IDEF'17

Başlatan Postulat, Eyl 30, 2016, 08:22 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Havuc99

Hayır uzaktan yakından alakası yok. Bir firmada Bilgi İşlem departmanındayım.
Eğer çok sıkı kabul kriterleri varsa firma belki kompozit sektöründe olduğu için kabul etmişlerdir. Mesajı Paylaş

Göktuğ

Bana da onay maili ve kod geldi. Mesajı Paylaş
Bilen söylemez,söyleyen bilmez.

swat

Onay mailim geldi, arkadaşlar 10-11 Mayıs iki gün ayırdım. O bölgedeki arkadaşlarla ortak hareket etmek daha iyi olur ben yabancıyım istanbula bu tarihlerde buluşabilecek var mı? Mesajı Paylaş

ozgurr34

Bende aksilik olmazsa fuara katılacağım, @swat ulaşım gayet kolay metrobüs son durağında inip çok az yürüyeceksin. Mesajı Paylaş

swat

Arkadaşlar;

10 ve 11 Mayıs 2 gün fuar ziyareti gerçekleştireceğim. Gelecek var mı? Hem bir tanışma olur hemde fuar gezisi böyle forum ahalisi ile olur. Mesajı Paylaş

wazz

en son  başvuru günü ne zaman çalıştığım şirket üzerinden başvuruda bulunucam Mesajı Paylaş

HüsamettinErTürk

Ben iki kayıt yaptırdım.
Bir okuldaki bir hocam vasıtası ile diğeride kendim doldurdum.
Okuldaki davetiyenin ön kayıt formu yeni geldi fakat benim kendi başıma doldurduğum kayıt formu için onay geldi.

ve mailde şöyle bir şey yazıyor tekrardan 2. bir davetiye(okuldan alacağım) için kayıt formu doldurmama gerek var mı sizce?

"IDEF'17 ziyaretçi ön kaydınız onaylanmıştır. Fuar alanına geldiğinizde aşağıdaki kod ile fuar girişinde yer alan önkayıt bankosundan adınıza düzenlenmiş yaka kartınızı üzerinde resminizin ve T.C kimlik numaranızın bulunduğu bir kimlik ibrazı ile beraber temin edebilirsiniz. " Mesajı Paylaş

korat

Baştan reddedilen fazla katılabilecek az olunca tekrar başvuru için kapı açıldı anladığım kadarıyla reddedilenler tekrar başvuru yapsınlar. Her işi Türk usulü yapıyoruz. Mesajı Paylaş
Her yeni nesil uçak yeni bir stratejimi gerektirir?

ocay

FNSS Standında olacaklar: Kaplan-30 ZMA, MMWT ve PARS-IIIMesajı Paylaş

Defence

ROKETSAN'ın SOM Ailesi IDEF'te

IDEF 2017'de sergilenecek Türk savunma sanayii ürünleri arasında ROKETSAN'ın yeni nesil seyir füzesi Stand Off Mühimmat "SOM" ön plana çıkıyor. İlk atış denemesi 2011 tarihinde gerçekleştirilen SOM Füzesi'nin seri üretim çalışmaları kapsamında üretim hattı kalifikasyonu tamamlandı ve ilk parti SOM mühimmatıyla birlikte SOM Silah Sistemi'ne ait Test ve Programlama Cihazı, Mekanik Eğitim Füzesi ve Elektronik Eğitim Füzesi teslimatı başarıyla gerçekleştirildi.

2012 yılında, SOM'dan yola çıkılarak, F-35 Müşterek Saldırı Uçağı (Joint Strike Fighter, JSF) ile uyumlu hassas güdümlü akıllı füze ihtiyacının yurt içi geliştirme yoluyla karşılanması amacıyla Savunma Sanayii Müsteşarlığı ile sözleşme imzalayan ROKETSAN, 2014 yılında SOM-J tasarım güncelleme çalışmalarına ve JSF Projesi'nin ana yüklenicisi olan Lockheed Martin Aeronautics firması ile uçak entegrasyon çalışmalarına başladı.

Açık mimari yazılımı ile farklı görevlere hızla uyarlanabilme özelliğine sahip SOM, uçuş öncesi programlar dâhilinde görevler arasında seçim yapabiliyor ve hedefin hangi parametrelere bağlı olarak vurulacağı da belirlenebiliyor.

ROKETSAN'ın havadan karaya mühimmat ailesine ait SOM-A ve SOM-B1 yüksek patlayıcılı basınç parçacık etkili, SOM-B2 ardışık delici, SOM-J ise yarı-zırh delici harp başlığına sahip. Tüm versiyonlarında ataletsel seyrüsefer, küresel konumlandırma ve yeryüzü referanslı seyrüsefer sistemli güdüm bulunan SOM ailesinin SOM-B1 ve J varyantlarında görüntüleyici kızılötesi arayıcı başlık mevcut. SOM-A ve B1 hali hazırda F-4E 2020 ve F-16 Blok 40 platformlarına sertifiye edildi.

http://www.c4defence.com/Gundem/roketsan-in-som-ailesi-idef-te/4279/1 Mesajı Paylaş

ocay

Roketsan bildiğimiz ürünlerini sergileyecek. Geçen seneye göre yeni olarak

KHAAN
TRG-300
TRG-122
MAM-C

Olacak.

ATMACA
AKYA
TEMREN
KARAOK
155 ve 120mm akıllı mühimmatlar yok galiba Mesajı Paylaş

nokta

Rus S-400 ve Buk-M2 hava savunma sistemleri Türkiye'ye getirilecek

Rus hava savunma şirketi Almaz-Antey, bu yıl ilk kez katılacağı ve ilk kez Cumhurbaşkanlığı himayesinde İstanbul'da düzenlenecek 13. IDEF Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı'na S-400 ve Buk-M2 hava savunma sistemlerinin maketlerini Türkiye'ye getirecek.

Cumhurbaşkanlığı himayesinde 9-12 Mayıs tarihlerinde İstanbul'da 13. Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı gerçekleştirilecek ve fuara Rusya'dan Rus savunma şirketi Almaz-Antey katılacak. Almaz-Antey'den konuyla ilgili yapılan açıklamada, fuarda çok sayıda askeri teçhizatın sergileneceği duyuruldu.

Açıklamada "Almaz-Antey şirketi standında yabancı müşterilere sevkiyatına izin verilen yeni savunma sistemlerinin maketleri sergilenecek. Fuarda sergilenecek teçhizatlar arasında özellikle S-400, Buk-M2 hava savunma sistemleri, Tor-M2E, Tor-M2K ve Tor-M2KM füze sistemlerinin yanı sıra Tunguska-M1, Şilka-M4 gibi sistemlerin maketleri yer alacak" ifadeleri kullanıldı.

Açıklamaya göre, fuarda ayrıca video sunumları ve posterlerle Baykal-1ME, Fundament-E gibi sistemler de tanıtılacak.

Almaz-Antey Genel Müdür Yardımcısı Vyaçeslav'ın Rus basınına yaptığı açıklamaya göre, fuara Almaz-Antey fuara ilk kez katılacak.

http://www.kokpit.aero/rus-hava-savunma-sistemleri-idef-fuarina-geliyor
Mesajı Paylaş

Sabri Ünal

twitter da idef başlamadan fuarın yarısını gezmiş kadar görsel paylaşıldı bu sene.

4,5G nin gücü mü diyelim, bilemedim. Mesajı Paylaş
>>> Kaynak belirtmediğim her düşünce şahsi kanaatimdir. Fikirlerinizle uyuşmuyorsa çöpe atın gitsin.

HüsamettinErTürk

İdef'e Allaha şükür girmek için davetiye bulduk
Forumdaki değerli üyelerimizlede görüşme imkanı buluruz inşallah :) Mesajı Paylaş

Sabri Ünal

idef 2-3-4 günleri

gaziler (ben burdan yırtıyorum) ve üniversite öğrencilerine (muhtemelen öğrenci kimliği falan soracaklar) açık olacak.

diye sayın bakanımız twit attı.

https://twitter.com/fikriisik/status/861512151479046144

tam metin:

"#IDEF2017 'yi Çarşamba gününden itibaren şehit yakınları, gaziler ve üniversite öğrencileri kapıda kart alarak ziyaret edebilirler.
#idef17"
Mesajı Paylaş
>>> Kaynak belirtmediğim her düşünce şahsi kanaatimdir. Fikirlerinizle uyuşmuyorsa çöpe atın gitsin.

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter