PKK Terörü Üzerine

Başlatan Moderasyon, Eki 04, 2015, 12:34 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Eray

Bir kurumu veya bir kişiyi itham altında bırakmak, kendimce yalanını buldum işte ortaya çıkardım alın okuyun mantığıyla yazmadım yazdıklarımı. Ortadaki durumu bilmediğimden bilgi almak için sordum. Niyetim kötü değil.

Teşekkürler Sayın @Alim. Konu hakkında bilgi sahibi değilim galiba. Biraz daha araştırıp okumam gerekiyor. Anka-S'in  satcom ile kontrol edildiğini bilmiyordum. Mesajı Paylaş

orko_8

SATCOM olmadan taktik ve yukarı sınıf İHA'ların yer kontrol istasyonundan azami mesafesi 150 - 200km civarında. Ancak seyyar uzak veri terminali ile (bir çeşit yer rölesi gibi düşünün) bu mesafeyi artırmak mümkün

https://pbs.twimg.com/media/DUsJgEAW0AY70Sc.jpg
https://image.slidesharecdn.com/milsoftsunum2013-130219003143-phpapp02/95/mil-soft-sunum-2013-23-638.jpg?cb=1361234022 Mesajı Paylaş

Revolver

Son günlerde öldürülen teröristler arasında ARANANLAR LİSTESİnden çok sayda PKKlı var. Demek ki o kadar kötü durumdalar ki yönetim kadrosu bile ön saflarda. Mesajı Paylaş

Moon&Star

Beter olsunlar üstadım.. Mesajı Paylaş

putty

Bence ön saflarda olmaları ile alakadan ziyade bu hedefleri özellikle imhaya dönük bir iradenin gelişmesi durumu var. Eskiden feto cular bir nedenle terörü destekliyordu altındaki sebebi tam anlayamıyorum ama bunun böyle olduğu çok belli. Eskiden feto cu dediğimizde ordunun kendisi neredeyse maalesef. Kendimizi paraladık forumlarda niye böyle niye böyle diye. Sebebi meğerse hainlikmiş. Hava kuvvetini kullanmadılar silahlı helikopteri almadılar iha kullanmadılar havadan keşfi kullanmadılar sadece timleri dağlara pusu atmaya yolladılar piyade gücü ile komando gücü ile mücadele ettiler buda neredeyse bir birine denk güçlerin mücadelesi oldu. Hatta bizimkiler bir kaç aylık asker onlarınki yılların teröristi nerdeyse profesyonel birliklerle çatıştı bizim erlerimiz. Bunu bilerek yaptılar. Lider kadrolarada saldırmadılar yoksa illaki birileri denk gelirdi. Apo ya başarısız suikast girişimleri anlatılır şam da bomba ile filan. Onlarında sebebi bu adamlardır.
Askerli yapanların meşhur klişelerinden biride şudur hep duyardık. Terröristi görüyoruz ateş izni istiyoruz vermiyorlardı adamlar kaçıyordu. Hadi canım derdim ben hep ama şimdi doğru olabileceğini düşünüyorum.
Ben hep derdim Yunanistan olsa bu terörü on kere bitirirdi yada bastırırdı ama biz perişan olduk. Anca layığı ile bir şeyler yapılıyor. Ne olur biri çıkıp 94 de bitmişti demesin yalvarırım duymak istemiyorum o lafı yine. Mesajı Paylaş

Merkator

TSK: Irak'ın kuzeyine yapılan hava harekatında 19 terörist etkisiz hale getirildi

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden (TSK) yapılan açıklamada, Irak'ın kuzeyinde Zap, Gara ve Hakurk bölgelerine yapılan hava harekatında 19 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi.

TSK'nın sosyal medya hesabından yapılan açıklama şöyle:

"Irak kuzeyi Zap, Gara ve Hakurk bölgelerine 31 Ağustos 2018 tarihinde düzenlenen hava harekâtı neticesinde, bölücü terör örgütü mensubu 19 silahlı terörist etkisiz hale getirilmiştir."

http://www.kokpit.aero/pkk-ya-agir-darbe- Mesajı Paylaş

meraklı

Kırmızı listede yer alan Fatih Özden etkisiz hale getirildi

TSK'dan yapılan açıklamada "Yüksekova'da kırmızı listede yer alan Fatih Özden etkisiz hale getirildi" denildi.
Son dakika haberi! Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde düzenlenen operasyonda, aranan teröristler listesinde yer alan bölücü terör örgütünün sözde bölge sorumlusu "Bager Andok" kod adlı Fatih Özden etkisiz hale getirildi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, Hakkari'nin Yüksekova ilçesi İkiyakalar bölgesindeki operasyonda, kırmızı listede bulunan bölücü terör örgütünün sözde bölge sorumlusu "Bager Andok" kod adlı Fatih Özden'in etkisiz hale getirildiği belirtildi.

https://www.ntv.com.tr/turkiye/son-dakikakirmizi-listede-yer-alan-fatih-ozden-etkisiz-hale-getirildi,Sy3s4HG5rUaPDpdAIFHFFQ Mesajı Paylaş

putty

Ne kadar düzenli öldürülüyolar. Bence yarın şu kırmızı listedekiler öldürülecek diye bülten yapsalar bile olur. Mesajı Paylaş

Teknisyen

Bunları hemen açıklamak ne kadar doğru?

Yönetici kadrodan birileri öldürüldüğü zaman hemen medyaya yansıyor.Bu bir anlamda bunun işi bitti yerine yenisini gönderelim hemen diye daha yukarıdakilere bilgi sağlamıyor mu?

Dağda vurulan birinin haberinin hemen kandile gitmesini beklemiyorum ben.Hatta bir grup tamamen imha edildi ise uzun süre kandilin olan bitenden haberdar olacağını düşünmüyorum.Oysa biz ne yapıyoruz adamların hemen haberdar olmasını sağlayıp yerine birilerinin görevlendirilmesine çanak tutuyoruz.

Açıklama yapılmasa yada daha geç yapılsa belki bir boşluk doğacak ve bizde ondan faydalanacağız. Mesajı Paylaş

matmat26

ABD , Karayilan için 5 milyon dolarlık ödül koymuş.

Hayırdır? Mesajı Paylaş

şirpençe

Isı bittiyse tasviye edecek Irak kadrosunu, pyd ile aralarında bir çatışma da olabilir. Ana merkezi suriye kadrolarına vermek için olabilir.

Tasviye sürecinin başlaması olarak algılanır.

Sonuç ta mossad in oluru alınmıştır her türlü, ödül de işin süsü..

Mesajı Paylaş

Memocan

PYD yi temize çıkarıp PKK dan farklıymıl gibi gösterme çabalarının sonucu bence. Önümüzdeki günler daha başka ABD-PYD işbirliklerine gebe gibi.. Mesajı Paylaş

petibor

Kas 10, 2018, 10:49 ÖÖ Last Edit: Kas 10, 2018, 10:56 ÖÖ by petibor
pkk resimdeki bombalı iha ile valiliğe ve tümene saldırmış ama patlamamış. Bugün patlamaz yarın patlar illa. Yeni tehdit başladı bakalım neler göreceğiz ilerde.

Konuştuğumuz aktif dron önleme sistemini başlatmamız lazım. Dronu dron ile vuran bir çözümü ilk üreten dolar milyoneri olur. Taşınabilir sarf edilebilir istikametindeki hava aracına otonom çarpan bir dron yapmak gerek tez vakitte. İstikamete çeviricen düğmeye basıcan pod dan fırlayıp istikametinde 30 derece alandaki hava nesnesini görecek ona yönelip çarpacak bir dron düşünün kafası bu işlere basanlar.
ODTÜ lüleri İTÜ lüleri mezun ediyoruz kimi Aselsan a giriyor kimi Pkk ya şaşırmamak lazım bu şeylere

https://www.star.com.tr/guncel/sirnakta-toren-alani-ve-askeri-araziye-2-iha-dustu-haber-1405061/ Mesajı Paylaş

cagribey

Devir "Scratch Builder"ların devri artık. Mesajı Paylaş
''Bre sorun Nemçelü'ye Lehli'ye,
Ne de çabuk unuttular Muhac'ı''

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter