Pegasus

Başlatan canıtez, Oca 03, 2017, 03:35 ÖS

« önceki - sonraki »

canıtez

Pegasus hava yolları 2012 yılında verdiği sipariş doğrultusunda Airbus A-320neo larını teslim almaya başladı.Şu anda Pegasus un elindeki A-320neo sayısı 9 oldu. Mesajı Paylaş

canıtez

Pegasus Havayollarının 2016 rakamları yayınlandı.Verilere göre Pegasus geçen yıl yolcu sayısını % 8.1 oranında artırarak 24 milyon 140 bin yolcu taşımış.Şirketin doluluk oranı ise % 0.48 oranında azalarak % 78.6 olarak gerçekleşmiş.Ayrıntılı bilgi için linki tıklayınız.

http://www.airkule.com/haber/PEGASUS-24-MILYONU-GECTI/25924 Mesajı Paylaş

canıtez

PEGASUS 2020 YILINA A320NEO FİLOSUYLA GİRMEYİ PLANLIYOR

Pegasus Havayolları'nın filosundaki yaşlı Boeing 737 uçaklarını elden çıkartarak tamamen Airbus uçaklarından oluşan bir filoyla operasyon yapacağı söyleniyor

Pegasus CEO'su Mehmet Nane'nin Gulf News'de yer alan haberine göre,Pegasus'un A320neo modelinden daha çok sipariş vereceği, gelecek üç yılda ise A320neo lardan 18 adedinin daha filosuna dahil olacağı belirtildi. filosuna katacağı belirtildi.

Pegasus'un 2020 yılında tamamı Airbus A320neo uçaklarından oluşan bir filoya sahip olacaklarını kaydeden Mehmet Nane, uçak sayısınıda 100'e çıkarmak istediklerini ifade etmiş

Bildiğiniz üzere,Pegasus, 4 adet Boeing 737-800'ü Pakistan Havayolları'na, 2 adet Boeing 737-800'ü ise Flynas Havayolları'na wetlease sistemi ile (Kokpit ve kabin ekipleri dahil) kiralamıştı.

http://www.airlinehaber.com/pegasus-2020-yilina-a320neo-filosuyla-girmeyi-planliyor/
Mesajı Paylaş

canıtez

Pegasus Yeni Bir Uçak Aldı, 7 Uçağını Sattı

Pegasus filosuna fabrika çıkışlı B737 katılıyor

Türkiye'nin tek low cost havayolu şirketi Pegasus Havayolları, filosuna fabrika çıkışlı bir adet Boeing B737 tipi uçak katmaya hazırlanıyor.

TC-CRC kuyruk tescilini alan uçağın önümüzdeki günlerde İstanbul'a gelmesi bekleniyor. Sky Interior kabinli bu uçağın filoya katılmasıyla birlikte Pegasus Havayolları bünyesindeki B737-800 sayısı 59'a yükselecek.

Pegasus, en son B737-800 tipi uçağını geçtiğimiz Temmuz ayında filosuna dahil etmişti.

http://www.airporthaber.com/pegasus-haberleri/pegasus-filosuna-fabrika-cikisli-b737-katiliyor.html


Pegasus 7 uçağını sattı

2016 yılına ilişkin faaliyet raporunda, bu yıl için 10 uçağın satılabileceğini açıklayan Pegasus Havayolları, 7 uçağını sattığını duyurdu.

İşte şirketten borsaya yapılan o satış açıklaması:

Şirketimiz ile Air Lease Corporation arasında 14/02/2017 ve 17/03/2017 tarihlerinde varılan iki ayrı anlaşma ile Şirket aktifleri arasında yer alan sırasıyla üç ve dört olmak üzere toplam yedi adet Boeing 737-800NG uçak toplam 178.700.000 ABD Doları (17/03/2017 tarihli TCMB ABD Doları Kuru üzerinden 644.356.460 TL olarak hesaplanmıştır) satış bedeli karşılığında Air Lease Corporation'a devredilecektir. 17/03/2017 tarihli işlem ile uçakların toplam satış bedeli Şirketimizin 31.12.2016 itibarıyla düzenlenen Finansal Tablolarında yer alan aktif toplamının %10'unun üzerinde tespit edildiği için Sermaye Piyasası Kurulu Özel Durumlar Rehberi doğrultusunda satış işlemleri hakkında özel durum açıklaması yapılmaktadır. Yapılan satışın ana amaçlarından birisi de 2012 yılında imzalanan Airbus Siparişi kapsamında yakıt kullanımında optimizasyon sağlayan portföy değişimini hızlandırmaktır. Bu kapsamda Şirketimiz planlanan Airbus teslimatlarının öne çekilmesi amacı doğrultusunda hareket etmektedir. Satışa konu uçakların tamamının finansmanı finansal kiralama ile sağlanmış olup satış bedeli kısmen bakiye borcun kapatılmasında kullanılacaktır. Artan tutar Şirketimizin yeni yatırımlarına ve operasyona yönelik nakit ihtiyacının karşılanmasında kullanılacaktır. Şirketimizin filosunda hâlihazırda dokuz adedi bulunan ve 2012 tarihli Airbus Siparişi kapsamında teslimatı 2017 ve sonrasında devam edecek Airbus 320/321neo uçakların filodaki payının artmasıyla Şirketin ortalama filo yaşının düşürülmesi ve uçak işletme maliyetlerinde iyileşme sağlanması hedeflenmektedir. Uçak satış işlemlerinin tamamının 31/10/2017 tarihine kadar gerçekleştirilmesi beklenmektedir."

http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/pegasus-7-ucagini-satti.html Mesajı Paylaş

canıtez

Pegasus İzmir-Erzincan Uçak Seferlerini Başlattı

Haftada 3 gün yapılması planlanan Erzincan-İzmir uçak seferleri için Erzincan Havalimanında karşılama töreni düzenlendi.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan 18.05'te Erzincan'a hareket eden ilk uçak, saat 20.05'te 139 yolcusu ile Erzincan Havalimanına iniş yaptı.

Uçak, aprona girişi esnasında iki itfaiye aracının püskürttüğü suyun altından geçti.

Erzincan Havalimanı Müdürü Levent Akkuş ve idareci kadrosu tarafından çiçeklerle karşılanan uçak kaptanı ve personeline, Erzincan yöresine ait meşhur tulum peyniri hediye edildi.

Seferlere sahip çıkalım

Erzincan AK Parti Milletvekili Serkan Bayram, uçak seferlerine sahip çıkılması gerektiğini belirtti.

Erzincan'ın artık karadan, havadan ve kısa süre sonrada yüksek hızlı trenle ulaşılabilecek bir il olacağını kaydeden Bayram, "Ulaşımın ve iletişim geliştiği yer zenginlik demektir, kültür demektir. Bu hizmetin ayakta kalabilmesi Erzincanlı hemşehrilerimizin sahip çıkmasıyla mümkün olacaktır. Ben bu uçuşların şehrimize ve hemşehrilerimize uğurlu ve bereketli olmasını diliyorum." dedi.

Erzincan-İzmir arasındaki seferler, Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri olmak üzere haftada üç gün gerçekleştirilecek.

http://www.airlinehaber.com/erzincan-izmir-ucak-seferleri-basladi/ Mesajı Paylaş

canıtez

Pegasus Bu Yıl 6 Uçak Alacak

Pegasus CEO'su Mehmet Nane, orta, uzun vadede akıllı yatırımların önemine dikkati çekerek, "Geçen sene biz 9 uçak aldık, sadece buna 450 milyon dolar yatırım yaptık. Bu sene 6 uçak daha alıyoruz, 300 milyon dolar daha yatırım yapıyoruz." dedi. 

Nane, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin uzun yıllardır önemli büyüme oranlarını yakaladığını hatırlatarak, "O yüzden bu kısa vadeli dalgalanmalara kanmamak lazım. Biz ülkemizin demografisine, insanının bilgi birikimine, azmine ve girişimcilik ruhuna güvendiğimiz için, orta, uzun vadede Türkiye'nin geleceği, önü her zaman açık diye düşünüyoruz." ifadelerini kullandı. 

Nane, ülke ekonomilerinde zikzaklar olduğu gibi sektörlerde de zikzakların yaşanabileceğini ancak sektörün geleceğine yapılan yatırımların arkasında durmak gerektiğini vurgulayarak, "Ama bu yatırımın mantıklı bir fizibiliteyle olması gerekiyor. Yatırımı sırf 'şan olsun' diye ya da 'Ben de yapayım' mantığıyla yapıyorsanız, o zaman kimsenin de kusura bakma hakkı yok." diye konuştu.

İki yılda 750 milyon dolarlık yatırım

Yatırımların mantıklı, pazar çalışmalarının da destekleyici olmasının önemini vurgulayan Nane, şöyle devam etti:

"Orta, uzun vadede akıllı yatırım, Türkiye gibi gelişmekte olan bir ülkede her zaman kazanacaktır. Biz Pegasus olarak buna hep inandık, inanmaya da devam ediyoruz, ülkemize ve dinamizmimize. Geçen sene biz 9 uçak aldık, sadece buna 450 milyon dolar yatırım yaptık. Bu sene 6 uçak daha alıyoruz, 300 milyon dolar daha yatırım yapıyoruz. Biz ülkemize, sektörümüze ve ülkemizin geleceğine inanıyoruz."

"Bu sene çok daha iyi olacağına inanıyorum"

Nane, Devlet Hava Meydanları İşletmesinin (DHMİ) verilerine göre, 2016'da 2015 yılına kıyasla yolcu sayısında bir miktar azalma olduğunu anımsatarak, şunları kaydetti:

"Geçen sene, bir önce yıla göre Türk hava meydanlarını kullanan yolcu sayısında yüzde 4 düşüş oldu, 174 milyon yolcu kullandı. Yurt dışından Türkiye'ye gelen misafirlerde yüzde 15,5'lik bir azalma oldu. Turist sayısı olarak bakarsak da yine bu paralelde bir azalma oldu. Rusya ile olan gelişmeler ve diğer etkenler, Türkiye'ye olan turizmi ve uçuş trafiğini geçen sene azalttı. Bu gözle baktığımızda bir düşüş gördük, bu olaylar da zaten bunu gösteriyordu ama bu sene çok daha iyi olacağına ben inanıyorum. Özellikle Rusya ile ilişkilerin düzelmesi, oradan gelecek turist sayısındaki artış, bütün bunlar bu senenin daha olumlu geçeceğini gösteriyor."

Nane, yolcu sayısına ilişkin, "Benim inancım, geçen seneki kaybı telafi edeceğiz gibi görünüyor." dedi.

"Atatürk Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı tamamen dolu"

Mehmet Nane, hükümetin aldığı bir kararla 2003 yılında Türkiye'de havacılık sektörünün liberalize edildiğini hatırlatarak, şunları dile getirdi:

"İki tane çok önemli karar alınmıştır; yolcu vergileri düşürülmüştür, yurt dışına uçuşlarda vergi istisnası gelmiştir yakıta. Bu, uçmayı lüksten hak haline getirmiştir. Türkiye ülke olarak büyük bir coğrafya, İstanbul'dan Van'a, Erzurum'a, Trabzon'a 2 saat, 2 saat 15 dakikada gidiyorsunuz. Batıya gittiğinizde bu sizi İtalya'ya, Polonya'ya, Avusturya'ya götürüyor. Böyle bir coğrafyada 24 saatlik otobüsle ya da trenle yapacağınız yolculuğu 2 saatlik bir uçuşula yapma imkanınız var eğer uçmayı seviyorsanız ve uygun fiyata uçabiliyorsanız. Türkiye'de uçuş gelişmiştir ve Türkiye'de uçma hızı altyapıdan daha hızlı gelişmiştir. Her ne kadar hükümetimiz son 12 yılda Türkiye'deki havalimanı sayısını 2 kat artırsa da 55 ilimizde havalimanı olsa da talep çok daha hızlı gelişmiştir. Görüyoruz, Atatürk Havalimanı tamamen dolu, Sabiha Gökçen Havalimanı tamamen dolu. Kıpırdayacak yer yok, 3. Havalimanı'nı, dünyanın en büyük havalimanını yapıyoruz."

http://m.airporthaber.com/pegasus-haberleri/pegasus-bu-yil-6-ucak-alacak.html
Mesajı Paylaş

canıtez

PEGASUS'TAN 4 YENİ HAT

Pegasus Havayolları, Haziran ayından itibaren Abu Dhabi, Nizhniy Novgorod, Samara ve Volgograd'a uçacak.

Pegasus Hava Yolları, yaz sezonunda Rusya ve Ortadoğu'da 4 yeni noktaya daha sefer yapmaya hazırlanıyor. İstanbul Sabiha Gokcen'den Abu Dhabi, Nizhniy Novgorod seferleri 20 Haziran'da başlayacak ve haftada 3 gün yapılacak.19 Haziran'da başlayacak Samara ve Volgograd seferleri de haftanın üç günü yapılacak.Şirket ayrıca  8 Nisan'dan  itibaren Antalya'dan  Stockholm'e de haftada bir kez uçacak.

http://www.airkule.com/haber/PEGASUS-TAN-4-YENI-HAT/26736 Mesajı Paylaş

canıtez

#7
Nis 12, 2017, 12:15 ÖS Last Edit: Nis 12, 2017, 12:21 ÖS by canıtez
Pegasus'tan 5 yeni hat

Pegasus Hava Yolları Rusya'daki hatlarına 12 Nisan'da Grozni'yi, Haziran'da da Samara, Nijniy Novgorod ve Volgograd şehirlerini ekliyor. Haziran itibarıyla Abu Dabi'ye de uçmaya başlayacak olan Pegasus, böylece 40 ülkede 103 noktaya tarifeli sefer düzenleyecek.

Pegasus 12 Nisan'da Grozni, Haziran'da ise Nizhny Novgorod, Samara, Volgograd ve Abu Dabi olmak üzere 5 yeni noktaya direkt seferler başlatacak. Pegasus, yeni hatların eklenmesiyle beraber Rusya Federasyonu'nunda halen uçtuğu Moskova, Krasnodar ve Mineralyne Vodi ile beraber 7, Körfez ülkelerinde ise Kuveyt, Bahreyn ve Doha'nın yanı sıra Abu Dabi ile beraber 4 noktaya uçuyor olacak ve yurtdışındaki uçuş ağını 39 ülkede 71 noktaya çıkarmış olacak.

Pegasus'un İstanbul Sabiha Gökçen'den düzenleyeceği yeni uçuşları Grozni'ye 12 Nisan, Samara ve Volgograd'a 19 Haziran, Nizhny Nogorod ve Abu Dabi'ye ise 20 Haziran'da başlayacak. Yeni uçuşların tamamı haftada 3'er sefer karşılıklı olarak düzenlenecek.

12 Nisan'da başlayacak İstanbul Sabiha Gökçen - Grozni uçuşları Çarşamba, Cuma ve Pazar, 19 Haziran'da başlayacak İstanbul Sabiha Gökçen - Samara uçuşları ise Pazartesi, Perşembe ve Cumartesi günleri icra edilecek ve Türkiye çıkışlarında 49,99 $, Rusya çıkışlarında da 49,99 €'dan başlayan fiyatlarla satılacak.

20 Haziran'da başlayacak İstanbul Sabiha Gökçen - Nizhny Novgorod seferleri Salı, Perşembe ve Pazar günleri yapılacak, Türkiye çıkışlarında 69,99 $, Rusya çıkışlarında da 69,99 €'dan başlayan fiyatlarla satılacak.

İstanbul Sabiha Gökçen - Volvograd seferleri ise Pazartesi, Cuma ve Cumartesi günleri uçulacak ve Türkiye çıkışlarında 49,99 $, Rusya çıkışlarında da 49,99 €'dan başlayan fiyatlarla satılacak.

Son olarak Pegasus'un İstanbul Sabiha Gökçen ile Abu Dabi arasında düzenleyeceği uçuşları da  Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri icra edilecek ve 95,99$'dan başlayan fiyatlarla satılacak. Pegasus'un Abu Dabi ile İstanbul Sabiha Gökçen arasındaki uçuşları ise Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri yapılacak.

Pegasus'un sefer bilgilerine ve kampanya detaylarına https://www.flypgs.com/kampanyalar üzerinden ulaşılabilir; flypgs.com'da yer alan Etkinlik Takvimi ile gidecekleri yerde gerçekleştirilen tüm etkinlikleri inceleyerek tatillerini daha renkli hale getirebilirler.

http://www.airporthaber.com/pegasus-haberleri/pegasustan-5-yeni-hat.html Mesajı Paylaş

canıtez

PEGASUS İZAİR'İN TAMAMINI ALACAK

Pegasus Havayolları, geçtiğimiz ay duyurduğu satın alma işlemi için Rekabet Kurulu'na başvurdu. Başvuru Rekabet Kurulu'nun sitesinde 'Air Berlin'in İzair'de sahip olduğu hisseler ve bunlara bağlı olan hak ve imtiyazların tamamının Esas Holding'in kontrol ettiği Pegasus tarafından devralınması' ifadesi ile yer aldı.

Pegasus Havayolları, 9 Mart tarihinde yaptığı açıklamada, Air Berlin'in elinde bulunan yüzde 29.51 oranındaki İzAir hissesini 1.2 milyon euroya satın almak için anlaştığını duyurmuştu. Bu anlaşma ile birlikte Pegasus'un İzAir'deki payının yüzde 98.63'e yükseleceği belirtilmişti.
Anlaşmanın tamamlanabilmesi için gerekli Rekabet Kurulu başvurusu yapılırken, onayın çıkması durumunda Pegasus İzair'in tamamına yakınına sahip olacak.

Nisan 2005'te İzmirli iş adamları tarafından kurulan İzair Esas Holding'ten ilk yatırımını 2007 yılında almış, Ekim 2010'da ise Pegasus Havayolları, İzAir'deki hissesini yüzde 72.57'ye çıkarmıştı. Pegasus daha sonra kendine ait hisselerin yüzde 46,82'sini Air Berlin'e satmıştı.

http://www.airkule.com/haber/PEGASUS-IZAIR-IN-TAMAMINI-ALACAK/26834 Mesajı Paylaş

canıtez

Pegasus'un yeni A320NEO'su geldi

Pegasus Havayolları, 10'uncu Airbus A320NEO tipi uçağına filosuna dahil etti.

2012 yılında Airbus'a verdiği sipariş kapsamında filosuna yeni uçağını dahil eden Pegasus'un en yeni üyesi Sabiha Gökçen'e ulaştı. Pegasus'un yeni uçağına TC-NBJ kuyruk tescili verdiği öğrenildi.

Pegasus 2012 yılında 25'i opsiyonlu olmak üzere Airbus'a toplamda 100 uçaklık sipariş vermişti. Sipariş değeri de 12 milyar dolar olarak açıklanmıştı.

http://www.airporthaber.com/pegasus-haberleri/pegasusun-yeni-a320neosu-geldi.html Mesajı Paylaş

canıtez

Pegasus,İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Adıyaman seferlerine başlıyor

Pegasus Havayolları İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Adıyaman seferlerine başlıyor.10 Ağustos'ta başlaması planlanan esferlerle ilgili olarak açıklama  TBMM Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın'dan geldi. Aydın   yaptığı açıklamada, "Pegasus ilk etapta haftada üç gün olmak üzere Ankara- Adıyaman seferlerine 10 Ağustos itibariyle başlıyor. Ekimden itibaren uçak seferleri artacak. İstanbul için havaalanı yoğunluğundan izin henüz çıkmadı. Konuyla ilgileniyoruz. İzmir seferleri için de gereken yerlere ilettik" ifadelerini kullandı.

http://www.airkule.com/haber/-PEGASUS-ADIYAMAN-SEFERLERINE-NE-ZAMAN-BASLAYACAK/27597 Mesajı Paylaş

canıtez

PEGASUS'TAN 4 YENİ HAT


Pegasus Hava Yolları, uçmaya başlayacağı 4 yeni hatla misafirlerine yenilikler sunmaya devam ediyor. Ağustos ayı itibariyle açılacak yeni hatlarıyla birlikte uçuş ağını yurt içinde 36, yurt dışında 72 olmak üzere 108 noktaya ulaştıran Pegasus; İzmir'den Batman'a, İstanbul Sabiha Gökçen'den Sinop'a, Ankara'dan ise Tekirdağ ve Adıyaman'a uçmaya başlayacak.
Pegasus misafirleri; haftada 3 gün gerçekleştirilecek uçuşlar kapsamında, Ankara'dan Adıyaman'a 59,99 TL, Ankara'dan Tekirdağ'a 69,99 TL, İstanbul Sabiha Gökçen'den Sinop'a 89,99 TL, İzmir'den Batman'a ise 109,99 TL'den başlayan fiyatlarla uçabilecek.
Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet T. Nane, yeni açılan hatlarla ilgili olarak, "Pegasus Hava Yolları olarak, 2017 yılında da misafirlerimizi yeni birçok uçuş noktası ile buluşturmaya devam ediyoruz. Yeni hatlarımızla birlikte yurt içinde 36, yurt dışında 72 olmak üzere 40 ülkede toplam 108 noktaya tarifeli seferler düzenliyoruz. Her geçen gün artan uçuş noktalarımız ve misafir deneyimini iyileştirmeye yönelik çalışmalarımızla, misafirlerimizin her zaman yanındayız." dedi.


Pegasus Hava Yolları, uçmaya başlayacağı 4 yeni hatla misafirlerine yenilikler sunmaya devam ediyor. Ağustos ayı itibariyle açılacak yeni hatlarıyla birlikte uçuş ağını yurt içinde 36, yurt dışında 72 olmak üzere 108 noktaya ulaştıran Pegasus; İzmir'den Batman'a, İstanbul Sabiha Gökçen'den Sinop'a, Ankara'dan ise Tekirdağ ve Adıyaman'a uçmaya başlayacak.
Pegasus misafirleri; haftada 3 gün gerçekleştirilecek uçuşlar kapsamında, Ankara'dan Adıyaman'a 59,99 TL, Ankara'dan Tekirdağ'a 69,99 TL, İstanbul Sabiha Gökçen'den Sinop'a 89,99 TL, İzmir'den Batman'a ise 109,99 TL'den başlayan fiyatlarla uçabilecek.
Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet T. Nane, yeni açılan hatlarla ilgili olarak, "Pegasus Hava Yolları olarak, 2017 yılında da misafirlerimizi yeni birçok uçuş noktası ile buluşturmaya devam ediyoruz. Yeni hatlarımızla birlikte yurt içinde 36, yurt dışında 72 olmak üzere 40 ülkede toplam 108 noktaya tarifeli seferler düzenliyoruz. Her geçen gün artan uçuş noktalarımız ve misafir deneyimini iyileştirmeye yönelik çalışmalarımızla, misafirlerimizin her zaman yanındayız." dedi.

http://www.airkule.com/haber/PEGASUS-TAN-4-YENI-HAT/27657 Mesajı Paylaş

putty

Bayrak taşıyıcı harici hava yolu şirketleri en sonunda hep batarlar. Mesajı Paylaş

canıtez

Çorlu-Ankara seferlerinin başlama tarihi belli oldu


Pegasus Havayolları Satış ve Pazarlama Sorumlusu İlker Güryol ve Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Trakya Şube Başkanı Orhan Çebi, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'ı makamında ziyaret etti.

Firma ve dernek çalışmaları hakkında Başkan Kadir Albayrak'a bilgi veren Güryol ve Çebi, Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarından dolayı Başkan Albayrak ve ekibine teşekkür etti. Ziyarette ayrıca Güryol, Tekirdağlılar için bir de müjde verdi. Güryol, 9 Ağustos 2017 Çarşamba günü Pegasus Şirketinin Çorlu-Ankara uçuşlarının başlayacağını söyledi.

Başkan Albayrak da bu gelişmenin Tekirdağ için çok önemli olduğuna dikkat çekerek firmaya girişimlerinden dolayı teşekkür etti ve diğer illere de uçuşların başlamasını beklediğini söyledi.

http://www.airporthaber.com/pegasus-haberleri/corluankara-seferlerinin-baslama-tarihi-belli-oldu.html Mesajı Paylaş

canıtez

PEGASUS'A ULUSLARARASI BAŞARI ÖDÜLÜ


Pegasus Hava Yolları, coğrafi bilgi sistemi yazılımlarında global pazar lideri olan Esri'nin organize ettiği SAG Ödülleri kapsamında özel başarı ödülüne layık görüldü.

300 bin'den fazla aday arasından seçilen Pegasus; teknolojiyi yenilikçi bir şekilde uygulama ve mekansal bilginin görselleştirilmesi ve yönetimi alanında başarılı havacılık projesinden dolayı ödüllendirildi.

Kendi geliştirdiği EFB (Electronic Flight Bag) sistemiyle kokpitten kâğıt kullanımını kaldıran Pegasus, ödül alan dijital uçuş haritaları üretim projesi sayesinde, 3. parti üreticilere bağımlı olmadan kısa bir sürede kendi uçuş haritalarını oluşturabiliyor ve tüm uçaklara anında servis edebiliyor. Uçuş haritaları ve performans analizleri, Pegasus tarafından geliştirilen ve tasarlanan tek bir sistemle yapılıyor. Pegasus Hava Yolları Uçuş Performans ve Navigasyon Grup Müdürü Ömer Kaya, ödüllendirilen projeyle ilgili olarak "Proje ekibindeki değerli arkadaşlarımla uzun süren bir çalışma süreci sonunda projemizi tamamladık. Bu ödül bizim için sadece teknik bilgi donanımının değil, aynı zamanda özverili çalışmanın ve işini tutkuyla yapmanın da bir ödülü. Türkiye'yi böyle büyük ve uluslararası bir platformda başarıyla temsil etmiş olmak büyük bir gurur ve mutluluk." dedi.

300 bin'den fazla aday arasından seçilen Pegasus; teknolojiyi yenilikçi bir şekilde uygulama ve mekansal bilginin görselleştirilmesi ve yönetimi alanında başarılı havacılık projesinden dolayı ödüllendirildi.
Kendi geliştirdiği EFB (Electronic Flight Bag) sistemiyle kokpitten kâğıt kullanımını kaldıran Pegasus, ödül alan dijital uçuş haritaları üretim projesi sayesinde, 3. parti üreticilere bağımlı olmadan kısa bir sürede kendi uçuş haritalarını oluşturabiliyor ve tüm uçaklara anında servis edebiliyor. Uçuş haritaları ve performans analizleri, Pegasus tarafından geliştirilen ve tasarlanan tek bir sistemle yapılıyor.
Pegasus Hava Yolları Uçuş Performans ve Navigasyon Grup Müdürü Ömer Kaya, ödüllendirilen projeyle ilgili olarak "Proje ekibindeki değerli arkadaşlarımla uzun süren bir çalışma süreci sonunda projemizi tamamladık. Bu ödül bizim için sadece teknik bilgi donanımının değil, aynı zamanda özverili çalışmanın ve işini tutkuyla yapmanın da bir ödülü. Türkiye'yi böyle büyük ve uluslararası bir platformda başarıyla temsil etmiş olmak büyük bir gurur ve mutluluk." dedi. Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter