PKK Terörü Üzerine

Başlatan Moderasyon, Eki 04, 2015, 12:34 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Sabri Ünal

araç nedir, ejder kunter altyapısından bir araç mı, yoksa BMC veya başka bir firmanın aracı üstüne geliştirilme mi? Mesajı Paylaş
>>> Kaynak belirtmediğim her düşünce şahsi kanaatimdir. Fikirlerinizle uyuşmuyorsa çöpe atın gitsin.

matmat26

Çukurca bölgesine sızmaya çalışan 40 , 70 arası terörist etkisiz hale getirilmiş. Sabah net rakam belli olur.

Kaynak, Soysal medya :) Mesajı Paylaş

southwater

Tendürek'de uzun zamandır, aralıklarla ciddi sayıda şehit verildi, Allah rahmet eylesin.
Tendürek gerçekten kötü bir arazi, bol taşlıklı çakıllı. Savunma yapanın pusu atmasını çok kolaylaştıran bir ortamı var.
Hava desteği sağlamakta da ciddi başarısızlıklar olduğundan şehitler verilmişti.
Şu anda aynı zaaf devam ediyor mu bilemem ama yine şehit haberleri var. Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

Bölgede önemli gelişmeler oluyor. Aynı anda hem PYD (ABD) ve hem de Suriye Rejimi (Rusya) Rakka'yı almak istiyor...

ABD, desteklediği PYD unsurları ile kuzeyden Rakka'ya ilerlerken, güneyden de Rusya, Suriye ordusu ile Rakka'ya yaklaşıyor. Bunu gören İŞİD, Rakka'yı PYD'ye bırakarak Palmira'ya çekilmeye çalışıyor. Rusya ise, İŞİD'in Rakka'yı boşaltmasını engelleyerek, PYD ve İŞİD'i çarpıştırıp, Rakka'ya Suriye birliklerinin ulaşması için zaman kazanmak istiyor. Bu amaçla bu sabaha karşı, Rakka'dan Palmira'ya çekilen İŞİD konvoyunu vurarak, İŞİD'i Rakka'da kalmaya ve PYD ile savaşmaya zorluyor...

Eğer Irak/Suriye sınırı kesilirse PYD'nin destek almasının önü kesilecek. Olası bir Türkiye harekatı beklenmedik bir noktada gerçekleşebilir... Mesajı Paylaş

Merkator

S-70 helikopterine roket atan 5 PKK'lı terörist ölü ele geçti

Hakkari'nin Çukurca İlçesi Güven Dağı'ndaki üs bölgesine iniş yapan helikoptere PKK'lı teröristlerce yapılan roketatarlı saldırı sonrası bölgede başlatılan operasyonlar devam ederken, Kuzey Irak tarafında İHA ile tespit edilen 5 terörist F-16 savaş uçakları ile yapılan hava harekatında öldürüldü.

Çukurca'nın Kuzey Irak'a sıfır noktada bulunan Güven Dağı'ndaki üs bölgesine dün iniş yapan Sikorsky S-70 Black Hawk tipi helikoptere, PKK'lı teröristlerce roketli saldırı düzenlendi. Saldırıda isabet alan helikopter, üs bölgesinin kuzeyindeki bir mevkiye zorunlu iniş yaptı. Helikopterdeki personel, saldırıdan yara almadan kurtulurken, bölgeye karadan özel eğitimli birlikler, havadan da Kobra helikopterler sevk edildi. Operasyonlar devam ederken, bölgede 5 PKK'lının öldürüldüğü belirtildi. Düzenlenen hava harekatı ile etkisiz hale getirilen PKK'lılar ile ilgili Hakkari Valiliği açıklama yaptı. Açıklamada şöyle denildi:

"09.06.2017 günü İlimiz Çukurca İlçesi Güven Dağ Üs bölgesi güneybatısı Kuzey Irak tarafında İHA ile tespit edilen 5 bölücü terör örgütü mensubu F-16 savaş uçakları ile yapılan hava harekatı neticesinde etkisiz hale getirilmiştir. Etkisiz hale getirilen bölücü terör örgütü mensuplarının 08.06.2017 günü saat 21:00'de yaşanan helikoptere yönelik roketli saldırıyı gerçekleştiren grup olduğu değerlendirilmektedir. Konu ile ilgili adli tahkikat devam etmektedir."

http://www.kokpit.aero/helikoptere-roket-atanlar-olduruldu Mesajı Paylaş

warrior

Türk Silahlı Kuvvetleri, Hakkari'nin Çukurca İlçesi Güven Dağı'ndaki üs bölgesine iniş yapmaya çalışan Sikorsyk tipi helikoptere, dün gece saatlerinde PKK'lı teröristlerce düzenlenen roketli saldırıya ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamada; helikoptere atılan ve isabet etmeyen roketlerden birinin helikopterin kuyruk rotorunun alt tarafında patladığı, mecburi iniş yapan helikopterdeki görevli askerlerin bölgeye sevk edilen diğer helikopterlerce tahliye edildiği, olayda yaralanan asker olmadığı kaydedildi. Mesajı Paylaş

Merkator

Necmettin öğretmeni şehit eden PKK'lı teröristler öldürüldü


Tunceli Valiliği, 16 Haziran'da görev yaptığı Şanlıurfa'da karneleri dağıttıktan sonra memleketi Gümüşhane'ye otomobille giderken, öğretmen Necmettin Yılmaz'ı Pülümür'de kaçırıp şehit eden 6 PKK'lı teröristin, silahlı insansız hava aracı (SİHA) tarafından yerleri tespit edildikten vurularak öldürüldüğünü açıkladı.

Tunceli Valiliği, İl Jandarma Komutanlığı'nca 19 Temmuz'da Nazımiye İlçesi mülki sınırları içerisinde icra edilen keşif gözetleme faaliyetleri sırasında, silahlı insansız hava aracı (SİHA) tarafından bir grup PKK'lı teröristin tespit edildiğini, ardından bu terörist grubun SİHA ile vurulduğunu açıkladı. Açıklamada, şöyle denildi:

"Bahse konu bölgede devam eden operasyon kapsamında yapılan arama/tarama faaliyetlerinde, 6 terör örgütü mensubu ölü olarak ele geçirilmiştir. Ölü olarak ele geçirilen örgüt mensuplarının 16 Haziran 2017 Tarihinde Tunceli- Pülümür Karayolunda şehit edilen öğretmenimiz Necmettin Yılmaz'ı kaçıran ve şehit eden grup olduğu anlaşılmıştır. Bölgede M-16 piyade tüfeği, 4 kalaşnikof piyade tüfeği, 1 tabanca, 200 gr C4 patlayıcı, 5 sırt çantası ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir. İlimizde terörist unsurların bulunmasına yönelik çalışmalar azim ve kararlılıkla sürdürülmektedir."

http://www.kokpit.aero/necmettin-ogretmenin-kani-yerde-kalmadi Mesajı Paylaş

Defence

PKK'ya son bir haftada ağır darbe


Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) PKK'ya yönelik yürütülen operasyonlarda son bir haftada ikisi sözde "lider" kadrosunda bulunan toplam 46 terörist etkisiz hale getirildi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan haftalık bilgilendirmeye göre, "Teröristle Mücadele Harekatı" kapsamında 27 Temmuz-3 Ağustos tarihlerinde PKK'nın sürekli barınma alanı ve yurt içine geçiş güzergahı olarak kullanması sebebiyle büyük önem taşıyan Hakkari, Şırnak, Van, Bingöl ve Muş'un içerisinde yer aldığı illeri teröristlerden temizlemek amacıyla yürütülen operasyonlara taarruz anlayışıyla aralıksız devam ediliyor.

Bu kapsamda Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi ile Bestler Dereler, Cudi Dağı, Faraşin Bölgesi, Hakkari'nin Yüksekova, Van'ın Gürpınar, Bingöl'ün Solhan ve Muş'un Şenyayla bölgelerinde ''orta çaplı'' operasyonlar gerçekleştirildi. Operasyonlarda ikisi PKK'nın sözde "lider" kadrosunda bulunan 46 terörist etkisiz hale getirildi. Arananlar listesinde gri kategoride yer alan sözde "Herekol alanı halkla ilişkiler birim sorumlusu", Dijyar kod adlı Behtin Bilen teslim olurken, mavi listede yer alan MKP'nin sözde "bölge sorumlusu", Şahin kod adlı Yılmaz Kes ölü ele geçirildi.

41 SIĞINAK, BARINAK, MAĞARA VE DEPO KULLANILAMAZ HALE GETİRİLDİ

Operasyonlarda 18 piyade tüfeği, 1 makineli tüfek, 1 Dragunov keskin nişancı tüfeği, 5 roketatar, 2 tabanca olmak üzere toplam 27 silah, 1 TAS füzesi, 20 kilogram tahrip kalıbı (TNT), 286 kilogram amonyum nitrat, 274 roketatar mühimmatı, 303 roketatar sevk fişeği, 148 el bombası, 51 mayın, 119 fünye, 1 top mermisi, 6 bin 346'sı Biksi makinalı tüfek mühimmatı olmak üzere 13 bin 520 hafif silah mühimmatı, 387 Doçka uçaksavar mühimmatı, 59 tüp, 5 el dürbünü, 2 telsiz, 90 şarjör ve çok miktarda el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan kablo bulundu, 38 el yapımı patlayıcı da imha edildi.

TSK tarafından yürütülen operasyonlarda teröristler tarafından kullanılan 41 sığınak, barınak, mağara ve depo kullanılamaz hale getirilirken, Şırnak'ın Beytüşşebap ve Germe Tepe bölgesinde İnsansız Hava Aracı (İHA) ile tespit edilen ve bombalı araç eylemlerinde kullanılacağı istihbaratı alınan minibüs, Atak helikopteri ile vurularak imha edildi. PKK'nın en önemli finansal kaynaklarından biri olan uyuşturucu ticareti ve kaçakçılık ile mücadele kapsamında da 13 kilogram uyuşturucu ve 71 bin 305 paket kaçak sigara ele geçirildi.
Sınırlardan yasa dışı yollardan geçmeye çalışan 5 bin 179 kişi yakalandı. Operasyonlarda 2 asker şehit oldu, 3 asker de yaralandı.

2 BİN 15 KİLOMETREKARELİK ALAN KONTROL ALTINA ALINDI

TSK'nın Suriye'nin kuzeyinde yürüttüğü operasyonlar kapsamında ise TSK tarafından desteklenen ÖSO'nun mücadelesi sonucunda Azaz-Cerablus arasında bulunan toplam 243 meskun mahal ve 2 bin 15 kilometrekarelik alan kontrol altına alındı. Bab ilçe merkezi, Kabbasin ve Bzagah bölgelerinde patlayıcı ve mayın arama-temizleme çalışmaları sürdürülürken, PKK/PYD unsurlarının Afrin'den doğuya, Münbiç'ten batıya doğru olabilecek saldırılarını durdurmaya yönelik alınan tedbirlerin uygulanmasına devam edildi.

http://www.dunyabulteni.net/gunun-haberleri/405122/pkkya-son-bir-haftada-agir-darbe Mesajı Paylaş

Merkator

TSK'dan Hakkari bölgesine hava harekatı; 5 hedef imha edildi


Türk Silahlı Kuvvetleri'nce (TSK), Hakkari bölgesine düzenlenen hava harekatıyla bölücü terör örgütü tarafından kullanılan 5 hedef imha edildi.

TSK'dan yapılan açıklamaya göre, dün akşam saatlerinde, Hakkari bölgesinde Türk birliklerine silahlı saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik hava harekatı düzenlendi. Türk Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçaklarıyla gerçekleştirilen harekat sonrasında, bölücü terör örgütü tarafından silah, teçhizat ve gıda depolama amacıyla kullanılan 4 mağara ve 1 mevzi imha edildi. Bölgede arama tarama faaliyetlerine devam edildiği belirtildi.

http://www.kokpit.aero/5-hedef-imha-edildi Mesajı Paylaş

Alkyone

#789
Ağu 11, 2017, 03:04 ÖS Last Edit: Ağu 23, 2017, 04:38 ÖS by Alkyone
Trabzon Maçka da terörist avı var
Ben Trabzon merkeze geçerken PÖH Mitçi arkadaşlar bölgeye yeni intikal ediyorlardı. Dönüşe geçtiğimde Maçka ve Rize yolunu girişe kapatmışlardı. Kavşakta yarım saat yolun açılmasını bekledik. Allah yaralılarımıza acil şifa versin
http://aa.com.tr/tr/turkiye/trabzonda-teror-operasyonu-3-yarali/882434

Son olayların ardından bugün ilginç bir gelişme oldu. Maçka ilçe Jandarma komutanı fetöden göz altına alındı
http://aa.com.tr/tr/gunun-basliklari/macka-ilce-jandarma-komutani-fetoden-gozaltina-alindi/892226 Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

AlkyoneSon olaydan bir kare Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

Defence

PKK, Suriye'de "Kuvvet-i Suvvar" tümeni kurdu


ABD'nin, silah, cephane, lojistik ve eğitim desteği verdiği PKK, Fırat Bölgesi'ne saldırması için "Kuvvet-i Suvvar adında yeni bir örgüt kurdu PKK-PYD'ye bağlı militanlar tarafından 14 Ağustos 2017 tarihinde Tel Rıfat bölgesinde ilan edilen Kuvvet-i Suvvar tümeni, hedeflerinin TSK-ÖSO ittifakı olduğunu açıkladı.

El Bab, Münbiç, Azez ve Cerablus bölgelerinde TSK'ya bağlı mevzilere saldıracakları tehdidinde bulunan terör tümeninin sözcüsü, binlerce militan ile Fırat Kalkanı'nın TSK ve ÖSO'dan temizlenerek, PKK bölgelerine katılacağını ileri sürdü.

Yeni Şafak'ın haberine göre, ABD himayesinde yapılan toplantılar sonrası çizilen korsan haritada Fırat Kalkanı bölgesi Sahba olarak isimlendirildi. TSK'ya karşı savaş ilanı yapan grup bu bölgede toplandı. Yüzlerce teröristin katıldığı tümen ilanı, ABD'nin M-16 silahları ve DEAŞ bahanesi ile PYD'ye gönderilen zırhlı araçlar eşliğinde gerçekleşti.

Tel Rıfat bölgesinde yüzlerce militanın katıldığı savaş ilanına paralel bir açıklama da Münbiç bölgesinde bulunan sözde terör örgütü komutanı Cemal ebu Cuma'dan geldi. Örgütün askeri komutanı Cemal Ebu Cuma, El Bab'a saldırı hazırlıklarının son aşamaya geldiğini ve bölgeyi TSK ve ÖSO'dan kurtaracaklarını söyledi. Kuruluş amacını TSK ve ÖSO ile savaşmak olarak açıklayan Kuvvet-i Suvvar, 2016 yılından itibaren ABD'nin bölge projeksiyonu çerçevesinde tabela değiştirerek terör faaliyeti yürüten PKK'nın son oyunu olarak değerlendiriliyor. Afrin, Tel Rıfat hattında kurulan terör tümeni içerisinde farklı ülkelerden gelen yabancı savaşçılar da yer alıyor.Tümen komutanlığına ise Kamışlı, Ayn-el Arab ve Afrin de 4 yılı aşkın süredir savaşan tecrübeli PYD militanı getirildi.

http://www.dunyabulteni.net/manset/405946/pkk-suriyede-kuvvet-i-suvvar-tumeni-kurdu Mesajı Paylaş

Anatolia

Kim akil ettiyse bu orgutu cok tesekkur ederim , isimizi kolaylastirmalari o kadar guzel bir gelisme ki bizim acimizdan anlatamam ne kadar mutlu oldugumu , tez zamanda bu yigit savascilarin PKK bolgeleri uzerinden bize saldirmasini temenni ediyorum , zaman kaybetmeden saldirin lutfen. Mesajı Paylaş

HeleBiDinle

Aman sus, keriz uyanmasın! Mesajı Paylaş

Alkyone

İran genel kurmay başkanının ziyaretinde pkk ya ortak operasyon konuşulmuş
9 farklı operasyon bölgesi için hazırlık yapılıyormuş
Hedef bölgeler arasında Sincar ve Kandilde var
http://www.timeturk.com/iran-dan-turkiye-ye-pkk-teklifi/haber-705187 Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter