PKK Terörü Üzerine

Başlatan Moderasyon, Eki 04, 2015, 12:34 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Teknisyen

Asıl hedef Helikopterlerdi herhalde? Mesajı Paylaş

putty

#841
Ara 28, 2017, 12:16 ÖS Last Edit: Ara 28, 2017, 12:20 ÖS by putty
Her hafta 50 tane motorize aracı suriyede kürt kesiminde riske çok girmeden vurmak gerek. Bir yandan ABD araçları göndersin öbür yandan biz eksiltelim. Etkin şekilde bunu önlenemez biçimde başarmak gerek. 40 km 100 km gibi menzilli IIR silahlar ile bu yapılmalı. Milah gibi şeylere misilleme böyle yapılmalı. Bir milan sonra 2 hafta günde 50 hedefin imhası. Araya illa bir kaç ABD aracıda karışacaktır denk gelirse oda onların tedirginliği aldıkları risk bedel olsun. Havadan F16 gitsa ANKA gitse düşürürler ama karadan İsrail in NLOS ları Sırpların ALAS ları gibi bir ucuz katı yakıtlı karadan karaya füze lazım bize. Bunlar ABD yi telkinde bulunmaya yöneltir yoksa ABD bize kızdıkça iki milan attırır bunu zorlaştırmak gerek Mesajı Paylaş

ozbey

Mardin/Kızıltepe ilçesinde icra edilen yol arama-tarama faaliyetinde bir sırt çantası içerisinde,
6 anti tank mühimmatı,
2 kg pilastik patlayıcı,
10 metre infilaklı fitil,
8 adet elektrikli fünye,
6 elektronik devre düzeneği,
3 adet pil ve 1 Kumanda ele geçirildi.

https://twitter.com/lokozode/status/947494153738440711eyp ve baskın tarzı saldırılardan atgm-eyp-baskın-tünel tipi saldırılara evriliyor.
  Mesajı Paylaş

Alkyone

Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

ozbey

8-15 Ocak tarihleri arasında,

79 mağara ve Sığınak imha edildi.

1 makinalı Tüfek
1 Füze, 12 Kalaşnikof olmak üzere toplam 24 silah,
1.168 kg. EYP yapımında kullanılan madde,
30 el bombası, 3.682 adet muhtelif mühimmat ve 19 EYP ve Mayın ele geçirildi.

https://twitter.com/lokozode/status/952855116046008320

Mesajı Paylaş

AlkyoneSiirtte pkk dan ele geçen cephane Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

Alkyone

Erzurum karayazı da pkk hücre evine yapılan baskından bir video
https://twitter.com/Derinkuvvet/status/969653872233996288 Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

murattekin

Araçta otomatik bombaatar olsa ve her pencereden pıt... pıt diye birer tane bomba atsa iş daha çabuk biterdi. Mesajı Paylaş
Murat Tekin


Trilogy

Haşdi Şabi Komutanı: PKK Şincar'dan çekildi yerine Haşdi Şabi ve Irak ordusu yerleşti

Irak'ın Sincar (Şengal) kentinde PKK'nın çekildiği belirtilirken, yerine Irak ordusu ve Haşdi Şabi güçlerinin yerleştiği belirtiliyor. Sputnik'e konuşan Haşdi Şabi Komutanı Kenan Tuzlu, PKK militanlarının Sincar'dan çekildiğini yerine Haşdi Şabi ve Irak ordusunun yerleştiğini söyledi.

Edinilen bilgilere göre Irak'ın Suriye sınırında bulunan stratejik öneme sahip Sincar (Şengal) kentinden PKK çekildi.
PKK'nın hem Sincar kent merkezi hemde kırsal alanından çekildiği belirtilirken, yerine Haşdi Şabi güçleri (Gönüllü Halk Güçleri) ile Irak ordusunun yerleştiği öğrenildi.

PKK Sincar'dan çekildiğini açıklarken, Türkiye'nin PKK'nın kolu olarak gördüğü Şengal Direniş Birlikleri'nin ise (YBŞ) Sincar'da kalacağı belirtiliyor.. YBŞ, kendini Irak'ın bir gücü olarak görüyor ve PKK ile ilişkisinin olmadığını savunuyor.

'PKK 2 GÜN ÖNCE SİNCAR'DAN ÇEKİLDİ, HAŞDİ ŞABİ'DEN BİR TUGAY BÖLGEYE YERLEŞTİ'

Konuyla ilgili Sputnik'e konuşan Haşdi Şabi Komutanı Kenan Tuzlu, PKK militanlarının Sincar'dan çekildiklerini belirterek, şu ifadelri kullandı:

"PKK 2 gün önce Sincar'dan çekildi. Nereye gittiklerini bilmiyoruz. YBŞ güçlerinin çekildikleri yönünde ise herhangi bir bilgi bize gelmedi. Sincar kent merkezine ve kırsal alanına Haşdi Şabi güçleri yerleşti. Haşdi Şabi'den bir tugay yerleşti. Sincar halkını artık olası tehlikelerden bu güçler koruyacak."

KCK YÜRÜTME KONSEYİ 'ÇEKİLİYORUZ' DEMİŞTİ, YBŞ'NİN İSE BÖLGEDE KALACAĞI BELİRTİLİYOR

Ezidilerin yoğun yaşadığı Musul'a bağlı Şengal ilçesi IŞİD'den alındıktan sonra PKK'ya bağlı olduğu savunulan YBŞ güçleri kentte ve kırsalda kalmış, aynı zamanda buralarda üs kurmuştu.
Türkiye ise PKK'nın Şengal'de olmasına sert tepki gösteriyor ve Şengal'ın 'ikinci Kandil olmasına izin vermeyeceklerini' açıklayarak müdahale etmeye hazırlanıyordu.

KCK Yürütme Konseyi Eş Başkanlığı ise  23 Mart'ta yaptığı açıklamada, Şengal ve çevresinde güvenliğin sağlandığını belirterek, "Şengal'den gerillalarımızı çekiyoruz" ifadelerine yer vermişti.

IŞİD, 3 Ağustos 2014'te Ezidilerin yoğun yaşadığı 450.000 nüfuslu Sincar ilçesine ağır silahlarla saldırarak kenti ve köylerini ele geçirmişti.

Peşmerge ve Kürt güçleri Şengal'i 2015'in kasım ayında IŞİD'in elinden almıştı. Türkiye'nin PKK'nın kolu olarak gördüğü YBŞ  de Şengal'in IŞİD'den alınması operasyonuna katılmıştı.

https://tr.sputniknews.com/ortadogu/201803261032788911-hasdi-sabi-pkk-sengal-hasdi-sabi-irak-ordusu-yerlesti/ Mesajı Paylaş

BETONBEY

Bu operasyonları esas Avrupanın göbeğinde ABD'de bekliyoruz. Böyle fotoğraf falan da yayınlanmasınlar, reklam da yapmasınlar. Bilen bilir zaten kaçış olmadığını, alttan alttan herkesin haberi olur.

Korku çok hızlı yayılan bir duygudur, insanlara, gruplara dalga dalga nasıl hakim olduğuna inanamazsınız. Mesajı Paylaş

putty

Rusya gibi oluruz ondan sonra büyük elçileri çekerler on yıl geri getiremeyiz taş devrine döneriz Mesajı Paylaş

karasili

Daha çok kürtçü olmayan bir kürt terör örgütü fetö.
Mesajı Paylaş

putty

Çok anlamıyom ama bir kürtçülük var onlarda çünkü geriye bir sarıyorum nerde feto cu var ya anası ya babası ya atası kürttü kesin. Örtülü bir kürt motifi var o konuda çok dikkatliler saf Türkleri'de çekiyorlar kendilerine ama eşiğin üstü kürt yani. Niye baklavacılar kebapçılar feto cu çıkıyor. Neyse bu işler belalı işler kapatalım mevzuyu Mesajı Paylaş

Sabri Ünal

Kosava ile et pazarlığı yapmıştık, domuz eti göndermişler :p Mesajı Paylaş
>>> Kaynak belirtmediğim her düşünce şahsi kanaatimdir. Fikirlerinizle uyuşmuyorsa çöpe atın gitsin.

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter