TCDD Modernizasyon Çalışmaları

Başlatan HARZEMŞAH, Ara 13, 2016, 11:30 ÖÖ

« önceki - sonraki »

Traverten

TCDD Taşımacılık ve Azerbaycan Demiryolları Güçlerini Birleştiriyor

TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Erol Arıkan Azerbaycan Demiryolları Genel Müdürü Cavid Gurbanov ve beraberindeki heyetle İstanbul'da bir araya geldi.

TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Erol Arıkan'ın Başkanlığını yaptığı toplantıya ayrıca Lojistik Dairesi Başkanı Mehmet Altınsoy, Ticari İlişkiler Daire Başkanı Baykal Tul ve Kurumsal Emniyet Yönetimi Dairesi Başkanı Erhan Gör katıldı.

Dünya Demiryolu Sektöründe Söz Sahibiyiz

Genel Müdür Arıkan Azerbaycan Demiryolları heyetini Türkiye'de ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirterek; "İki demiryolu idaresinin işbirliği ile başta BTK hattı olmak üzere Avrupa'dan Çin'e - Çin'den de Avrupa'ya uzanan demiryolu taşımalarında, hem Türkiye hem de Azerbaycan söz sahibi olmuştur. Çin-Avrupa demiryolu güzergahındaki birçok projenin hayata geçmesi ile demiryollarında önemli miktarda taşıma artışı olacaktır. Kardeş ülke Azerbaycan'la birlikte orta koridoru ve devamında Bakü-Tiflis-Kars demiryolu hattını daha etkin hale getireceğiz, birlikte daha da büyüyecek ve güçleneceğiz" dedi.

"Hibrit vagon üretilecek"

Azerbeycan Demiryolları Genel Müdürü Cavid Gurbanov ise BTK hattı taşımalarının artırılması için bazı tedbirlerin birlikte alınması gerektiğinin altını çizdi. Gurbanov; Azerbaycan' dan çıkan yükün aktarma yapılmadan Türkiye ve Avrupa' ya gidebilmesi için Azerbaycan'da hibrit vagon üretileceğini söyledi. Ayrıca Azerbaycan ile Türkiye arasında yolcu taşımacılığı yapılması için üretilen vagonların tamamlanmak üzere olduğunu en kısa sürede Bakü-Ankara arasında yolcu taşınmaya başlanacağını söyledi.

"Marmaray İşyerlerinde İnceleme"

Genel Müdür Erol Arıkan daha sonra ekibi ile birlikte Mart ayında açılması planlanan Gebze-Halkalı Baliyö hattı ve Marmaray'ın devam eden çalışma bölgelerini yerinde inceledi. Arıkan ayrıca Halkalı ve Sirkeci Marmaray Araç Bakım Atölyelerini ziyaret etti ve yetkililerden bilgi aldı.

https://rayhaber.com/2019/02/tcdd-tasimacilik-ve-azerbaycan-demiryollari-guclerini-birlestiriyor/ Mesajı Paylaş

murattekin

...Oysa, serbestleşme ile birlikte TCDD'nin içinden ayrılan ve özel operatörlerle rekabete hazırlanan TCDD Taşımacılık'ın, 2023 yılına kadar filosunu anahat ve manevra lokomotifleri ve EMU tren setleriyle genişletme planları bulunmakta. Bu kapsamda;

    20 dizel anahat lokomotifi
    64 elektrikli anahat lokomotifi
    56 EMU tren seti
    11 adet hibrit manevra lokomotifi


Kaynak: railturkey.org
Ben burafa 56 adet EMU'ya takıldım. Bana pek gerçekçi gelmedi doğrusu. Bu set ile ilgili çalışma var mı? BMC üretecek dedikoduları da vardı. Mesajı Paylaş
...


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter