Hindistan Silahlı Kuvvetleri

Başlatan HDS, Eki 04, 2015, 06:28 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

petibor

Bu Spice gibi IIR güdümlü kanatlı güdüm kitini hiç düşünmüyormuyuz acaba biz yerli projelerimizde. Çok faydalı bir silah. Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

En iyi ve bir tek senin bildiğin gibi biz bu IIR işini bir türlü beceremedik ya Putty. Nasıl yapalım?

OMTAS ve UMTAS'ı beceremeyen bir ülke böyle ultra bir teknolojiyi nasıl yapsın? Mesajı Paylaş

petibor

Tekrar yazıyorum madde madde IIR e bakışımı

- ben IIR güdüm taraftarıyım
- IIR güdüm de başarılı durumdayız yapamıyor değiliz
- IIR füze belli mesafeden sonra (8 km) RF bağı ile görüntü iletmeye riskleri ne olursa olsun mecburdur. 
- 2-8 KM arası tanksavar silahların fiberoptik güdümlü IIR füze olması gerekir

  Mesajı Paylaş

Terra

Hintli "Chinook" için görev zamanı

Hindistan Hava Kuvvetleri 25 Mart'ta ilk dört Boeing CH-47F (I) Chinook helikopterini hizmete aldı.

Hindistan Hava Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamaya göre, ilk dört Chinook helikopteri Chandigarh bölgesindeki Squadron hava üssünde yapılan resmi törenle göreve başladı. Hindistan bu teslimat ile Chinook'u hizmete alan 19. ülke oldu.

Hindistan ile ABD arasında Eylül 2015'te imzalanan anlaşma kapsamında 15 adet Chinook helikopteri tedarik edilecek. Hindistan Chinook helikopterlerini 1980'lerin ortalarında Sovyetler Birliği'nden satın aldığı Mi-26 helikopterleri ile değiştirecek.

Seyir hızı 245 km olan Chinook maksimum 315 km/h (170 kt) sürate erişebiliyor. Azami faydalı yük taşıma kapasitesi 11 ton ve maksimum kalkış ağırlığı 22.68 ton olan helikopterin uçuş tavanı yaklaşık 20 bin feet (6096 m).

Helikopterin, çift pervaneli yapısı iklim, irtifa ve sert esen rüzgar gibi olumsuz hava koşullarında çalışmasını mümkün kılıyor.

http://defenceandtechnology.com/2019/03/25/hintli-chinook-icin-gorev-zamani/ Mesajı Paylaş

nokta

Hindistan Uydu Vurdu

Hindistan Başbakanı Narendra Modi, ülkesinin uydu savar füze denemesi başarıyla gerçekleştirdiğini açıkladı.

Başbakan Modi'nin televizyonda yaptığı açıklamaya göre Alçak Yörünge Uydusu (Low Earth Orbit /LEO) 300 km irtifada uçan uydu, özgün uydu savar füzesiyle (anti- satellite / ASAT) vuruldu. Bu başarı ile Hindistan uzayda uydu imha stratejisini askeri boyuta taşırken ABD, Rusya ve Çin'in içinde bulunduğu uydu imha edebilen ülkeler sınıflandırmasına da katıldı. Hindistan'ın vurduğu uydu uzayda saatte yaklaşık 30 bin km sürat ile hareket ediyor. Hindistan bu yetenek için 2010 yılından bu yana çeşitli çalışmalarda bulunuyordu. Denemeye "Shakti" adı verilmişti. Denemede Prithvi füzesinden türetme bir versiyon kullanıldı.

http://m.c4defence.com/Gundem/hindistan-uydu-vurdu/7964/1 Mesajı Paylaş

petibor

Bir sürü uzay çöpü olmuştur  Mesajı Paylaş

nokta

Hindistan'a Queen Elizabeth Sınıfı Teklif

BAE Systems'den bir yönetici, Hint Donanması ile görüşmelerin başladığını ve tasarımın Hint gereksinimlerini karşılamak üzere "Ski Jump" veya mancınık fırlatma için uyarlanabileceğini söyledi. Langkawi Uluslararası Denizcilik ve Havacılık (Langkawi International Maritime and Aerospace /LIMA) fuarında konuşan BAE Systems temsilcisi, şirketin Queen Elizabeth Class (QEC) uçak gemisi tasarımını Hint Donanması'na sunduğunu doğruladı. Hindistan Hükümeti, 65.000 tonluk sınıfta üçüncü, daha büyük, uçak taşıyıcı gemiye ihtiyaç duyuyor. Gemi yerel olarak Cochin tersanesinde inşa edilecek.

http://www.c4defence.com/Gundem/hindistan-a-queen-elizabeth-sinifi-teklif/8011/1 Mesajı Paylaş

nokta

Hindistan Donanması için Altıncı LCU

Hindistan Donanması, altıncı Mk IV Çıkarma Gemisi (Landing Craft Utility /LCU) göreve aldı. Hindistan'ın devlete ait tersanesi Garden Reach Shipbuilders and Engineers (GRSE) firması, Mart 2016'da gemiye  (L 56) ilk kaynağı yaptı. Gemi şimdi donanma için görevlendirildi.

LCU, Eylül 2011'de GRSE ile Hindistan hükümeti arasında imzalanan 303 milyon dolarlık bir sözleşmenin bir parçası.

62,8 m uzunluğundaki gemi tam donanımlı 160 asker taşıyabilir.

http://www.c4defence.com/Gundem/hindistan-donanmasi-icin-altinci-lcu/8010/1 Mesajı Paylaş

nokta

Tank Filosu Büyüyor

Askeri alandaki yatırımlarına hız veren Hindistan, Rusya'dan ilave tank tedarik edeceğini duyurdu. Toplam maliyetinin 1,93 milyar Amerikan Doları olması beklenen alım kapsamında Delhi, 464 adet T-90MS ana muharebe tankı tedarik edecek.

Rosoboronexport ile anlaşmanın bu yıl içinde imzalanması bekleniyor. Hint Hükümeti, tedarik sürecinin "Make In India" Programına dâhil edilerek tankların montajının Ağır Araçlar Fabrikası'nda gerçekleştirilmesini de planlıyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/tank-filosu-buyuyor/8033/1 Mesajı Paylaş

nokta

Apache'ler Hindistan'ı Koruyacak

Savunma alanında önemli adımlar atan ve envanterindeki araçları modernleştiren Hindistan, bu alanda yeni bir adım daha attı. Yeni Delhi yönetimi, ilk AH-64E (I) Apache Guardian taarruz helikopterini teslim aldığını duyurdu.

Hindistan Hava Kuvvetleri, teslimat konusunda bir açıklamada bulundu. Boeing'in Arizona'da konuşlu Mesa Tesisleri'nde düzenlenen törenle Hindistan'a ilk platform teslim edildi. İlerleyen süreçte üç adet Apache helikopteri daha imalat hattından çıkacak ve dört helikopteri kapsayan ilk teslimat paketi, temmuz ayında Hindistan'a yollanacak. Hindistan Ordusu için önemli bir adım olarak nitelendirilen helikopterlerden 22 adet sipariş eden Yeni Delhi, 2,02 milyar Amerikan Doları ödeme yapacak. Platformların iki filo hâlinde envantere alınacağı, bir filonun Pakistan sınırındaki Pathankot'ta, diğer filonun ise ülkenin Çin ile sorun yaşadığı tartışmalı sınır bölgesine; Jorhat'a konuşlandırılacağı belirtildi.

http://www.c4defence.com/Gundem/apacheler-hindistani-koruyacak/8157/1 Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter