Havuzlu Çıkarma Gemisi (TCG Anadolu))

Başlatan malpsoy, Eki 04, 2015, 12:35 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Atılgan

TCG Anadolu, Bu Yıl Suya İndirilecek

Milli Savunma Bakanlığı, TCG Anadolu gemisinin, 2019'un ilk çeyreğinde suya indirilmesinin öngürüldüğünü açıkladı. Bakanlık, kendi sosyal medya hesaplarından çok maksatlı amfibi hücum gemisine ilişkin görüntüleri de paylaştı.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, TSK envanterinde yer alan en büyük deniz platformu olacağı belirtilen savaş gemisine ilişkin görüntüler paylaşıldı. Yapımı devam eden geminin, 2019 yılının ilk çeyreğinde suya indirileceği belirtildi. Deniz Kuvvetlerinin 'amiral gemisi' olarak nitelendirilen gemi, 232 metre uzunluk, 32 metre genişliğe sahip olacak. TCG Anadolu gemisi için 1 Haziran 2015'te sözleşme yürürlüğe girmişti.

http://www.denizhaber.com/bahriye/tcg-anadolu-bu-yil-suya-indirilecek-h77369.html Mesajı Paylaş

bnb

Dzk, tcg trakya'nın yakında inşasına başlanacağını söyledi. Mesajı Paylaş

Fearlessleon

Yahu bu gemiye kaç tane ne sığacak söyleselerde merakımızı gidersek artık. Mesajı Paylaş

Bozok

@fearlesleon

Konunun başlarında var.

@bnb

Heralde Anadolunun inşa edildiği kızak boşalınca orada başlanır. Mesajı Paylaş

murattekin

F-35'i geçtim helo kombinasyonu nasıl olacak acaba? 2 gemiye bayağı miktarda ASW, UH ve AH lazım olacak. Mesajı Paylaş
Murat Tekin

petibor

ABD F35B vermez ise klasik uçak gemisi yapmak zorunda kalacağız Mesajı Paylaş

farabi

#171
Şub 14, 2019, 08:04 ÖS Last Edit: Şub 14, 2019, 08:12 ÖS by farabi
LHD/LHA gemilerin STOVL uçaklarla dahi sorti kapasiteleri çok sınırlı. Ayrıca sıcak savaş şartlarında uçak gemilerini hareket ettirmek için, barış koşullarında ve düşük riskli bölgelerde gördüğümüz 3-4 gemilik görev güçleri de bir anlam ifade etmeyecek.

ABD F35B verirse uçak gemimiz olacak, küresel güç aktarım kabiliyetine ulaşacağız anlamına gelmiyor ne yazık ki...

Mesajı Paylaş

sadalone

#172
Şub 14, 2019, 09:56 ÖS Last Edit: Şub 14, 2019, 10:09 ÖS by sadalone
@farabi DzKK resmi yayınlarında bu platformların katılımıyla orta ölçekli küresel güç aktarımına sahip deniz kuvveti olacağını iddia ediyor.


@Fearlessleon@murattekin DzKK daha önce gemide 6 F-35B, 4 ATAK helikopteri, 8 adet orta yük nakliye helikopteri, 2 Seahawk, 2 İHA olacağını söylemişti.


Orta nakliye helikopterinden neyi kastediyorlar diye soruyorsanız eğer DzKK'nın daha dün güncellediği bilgilere bakılırsa kastedilen Genel Maksat Helikopteteri(Seahawk ve türevleri) değil çünkü onu orta nakliye helikopteriyle birlikte ayrıca belirtmişler.

Orta nakliye helikopterinde temsili resim olarak 13 tonluk ağırlığı olan CH-148(S-92) kullanılmış.DzKK'nın aklında CH-148 alımı var mı bilmiyorum ama AW101 veya TAİ'nin 10+ tonluk helikopteri de bir çözüm olabilir.DzKK muhtemelen uzun menzilli ASW/ASuW  ihtiyacını gidermek içinde bu helikopterleri düşünüyor.

 
  Mesajı Paylaş

petibor

Uçak gemilerininin güvencesi nükleer silahlardır aslında. Uçak gemisi batırmak taktik nükleer silah hedefi olmak için yeterli sebeptir. Nükleer silahın yoksa uçak gemisini başka gemiler ile koruyamazsın Mesajı Paylaş

süper çavuş

Ilk defa AEW helikopteri tedarikinden de bahsediliyor ..
Alınacak orta yük nakliye helikopteri temelli olur herhalde acaba bu amaca dönük radar vs sistemler için bir çalışmamız var mı  ? Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter