Türk Savunma Sanayinin İhracat Haberleri

Başlatan mhm, Eki 03, 2015, 09:51 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

sadalone


putty

ABD ve Rusya dan sonraki tüm ihracatçı ülkeler 10 milyar dolar altı ihracat rakamlarındalar. Fransa gibi bir savunma sanayin olacak ve 10 milyar dolar ihracat yapabileceksin hiç tatmin edici rakam değil. Tabiki para kazanmaktan çok daha önemli yanları var önemini tartışmaya sebep değil bu rakamlar ama bu kadar emek tıp cihazları alanına harcansa yada gemiye yada imalat makinelerine bunun en az 5 katı ihracat yapılır. Yani savunma sanayi zengin olmak için akıllıca bir sektör değil ülkeler için. İsrail olsanız 4 milyar dolar hepi topu nedir yani bizim takıcılar daha çok kazanıyor Mesajı Paylaş

Atılgan

Anadolu Tersanesi, Katar'a iki adet eğitim gemisi inşa edecek

Katar Silahlı Kuvvetleri, Anadolu Tersanesi ile DIMDEX 2018 Fuarı'nda iki adet Deniz Kuvvetleri Öğrenci Eğitim Gemisi Kontratı imzaladı.
Katar Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, subay adayı öğrencilerin teorik ve pratik eğitimi için üzerinde öğrenci ve öğretmenler için yeterli imkânlara sahip olan iki adet 'Eğitim Gemisi' siparişi verdi.

Gemiler, SSM'nin stratejik ortaklarından olan Anadolu Tersanesi tarafından İstanbul'da inşa edilecek.

Daha önce Türk Deniz Kuvvetleri'ne sekiz adet LCT ve üzerinde sekiz adet LCVP bulunan iki adet LST inşaatlarını başarıyla tamamlayan Anadolu Tersanesi'nin, her iki gemiyi 36 ay içinde teslim edeceği öğrenildi.

Gemiler yaklaşık 90 metre boyunda ve bin 950 ton tam yük deplasmanına sahip olacak. Askeri öğrenci eğitimi dışında, orta büyüklükteki helikopter platformuna sahip olacak eğitim gemileri ayrıca öğrencilere silahlı savaş yönetimi eğitimi de verebilecek.

Gemiler ikincil görev olarak, ekonomik bölgede karakol görevleri de icra etme kabiliyetine sahip olacak.

http://www.denizhaber.com.tr/anadolu-tersanesi-katara-iki-adet-egitim-gemisi-insa-edecek-haber-80096.htm Mesajı Paylaş

nokta

Katar'a eğitim merkezi

MDS Savunma Teknolojileri ve İnşaat AŞ, Katar'daki Doha Uluslararası Deniz Savunma Fuarı ve Konferansı'nda (DIMDEX 2018) Zekreet Bölgesi'nde kurulacak "BUROQ Special Marine Operations" Eğitim Merkezi için Katar Silahlı Kuvvetleri ile sözleşme imzaladı.

Sözleşmeye, Katar Özel Kuvvetler Komutanı Tümgeneral Hamad Abdulla Al Marri ile MDS Yönetim Kurulu Başkanı İlyas Ayvacı ve Yönetim Kurulu Üyesi İzzet Özgümüş imza attı.

Anlaşmaya  göre kurulacak Deniz Özel Kuvvetleri Eğitim Merkezi'nde aynı anda 200 askeri personelin eğitim ihtiyacı karşılanacak.

Yaklaşık 130 dönüm alana kurulacak merkezde, yönetim binası, 50 metre kapalı atış poligonu ve simülasyon merkezi, çok amaçlı eğitim merkezi ve paraşüt eğitim alanı, meskun mahal eğitim alanı, bomba eğitim alanı, antiterör ve yangın eğitimi vermek üzere hazırlanmış kargo gemisi, kapalı spor salonu, manili pentatlon eğitim alanı, zodyak tekneler için iskele, 200 kişilik asker yatakhanesi, 50 kişilik subay yatakhanesi, yemekhane binası, silah ve mühimmat depoları yer alacak.

http://www.c4defence.com/Gundem/katar-a-egitim-merkezi/5899/1 Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter