İstanbul'un 3. Havalimanı Projesi

Başlatan BETONBEY, Eki 25, 2016, 03:17 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Kasırga

İsabet olmuş. Meydanda dikey görüş 100ft, mecbur cat3 yaklaşma yapılıyor. İki uçak iniyor zaten, ona da ils protection saglayamiyorlar. Mesajı Paylaş

canıtez

İSTANBUL HAVALİMANINDA 100 BİN GEÇİLDİ

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, İstanbul Havalimanından uçan THY yolcu sayısının yüz bini aştığını duyurdu:

İstanbul Havalimanını şimdiye kadar 111.371 yolcumuz kullandı 10 Ocak'ta başlayacak ilave iç ve dış hat seferlerimiz ile günde 32 seferin üzerine çıkıyoruz. Promosyon fiyatları ile hem uçuşunuzu yapın hem büyük projeyi görün. İstanbul Havalimanı ile THY daha yüksekten uçacak.

http://www.airkule.com/haber/ISTANBUL-HAVALIMANINDA-100-BIN-GECILDI/32242 Mesajı Paylaş

canıtez

4 yeni hat daha

Türk Hava Yolları'nın (THY), İstanbul Havalimanı'ndan Erzurum, Konya, Malatya ve Samsun seferlerine başlayacağı twitter'dan duyurdu. 

Konuya ilişkin twitter'dan açıklama yapan THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, şu ifadeleri kullandı:

"Mart ayında da uygun fiyatlar ile uçun! İstanbul Havalimanı'ndan mevcut hatlara ilave olarak Erzurum, Konya, Malatya ve Samsun'u da açıyoruz. Toplam 10 dış hat ve 13 iç hat ile sizleri büyük proje İstanbul Havalimanında ağırlamak istiyoruz."

http://www.kokpit.aero/4-yeni-hat-daha Mesajı Paylaş

saladin

Şub 23, 2019, 07:56 ÖS Last Edit: Şub 23, 2019, 08:26 ÖS by saladin
Aşağıda yabancı bir vlogger gözünden 3.Havaalanı anlatılmış. Izlenimleri olumlu.
https://youtu.be/N6ILLcoTdbE Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

Yukarıdaki videoyu seyrettim. Ardından Youtube bir video önerdi. THY ile Lufthansa'nın İstanbul-Münih ve Frankfurt-İstanbul uçuşlarının 2 Alman sivil havacılık meraklısı tarafından business class karşılaştırması...

THY her açıdan Lufthansa'yı ezdi geçti. Hem de açık ara. Sizler de izlerseniz Almanların Türkiye endişelerinin nedeni az çok anlarsınız.

Biz millet olarak bir işi geç yapıyoruz ama yaptığımızda sonuç en iyiye yakın oluyor. Elbette gelişen teknolojinin etkisi ile... Mesajı Paylaş

petibor

Bu video ları genelde THY finans ediyor bunlar parayı alıp Türkiye yi tanıtan şirket gibi çalışan Youtuber lar. Neler gördüm ayran içip çok beğenen Amerikalı bile gördüm hatta ne kadar samimiler düşünün. En ortak karakteristiği THY uçağının winget i ile bitmeleri yada başlamaları. Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

Eminim öyledir Putty. Bu millet ne zaman doğru iş yaptı ki?

Zaten Alman Basınındaki THY aleyhindeki panik yazılarını da THY yazdırıyormuş....

Bu arada sözünü ettiğim THY/Lufthansa Business Class karşılaştırmasını bir Alman Havacılık Sitesi yapmış. Videoda adı var. Hani THY'nin finanse ettiklerinden biri, öyle değil mi?

Mesajı Paylaş

petibor

Video ları diyorum ben Mesajı Paylaş

HDS

@putty, Lufthansa'nın business'ını gömmek için THY'nin parasına gerek yok. İyice saçmaladılar Almanlar. :) Mesajı Paylaş

erdem

Iatanbul'da kar yagisi varmis. 3. Havaalaninda 16 ucustan 4'u iptal edilmis.

Umarim 3. Havaalani kotu havadan diger iki havaalanina oranla daha fazla etkilenmez.

Bir de, herkesin sikayeti olan taxi'nin cok uzun surmesi var. Inisten sonra 25-30 dk taxi yapildigindan bahsediliyor.
Mesajı Paylaş

HDS

Yahu arkadaş, ya ne olacağıdı? Frankfurt'ta da CDG'da da O'Hare'de de JFK'de de 20 dk taksi yaparsın. Mesajı Paylaş

canıtez

Erdem bey, yukarıdaki haberi paylaşırken, aynı anda mevcut Atatürk Hava Limanında da 100 kadar uçuşun iptal edildiğini yazmayı unutmuşsunuz. Hava şartları gerçekten kötü. Yalnızca kar değil rüzgarda etkili. Mesajı Paylaş

Topgun

Yeni havalimanının çok büyük ve karadeniz kıyısında kuzey rüzgarlarına çok açık bir konumda olduğu bir gerçek. Taxi en iyi ihtimal 20 dk sürüyor standart taxi sürati ile. Bunu arttırmayı planlıyorlar bakalım henüz bir karar çıkmadı. Hava orada, yeşilköye göre daha kötü oluyor doğru. Dün akşam özellikle apron ve taxi yollarını temizleyemediler. Bizim buradada deicing hizmeti yetişemedi, zaten direkt kuzey 20kt üzeri rüzgar ile arr 35L, dep 05 operasyona dönülmek zorunda kalınıyor, bu da deicing ile birlikte yer trafiğinde büyük aksamalara yol açıyor.

Bu arada taşınma sessiz sedasız Nisan'a ertelendi, kimseden çıt çıkmıyor. Mesajı Paylaş

erdem

@canitez,

Haklisiniz, Yesilkoy'de daha cok erteleme olmus. Benim endisem Zekeriyakoy'de bir sure yasamis biri olarak, oradaki sis benzeri kosullarin cok daha sik yasaniyor olmasi.

Mesajı Paylaş

Trilogy

Erdem hocam bu konuda çok üzülmeyiniz? Canım halkımız nasılsa birkaç yıl içinde çevreyi betonla donatıp sert Karadeniz rüzgarlarına siper olur. Her şey vatan için :D Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter