TUSAŞ Hürkuş Temel Eğitim Uçağı

Başlatan 7Skies, Eki 04, 2015, 10:00 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Eray

Bu arada bahsedilen teslimat sayısı ne kadardı?

Yanlış hatırlamıyorsam TSK için 12 adet jandarma için 6 adet idi değil mi ?
Opsiyonları da vardı diye hatırlıyorum. Onlar hakkında da bilgisi olan var mı acaba?
Yani opsiyonları da talep etti mi TSK ve jandarma komutanlığı Mesajı Paylaş

Topgun

Hürkuş resmen arka plana atılmış, bütün ilgi alaka 'Yerli ve Milli Jet Savaş Uçağı'na yönelmiş, siyaseten yöneltilmiş durumda! Neticede, köylüsü bile turboprop ta olsa, bu uçağı pırpır olarak niteleyip, uçaktan saymıyor açıkçası...
THY geçmişte bunu THT ile acı bir şekilde tecrübe etti. Yurdum insanı, pervaneli uçağa binmek istemedi, güvenmedi, esasen uçaktan saymadı! Mesajı Paylaş

delidumrul

Muhabbeti dahi sarmıyor insanımızı acı şekilde."Gavur uzaya roket atıyor,bizimkiler pırpır yapıyor"a dönüyor muhabbet.İnsanın yerin dibine giresi geliyor. Mesajı Paylaş

dum

Esasen bu kadar goygoy yapılacak bir uçak da değil doğrusu.

Biz bir avuç meraklısı için hoş bir aşama o kadar.

Yapmıyorum len satın alıcam deseniz 50 tane hurkuş-a , 20 tane hurkuş-c ayarında ve klasmanında uçağı zorlanmadan alır ve hatta kendi silah sistemlerinizi entegre de edebilirsiniz.  Ki koreden almışlığımiz da var.. toplasanız 350-400 milyon dolarlık bir alım... nihayetinde ülkemizde geliştirme ve üretimi belki daha da pahalıya çıkmış olacak.

Tai'nin kurumsal aşamaları bunlar, tabi ki portföyüne koymalı ama bu kadar ön plana çıkarılacak bir savunma ihtiyacı değil dogrusu..  acı ama gerçek..  Mesajı Paylaş

nokta

İlk Hürkuşlar Hazır

Hava Kuvvetleri'ne teslim edilecek ilk Hürkuş'lar gün yüzüne çıktı. TAI tesislerinde düzenlenen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı oturumun ardından, katılımcılarla birlikte TAI'nin imalat hatları gezildi. İmalat hattında Hava Kuvvetleri'ne teslim edilecek Hürkuş B eğitim uçakları dikkat çekti. İlk partide 15 adet teslim edilmesi planlanan uçaklardan ilk dört adeti hazır. Dubai Air Show'da görücüye çıkan bu boyama üzerine, uçakların burunlarında üçlü rakam ile kuyrukta görev yapacakları 122'nci Filo'nun akrep arması yer alıyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/ilk-hurkuslar-hazir/6546/1 Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter