M60T - Sabra Mk.II

Başlatan Lotus, Eyl 10, 2016, 05:32 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Kabardey

Sanırım bu Altay'ın bir süre daha aramızda olamayacağının bir göstergesi? Mesajı Paylaş

Topgun

İhalenin bu şekilde uzatılması ve sonuçlanmasının sonucu diyelim ;)
Zaten mantıklı olanda tüm M-60T tanklarımızın en üst kademe modern halde tutulmasıdır. Keza eldeki Leo2A4 tanklarımızında bu şekilde modernize edilmeleri gerekmektedir. Mesajı Paylaş

HDS

T'ler ile Altay'ın çok az rabıtası var. Altay'ınpreste basıp senede 1.000 tan üretemeyeceğimize göre; Bunlar zaten yapılacaktı.

Altay önce A3'leri ve sonra Leo-1'leri değiştirir. Sayıya baksanıza.

Altay ile T'ler uzun yıllar birlikte çalışacaklar. Mesajı Paylaş

Topgun

Allah rızası için, şu eğri büğrü incecik lastik yan etek parçalarını çıkartıp yerine doğru düzgün, eğilip bükülmeyen sert bir plaka takılsın gari! Rezil görüntüden kurtulalım bari. Üstü Etiler, altı Şişhane! Mesajı Paylaş

Eray

Merhaba

Bu günlerde sınıra tank taşınması ile ilgili haberler okuyorum. Aselsan tarafından modernize edilmiş tanklar sınıra götürülüyor falan diyor haberlerde. Ama sorun gösterdikleri tanklar M60 t tankları. modernize edilen tanklar M60 A3 tankları değil miydi ? Kafam karıştı bı açıklar mısınız? Mesajı Paylaş

Defence

@Eray

Dediğiniz doğru. Ama modernizasyona M-60T'lerden başlandı. Mesajı Paylaş

BATTLESTAR

@Eray

M-60A3T1  modernizasyonu değil. M-60T Fırat modernizasyonu gidiyor gördüğüm kadarıyla. Mesajı Paylaş

Eray

Anladım

https://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/suriye-sinirina-modernize-edilmis-m-60-tanklarla-onlem-2607356/amp/

Linklerden birisi bu. Dediğiniz gibi @battlestar M60t Fırat gidiyor şimdi farkına vardım. teşekkürler. Mesajı Paylaş

nokta

Fırat-M60T Modernizasyonu Belli Oldu

Savunma Sanayii Başkanı Profesör İsmail Demir, kişisel twitter hesabından Fırat-M60T Modernizasyon Projesi hakkında infografik paylaştı.

Grafikte yer alan bilgilere göre modernizasyon çerçevesinde şu uygulamalar hayata geçecek:

Hava ve kara hedeflerine karşılık otomatik hedef takip özelliğine sahip, hareket halindeyken ateş edebilen SARP.

Çevre durumsal farkındalık için gündüz /termal kamera özelliğine sahip 360 derece panaromik görüntü sağlayan, sanal gerçeklik ile  araç dışı her noktayı gösteren SARP ile entegre edilen Yakın Mesafe Gözetleme Sistemi YamGöz.

Tankın Anti Tank füzelerine karşı savunması için aynı anda birden çok tehdide karşı etkin, fiziksel imha yeteneğini haiz, yakın mesafeden ateşlenen roketlere karşı da etkili, 360 derece tam koruma sağlayan PULAT Aktif Koruma Sistemi.

Tanka yönelen lazer aydınlatmayı uyaran algılama hassasiyeti, hedef sınıflandırma yeteneği yüksek, tehdit öncelik sıralaması yapabilen, birden çok tehdidi takip edebilen Tank Lazer Uyarı Sistemi TLUS,

Sistemleri desteklemek üzere yardımcı güç ünitesi.

İnfografiği görmek için linki tıklayınız:

http://www.c4defence.com/Gundem/firatm60t-modernizasyonu-belli-oldu/8071/1 Mesajı Paylaş

Havuc99

Bundan iki idef önce Akkoru görmüştüm. Çalışmaların daha öncebaşlandığı söylenmiştio zaman. Bu üçüncü Idef 6 sene ve bunun daha öncesi var ve hala Akkor hazır değil. Ve biz gidip Ukraynadan tank koruma sistemi alıyoruz . Aselsan ve Ssm yöneticileri işin ciddiyetini Dünyanın nereye gittiğini görmüyor lar mı. Artık hızlanmamız gerekiyor işin şakası kalmadı. Zaman yayacak zaman değil. Mesajı Paylaş

petibor

Nis 20, 2019, 12:44 ÖS Last Edit: Nis 20, 2019, 12:48 ÖS by petibor
AKKOR Altay a göre takvimlenmiş bir proje. 2016 da başladı 54 aylık geliştirme takvimi var. 2020 sonrası yani planlanan tarih. Hal böyleyken iki ara bir derede bu çözümü üretmeleri bilakis taktire değer. Mesajı Paylaş

ozbey

Nis 20, 2019, 03:33 ÖS Last Edit: Nis 20, 2019, 04:09 ÖS by ozbey
silindi. Mesajı Paylaş

Merkator

Sadfor herkesin her aklına geleni yazdığı bir ergen forumu haline gelme yolunda emin adımlarla ilerliyor. Yönetimi tebrik ediyorum. Mesajı Paylaş

TULGA

Arkadaşlar proje takvimlerinde zamanlama hataları olabilir, sistem takibi ve yerlilestirme sıralamasında eksiklikler olabilir. Lakin yapılmaya çalışılan projeleri de bu kadar kolay klavye başında basite indirgemek biraz haksızlık olmuyor mu?

Bizler buradan yorumlarda bulunurken işin içinde olan değerli çalışanların bilmediğimiz birsürü sorunlarla boğuştuğundan bihabersiz olduğumuzu da unutmayalım. Yüzlerce projenin hala devam ettiği bir savunma sanayisinde kıyıdan köşeden çapak yakalayarak olmazları oldurma düşüncelerinden bizlere fayda geleceğini düşünmüyorum.

Hicbirsey yapmadan bugünlere hazır alimla da devam edilebilirdi. Biraz daha emeğe saygı... Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter