Havuzlu Çıkarma Gemisi (TCG Anadolu))

Başlatan malpsoy, Eki 04, 2015, 12:35 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Baltica

matmat26

Alti çizili olan bolum var. Birileri bize g.dogu olaylari nedeniyle örtülü ambargomu uyguluyor. Bahsettigi proje nedir

G.Dogu'dan ziyade, Suriye ve Irak diyelim...

@Orko-8, detayini biliyor. Rica ederseniz belki aciklar. Mesajı Paylaş

ocay

INS GPS Anteni vs dir diye tahmin ediyorum Mesajı Paylaş

süper çavuş

3.19 dk'dan itibaren " açıkcası Türkiyenin hala modern nükleer bir uçak gemisine sahip olmamasını ... " ve 7.32 den itibaren " dünyanın en seçkin uçak gemisini ... " Mesajı Paylaş

HAZERFEN

CB'nin konuşmasında ABD'yi kastettiği çok net anlaşılıyor. Bize silahlı iha vermediklerini biliyoruz. Güdüm kiti alımında da sorun çıkarıyor olmasınlar... Mesajı Paylaş

7Skies

.

Erlenmayer

Juan Carlos'da 18 ton olan güverte kreyni'nin kapasitesi 30 ton'a çıkarılmış. Mesajı Paylaş

kimlikci

! No longer available

TCG Anadolu'nun tanıtım filmi Mesajı Paylaş

korat

LPD'nin bordro numarası L 408 olacakmış. Mesajı Paylaş
Her yeni nesil uçak yeni bir stratejimi gerektirir?

MANOWAR

Proje başlangıcında L-408 olarak açıklandı ama imalat başlangıç töreninde geminin numarası L-400 olarak adlandırılacağı belirtildi. Bkz. Son S&H sayısı. Mesajı Paylaş

Kabardey

Navantia Türkiye ofisi yöneticisi Jorge Garcia-Monedero ile yapılan röportaj.

http://www.milscint.com/en/interview-jorge-garcia-monedero-general-manager-for-navantia-turkey-branch-office/ Mesajı Paylaş

kimlikci

cagribey

FNSS'in projesi AAV-7 oluyor herhalde o zaman? Mesajı Paylaş
''Bre sorun Nemçelü'ye Lehli'ye,
Ne de çabuk unuttular Muhac'ı''

ocay

Mevcut Durum   :   
6 Eylül 2016 tarih ve 829 sayılı Savunma Sanayii İcra Komitesi kararı uyarınca FNSS ile sözleşme görüşmelerine başlanmıştır.

http://www.ssm.gov.tr/anasayfa/projeler/Sayfalar/proje.aspx?projeID=196 Mesajı Paylaş

HAL-9000

Kas 26, 2016, 08:07 ÖÖ Last Edit: Kas 26, 2016, 08:08 ÖÖ by HAL-9000
İHA hangisi olacak acaba? Sabit kanat mi? Karayel'in daha uygun olduğunu okumuştum bir yerlerde. Aslında sistem hazır olmadan gemi ile aynı ölçüde, sky-jump ve hook kullanimi, kalkis ve  iniş sistemleri testi için bir platform hazırlansa, testlerde ilerleme  kaydedilse gemi teslim edilene kadar. Entegrasyon da daha hızlı bir şekilde sağlansa... Bizde eksik olan da bu planlama ve vizyon kısmı sanırım. İlle de geminin kendisinin olması gerekmiyor zaten testlere başlamak icin.  Elimizde çeşit çeşit İHA var sonuçta. Bu arada Atak-D (Naval) geliyor diyebilir miyiz? Mesajı Paylaş

eternal77

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter