M60T - Sabra Mk.II

Başlatan Lotus, Eyl 10, 2016, 05:32 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

turkdefence

Ve hala ve Hala. Akkor oldu içimiz gitti, acaba Akkor yerine hangi israil ürününü kullanacağız! Mesajı Paylaş

Danişment

Fırat kalkanından alınan derslerle modernize edilen sabraların sayısı 20 kadar olmuş. Modernizasyonu herhalde tek başına bir kişi gerçekleştiriyor.

Gidiyor malzemeleri aselsandan alıp geliyor tanka takıyor sonra diğer tankın malzemelerini alıp geliyor falan Mesajı Paylaş

Merkator

Sayın Danişment, modernize edilen M-60T tanklarının kupolalarının köşelerinde; üzerlerinde optikler bulunan elektronik ekipmanlar var. Sizce bunlar nedir ve nereden temin edilmektedir? Üretim veya tedarik hızları nasıldır? Mesajı Paylaş

Merkator

Hiç birimiz her şeyi bilmek zorunda değiliz. Yorum ya da eleştiri de yapabilirsiniz. Ama hiç değilse tam olarak bilmediğiniz konularda, başkalarını töhmet altında bırakacak ifadelerden kaçınmalıyız.

Bir düşünün bakalım, geçtiğimiz hafta hem MSB Canikli, hem Başbakan Yıldırım ve hem de Cumhurbaşkanı Erdoğan sürekli olarak ülkemize uygulanan örtülü ambargolardan bahsedip durdular? Niçin? Acaba tedarik edemediğimiz malzemeler nedeni ile yavaş hareket etmek zorunda kalıyor olabilir miyiz? Mesajı Paylaş

putty

Eyl 25, 2017, 07:32 ÖS Last Edit: Eyl 25, 2017, 07:34 ÖS by putty
Bence 20 rakamı az değil bilakis çok bir rakam. Altay ın fabrikasını kursak bu kadar üretemeyiz bu kadar sürede. Bu kadarcık zamanda 20 tane üretmek üstelik içinde tasarım deneme gibi süreçlerde girmiştir düşünürsek anca ksavaş şartlarındaki özel motivasyon ile olabilir. Bizim olayda bir nebze öyle yoksa kimse 20 tankı aynı sene içinde üretmez kolay kolay. Mesajı Paylaş

Danişment

Ben söyleyince bişey bilmiyor zırvalıyor oluyorum ama söylemeden edemeyeceğim. Şu ana kadar 20 bile değil 15 tank envantere yeniden dahil olmuş. Yarın bir gün hadi oldu diyelim olmasıda şart değilya, büyük bir ırak harekatında bu acil ihtiyaç Mehmetçik kanıyla kapanmayacak mı? Mesajı Paylaş

meraklı

Paylaşılan mesajlar okuyanlara bir şeyler vermeli. Sizin bu mesajınızı okuyanlar ne kazanıyorlar? Bence siz yanlış foruma yazıyorsunuz. Mesajı Paylaş

HDS

Anlamadım ki başka forumlarda örselenen herkes buraya gelip gönül koyuyor galiba. Kimse kimin kim olduğunu hatırlamıyor burada. Forum böyle bir şey. Çok dert etmemek gerek aslında. Mesajı Paylaş

Danişment

Sayın meraklı haklısınız. Sayın HDS'de haklı her ne ise ben bu konuda en iyisi bişey demiyeyim.  Bu
arada başka değil bu forumda denildi bana. Gönülde koymuyorumki ne için koyucakmışım. Mesajı Paylaş

terazi68

altay tankının yakın zamanda geleceğini zannetmiyorum sabralarımızın ne kadar etkin bi sistem olduğu artık bütün savunma sanayi forumlarında kanıtlanmış durumda ne bekliyoruzki yapalım bi miktar daha sabra modernizasyonu yok almanyası yok amerikan amborgosu ne bu ya yapar kayseri 2 ana muhabere bakım bi suriye sınırı bi ırak sınırı koşturuyoruz bu cengaverleri Mesajı Paylaş

Merkator

ASELSAN, M60T Tanklarını Geleceğe Taşıyacak

MSI Dergisi'nin 146, 147 ve 148'inci sayılarında yayımlanan ve IDEF 2017'ye ilişkin haber ve değerlendirmelerin yer aldığı yazı dizisinin ilk bölümündeki "ASELSAN, M60T Tanklarını Geleceğe Taşıyacak" başlıklı imza töreni haberi, MSI Dergisi'nin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

M60T Tanklarının Tanksavar Savunma Yeteneğinin Geliştirilmesi (FIRAT-M60T) Projesi, 11 Mayıs'ta, SSM ile ASELSAN arasında imzalandı. Kara Kuvvetleri Komutanlığı envanterinde bulunan M60T tankları, projede entegre edilecek alt sistemler ile lazer uyarı sistemine sahip, durumsal farkındalığı yüksek, beka kabiliyeti arttırılmış tankalar hâline gelecek. Sözleşme kapsamındaki teslimatlar, 10 ay içerisinde gerçekleştirilecek ve 2018 yılı başında, proje tamamlanmış olacak.

Törende konuşan Savunma Sanayii Müsteşarı Prof. Dr. İsmail Demir, şunları söyledi: "Fırat Kalkanı Harekâtı'nın akabinde, çeşitli operasyonel unsurlarla ilgili, belirli geliştirme projeleri ortaya çıktı. Bunların hızla ve yerli imkânlarla karşılanması yönünde adımlar atıyoruz. Bu aşamadan sonra, tanklarımız daha güçlü, daha modern ve muharebe sahasında çok daha etkin hâle gelecekler. Kendi milli tank projemiz devam ederken, bir taraftan da elimizde bulunan tankların kabiliyetlerinin arttırılması ile ilgili birden fazla projemiz var. Bunları, zamanla hayat geçireceğiz. Burada ASELSAN ana yükleniciliğinde, yine sektörümüzden çeşitli oyuncuların yer alacağı, geniş kapsamlı bir çalışma bekliyoruz."

ASELSAN Genel Müdürü Dr. Faik Eken de proje ile ilgili şu bilgileri verdi: "Acil ihtiyaçlara yönelik, çok hızlı gelişen ve çok iyi organize olan bir proje çalışması oldu. Ekiplerimiz, SSM koordinasyonunda, ihtiyaçları hızlıca topladılar, örnek sistem çözümü oluşturuldu, arazide denendi, başarılı sonuçlar elde edildi. Daha sonra uygulamaya geçildi. Bugün de sözleşme imzalama aşamasına geldik."

http://www.milscint.com/tr/idef-ozel-dosya-bolum-1-imza-torenleri-aselsan-m60t-tanklarini-gelecege-tasiyacak/ Mesajı Paylaş

murattekin

Kalan M-60'lar ne olacak? Onlara bir geliştirme yapılmayacak mı? Tüm zırhlı birlik harekatlarını bu 170 civarındaki tank mı yapacak? Mesajı Paylaş
Murat Tekin

ocay

Daha önce konuşuldu. 40 M-60A3 modernizasyonu  yapılacak Mesajı Paylaş

terazi68

40 adet M60A3 tankımıza nasıl bi modernizasyon düşünülüyor sabra seviyesinemi çıkarılacak Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter