PKK Terörü Üzerine

Başlatan Moderasyon, Eki 04, 2015, 12:34 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Alkyone

İsmail Demir: Bugüne kadar doğrudan veya dolaylı olarak 3 bin BTÖ mensubu milli İnsansız Hava Araçlarımız sayesinde etkisiz hale getirildi.
https://twitter.com/IsmailDemirSSM/status/905678393198432256 Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

ÜNAL

Ve hala Karayel almamaya devam ediyoruz... Mesajı Paylaş

Danişment

Milimetrik dalga radarı ihaya takılır mı?  Sonuçta hava, hep açık bulutsuz karsız veya yağmursuz olmayacak. Yoksa sar radarı zaten istenileni yapıyor mu? Birde flirin sağlıklı görüntü aldığı irtifalarda manpads tehlikesi var diyorlar? Mesajı Paylaş

Merkator

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık SİHA-Hürkuş konusundaki gelişmeleri anlattı


BAŞBAKAN Yardımcısı Fikri Işık, Kocaeli'nin Karamürsel İlçesi'nde yaptığı konuşmada Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) ile silahlı Hürkuş konusundaki gelişmeler hakkında bilgi verdi:

"Terörle mücadeleye yüksek kararlılıkla devam edeceğiz. Türkiye pek çok silahta dışa bağımlı değil. Biz 74'teki Kıbrıs ambargosunun ne manaya geldiğini iyi biliyoruz. 90'larda terörle mücadelede eften püften sebeplerle Türkiye'ye ihtiyaç duyduğu silahları vermeyenlerin yarın benzer pozisyonlarda yine aynı kararları vereceklerini biliyoruz. Terörle mücadelenin her boyutuyla yürütülmesi için de büyük bir gayret gösteriyoruz.

TÜRKİYE TERÖR KONUSUNDA AĞIR BEDEL ÖDEDİ

 Elbette terörle mücadele yalnızca teröristle mücadele değildir sadece dağda elinde silah olan kişiyi bertaraf etmek teröristi orada etkisiz hale getirmek terörle mücadele değil, bu teröristle mücadeledir. Bunu yapmaktan hiçbir şekilde imtina edemeyiz. Bir ülkenin hükümdarlık sahası içerisinde o ülkenin egemenliğine kafa tutan silahlı hiç kimsenin, hiçbir terör unsurunun barınmasına, hiçbir ülke müsaade edemez. Terörle mücadelenin ekonomik sosyal kültürel boyutu manevi boyutu bütün bunlarla yürütülüyor. Bunlarla yürütülmezse tek başına teröristle mücadelenin sonuç vermesi mümkün değil. Ama dağında, şehrinde, evinde silah olan teröristle mücadele her devletin meşru hakkıdır. Türkiye bu noktada dünyada en ağır bedeli ödeyen ülkelerden bir tanesidir.

TERÖRİSTLER HAVADAN TAKİP EDİLMEYE BAŞLANDI

Ama son yıllarda özellikle kurumlarımız arasındaki güçlü koordinasyon o kahraman güvenlik güçlerimizin askerimizin polisimizin jandarmamızın korucularımızın kendi arasındaki yardımlaşması onların kişisel niteliklerinin yanında onları yüksek teknolojili silahlarla da donattık. İHA'lar bunlardan bir tanesi. Önceden teröristler 15'li, 20'li, 30'lu, 40'lı, 50'li gruplarla gelir karakolları basarlardı hatırlayın. Sabah kalktığımızda şu karakol basıldı şu kadar şehit. Ramazanda Savunma Bakanıyken Dağlıca Karakolu'nda sahur yaptık. O Dağlıca Karakolu 21 Ekim 2007'de baskına uğramıştı. 20'nin üzerinde askerimiz şehit olmuştu ama şimdi bu silahlı İHA'lar özellikle önce İHA'lar geliştirilmesi noktasında bize yardımcı olmadılar. Satın bize, çok yüksek fiyatlarla ve kısıtlı yeteneklerle veriyorlar. Ne oldu? Bir Türk firması kahraman insanlar çıktılar bu İHA'ları Türkiye'deki ağır bürokrasiye rağmen geliştirdiler. Artık teröristler havadan takip edilmeye başlandı. 3400 rakımlı tepede terörist elinde silah otururken İHA görüntülüyor ve silahlı İHA olunca da yerden verilen emirle de vuruluyor. Bundan kim rahatsız olur eğer bu silahlı İHA gidip masum bir insanı vurduysa, elbette bu konuyla ilgili gerekli çalışma yapılır. Ama bu teröristi takip eden ve imha eden bir İHA'yı kalkıp okların hedefine koymak kimin işine yarar. Bir milletvekili kalkıyor bunlar 90'lı yıllardaki bir oluşuma benzetiyor. Hayır bunlar teröristle sade vatandaşı ayıran ve teröriste aman vermeyen fırsat vermeyen yüksek teknolojili hava araçlarıdır."

DAĞLARDA TERÖRİSTLER RAHAT GEZEMEZ OLDU

Teröristlerin artık dağlarda rahatça gezemez olduğunu söyleyen Işık konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Ama şunu bilmenizi isteriz bu terörle mücadele sonuna kadar sürecek. Teröriste amansız mücadele gelecek ve teknolojinin bütün imkanları bu noktada kullanılmaya devam edecek. Göktürk 1 uydusundan görüntü alınmaya başlandı yüksek çözünürlükte. Nerede ne yapıyorlar hepsini gösteriyor. Göktürk 2 de 2.5 metreydi çözünürlük, şimdi 50 santime düştü. 5 kat daha net çözünürlükte görüntüler alınıyor. Şimdi İHA'nın silahlandırılması ve Anka'nın silahlandırılması onun talimatını bizzat ben vermiştim şimdi de Hürkuş silahlanıyor. Artık Hürkuş'u sadece bir eğitim uçağı olarak kullanmıyoruz. Hürkuş aynı zamanda terörle mücadelede keşif gözetleme ve gerektiğinde de silahlarıyla terörist hedefleri vurma misyonuyla inşallah yakında devreye giriyor. Bu noktada en küçük bir taviz olmasın. Hiç kimse Türkiye'den terörle mücadelede teröristle mücadelede en küçük bir müsamaha veya en küçük bir geri adım en küçük bir duraksama beklemesin. Bunu yapacağız bu arada yanlış yapan olursa da onun hukuk önünde hesap vermesi de kaçınılmazdır. Çünkü biz 90'lı yıllarda yapılan yanlışa da düşmeyeceğiz. Terörle mücadele ediyoruz diye hiç kimse daha üstün olmayacak."

http://www.kokpit.aero/bakan-isik-hurkus-bayraktar-siha Mesajı Paylaş

Revolver

Erzincan Refahiye kırsalında 5 terörist öldürüldü

ERZİNCAN'ın Refahiye ilçesi kırsalında insansız hava aracı (İHA) ile tespit edilen 5 PKK'lı terörist savaş uçakları tarafından vurularak etkisiz hale getirildi.

Erzincan'a 70 kilometre uzaklıktaki Refahiye ilçesine bağlı Gülen Ormanları bölgesi Molla Ahmetler Mezrası yakınlarında dün akşam saat 18.00 sıralarında İHA tarafından en az 5 kişi olduğu değerlendirilen PKK'lı terörist grubu tespit edildi. F4 savaş uçakları ve diğer hava araçlarıyla düzenlenen operasyonda teröristlerin üzerlerine bomba yağdırıldı.

http://www.kokpit.aero/iha-tesbit-etti-savas-ucaklari-vurdu Mesajı Paylaş

putty

#800
Eki 06, 2017, 05:15 ÖÖ Last Edit: Eki 06, 2017, 05:23 ÖÖ by putty
SSF de hep böyle basit karakolların yapılmasının gerektiğini söylerdim. Hatırlarsanız yaptığım çizimler vardı google ın programı ile. Tıpatıp böyleydi prefabrik olsun on kişi kalsa yeter kritik tepeye bir tane koy alanda dolaşamasınlar kocaman karakola gerek yok yaygın olsun küçük olsun güvenli olsun yeter derdim. Bu resimdekinden beim tasarımın daha güzeldi bunda hemen aşağıya ateş etmek mümkün değil oraya duvarın dibine gelip kuleye girmeye inat edenlere tesir edecek mazgallar yok cepheden biraz baskı ile kulenin altına sızılıp orada güvende kalınabilir. Bomba koyar mesela nasıl tesir edeceksin kör nokta kalmış. Benimkinde bunları düşünmüştüm hep
Keşke o resimlerim yazılarım kalsa nerdeyse kopiş gibi olmuş bu yeni kuleler. Gerçi bunlar sınırdaki duvarı destekliyor başka ne olacaktı denebilecek şeyler çokta ben demedimmi diyebileceğim bir şey değil ben kırsala konsun diyordum çünkü ama şekli şemali personel sayısı kendine yetebilme amacı aynı. Artık araziye böyle şeyler gerekmez önermiyorum alana zaten hakimiz ama eskiden olsa işe yarardı

Karakol anlayışı alana hakim olmayı amaçlamalı muharip birliğe gerek yok muharip güç tugayda zaten var 1920 lerde değilizki araziye muharip güçler yerleştirelim. Arazide intikali durduracak yoğunlukta izleme noktaları olsa yeter. Bunlara 10 km menzile gidecek ihalar uçangöz ler koy alanı izlesinler tehdit zaten bir araya gelemez o baskınlıkta ama olaki geldi tugay imdada koşar sen kendini savunana kadar.








http://www.haberturk.com/suriye-sinirina-orulen-duvar-bitti-kulekollar-yapiliyor-1661544 Mesajı Paylaş

HDS

Kulenin dibine gelenlere kızgın yağ dökülüyormuş @putty. Mesajı Paylaş

putty

:)
Gerçekten çok güldüm okuyunca Mesajı Paylaş

Merkator

AH-1W'yi düşüren PKK'lı terörist öldürüldü

Güvenlik güçleri tarafından 26 Eylül 2017 tarihinde Diyarbakır'ın Kocaköy İlçesi Gözebaşı Köyü kırsalında bir operasyon gerçekleştirildi. Bu operasyonda 5 bölücü terör örgütü mensubu ölü ele geçti. Yapılan incelemede, öldürülen teröristlerden birinin geçen yıl omuzdan havaya atılan füze ile AH-1W tipi taarruz helikopterini düşüren Müjdat Taşdemir'in de olduğu ortaya çıktı.

Geçen yıl 13 Mayıs 2016'da, Çukurca'da uçan AH-1W Super Cobra taarruz helikopteri, bölücü terör örgütü mensubu tarafından omuzdan atılan bir füze ile düşürülmüştü. Olayda Kara Pilot Üsteğmen Burak Bikebahşi ile Kara Pilot Üsteğmen Müjdat Kerem Şahan şehit olmuştu.

Bu olayın PKK videosunu paylaşmış ve yapılan teşhiste füzenin Torhildan Derwiş kod adlı Müjdat Taşdemir tarafından atıldığı tespit edilmişti.

http://www.kokpit.aero/cobra-helikopteri-dusuren-terorist-olduruldu Mesajı Paylaş

HDS

Bir de sayan ve istikamet gösteren bir heval vardı. Onu buldular mı? Mesajı Paylaş

delidumrul

O grupta olan başka bir fareyi daha önceden postaladıklarına dair bir haber hatırlıyorum.Hafızam yanıltmıyor ise  forumda dahi var idi.Kaynağı çıkartamadım. Mesajı Paylaş

Zugzwang

O heval saldırıdan birkaç ay sonra HvKK tarafından kızartıldı zaten. Son bilgi doğruysa onu da F-16'lar kızarttı ama tarih 26 değil 29 Eylül olacak. Mesajı Paylaş

Kartalbey

Teröristleri Suriye'den getiren tekne, yediemine çekildi

Teröristleri Suriye'den getiren tekne, yediemine çekildi

MUĞLA'daki terör operasyonlarında 5'i öldürülen, 1'i el bombasıyla intihar eden, diğerleri ise canlı ele geçirilen toplam 10 teröristi Suriye'nin Lazkiye şehrinden kente getiren 'Santo' adlı balıkçı teknesi, Göcek Sahil Güvenlik Komutanlığı önündeki yediemine çekildi.

Seydikemer İlçesi'nde geçen 4 Ekim'de 4'ü PKK'lı terörist, 3'ü işbirlikçi toplam 7 kişinin yakalanmasının ardından, bölgedeki operasyonlara hız veren jandarma ve polis ekipleri, 2 gün sonra Köyceğiz İlçesi'ndeki Toparlar Şelalesi'nin batısında çıkan çatışmada ise 5 teröristi ölü ele geçirdi.

Çatışma bölgesinden kaçan 2 teröristin yakalanması için arama çalışmaları devam ederken, 9 Ekim'de Toparlar Mahallesi Çayiçi Mevkii'ndeki portakal bahçesinde meydana gelen patlamada ölen teröristin, çatışma bölgesinden kaçanlardan 1'i olduğu tespit edildi. Bölgeye gelen 6'sı ölü ele geçirilen toplam 10 teröristi, Suriye'nin Lazkiye kentinden getirdiği tespit edilen 'Santo' adlı balıkçı teknesi, Fethiye'nin Göcek Mahallesi'ndeki Göcek Sahil Güvenlik Komutanlığı önündeki yediemine çekildi. Atıl durumdaki 20 metre uzunluğundaki teknede can yelekleri, yırtılmış vaziyette balıkçı ağları ve yaşam malzemeleri bulundu. Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından tekneye ilişkin yapılan açıklama şu ifadelere yer verildi: "Seydikemer deniz bölgesinde Muğla Jandarma Komutanlığı, Muğla İl Emniyet Müdürlüğü ve Muğla Sahil Güvenlik Komutanlığı'nca alınan tedbirlerde, 25 Eylül'de takibe alınan balıkçı teknesinin sahile bir botla 3-4 şahsı indirdiğinin tespit edilmesi üzerine operasyon yapıldı.

Gemi kaptanı Osman J., gemi mürettebatı Monır D. ve Ahmad A.D. ile örgüt mensubu olduğu değerlendirilen Muhammad R. isimli şüpheliler yakalandı. Şüpheliler, adli işlemlerin ardından 09 Ekim'de Muğla 1. Sulh Ceza Hakimliğince tutuklandı.

Seydikemer deniz bölgesinde sahil güvenlik komutanlığınca yakalanan 'Santo' isimli gemi kaptanı Ossama J. isimli şahsın beyanlarında; 'Türkiye'ye 26 Ağustos'te önce Amir isimli Suriyeli şahsın kaptanlığını yaptığı 'ŞAM' isimli tekneyle geldiklerini, sahil güvenlik botunu görmeleri üzerine paniğe kapılarak yanlarında getirdikleri silah/teçhizat ve erzak çantalarını denize atmak suretiyle, Lazkiye Limanı'na geri döndüklerini, Lazkiye'ye dönüş yapan gemi kaptanı Amir isimli Suriyeli şahsın, Suriye İstihbarat Servisi El Muhaberat tarafından 260 bin dolar ile cezalandırıldığını ve sonrasında öldürüldüğünü duyduğunu, Amir isimli Suriyeli şahıstan sonra bu işi kendisinin yapmaya başladığını, Türkiye'ye 6 sefer deniz yoluyla geldiğini, kaptanlığını yaptığı 'SANTO' isimli tekneyi ise Suriye Gizli Servisi El Muhaberat'a çalıştığını bildiği Cafer Z. isimli şahsın ayarladığını, örgüt mensuplarının Suriye Lazkiye'den tekneyle limandan çıkışlarında, Suriye veya Amerikan bayrağı çekildiğini, Lazkiye limanından çıkıp 12 deniz mili kadar ilerledikten sonra Kongo ülkesi bayrağını çektiğini, Türk karasularına yaklaştığında ise Türk Bayrağını çektiğini beyan etmiştir."

http://www.kaptanhaber.com/haber/46961/teroristleri-suriyeden-getiren-tekne-yediemine-cekildi.html Mesajı Paylaş

augustine

Kuzey Irak'taki Avaşin bölgesine düzenlenen hava harekatında, 20 terörist öldürüldü.

https://twitter.com/eha_medya/status/922439923554283520 Mesajı Paylaş

Trilogy

Zap Bölgesi'ne Türk bayrağı dikildi

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Kuzey Irak'taki operasyonları devam ediyor. Kokozer Dağı operasyonunun sonunda dağa Türk bayrağı dikildi.
Güvenlik ve Terör Uzmanı Abdullah Ağar, Zap bölgesindeki Kokozer Dağı'na bayrak diken askerlerin fotoğrafını sosyal medyadan paylaştı.

TSK, 2008'deki Güneş Operasyonu'ndan bu yana ilk kez Zap bölgesinde operasyon yapıyor.

https://tr.sputniknews.com/turkiye/201710281030787334-zap-bolgesi-turk-bayragi/ Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter