 12 milyon 460 bin, dış hatlarda yüzde 22,7 artışla 7 milyon 880 bin olarak gerçekleştiğini söyledi.

Totalde 109 noktaya uçuş gerçekleştirdiklerini, 37'sinin yurt içine 72'sinin yurt dışına olduğunu ifade eden Nane, yeni gelecek destinasyonların da olacağını dile getirdi.

Nane, Pegasus'un 77 uçağının bulunduğunu, geçen yıl filo değişimine başladıklarını, ilk uçağı da 15 Temmuz darbe girişiminin hemen ardından 19 Temmuz 2016'da teslim aldıklarını anlatarak, "Teslim aldığımız ilk uçağa 'Demokrasi' ismini verdik. Şimdi 'Demokrasi' göklerde. Biz artık Türkiye'de silah gücüyle yönetim değiştirmenin geride kaldığını düşünüyoruz. Halk kimi seçtiyse o yönetmeli." dedi.

Bu yıl da yatırım yapmaya devam ettiklerini, yılsonuna kadar eski uçakları filodan çıkararak yerine yeni uçakları koyacaklarını aktaran Nane, "Yıl sonuna kadar filomuza 3 Airbus uçağımız daha katılacak. Dolayısıyla bu yılı bugüne benzer seviyelerde uçak sayısı ile kapatacağız. Seneye gelecek 10 uçağımız var. Bunların 3'ü Boeing, 7'si Airbus olacak." diye konuştu.

"(3. Havalimanı) Bu fırsatı iyi değerlendirmeliyiz"

Nane, 3. Havalimanı için yaptıkları hazırlıklara değinerek, Sabiha Gökçen Havalimanı'nda gelecek yılın sonunda ikinci pistin biteceğini, 2019 sonu itibarıyla mevcut pist bakımdan çıktıktan sonra 2 pistin kapasite artışı getireceğini kaydetti.

3. Havalimanı'nda 29 Ekim 2018 yılında ilk 2 pistin açılacağını anımsatan Nane, sözlerine şöyle devam etti:

"3. pist 16 ay sonra devreye girecek, 4. pist 90 milyon yolcu olunca açılacak. Bizim öngörümüz 3. Havalimanı'nda ilk 2 pist açılınca çok büyük bir fırsat çıkmayacak, ancak 3. pistin yapımıyla beraber bize orada ciddi fırsatlar doğacağına inanıyoruz. Bu konu üzerinde çalışıyoruz ama henüz kesinleştirdiğimiz bir şey yok. 3. Havalimanı Türkiye'nin ihtiyacı olan bir yatırım. Açıldığında da Türkiye'ye çok büyük katma değer yaratacak. Türk havacılık sektörü 3. Havalimanı'ndan pozitif yönde etkilenecek. Bu fırsatı iyi değerlendirmeliyiz."

"2018'de 30 milyon yolcu taşımayı hedefliyoruz"

Nane, bu yıl taşıdıkları yolcu sayısının 27 milyona gelmesini öngördüğünü belirterek, "2018 yılında 30 milyon yolcu taşımayı hedefliyoruz. Bizimle uçan yolculara baktığımızda genç nüfusu görüyoruz. X,Y,Z jenerasyonları bizi daha çok tercih ediyor. Bu sebeple dijital dünyada, sosyal medyada çok aktif olmaya çalışıyoruz." dedi.

Mobile yönelik önemli kampanyalar yaptıklarını anlatan Nane, yurt içi biletlerinin yüzde 56'sının internetten satıldığını, bu oranın hem dünya hem de Türkiye ortalamalarının üzerinde olduğunu dile getirdi.

"Satamadığınız koltuk bozulmuş bir ürün gibi"

Perakende sektöründen havacılık sektörüne geçişine ilişkin soru üzerine Nane, perakende ile havacılığın birbirinden farklı sektörler olarak görüldüğünü, ancak öyle olmadığını belirterek, "Perakende olarak daha önce elektronik satıyorduk, daha sonra gıda satmaya başladık, şimdi de koltuk satıyoruz. Sattığımız mecra farklı ama nihayetinde sattığımız bir ürün var o da koltuk. Aslında koltuk bozulabilir bir ürün. Uçak kalkışına belli bir zaman kalana kadar o koltuğu sattınız sattınız, satamadınız sonuçta o uçağın uçmak için belli bir masrafı var ve öyle olunca daha az gelir elde ediyorsunuz. Satamadığınız koltuk bozulmuş bir ürün gibi." diye konuştu.

Süleymaniye ve Erbil uçuşlarına ilişkin soru üzerine de Nane, şu anda Süleymaniye ve Erbil'den uçuş olmadığını, ancak Bağdat üzerinden uçuşların devam ettiğini söyledi.

http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/pegasusta-hedef-belli-oldu.html Mesajı Paylaş

canıtez

Muş-İzmir seferleri başladı

egasus, Muş-İzmir uçak seferlerini karşılıklı olarak başlattı.

İzmir'den direk uçuşla bugün Muş'a gelen 198 yolcu, Muş Havalimanı'nda, Hasköy Kaymakamı ve Havalimanı Mülki Amiri Ahmet Özkan ve Havalimanı Müdürü Semih Tırpanca tarafından karşılandı.

Özkan, yaptığı açıklamada, bu uçuşla Muş'un yıllardır beklediği hayalin gerçekleştiğini söyledi.

İzmir ve Ege Bölgesi'ndeki diğer şehirlerde yaşayanların Muş'a, buradaki Muşluların ise Ege Bölgesi'ne rahatça gidip gelebileceklerini belirten Özkan, "İnşallah hayırlı olur. Böyle güzel bir hizmet gelmiş oldu. Bundan sonra vatandaşlarımız 2 saat içerisinde İzmir'e gidecek. Haftada 4 gün karşılıklı sefer yapılacak." diye konuştu.

Yolculardan Mehmet Akar ise İzmir'e uçak seferlerinin başlamasının büyük bir rahatlama meydana getirdiğini belirterek, "İzmir'e aktarmalı olarak giden yolcular, çok sıkıntılarla karşılaşıyordu. Dirikt seferlerin başlamasıyla birlikte 2 saatte İzmir'den Muş'a geldik. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz." ifadelerini kullandı.

http://www.airporthaber.com/pegasus-haberleri/musizmir-seferleri-basladi.html Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter