THY Teknik A.Ş.

Başlatan ocay, Ara 30, 2016, 01:13 ÖS

« önceki - sonraki »

ocay

https://www.instagram.com/p/BOo6d4xghh9/

THY Teknik ile SSM Arasında komuta kontrol uçaklarının lojistik destek sağlanması için imzalar atılmış Mesajı Paylaş

ocay

Proje envanterdeki 6 adet Cessna ve Gulfstream tipi uçağa 5 yıllık lojistik destek sağlanacakmış.


Daha önceki anlaşmalarda Barış Kartalı lojistiği THY Teknik tarafından sağlanıyordu.

A400M için 2015 de Airbus ile THY Teknik bir anlaşma imzalamıştı, son durumu nedir bilmiyorum.
Mesajı Paylaş

canıtez

TEKNİK AŞ'NİN 3. HAVALİMANI HAZIRLIKLARI BAŞLADI


Bilindiği üzere 3. Havalimanı için planlar,projeler başladı. 3. havalimanı için THY'nin 70.000 Metrekare yer aldığı,ancak yeterli olmayacağı düşünülmüş olmalı ki 70.000 metrekarenin yanı sıra alınan opsiyon kullanılması sözü alındığı gelen duyumlar içinde.  Bu nedenle 3 Havalimanı'ndan hangar yeri almak isteyen şirketleri,havalimanı işleticileri tarafından,THY'nin vereceği son karardan sonra yer tahsisi yapılacağı söylenmekte. Yer tahsisi isteği yapan şirketler, bu konuda bayağı huzursuz.

Hal böyleyken, Teknik A.Ş hazırlıklarına devam ediyor. Perşembe günü(dün) 184 teknik destek personeli eğitimlerini bitirerek işe başlatıldı. Yeni personel, bugün görecekleri oryantasyon eğitiminden sonra Pazartesi günü görev yerlerine dağıtılacak.

Teknik A.Ş'nin sene sonuna kadar, kısım kısım 1000 personel alımı yapacağı planlanmış. Tabii ki yeni alımı planlanan 1000 kişinin içinde,teknisyen,destek personeli,mühendis ve memurlar bulunacak.

Teknik A.Ş 3.Havalimanı'nın bitişinde 15.000 kişilik dev bir kadroya sahip olacak.

https://www.airlinehaber.com/teknik-asnin-3-havalimani-hazirliklari-basladi/ Mesajı Paylaş

canıtez

THY Teknik Sürekli Uçuşa Elverişlilik Kuruluşu (SYK) yetkisi aldı

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü(SHGM) tarafından Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.'ye hava yolları seviyesinde Sürekli Uçuşa Elverişlilik ve Uçuşa Elverişlilik Gözden Geçirme' yetkisi verildi.

Yapılan denetlemede tüm gereklilikleri yerine getirdiği tespit edilen THY Teknik, ilk bağımsız  Sürekli Uçuşa Elverişlilik Kuruluşu (SYK) olmaya hak kazandı ve  SHGM'de  düzenlenen  bir törenle yetki belgesini aldı.

Bu yetki ile THY  Teknik A.Ş.Genel Havacılık Yönetmeliği (SHY-6B) kapsamındaki hava araçlarının yönetimi ve uçuşa elverişlilik gözden geçirme işlemini SHGM adına gerçekleştirme yetkisine sahip olacak.

http://www.airkule.com/haber/THY-TEKNIK-ILK-BAGIMSIZ-SYK-OLDU/28684 Mesajı Paylaş

canıtez

THY Teknik'ten yeni anlaşma

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ile Suudi Arabistanlı SAEI (Suudi Havacılık ve Uzay Mühendisliği Endüstrileri) Dubai Airshow'da bir ön protokol imzaladı.

Edinilen bilgiye göre; iki şirket arasındaki anlaşma başta Suudi uçakları olmak üzere diğer şirketlere de bakım hizmetini kapsıyor. Arabistan merkezli olarak verilecek bakım hizmetinin kapsamı daha sonra açıklanacak.

Anlaşma Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. Genel Müdürü Ahmet Karaman ile SAEI Genel Müdürü Ali Al Ashban tarafından imzalandı. Karaman burada yaptığı değerlendirmede; 'Orta doğu bölgesi bizim için son derece önemli. SAEI ile olan işbirliğimizi zamanla genişletmeti planlıyoruz. THY Teknik olarak hizmet ağımızı genişletmeye devam edeceğiz' dedi.

Anlaşmaya ilişkin detayların daha sonra açıklanması bekleniyor.

http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/thy-teknikten-yeni-anlasma.html Mesajı Paylaş

canıtez

THY TEKNİK VE FLYNAS ANLAŞTI

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ile Suudi Arabistan Nas Hava Yolları (Flynas) arasında komponent bakım ve yedek parça desteği anlaşması imzalandı.

Anlaşma, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da THY Teknik Genel Müdürü Ahmet Karaman ile Flynas CEO'su Bandar Al-Muhanna tarafından imzalandı. Bakım hizmet anlaşmasının 5 yıllık olduğu öğrenildi. Flynas'a ait 28 uçaklık Airbus filosunun tüm komponent bakım hizmetlerinin 5 yıl boyunca THY Teknik tarafından yapılacağı açıklandı.

Flynas CEO'su Muhanna, Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA'ya yaptığı açıklamada, Flynas filosunun anlaşma kapsamında elde edeceği bakım hizmetleri sayesinde müşterilerine daha kaliteli hizmet sunacağını vurguladı. Muhanna, THY Teknik'in Flynas filosunun genişlemesinde ideal bir çözüm ortağı olacağını ifade etti.

http://www.airkule.com/haber/THY-TEKNIK-VE-FLYNAS-ANLASTI/29800 Mesajı Paylaş

canıtez

THY Teknik iki şirketle daha sözleşme imzaladı

Uçak bakım, onarım ve revizyon (MRO) hizmetlerinin bir tedarikçisi olan ve Türk Hava Yolları'nın iştiraki olan Turkish Technic, Ukrayna Uluslararası Havayolları (UIA) ve Rusya merkezli havayolu şirketi NordWind ile yeni kontratlar imzaladı.

Turkish Technic, UIA ile imzalanan anlaşma kapsamında havayolu şirketinin iki adet Boeing 767 tipi uçağın MRO çalışmalarını gerçekleştirecek. Ukraynalı taşıyıcı şu anda aynı tipte dört uçak kullanıyor, ancak kiralama süreleri 2019'dan sonra sona erdiğinde, bunlardan vazgeçmeyi planlıyor.

Ukraynalı şirket, söz konusu uçaklar yerine filosuna Boeing 777 tipi uçakları dahil edecek.

BİR ANLAŞMA DA NORDWIND İLE İMZALANDI

Turkish Technic, aynı zamanda, Rusya merkezli havayolu şirketi Nordwind tarafından işletilen sekiz adet Boeing 777'nin iniş takımlarının değişimi için bir anlaşma imzaladı.

Öte yandan Turkish Technic, bu yıl Mart ayında Nordwind'in kardeş havayolu şirketi olarak bilinen Pegas Fly'ın Boeing 767'si için C-check sözleşmesi imzalamıştı.

http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/thy-teknik-iki-sirketle-daha-sozlesme-imzaladi.html Mesajı Paylaş

canıtez

THY Teknik Saudia uçaklarına bakım hizmeti verecek

Türk Hava Yolları Teknik, Suudi Arabistan Havayolları Saudia ile bakım anlaşası yaptı. Anlaşmaya göre havayolunun Türkiye'ye gerçekleştirdiği uçuşlarda THY Teknik 'base maintenance' hizmeti verecek.

Bu hizmet Saudia'nın Airbus A320, A330 ve Boeing 777 uçakları için geçerli olacak.

http://www.kokpit.aero/thy-teknik-saudia-anlasma Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter