PKK Terörü Üzerine

Başlatan Moderasyon, Eki 04, 2015, 12:34 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

korat

Kas 12, 2016, 07:39 ÖÖ Last Edit: Kas 12, 2016, 08:24 ÖÖ by korat
Akrabası pkk ya katılmış kişilerin veya pkk sempatizanı olup kamuda çalışanların işten çıkarılması konusunu tekrar gündeme getirecek bir haber.

Mardin'in Derik Belediyesi'ne kayyum olarak atanan Fatih Safitürk bombalı saldırı sonucu şehit oldu. Polis, patlayıcının Safitürk ilçe dışındayken makam odasına kaymakamlıkta çalışan bir kişinin kardeşi tarafından yerleştirildiğini tespit etti.

PERŞEMBE GÜNÜ KONULDU

Soruşturmayı yürüten güvenlik birimleri, saldırının nasıl gerçekleştiğini de tespit etti. Emniyet birimlerine göre, patlayıcı önceden makam odasına konuldu. Perşembe günü sabah makamına giden Safitürk masasına oturduktan kısa süre sonra da patlayıcı teröristler tarafından uzaktan kumandayla patlatıldı.

ÇALIŞAN BİR MEMURUN KARDEŞİ

Saldırının plastik patlayıcı ile yapıldığının belirlendiği ve bombanın kaymakamlıkta çalışan bir memurun kardeşi tarafından konulduğu üzerinde durulduğu iddia edildi. Kaymakamımızı ŞEHİT eden köpeğin Özel Kalem Müdürünün Kardeşi olduğu tahmin ediliyor
http://www.turkiyegazetesi.com.tr/gundem/418469.aspx Mesajı Paylaş
Her yeni nesil uçak yeni bir stratejimi gerektirir?

BETONBEY

Dağlıca kırsalı Oramar dağı bölgesinde bugün Pkk içinde çatışma yaşandığı haberleri geliyor :)

Çözülme emaresimi acaba... Mesajı Paylaş

murattekin

Murat Tekin

petibor

Gezinen bomba değil LGB yada JDAM o. Tepeden bakınca izdüşümü öyle algılatıyor Mesajı Paylaş

warrior

kimlikci

Son günlerde pkk dan ele geçen cephanelik

1 stinger(Güdümlü hava savunma roketi diye geçiyor menşei belli değil)
Kuzey Kore yapımı HT 16 PGJ antitank güdümlü roket, 5 RPG mühimmatı, 7 antitank mühimmatı ve buna ait 5 sevk fişeği
9 TNT, 225 gram tahrip kalıbı, 5 kilogram C4 plastik patlayıcı, C3 plastik patlayıcıyla tuzaklanmış 2 kumanya kutusu, tuzaklanmış roket kuyruğu...

http://aa.com.tr/tr/turkiye/hakkaride-cok-sayida-muhimmat-ele-gecirildi/731367
http://aa.com.tr/tr/turkiye/patlayici-yapiminda-kullanilan-cok-sayida-malzeme-ele-gecirildi/730844 Mesajı Paylaş

cemdogut

HT 16 PGJ anti tank füzesi değil MANPADS :( Mesajı Paylaş
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz...

southwater

İnsider zamanı:
Tunceli'de 14 teröristin öldürüldüğü operasyonda ciddi kahramanlık sergilenmiş.
Bütün çatışma 10 dakika sürmüştür.
Yaralanan bir personelimiz var, yarası bel tarafından ama mermi girmiş çıkmış, omuriliğe pek yakın.
Sıkıntı yok. Aslında başına da isabet var ama başlık kaydırmış.
Yaralanan personel yere düşerken teröristi öldürmüştür.
Kaçmaya çalışan teröristler de olmuş, direkt namluya koşmuşlar. Mesajı Paylaş
Akıllarını güzelce kullanmayanları Allah pislik içinde bırakır!  (Yunus, 100)

korat

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar Tunceli Dağlarında Mesajı Paylaş

HüsamettinErTürk

Fotoğraf eski galiba tarihi hakkında bilgisi olan var mı? Mesajı Paylaş

Tango-1

@husamettinerTürk sene 1998 hocam Mesajı Paylaş

korat

Fotoğrafın yılını bilmiyorum genelkurmay başkanı olduğu döneme mi ait yada daha öncesine mi aldığım yerde belirtilmemişti. Fakat TSK'nın başında olan kişinin elinde silahla en alttaki er gibi dağ tepe demeden terörle mücadeleye katılması görmek istediğimiz şeyler. üni. sınıftayken pkk ya sempati duyan bir arkadaş vardı genelde sınıftaki tartışma çıktığın da en çok lafla saldırdığı noktalardan biri buydu.

İran'da Kudüs gücü komutanı Kasım Süleymani var bir çok defa f Irak'da, Suriye de cephelerde gösteren fotoğraflarına rastlamışsınızdır. Şiiler için yaşayan efsaneye dönüştü 2014'den beri.  Mesajı Paylaş

HeleBiDinle

Ben katılmıyorum... Genel Kurmay Başkanı, sadece görevini yapmalı... Tabi sizler GKB görevi olarak dağ tepe terörist peşinde koşmak olarak algılıyorsanız birşey diyemem.

Bunlar sadece hamasi söylemlerdir. Ben dahil birçok insanın hoşuna gider, ama gerçekler ve gerçekçilik çok daha farklı şeyler söyler.

Belki ilk bakışta birçoğunuz bana katılmayacak, ama ben yine de sorumu sorarak devam edeyim:

CB, Başbakan, Meclis Başkanı, GKB, ve diğer kodamanlar ellerine birer G3 alıp Hakkari dağlarında terörist kovalasalar herkesin hoşuna gider değil mi?.. "Helal olsun, oturaklı adammış. Bak askerin başında, hep beraber itlerin tepesine çöküyorlar." diye düşünen çok olur.

Peki böyle mi olmalı?..

Olayı bir de ters pencereden düşünün...

Yukarıda saydığım makamlarda bulunan birisi böylesi bir operasyona giderken veya operasyon sırasında sözgelimi bir EYP patlamasıyla ölecek olsa...

Şehit olmasına şehittir de... Hatta belki o makamda bulunan kişi o şehitlik mertebesini arzulamaktadır da... Buna hiçbir itirazım yok da...

Peki böylesi yüksek mertebeli bir ölümün karşı cenahta, yani PKK saflarında oluşturacağı moral dopingini ve bunun nasıl bir propaganda silahına dönüşeceğini düşünüyor muyuz?

Kendi hamasi duygularımız tatmin olsun diye düşmana moral üstünlüğü kaptırmanın alemi var mı?..

Eskiden ben de kızardım... Gençtim ve sürü psikolojisine uyduğumun farkında değildim... "Mert Çiller Gölcükte askerlik yapıyormuş, gitse ya Şırnak dağlarına" diye kızardım.

Şimdi ne kadar yanılmış olduğumu görüyorum. Bence, sevelim sevmeyelim farketmez, topluma malolmuş sembol isim niteliğindeki üst düzey tüm kodamanların kendileri ve yakınları çok iyi korunmalıdır. Gereksiz yere riske atılmamalı, düşmana haybeden moral ve propaganda üstünlüğü sağlanmamalıdır.

Amerikalılar başkanlarını şahsında çok sevdikleri için olağanüstü korumazlar; o makamdaki kişiye sembolik olarak bir zarar gelmesini kendi milli onurlarına bir saldırı sayarlar.

Bizim de hamasetten uzaklaşmamız ve işi bu pencereden düşünmemiz gerekir. Muhtemelen o resimde Hulusi paşa belki henüz paşa bile değildi. (98 tarihli olduğu söyleniyor.)

GKB iken böyle birşey yapması, gereksiz risk üstlenmek olur; peki ne pahasına?.. Mesajı Paylaş

Teknisyen

Fotoğraf büyük ihtimal Yüzbaşı/Binbaşı rütbesinde iken çekilmiş.

Sahadan gelmek biraz bu olmuyor mu zaten? Bugün itibarı ile çoğu karacı general bir şekilde elinde silah o dağlarda görev almıştır zamanında. Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter